Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ponistavanje kartice

[es] :: E-Kupovina :: Platne kartice :: Ponistavanje kartice

[ Pregleda: 2930 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

whitie2004

Član broj: 19966
Poruke: 1537
195.252.113.*



+266 Profil

icon Ponistavanje kartice05.06.2006. u 07:35 - pre 216 meseci
Koliko duboko treba odseci cosak kartice da bi postala neupotrebiva u bankomatima?
U padu jednog carstva stradaju svi, tako je uvek bilo, tako će biti i sada. Verovatno će posle svega ovoga
biti formirani neki novi blokovi, nova uređenja. A mi? Eh, a mi..
 
Odgovor na temu

vladimirt
puno ime
Beograd

Član broj: 68578
Poruke: 292
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Ponistavanje kartice05.06.2006. u 08:06 - pre 216 meseci
Slučajno ili namerno? Ako hoćeš namerno, presečeš je na pola.
Mnogo je interesantnije ne znati nego znati. Kada znamo, svi znamo isto. Kada ne znamo, svako ne zna drugačije.
 
Odgovor na temu

whitie2004

Član broj: 19966
Poruke: 1537
195.252.113.*



+266 Profil

icon Re: Ponistavanje kartice06.06.2006. u 09:31 - pre 216 meseci
'ma mozes je operes sa venis, bacis u kiselinu, izlozis vudu kletvama, ... ali mene interesuje standard. Sve na kartici je vrlo precizno rasporedjeno i imam to negde na racunaru ....
U padu jednog carstva stradaju svi, tako je uvek bilo, tako će biti i sada. Verovatno će posle svega ovoga
biti formirani neki novi blokovi, nova uređenja. A mi? Eh, a mi..
 
Odgovor na temu

brew
area 51

Član broj: 48192
Poruke: 64
*.internet.krstarica.net.



Profil

icon Re: Ponistavanje kartice30.06.2006. u 15:48 - pre 216 meseci
pa ako imas podeli to sa nama???
Ali ovako bi trebalo, magnetna traka zauzima svojom duzinom pozamasan deo kartice..
Tako da kada bi isekao cosak i zakacio magnetnu traku, to bi trebalo da bude to i da bude ne upotrebljiva.
Moje misljenje.
"I neva fucked anybody over in my life, who didn't have it comin' to 'im, you got that? All I have in this world is my balls, and my word, and I don't break 'em for no one, jou understand?" Scareface
 
Odgovor na temu

vladimirt
puno ime
Beograd

Član broj: 68578
Poruke: 292
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Ponistavanje kartice01.07.2006. u 14:21 - pre 216 meseci
Pretpostavljam da se radi ipak o nečemu “sofisticiranijem”, odnosno da postoje senzori koji ne mogu pravilno da reaguju u slučaju da kartica odstupa po dimenzijama itd. Ali to je samo pretpostavka.
Mnogo je interesantnije ne znati nego znati. Kada znamo, svi znamo isto. Kada ne znamo, svako ne zna drugačije.
 
Odgovor na temu

brew
area 51

Član broj: 48192
Poruke: 64
*.slt-rs-2.slt.lk.



Profil

icon Re: Ponistavanje kartice02.07.2006. u 09:19 - pre 216 meseci
pa senzore 100% postoje, kada ga imaju oni aparati za kafu po fakultetim. MOra ga imati i bankomat..
Mada moj predlog se bazirao cisto na gubitku podataka, jer mislim da bi morala da se ocuva magnetna traka kao celina.
Da bi kartica funkcionisala.
opz.
"I neva fucked anybody over in my life, who didn't have it comin' to 'im, you got that? All I have in this world is my balls, and my word, and I don't break 'em for no one, jou understand?" Scareface
 
Odgovor na temu

vladimirt
puno ime
Beograd

Član broj: 68578
Poruke: 292
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Ponistavanje kartice02.07.2006. u 10:45 - pre 216 meseci
Mislio sam na malo inteligentnije senzore. Što se tiče oštećenja magnetnog zapisa, opet može da postoji ugrađen algoritam za oporavljanje podataka, kao neki redundancy check. Drugo, pitanje je da li su podaci zapisani od početka do kraja mag. piste.
Mnogo je interesantnije ne znati nego znati. Kada znamo, svi znamo isto. Kada ne znamo, svako ne zna drugačije.
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Kupovina :: Platne kartice :: Ponistavanje kartice

[ Pregleda: 2930 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.