Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dzeparosa je sve vise i vise!

elitemadzone.org :: MadZone :: Dzeparosa je sve vise i vise!

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 16578 | Odgovora: 49 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ognjenr
STILL
Nis

Član broj: 11176
Poruke: 373
*.226.eunet.yu.

ICQ: 234611013


+3 Profil

icon Dzeparosa je sve vise i vise!24.05.2006. u 17:54 - pre 217 meseci
Iz licnog iskustva znam sta znaci biti pokraden, naime skoro su lopovi u po bela dana upali odneli neke stavri iz garaze, a da ih niko iz kuce nije ni primetio. Nema kuce u ulici kojoj nesto nije bilo ukradeno u skorije vreme, licno sam video preko prozora kada je neka propalica razbila komsiji prozor na automobilu i ukrala kesu koja se nalazila na suvozacevom mestu, a u kojoj su bile neke sitnice kupljene u radnji tog dana (sve se desilo oko 14h). Da ne pricam o slucajevima kradje po autobusima, koje su , moze se slobodno reci, postala normalna pojava. Znam x ljudi koji su ostali bez svog novcanika (izmedju ostalog i moja supruga).
Obican svet je ostao bespomocan, i bez zastite. U policiji slezu ramenima i kazu da su im vezane ruke, jer ne mogu nikog da jure po sluzbenoj duznosti ukoliko je vrednost ukradene robe manja od 16 hiljada din. Ako je to sitnica za one koji pisu zakone, trebalo bi da znaju da ovde na jugu zivi sirotinja, koja jedva sastavlja kraj sa krajem , i da su primanja koja su veca od dvanaestak hiljada prava retkost. Bukvalno smo ostavljeni na milost i nemilost kriminalaca.
Koji je nacin zastititi se od vandala? Da li treba izljubiti svakog lopova koji se masi vaseg novcanika ili robe, jer svaka vasa reakcija moze biti samo zakonom kaznjenja.
Da li je jos neko imao bliski susret sa lopovima, i koja su vasa razmisljanja na ovu temu?
OgnjenR
 
Odgovor na temu

aca andrijevic
aka LoGaN
Nis

aca andrijevic
Član broj: 35450
Poruke: 347
82.208.209.*

ICQ: 325309560


+2 Profil

icon Re: Dzeparosa je sve vise i vise!24.05.2006. u 18:01 - pre 217 meseci
Izgledami da u Nisu hara grupa od 4 maldica romske nacionalnosti koji operisu na potezu sireg centra grada, mojoj drugaricu su uzeli novcanik sa 7000din, i sa sve dokumentima.Nesto bi stvarno trebalo da se preduzme po tom pitanju, ne bi voleo da se moj grad pretvori u takvo ruglo kriminala.
"Ne menjaj nesto sto te sasvim dobro sluzi, ne trazi leba preko pogace" - Aleksandar Andrijevic
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Dzeparosa je sve vise i vise!24.05.2006. u 19:17 - pre 217 meseci
Citat:
ognjenr: licno sam video preko prozora kada je neka propalica razbila komsiji prozor na automobilu i ukrala kesu...

Ne bi to kod mene proslo bez pucnjave. Daleko od toga da zelim nekog da ubijem, samo malo da mu meci zafijucu oko tintare, tesko da bi se usudio to ponovo da radi. Sto se tice automobila, ja imam obicaj da parkiram ispred terase obliznjeg kafica, ostavim sve otkljucano i otvoren prozor. Nije se desilo da neko pridje autu, o kradji da i ne govorim. Takodje, zgrada puna lopova a ja cesto ostavljam ispred radnje i po 20 kompjutera. Lopov naidje, zastane, razmisli par sekundi da li bi mogao da odnese svih 20 kompjutera, konstatuje da nema sanse i produzi dalje
Kad znas psihologiju lopova, onda mozes da ih zezas samo tako...

Citat:
ognjenr: Da li treba izljubiti svakog lopova koji se masi vaseg novcanika ili robe, jer svaka vasa reakcija moze biti samo zakonom kaznjenja.
Da li je jos neko imao bliski susret sa lopovima, i koja su vasa razmisljanja na ovu temu?
Ne treba ulaziti sa njima u neku raspravu ili tucu, obicno idu u parovima pa ako pocnes da se raspravljas mozes izvuci deblji kraj. Hodas sasvim smireno i kad ti se ukaze prilika uputis mu jedan snazan udarac u bradu ili vrat, mirno uzmes sta je tvoje i produzis svojim putem, bez diskusije sa bilo kim. Vazno je da se covek ne nervira, stetno je po zdravlje.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

EviLxxx

Član broj: 82605
Poruke: 133
*.gromnet.net.



+1 Profil

icon Re: Dzeparosa je sve vise i vise!24.05.2006. u 19:18 - pre 217 meseci
Nema druge do bejzbolka i udri, polomi mu sve kosti pa da vidish da li ce mu opet pasti na pamet da krade....
 
Odgovor na temu

abishai
© S

Član broj: 21085
Poruke: 1338
*.nat-pool.po.sbb.co.yu.



+7 Profil

icon Re: Dzeparosa je sve vise i vise!24.05.2006. u 19:47 - pre 217 meseci
^ to sve jeste i ja bi ih licno pobio, ali nas zakon je tako "zlatan" da ako ga prebijes malo vise ne gine ti pritvor i novcana kazna itd... i jos ce te na kraju proglasiti krivcem... da ne pricam ako jos zapucas. Kada bude bio zakon da mozes ubiti lopova ako se nadje na tvom posedu... e to ce onda biti skroz druga prica (ali zapad je daleko).
_/|_|/|_/|/|//|_™
 
Odgovor na temu

Floyd

Član broj: 576
Poruke: 975
*.suonline.net.



+3 Profil

icon Re: Dzeparosa je sve vise i vise!24.05.2006. u 20:15 - pre 217 meseci
Kod mene u naselju rasturaju sto se tice pljacki kuca i ubistava. Narocito kad pocinje leto (sad) i negde do jula-avgusta. Znachi ne odmaraju.
Razlika izmedju prakse i teorije je mnogo veca u praksi nego u teoriji.
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.dialup.neobee.net.



+363 Profil

icon Re: Dzeparosa je sve vise i vise!24.05.2006. u 20:24 - pre 217 meseci
Mali grad ko moj je ipak prednost. Zna se ko pravi gluposti na javnom mestu, ko krade i sl...
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.PRI-1.panline.net.



+9 Profil

icon Re: Dzeparosa je sve vise i vise!24.05.2006. u 22:26 - pre 217 meseci
Moj bilans je da su mi kola obili 6 puta u 5 godina...podrum 2 puta...2 put su mi odneli cvece sa stubista...a najspektakularnije je blio iskopavanje dva drveta koja sam posadio ispred zgrade....

anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

mrkidivx

Član broj: 15771
Poruke: 1932
..nis2-nis.customer.sbb.co.yu.

ICQ: 207552161


+1 Profil

icon Re: Dzeparosa je sve vise i vise!24.05.2006. u 22:29 - pre 217 meseci
Citat:
to sve jeste i ja bi ih licno pobio, ali nas zakon je tako "zlatan" da ako ga prebijes malo vise ne gine ti pritvor i novcana kazna itd.


O biserima naših "zakona" ne treba ni govoriti, ali čisto sunmjam da bi ti iko zamerio da dotičnog lopova propustiš kroz šake.
Na kraju krajeva to i panduri rade.
I never wanna be a mod!
 
Odgovor na temu

Vukan Karadžić
NS

Član broj: 4675
Poruke: 586
..taman-bg.customer.sbb.co.yu.



+7 Profil

icon Re: Dzeparosa je sve vise i vise!24.05.2006. u 22:52 - pre 217 meseci
A po tom Nisu takva beda i taj sitan lopovluk, da je to strasno!
Kad god odem tamo neko mi ocerupa auto. Dal znak, dal brisac, dal ... bitno je da se skine nesto, pa na auto pijacu lol
 
Odgovor na temu

ypow
freelancer
selo Žarkovo

Član broj: 64891
Poruke: 159
*.83.beocity.net.



Profil

icon Re: Dzeparosa je sve vise i vise!24.05.2006. u 23:18 - pre 217 meseci
Baš sam razmišljao da započnem ovaka topic.
Elem, jedno jutro, u kući gde živim, sprat iznad mog, ujutro oko pola 6, komšinica ustala da istera mačku napolje jer je mjaukala. Izlazi iz sobe i vidi neku ribu. Ova skroz iznenadjena u fazonu ...šta ćeš ti ovde bre? Jao izvini jel znaš možda, tražim dečka, zove se bla bla, uar nije ovde? Ova, sasvim ljubazno kao probaj u kuću do ove. I ništa, devojka ode, a komšinica se vratila da spava. Najzad se probudi oko podne, i izvali da joj nedostaje digitalni fotoaparat i još nešto... Znači riba je ušla opušteno u kuću dok su stanari bili unutra, digla i izašla!!! Šta reći!

A ortaku, samo što je kupio novog keca, posle par meseci dođu neki ganci, probali da ga deknu i slupaju ga u šanac! I šta onda? Samo na otpad, od para ništa.
I see dead pixels...
 
Odgovor na temu

maliradojca

Član broj: 55393
Poruke: 242
*.pat-pool.kv.sbb.co.yu.



+132 Profil

icon Re: Dzeparosa je sve vise i vise!24.05.2006. u 23:55 - pre 217 meseci
Jednom Paji sa B. Brda je neko zvekuo juga prepodne(pre par meseci) ispred zgrade, a covek samo sto je kupio auto(2 dana), kupio 4 nove gume, cd... Tuzno
 
Odgovor na temu

Boki4u
Bogdan Djukic
Zemun

Član broj: 61571
Poruke: 696
*.ADSL.neobee.net.



+2 Profil

icon Re: Dzeparosa je sve vise i vise!24.05.2006. u 23:56 - pre 217 meseci
Nemam reci kad se radi o takvim kradjama, ma kolike bile.
Kad bih dohvatio nekog da mi krade nesto, taj ziv ne bi ostao. Takve treba toliko prebiti, da im ne padne na pamet da ponovo pokusaju tako nesto!
 
Odgovor na temu

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Dzeparosa je sve vise i vise!25.05.2006. u 00:21 - pre 217 meseci
Prebijanje neće njih načiniti boljima, već će se samo naviknuti da budu mnogo oprezniji sledeći put. Treba da postupamo kao u Kini, Iranu i uopšte arapskim državama, jer tamo skoro da i nema lopova.

Lopove treba bukvalno osakatiti(jedna ruka da ode niz reku, a ako opet ukradu, da ode i druga ruka).
Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.bg.wifi.vline.verat.net.



+744 Profil

icon Re: Dzeparosa je sve vise i vise!25.05.2006. u 00:37 - pre 217 meseci
Citat:
Fuzz: ...a najspektakularnije je blio iskopavanje dva drveta koja sam posadio ispred zgrade....


LOL

Da li si siguran da to nije neki komsija koji te nepodnosi, bitno je samo da ti napakosti... to je cesta pojava u nasim krajevima.
 
Odgovor na temu

time

Član broj: 41765
Poruke: 974
80.74.164.*



+2 Profil

icon Re: Dzeparosa je sve vise i vise!25.05.2006. u 05:48 - pre 217 meseci
@pctel

jel mozes malo preciznije o vremenu i lokaciji na kojoj parkiras auto sa racunarima :D
sledeci put kad se tako parkiras udari post ovde pa ce ljudi bar da ti olaksaju prenos racunara;) inace tema o gradskom lopovluku je vec bila koliko se secam tako da necu ponavljati moj stav povodom toga.

SMRT LOPOVIMA!!!
 
Odgovor na temu






Profil

icon Re: Dzeparosa je sve vise i vise!25.05.2006. u 05:58 - pre 217 meseci
to treba uza zid pa metak u celo, sve do jednog
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Dzeparosa je sve vise i vise!25.05.2006. u 06:27 - pre 217 meseci
Zakon sititi lopove. Zakon ne dozvoljava da uzimamo zakon u svoje ruke, sto znaci da ne smemo ni ruku da dignemo na lopova ili razbojnika, a ko samo potegne pistolj (ne mora da opali metak), sigurna mu je robija.

Kada priajvite kradju ili razbojnistvo, policiju to ne interesuje. Imaju preca posla, kao sto je na primer, sacekivanje vozaca zbog brze voznje...
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.sezampro.yu.



+6455 Profil

icon Re: Dzeparosa je sve vise i vise!25.05.2006. u 07:53 - pre 217 meseci
Citat:
maliradojca: Jednom Paji sa B. Brda:) je neko zvekuo juga prepodne(pre par meseci) ispred zgrade, a covek samo sto je kupio auto(2 dana), kupio 4 nove gume, cd... Tuzno


A zašto postoji osiguranje?

Puno kasko osiguranje za tog juga sa 0% učešća košta tipa 100 eura... Sa 20% učešća i manje... Oko 60 eura... Kad imaš juga, jeftinije ti je da ga kasko osiguraš nego da kupiš lavlju kandžu ili zeder... I onda ljudi tu nešto kuknjave... Problem je izgleda što se očekuje da im država pokloni novi auto kad im stari ukradu.. I to još u full opremi...
 
Odgovor na temu

Jovan2cv
Bgd.

Član broj: 60915
Poruke: 21
213.244.235.*



Profil

icon Re: Dzeparosa je sve vise i vise!25.05.2006. u 09:13 - pre 217 meseci
@Floyd

U kom gradu ti zivis, koje je to tvoje naselje, ako nije tajna ?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Dzeparosa je sve vise i vise!

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 16578 | Odgovora: 49 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.