Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Snaga trafoa za pretpojacivace,ekvilajzere.......?

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Snaga trafoa za pretpojacivace,ekvilajzere.......?

[ Pregleda: 1997 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Pigoza
Igor Markovic
tv snimatelj/montazer
TV Telemark Cacak
Pozega

Član broj: 41017
Poruke: 1726
195.178.58.*



+7 Profil

icon Snaga trafoa za pretpojacivace,ekvilajzere.......?01.06.2006. u 11:36 - pre 217 meseci
Ova tema je vec bila i Boro mi je vec odgovorio 10-20W je dovoljno snage za pretpojacivac i tonsku kontrolu po kanalu.Mene zanima ako ja pored pretpojacivaca,zelim da ugradim 5-stepeni ili 10-stepeni ekvilazer,vu metar,termorelej,kolika snaga mi onda trafoa treba po kanalu.Znam kada bi za svaki uredjaj imao podatke o potrosnji lako bi iznao i koliki mi treba trafo, ali ovako laicki i prosecno jel dovoljno 30-50W po kanlalu.
I drugo jel dobro da pretpojacivac,tonska kontrola i ekvilajzer imaju zajednicki trafo,naravno stabilisu se na napon koji im je potreban, a ostali: vu metra termorelej-ventilator na poseban trafo.Ili daleko najbolje resenje za svaki uredjaj poseban trafo i stabilizacija napona????
Blago onome ko zna da ne zna, a hoce da zna.
Covek se uci dok je ziv, pa opet lud umre.
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: Snaga trafoa za pretpojacivace,ekvilajzere.......?01.06.2006. u 12:24 - pre 217 meseci
uvijek je najbolje (radi mase a time i brumova i sl.) isti trafo a broj sekundara po potrebi.

 
Odgovor na temu

Pigoza
Igor Markovic
tv snimatelj/montazer
TV Telemark Cacak
Pozega

Član broj: 41017
Poruke: 1726
195.178.58.*



+7 Profil

icon Re: Snaga trafoa za pretpojacivace,ekvilajzere.......?01.06.2006. u 20:10 - pre 217 meseci
Nisi mi odgovorio za snagu -potrebnu snagu za te uredjaje-prosecna?
Zar nece biti manji brum-sum ako potrebni napon za te uredjaje bude odgovorao svim uredjajima a malim korekcijama stabilizujemo i dovodimo na potrebnu vrednost napona?
Zar nece vu metar bez obzira ako ima svoj sekundar-namotaj praviti smetnje pretpojacivacu ili tonskoj kontroli pri svom radu opterecenju svog sekundara a to se odrazava naravno i na ostale sekundare jer su na istom jezgru, a tu su i time releji za zvucnike i ostalo,ili je to najednostavnije resenje jedan trafo i potrebni sekundari?
Blago onome ko zna da ne zna, a hoce da zna.
Covek se uci dok je ziv, pa opet lud umre.
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Snaga trafoa za pretpojacivace,ekvilajzere.......?

[ Pregleda: 1997 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.