Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

TProgressBar kao oscilator sa TMediaPlayer?!

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: TProgressBar kao oscilator sa TMediaPlayer?!

[ Pregleda: 3172 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Miloš Baić
Miloš Baić
ERP (Dynamics NAV) programer
Beograd

Član broj: 72468
Poruke: 1155
*.neobee.net.



Profil

icon TProgressBar kao oscilator sa TMediaPlayer?!26.05.2006. u 12:31 - pre 217 meseci
Pozdrav,

naime, da li postoji mogucnost da se napravi neki oscilator, sa recimo TProgressBar komponentom u sklopu programa koji koristi TMediaPlayer?
Znaci da oscilira sa zvukom, tacnije da ga prati i uzima vrednost?!

P.S. evo mali primer, u kojem sa koristio TDDLedBar1, da vam pokazem na sta mislim...
Someone's sitting in the shade today because someone planted a tree a long time ago.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Vladica Savić
Software Developer
Toronto, Canada

Član broj: 26699
Poruke: 654



+5 Profil

icon Re: TProgressBar kao oscilator sa TMediaPlayer?!27.05.2006. u 13:03 - pre 217 meseci
Citat:
loshmiscg: Pozdrav,

naime, da li postoji mogucnost da se napravi neki oscilator, sa recimo TProgressBar komponentom u sklopu programa koji koristi TMediaPlayer?
Znaci da oscilira sa zvukom, tacnije da ga prati i uzima vrednost?!

P.S. evo mali primer, u kojem sa koristio TDDLedBar1, da vam pokazem na sta mislim...

Hm, nisam siguran, mislim, verovatno da moze ali mislim da nije tako jednostavno...
Zasto ne pogledas na www.torry.net neke od TMedia komponenti, mislim da ima i neka TScope komponenta koja moze da odradi posao, samo mislim da ces morati da vidis da li radi i na novijim verzijama Delphi-a.
Radio sam nesto slicno pre godinu dana, pa ako uspem da nadjem poslacu ti...
A ti za to vreme pogledaj ovo, pa ako resis problem postuj...
PozZz, citamo se
 
Odgovor na temu

Miloš Baić
Miloš Baić
ERP (Dynamics NAV) programer
Beograd

Član broj: 72468
Poruke: 1155
*.neobee.net.



Profil

icon Re: TProgressBar kao oscilator sa TMediaPlayer?!27.05.2006. u 13:03 - pre 217 meseci
Pogledacu na www.torry.net, a ako imas nesto dacu ti mail pa posalji OK?!
Pozdrav
Someone's sitting in the shade today because someone planted a tree a long time ago.
 
Odgovor na temu

Vladica Savić
Software Developer
Toronto, Canada

Član broj: 26699
Poruke: 654



+5 Profil

icon Re: TProgressBar kao oscilator sa TMediaPlayer?!27.05.2006. u 13:43 - pre 217 meseci
BTW-Posto pravis player pogledaj i komponente VUMeter i Bass komponentu...
 
Odgovor na temu

Miloš Baić
Miloš Baić
ERP (Dynamics NAV) programer
Beograd

Član broj: 72468
Poruke: 1155
*.neobee.net.



Profil

icon Re: TProgressBar kao oscilator sa TMediaPlayer?!27.05.2006. u 13:49 - pre 217 meseci
Bass sam pogledao, ali VU meter nesto ne kontam kako je koristiti...
Someone's sitting in the shade today because someone planted a tree a long time ago.
 
Odgovor na temu

obucina

Član broj: 38191
Poruke: 723

Jabber: obucina


+7 Profil

icon Re: TProgressBar kao oscilator sa TMediaPlayer?!27.05.2006. u 21:20 - pre 217 meseci
Jos nisam naisao na zvucnu kartu sa kojom TVUMeter radi.
 
Odgovor na temu

Miloš Baić
Miloš Baić
ERP (Dynamics NAV) programer
Beograd

Član broj: 72468
Poruke: 1155
*.neobee.net.



Profil

icon Re: TProgressBar kao oscilator sa TMediaPlayer?!28.05.2006. u 00:18 - pre 217 meseci
Skinuo sam s www.torry.net TScope komponentu koja sadrzi Scope, Indicator?! Ako je neko radio s ovim komponentama, pre sa Indicator, da li bi hteo jedan demo u kombinaciji sa TMediaPlayer da mi posalje na mail?
Someone's sitting in the shade today because someone planted a tree a long time ago.
 
Odgovor na temu

Vladica Savić
Software Developer
Toronto, Canada

Član broj: 26699
Poruke: 654



+5 Profil

icon Re: TProgressBar kao oscilator sa TMediaPlayer?!28.05.2006. u 12:17 - pre 217 meseci
Citat:
obucina: Jos nisam naisao na zvucnu kartu sa kojom TVUMeter radi.

Ja nisam nasao ni Delphi 2 ni Delphi 3 pa da testiram kako treba, jer kako kazu na Torry-u radi na D2 i D3 samo...
Ja sam prosle godine pokusavao da malo promenim komponentu kako bi proradila i na D7 (koristio sam i neke starije Unit-e), ali nisam nisam uspeo da dodjem do zadovoljavajucih rezultata, pa sam radio i sa Bass komponentom koja je mnooogo bolja.
Citat:
loshmiscg: Skinuo sam s www.torry.net TScope komponentu koja sadrzi Scope, Indicator?! Ako je neko radio s ovim komponentama, pre sa Indicator, da li bi hteo jedan demo u kombinaciji sa TMediaPlayer da mi posalje na mail?

Sto se Scope komponente tice, hm, mislim da imam nesto radjeno sa Scope32, juce sam pronasao nesto, ali necu jos da postujem dok ne sredim skroz kod (kod uzasno izgleda (ali radi sto je najbitnije))

 
Odgovor na temu

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: TProgressBar kao oscilator sa TMediaPlayer?!

[ Pregleda: 3172 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.