Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Losi sektori - ima pa nema

[es] :: Storage :: Losi sektori - ima pa nema

[ Pregleda: 3785 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MontSAT
Tadic Jovica
Montenegro

Član broj: 3082
Poruke: 63
*.podgorica.cg.yu

Sajt: www.tadic.me


Profil

icon Losi sektori - ima pa nema21.12.2002. u 16:41 - pre 258 meseci
Stvar je u sljedecem. Hard disk Maxtor Diamond Max 8 (7200 rpm, 40 GB) je star oko 2 mjeseca, i super je radio. Zatim, doslo je do par nestanaka elektricne energije u toku rada, i prilikom skeniranja pojavilo se 32 kB losih sektora.

Procitao sam u BUGu ya program Disk Repair, koji radi low level format. Radio je to nekoliko sati, ali nista nije uradio, vec je poslije toliko sati skeniranja samo izbacio poruku da nema losih fizickih sektora.

Sa programom PowerMax sa Maxtorove stranice stvar se sredi posle nekoliko sati, disk formatiram i nema losih sektora. E onda nastaju problemi. Instaliram XP, radi on tako nekoliko, i odjednom prilikom podizanja sljedeceg dana prijavi lose sektore! I tako ukrug, Prvo ih nekoliko dana ima pa nema...

Da slucajno ne treba jace napajanje, posto sam unutra ubacio Teac rezac i citac i jos jedan disk, dodatna 2 ventilatora, graficka, muzicka, TV kartica... U pitanju je Celeron 1200 i koliko mi se cini napajanje ili od 230 ili 250 W... Jer softver za dijagnozu prijavljuje da nema losih fizickih sektora...

Da li da ga vracem posto je jos pod garancijom, ili je u necemu drugom problem? Vise poludjeh od njega, nocas cisto da probam Win 98 da stavim da vidim kako ce raditi...
 
Odgovor na temu

jc denton

Član broj: 2358
Poruke: 1705
212.124.182.*



Profil

icon Re: Losi sektori - ima pa nema21.12.2002. u 21:25 - pre 258 meseci
Verovatno je napajanje.
fire, walk with me
 
Odgovor na temu

MontSAT
Tadic Jovica
Montenegro

Član broj: 3082
Poruke: 63
*.podgorica.cg.yu

Sajt: www.tadic.me


Profil

icon Re: Losi sektori - ima pa nema23.12.2002. u 16:29 - pre 258 meseci
Instalirah juce Win Milenium, uvece radi sve super, ujutru upalim - nece. Opet losi sektori.

Ispravio sam ih opet, formatirao disk, instalirao Win XP, promijenio kablove, HD cak stavio na Secondary IDE, promijenio i onaj konektor za napajanje (postavio sam drugu granu koja ide iz napajanja) i evo danas radi...

Kad smo vec kod napajanja, jel ce da bude dowoljno 300 W?
 
Odgovor na temu

Rider On The Storm
Stevan Milenkovic
Prokuplje

Član broj: 7106
Poruke: 11
195.252.99.*

Sajt: www.smc.s5.com


Profil

icon Re: Losi sektori - ima pa nema03.01.2003. u 18:43 - pre 258 meseci
Win ME izbegavaj koliko god mozes, a low level format radi iskljucivo programom za maxtorove diskove POWERMAX, nadji ga na netu , a ako ne uspes poslacu ti ga mailom. I to na sledeci nacin: u fdisku skini sve particije dok ti ne pise NO PARTITIONS DEFINED. Onda restartuj komp, bootuj ga sa sistemske diskete na kojoj ti je powemax i tu odradi stvar. Ako to ne uspe nista drugo nece, veruj mi!!!!!!!!
Smc, formatting MaStEr
 
Odgovor na temu

[es] :: Storage :: Losi sektori - ima pa nema

[ Pregleda: 3785 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.