Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ja disabelujem a Sysprep enable-uje wireless adapter u notebooku? :(

[es] :: Windows mreže :: Ja disabelujem a Sysprep enable-uje wireless adapter u notebooku? :(

[ Pregleda: 2545 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zorpetus

Član broj: 18625
Poruke: 640
213.244.235.*



+3 Profil

icon Ja disabelujem a Sysprep enable-uje wireless adapter u notebooku? :(01.06.2006. u 15:53 - pre 217 meseci

Operativni sistem Windows XP SP2.

Radim Ghost image instalacije za notebook racunare u mojoj firmi. Na notebook racunaru (Toshiba Tecra) postoji i wireless adapter koji bi hteo da disableujem na svim notebook racunarima u firmi (security reasons).

I naravno, ja lepo kao administrator disableujem adapter, cak uradim na njegovim properties i Turn off radio (sto bila neka vrsta softverskog iskljucivanja primpropredajnika koji je deo Wireless adaptera) - i onda uradim Sysprep (naravno pri tome podesim ostale opcije, odaberem Mini-Setup, reseal itd.

I kada vratim taj image nazad na Tecru - taj adapter je enableovan

Jel jos neko imao ovakvih problema i kako ih je resavao?

 
Odgovor na temu

zorpetus

Član broj: 18625
Poruke: 640
213.244.235.*



+3 Profil

icon Re: Ja disabelujem a Sysprep enable-uje wireless adapter u notebooku? :(01.06.2006. u 16:06 - pre 217 meseci
Citat:
zorpetus:
I naravno, ja lepo kao administrator disableujem adapter, cak uradim na njegovim properties i Turn off radio (sto bila neka vrsta softverskog iskljucivanja


Alternativa je da uradim Uninstall adaptera, ali ce onda da gnjavi sa onim "New hardware found", a s obzirom da ce notebook koristiti korisnici u user modu, bice ono jos iritantnije: you don't have sufficient rights to install hardware... blah, blah...
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Ja disabelujem a Sysprep enable-uje wireless adapter u notebooku? :(01.06.2006. u 16:13 - pre 217 meseci
Pošto Sysprep resetuje MAC adresu i ostalo, verovatno i resetuje stanje adaptera na default (aktivno). Ne znam koliko imaš notebook računara, ali možda ne bi bio problem po završetku instalacije ručno pogasiti adaptere?
 
Odgovor na temu

plavigor
Igor Petrović
Beograd

Član broj: 24239
Poruke: 1551
..AT.HighSpeedADSL.beotel.net.



+10 Profil

icon Re: Ja disabelujem a Sysprep enable-uje wireless adapter u notebooku? :(01.06.2006. u 20:35 - pre 217 meseci
Da li bi prethodno iskljucivanje Wireless Zero Configuration servisa pomoglo?
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Ja disabelujem a Sysprep enable-uje wireless adapter u notebooku? :(01.06.2006. u 21:18 - pre 217 meseci
Takođe mi pada na pamet da bi mogao probati sa hardverskim profilima, da napraviš profil koji će biti default i gde će wireless kartica biti stavljena na disable. Ne znam da li sysprep resetuje i ove profile, ali ako imaš vremena mogao bi probati. Mada, imam utisak da ipak nije u pitanju na desetine laptopova, tako da će ti verovatno biti najjednostavnije rešenje da to uradiš "peške" na svakom računaru posebno posle instalacije.
 
Odgovor na temu

zorpetus

Član broj: 18625
Poruke: 640
213.244.235.*



+3 Profil

icon Re: Ja disabelujem a Sysprep enable-uje wireless adapter u notebooku? :(02.06.2006. u 09:51 - pre 217 meseci
Citat:
plavigor: Da li bi prethodno iskljucivanje Wireless Zero Configuration servisa pomoglo?



Ovaj servis sam vec "ubio" ali i bez obzira na to Wireless adapter se fantomski uvek enableuje cim Ghostujem racunar i dignem Windows XP iz takvog image-a.
Ruku na srce, posto ce racunare koristiti korisnici u user modu, a Wireless Zero Configuration je iskljucen, nisam siguran da li bi i takav setup uopste mogao da predstavlja "security" problem, ali me bas nervira ono kada se startuje XP pa u traju krenu one notifikacije da nije pronadjena ni jedna Wireless mreza u blizini...

A notebooka imamo oko 40-tak, i problem je u tome sto cu ja taj image slati i u druge filijale nase firme, gde ce neki drugi administratrori da rade Ghostovanje, i ne mogu bas da se pouzdam da ce se setiti svaki put da ovo iskljuce. Dakle, cim mogu da nesto uradim sto se nece oslanjati na to da se neko iza mene mora setiti (ili procitati u upustvu/proceduri za vracanje inicijalnog Ghost image-a) - ja preferiram da to tako i uradim. Sto manje prostora za gresku ili propust - to bolje
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: Ja disabelujem a Sysprep enable-uje wireless adapter u notebooku? :(

[ Pregleda: 2545 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.