Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Najbolja Masina za pranje vesa

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Najbolja Masina za pranje vesa
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1935936 | Odgovora: 3498 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

_dzo.ni_

Član broj: 340219
Poruke: 358



+40 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa06.06.2020. u 20:19 - pre 47 meseci
Citat:
Dexic:
I na kraju nista ne valja da se kupi...
Ariston & Co seku ves, Bosch lose ispira prasak (i preskup je), Samsung ne greje dovoljno, Beko falinka...


Ne kazem Dzo.niju direktno, nego konstatujem.

Brendovi koji su danas dobri (po mom mišljenju) su Miele i Bosch.

Jeste da stariji modeli Boscha ne ispiraju dobro ali su se dosta popravili sa modernijim mašinama..

Ulazni modeli Boscha Serie 2 i 4 su dosta bučni iako imaju Inverter motor, koriste ok količinu vode i prilično su stabilne.

Serie 6 je dosta tiša, ali im je elektronika slaba strana, koliko sam čuo i video.

Serie 8 je ekstra, ali im je česta falinka to što touch panel počne da "brljavi" nakon 2-3 godine (ne mora da se desi ali opet video sam dosta slucajeva).

Sve u svemu, Bosch je super ali su im rezervni delovi bezobrezno skupi.

Za Miele se zna da je N⁰ 1 u svetu što se tiče kvaliteta. Miele mašine takođe imaju metalni inox kazan, famuozni "krst" pozadi gde se nalaze ležajevi kao na starim masinama (zamena istih je upravo zbog toga olakšana..), 4 opruge i 4 amortizera, što smanjuje vibracije i samim tim su i kazan i cela mašina stabilniji. Imaju "Honeycomb" bubanj dizajniran u obliku saća.

Miele je najskuplji od svih ali zato stvarno pruža kvalitet. Onaj ko namerava da kupi Miele, morace da ima na umu da su rezervni delovi bezobrezno skupi i retko dostupni, te se u većini slučajeva poručuju..
 
Odgovor na temu

aleksa.ue
xxx
UE

Član broj: 342862
Poruke: 167
*.dynamic.vipmobile.rs.



+9 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa06.06.2020. u 20:37 - pre 47 meseci
I ove nove im isto ne koriste vise vode pogledaj video https://youtu.be/GkIBjD6H9YY
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2700



+699 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa06.06.2020. u 20:44 - pre 47 meseci
Još dok je Gorenje ovde imao veliki centar na obilaznici, kupio Sensocare 1200, cena bila kao i za 1000rpm, oko 30.000 dinara, sad vidim da ima i jeftinijih mašina, ali generalno treba uzimati onu za koju je najduža garancija (uglavnom većina daje 5 godina) i za koju imate lokalni ovlašćen servis.

Šta vredi ako uzmete u nekom velikom šoping centru uzmete mašinu za koju je najbliži ovlašćen servis u Beogradu. Za neke manje uređaje i TV to i nije problem, jer se šalje brzom poštom, imaju delove na stanju, i praktično za najviše 7 dana dobijete uređaj kome je zamenjen ceo deo (tj. nije popravljana npr. ploča i sl., već zamenjena), ali ne znam baš koliko je pogodno za veš mašine, ipak je bolji lokalni servis čiji majstor dolazi kući i ako kvar nije ozbiljan, vrši popravku na licu mesta.

Ne znam pre koliko godina sam uzeo Gorenje SensoCare 1200 (bila na akciji, ista cena kao 1000, mislim da je tada bila oko 30k dinara, sada ima mašina i za 25k), predpranje i ne koristim (podrazumevano je isključeno, mora da se posebno uključi), koristim samo tečni deterdžen, uglavnom Persil, jer ovi u prahu nekad budu OK, a nekad ostaje belo, pa sam digao ruke od svega... znam iz prvre ruke info da se jednom desilo da je Henkel povlačio celu seriju nekog deterdženta u prahu pošto je navodno jedan radnik namerno izostavio neki rastvarač na liniji za proizvodnju, kao platila ga konkurencija...
Uglavnom, meni se par godina vukla po kući jedna vreća Persila i jedna vreća Merix-a, jer su i jedan i drugi ostavljali belo po odeći u boji, pa sam nastavio da kupujem tečni deterdžent.

Uglavnom, kupiš mašinu za koju je garancija najduža i za koju imaš servis u tvom mestu. Sve ostalo je filozofiranje kad se uzima mašina iz najjeftinije klase. Znam nekoga ko je uzeo najskuplju Gorenje sa sušenjem, bila 80k, crkao kontroler motora, 25k dinara... Da imam 1000€ platu ne bi mi bilo baš jednostavno, radije bih onda uzeo Miele ako je garancija stvarno 20 godina.

Što se tiče bubnja, i ova Gorenje ima taj spoj koji se može osetiti noktom, ali je na tom mestu neka plastika (na 3 ili 4 mesta po obimu bubnja) koja "pomaže" da se ono što se pere bolje isprevrće u bubnju, tako da tkanina nema nekog značajnijeg kontakta sa tim spojem.
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

aleksa.ue
xxx
UE

Član broj: 342862
Poruke: 167
*.dynamic.vipmobile.rs.



+9 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa06.06.2020. u 21:02 - pre 47 meseci
Ja sam cuo da te sto u jedno peru i suse da im je kraci vek trajanja bez obzira na proizvodjaca i ovo skupo se isto kvari a sto se tice novih gorenje waveactive zaobilazi ih ujna ima novu WP703 kada radi centrifuga cuje se kao da mlaznjak polece jer je motor neki kineski koliko mi se cini
 
Odgovor na temu

_dzo.ni_

Član broj: 340219
Poruke: 358



+40 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa06.06.2020. u 21:23 - pre 47 meseci
Citat:
mjanjic:
radije bih onda uzeo Miele ako je garancija stvarno 20 godina.

Garancija na Miele mašine je samo 2 godine, a kažu da su napravljene da traju 20 god. po njihovim testiranjima...
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2700



+699 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa06.06.2020. u 21:57 - pre 47 meseci
Na našem sajtu zvanično nude "ekskluzivno održavanje", pa nakon takvog pregleda/provere u narednih 12 meseci bilo kakav kvar se otklanja besplatno. Sad, ne piše ništa o tome da li kod tih pregleda mora da se plati zamena nekog dela ako oni procene da je to potrebno.

Čak je i Vedrana Rudan pisala na tu temu, i zaključila da je bolje kupiti najjeftiniju mašinu sa garancijom od 5 godina :)
https://www.rudan.info/kupi-perilicu-rublja-miele-i-placi/
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

_dzo.ni_

Član broj: 340219
Poruke: 358



+40 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa06.06.2020. u 22:44 - pre 47 meseci
Čitao sam to ;) Pa ipak se na neki način mogu i složiti s njom ali opet kao što sam rekao, ako neko hoce dugotrajnu mašinu onda je to Bosch ili Miele. Eto desi se par slucajeva kvara kao kod Vedrane :*

Malo su popustili s kvalitetom elektronike u Miele...
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2700



+699 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa07.06.2020. u 01:38 - pre 47 meseci
Pa trajala je Miele 20 godina dok je bio mehanički programator, a trajale su i kod nas, posebno Gorenje, i po 30 godina.
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

aleksa.ue
xxx
UE

Član broj: 342862
Poruke: 167
*.dynamic.vipmobile.rs.



+9 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa07.06.2020. u 08:52 - pre 47 meseci
Po 30 i vise su trajale Gorenje sada nijedna nova masina nece moci toliko da traje kao ove stare
 
Odgovor na temu

_dzo.ni_

Član broj: 340219
Poruke: 358



+40 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa07.06.2020. u 11:55 - pre 47 meseci
Citat:
mjanjic:
Što se tiče bubnja, i ova Gorenje ima taj spoj koji se može osetiti noktom, ali je na tom mestu neka plastika (na 3 ili 4 mesta po obimu bubnja) koja "pomaže" da se ono što se pere bolje isprevrće u bubnju, tako da tkanina nema nekog značajnijeg kontakta sa tim spojem.

Evo slike spoja bubnja na Gorenje SensoCare mašinama..
https://ibb.co/SK6fMXf
Nije oštar, a kao što ste rekli većina istog je prekrivena plastičnom "pedalom"...
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16358



+2922 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa07.06.2020. u 12:58 - pre 47 meseci
Opet kvalitet diskusije srzoavate do samog dna...
bukvalno me terate da vam brisem poruke s aovim prazim naklapanjima...

beko nema, balans bubnja, candy nema auto doziranje, ovom se lomi staklo itd...


pa naravno da nema savka masina automatsko doziranje i balans bubnja a narocito to nema masina od 25000din

A ove kvalitetnije o kojima mastate (kao da ne mozete da ih kupite) i koje imaju te "nevazne sitnice" koje necete da platite i koje su robusnije izrade imaju garanciju samo 2 godine.

Posle se cudite sto traje masina 5 godina?

inace vam je dobar samo miele i bosch ostali ne znaju da naprave masinu,
i u tu ne smeta kada masina kosta 150 000din (jer je i onako necete kupiti) kao da ostali ne mogu da naprave dobru masinu...

pa za 25000 ne mogu.


Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa07.06.2020. u 14:56 - pre 47 meseci
Ja imao Bosch serie 6, isto lose ispira.
Mene ne zanima da li kosta 100.000, i da vredi. A i ti ces se sloziti da po pitanju pranja i ozbiljnih falinki ne vrede.

Propust tipa da je bubanj ostar da sece ves nadam se da ne razmatramo... kako.to SME da se prodaje...

[Ovu poruku je menjao Dexic dana 07.06.2020. u 17:03 GMT+1]
 
Odgovor na temu

MrRope

Član broj: 318770
Poruke: 52
87.116.178.*



+2 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa07.06.2020. u 15:27 - pre 47 meseci
Citat:
bakara: Opet kvalitet diskusije srzoavate do samog dna...
bukvalno me terate da vam brisem poruke s aovim prazim naklapanjima...

beko nema, balans bubnja, candy nema auto doziranje, ovom se lomi staklo itd...


pa naravno da nema savka masina automatsko doziranje i balans bubnja a narocito to nema masina od 25000din

A ove kvalitetnije o kojima mastate (kao da ne mozete da ih kupite) i koje imaju te "nevazne sitnice" koje necete da platite i koje su robusnije izrade imaju garanciju samo 2 godine.

Posle se cudite sto traje masina 5 godina?

inace vam je dobar samo miele i bosch ostali ne znaju da naprave masinu,
i u tu ne smeta kada masina kosta 150 000din (jer je i onako necete kupiti) kao da ostali ne mogu da naprave dobru masinu...

pa za 25000 ne mogu.



Amin.
 
Odgovor na temu

_dzo.ni_

Član broj: 340219
Poruke: 358



+40 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa08.06.2020. u 13:56 - pre 47 meseci
Da ne otvaram temu bezveze... Gorenje SensoCare mašina od 7kg mi kida i pravi rupice na stvarima. Ovo se dešava samo sa većim stvarima poput posteljine, prekrivača, ćebadi itd... a sa šarenim vešom (majicama, trenerkama itd.) njih ne kida već gužva i upetljava ga, a veš izađe kao da ga je krava žvakala.. mašina nije nikada pretrpana, uglavnom se pere 1/2 zapremine bubnja ili 3/4 ponekad. Uvek koristim 800rpm za sve, sem belog veša koji ide na 1000rpm. Prijatelj ima sličnu mašinu ali sa većim bubnjem od 8kg i isto mu se dešava sa krupnim stvarima mada ne toliko koliko meni.
Ovo je slika prekrivača / tankog ćebeta koje je oprano na programu za rucno pranje na 800rpm...
https://ibb.co/DDh5sZ0
https://ibb.co/5MhLB36
Dobar deo ćebeta je u izgrebotinama a ponegde su rupice.
Nisam siguran koliko se dobro vidi na slikama...
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa08.06.2020. u 14:39 - pre 47 meseci
Da li i taj bubanj ima neravnine o kojima sam pricao ili je prosto losa masina?

Meni se to desavalo i na Bosch.. ne od jednog pranja, ali carsav je otisao nakon manje od godinu dana pranja u Bosch Serie 6. Pokidao se prosto nakon jednog pranja i onda kraj. Ali sam koristio 1200-1400rpm.
 
Odgovor na temu

_dzo.ni_

Član broj: 340219
Poruke: 358



+40 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa08.06.2020. u 14:49 - pre 47 meseci
Evo kako bubanj izgleda..https://ibb.co/5rnZdF9

Bubanj je standardan bez "fensi" neravnina i drugih gluposti, kao na starijim mašinama, samo što ima ove visoke plasticne "pedale" koje su nešto više nego kod drugih mašina..
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16358



+2922 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa08.06.2020. u 15:16 - pre 47 meseci
Citat:
_dzo.ni_:
Da ne otvaram temu bezveze... Gorenje SensoCare mašina od 7kg mi kida i pravi rupice na stvarima. Ovo se dešava samo sa većim stvarima poput posteljine, prekrivača, ćebadi itd... a sa šarenim vešom (majicama, trenerkama itd.) njih ne kida već gužva i upetljava ga, a veš izađe kao da ga je krava žvakala.. mašina nije nikada pretrpana, uglavnom se pere 1/2 zapremine bubnja ili 3/4 ponekad. Uvek koristim 800rpm za sve, sem belog veša koji ide na 1000rpm. Prijatelj ima sličnu mašinu ali sa većim bubnjem od 8kg i isto mu se dešava sa krupnim stvarima mada ne toliko koliko meni.
Ovo je slika prekrivača / tankog ćebeta koje je oprano na programu za rucno pranje na 800rpm...
https://ibb.co/DDh5sZ0
https://ibb.co/5MhLB36
Dobar deo ćebeta je u izgrebotinama a ponegde su rupice.
Nisam siguran koliko se dobro vidi na slikama...


Mislim da nije kriv bubanj i njegov spoj za ovo nego guma na vratima koja hvata ves i cepka ga.
Jednostavno bude suvise veliki razmak izmedju gume i bubnja.

To je poseban feature gorenje masina

mislim da je neko pisao ovde da to moze da se resi, mozda Bane zna?




Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa08.06.2020. u 17:31 - pre 47 meseci
Ovo mi lici na razlog i za Bosch...
Kod njega su ova tri ispupcenja bubnja do vrata, kako moze ves da se hvata i talja. Jer mi lici na taljanke, a ne cepanje obicno (za Bosch).

Dzoni, ne vidi se na slici kakvi su spojevi bubnja kod ta tri ispupcenja? Vidim da ima deo koji nije prekriven njima.
 
Odgovor na temu

_dzo.ni_

Član broj: 340219
Poruke: 358



+40 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa08.06.2020. u 17:37 - pre 47 meseci
@Dexic
Slao sam pre sliku spoja bubnja kad smo raspravljali o tome, postoji samo 1 spoj bubnja. Prelistaj gore poruje pa ces naci. Kao što reče @bakara ne verujem ni ja da je do tog spoja jer i nije oštar.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16358



+2922 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa08.06.2020. u 21:22 - pre 47 meseci
Rekoh ti do cega je.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Najbolja Masina za pranje vesa
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1935936 | Odgovora: 3498 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.