Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

MySpace je jedno veliko g...

[es] :: Web razvoj :: MySpace je jedno veliko g...

[ Pregleda: 5869 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon MySpace je jedno veliko g...03.06.2006. u 13:07 - pre 216 meseci
Zasto ga ljudi koriste?

Ne moze se komentarisati blog ako se ne registrujes (nisam, iz straha da ne dobijam jos spama), layout je ocajan, niko ne moderise.

O zloupotrebama sa webdesign strane necu. Ma kakav MySpace i strane sa 10 Mb slika!

Da prodiskutujemo, zasto je MySpace uopste toliko popularan kad ima neuporedivo boljih blog servisa, od kojih neki i ne reklamiraju (npr. Blogger)?

Dalje, pitanje je i kako ga ljudi mogu koristiti uopste kad se prosecna stranica ucitava cirka 10 minuta na 256kbit kablu/DSL? To je mozda pola minuta ili ceo minut, sta znam, na 1Mbps/2Mbps vezi?! A ima jos puno modema, i na zapadu.
 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

Član broj: 7594
Poruke: 2458
*.ptt.yu.

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: MySpace je jedno veliko g...04.06.2006. u 00:56 - pre 216 meseci
Jak brend iza njega, nista spec... sto puta vidjeno...
Citat:
bojan_bozovic:
Dalje, pitanje je i kako ga ljudi mogu koristiti uopste kad se prosecna stranica ucitava cirka 10 minuta na 256kbit kablu/DSL? To je mozda pola minuta ili ceo minut, sta znam, na 1Mbps/2Mbps vezi?! A ima jos puno modema, i na zapadu.

Hm... evo sta kaze analytics:)

Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: MySpace je jedno veliko g...04.06.2006. u 01:04 - pre 216 meseci
Bah! Mada kod mene na analytics nalogu nisu tako visoke cifre za DSL, prednjaci, ali 10Mb slika i videa po stanici je mnogo i za DSL.

Moram li da ponovim da je klot MySpace Web 1995.0 sa svojim tabelama i spacer GIF-ovima, i nikakva alternativa flickr+blogger. O tome se radi, da tako los (relativno, naravno) webservis dodje na sesto mesto na Alexi??! Da, moj rant ovde nista nece promeniti, ali kako su ljudi toliko glupi i lenji pa koriste MySpace koji ih davi bannerima a ne blogger+flickr? Znam, raklama... ali je to sto su uradili ne samo neverovatno, vec se desava jednom u pedeset godina, kao da Yugo zbog reklame premasi prodaju BMW-a. Bas tako, brend imamo, a proizvod nemamo. Ili Dacia, svejedno.
 
Odgovor na temu

ikonomov90

Član broj: 98670
Poruke: 4
..njuel-bg.customer.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: MySpace je jedno veliko g...29.06.2006. u 09:15 - pre 216 meseci
Kao što si i sam rekao u prvom postu, blogger se ne reklamira toliko.
 
Odgovor na temu

WawaHOO!
Karaburma

Član broj: 86823
Poruke: 602
*.dialup.sezampro.yu.

Sajt: www.infobuk.com


Profil

icon Re: MySpace je jedno veliko g...31.07.2006. u 12:05 - pre 215 meseci
Citat:
bojan_bozovic: O tome se radi, da tako los (relativno, naravno) webservis dodje na sesto mesto na Alexi??!


Sada su na 4. mestu na Alexi.
Dragan Varagic je napisao zanimljivu kolumnu za PC Magazin na temu MySpace-a.
 
Odgovor na temu

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
*.83.beocity.net.



+52 Profil

icon Re: MySpace je jedno veliko g...31.07.2006. u 12:56 - pre 215 meseci
http://www.biznisblog.com/tekstovi/myspace-misterija-popularnosti
 
Odgovor na temu

maxim
Marko Stankovic
Philly

Član broj: 7347
Poruke: 11
*.hsd1.pa.comcast.net.

Sajt: www.maksimalno.com


Profil

icon Re: MySpace je jedno veliko g...11.08.2006. u 03:27 - pre 214 meseci
Za Myspace sam cuo vec odavno, ali sam velicinu brenda shavtio tek prosle godine kada sam video moju malu sestru od tetke (12.godina) kako bespomucno klikce po necijem profilu iako je NEMOGUCE citati stranicu zbog toga sto je background slika nekog poznatog glumca, dok joj u pozadini tresti neka pesma koju jos uvek s vremena na vreme pevusim, jer se ista ponavljala svaki put kada se stranica ponovo ucita!!!! E sad pitanje....zbog cega je mala trpela sve to. Pod jedan SVI IZ NJENOG DRUSTVA SU NA Myspacu......to je ujedno i razlog broj 2, i broj 3 i broj 4. Na 5. mestu je vrlo prosta cinjenica da 90% korisnika nisu web dizajneri i bas ih briga za slaganje boja, velicinu stranice i brzinu ucitavanja......Mislim da je ovo dovoljno za odgovor na pitanje zasto je Myspace popularan....:)))
"Be the change you wish to see in the world..."
- gandhi
 
Odgovor na temu

Goran Aničić
Goran Aničić
Novi Sad

Član broj: 7404
Poruke: 414
*.pressint.co.yu.

Sajt: www.personalmag.rs/blog/o..


Profil

icon Re: MySpace je jedno veliko g...11.08.2006. u 09:22 - pre 214 meseci
Citat:
E sad pitanje....zbog cega je mala trpela sve to. Pod jedan SVI IZ NJENOG DRUSTVA SU NA Myspacu......to je ujedno i razlog broj 2, i broj 3 i broj 4. Na 5. mestu je vrlo prosta cinjenica da 90% korisnika nisu web dizajneri i bas ih briga za slaganje boja, velicinu stranice i brzinu ucitavanja......Mislim da je ovo dovoljno za odgovor na pitanje zasto je Myspace popularan....:)))


Ovo je otprilike najpreciznija pretpostavka i suština popularnosti kulturološkog i tehnološkog MySpace servisa (kao i sličnog, ali mnogo manjeg TagWorld-a) - Social networking, ali treba napomenuti da je ekstremna popularnost ograničena za severnoamerički kontinent (American life), između ostalog zahvaljujući i broadband mogućnostima pristupa. Ideja nije nova, pa se može kazati da je MySpace "GeoCities na steriodima", odnosno mnogo lakši i jednostavniji servis za kreiranje personalnih stranica sa bogatom multimedijom.
ICT magazin
IT, Mobile, Gaming online magazin
------------------------------
Blog
Svakodnevnica Blog Auto blog
------------------------------

Kompjuterski e-zine
Personal magazine
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
*.bulldogdsl.com.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: MySpace je jedno veliko g...11.08.2006. u 10:47 - pre 214 meseci
Citat:
Goran Aničić: ali treba napomenuti da je ekstremna popularnost ograničena za severnoamerički kontinent (American life).


Nije. Veruj da je neverovatno popularan i u UK. myspace je nesto sto svako ima, otprilike kao sto je to email bio pre 10 godina. cesto kad sretnem nove ljude, ako hocemo da ostanemo u kontaktu, ne razmenimo telefone ili email, razmenimo myspace. to je kao email sa profilom onog koga kontaktiras sa sve multimedijom + mozes da vidis s kim se druzi.

sajt zna da bude smoran s vremena na vreme i prijavi neke greske, ali vecinu vremena ok radi. nikad nisam cekao na ucitavanje bilo cijeg profila, koliko god multimedije bilo.
 
Odgovor na temu

Marko Bijelic

Član broj: 3296
Poruke: 1077
*.broadband.blic.net.

Sajt: markobijelic.com


+1 Profil

icon Re: MySpace je jedno veliko g...11.08.2006. u 12:59 - pre 214 meseci
Vindic8or uz opasku da si u muzičkoj industriji, da se krećeš u krugovima gdje su muzičari i wannabe-muzičari, i najzad da si u Londonu...
 
Odgovor na temu

Radovan__III
Radovan__III
Beograd

Član broj: 15669
Poruke: 1245
*.beobug.com.



+26 Profil

icon Re: MySpace je jedno veliko g...11.08.2006. u 14:06 - pre 214 meseci
Stvarno svet trese kriza myspace-a
Aj sad svi u biblioteku da nesto pojedemo i popijemo ...
--------------------------------
Knjigovodstvo

 
Odgovor na temu

WawaHOO!
Karaburma

Član broj: 86823
Poruke: 602
*.adsl.sezampro.yu.

Sajt: www.infobuk.com


Profil

icon Re: MySpace je jedno veliko g...20.10.2006. u 15:39 - pre 212 meseci
http://www.elitesecurity.org/t223322-CyWorld-vs-MySpace
 
Odgovor na temu

drdrksa

Član broj: 1077
Poruke: 3650



+6 Profil

icon Re: MySpace je jedno veliko g...15.03.2008. u 16:05 - pre 195 meseci


Jeste da vadim temu iz naftalina, ali morao sam ovo da postujem.
 
Odgovor na temu

[es] :: Web razvoj :: MySpace je jedno veliko g...

[ Pregleda: 5869 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.