Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kakav je Garmin eMap?

[es] :: GPS :: Kakav je Garmin eMap?

[ Pregleda: 3140 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

gorchilo
gorchilo
Beograd

Član broj: 59580
Poruke: 41
82.117.206.*



Profil

icon Kakav je Garmin eMap?05.06.2006. u 10:59 - pre 217 meseci
..bio sam ubeđen da sam juče postavio ovu temu ali nešto je nema...

Elem, da li je neko imao iskustva sa ovim uređajem? Kakav je u poredjenju sa recimo eTrex Legend? Znam da je stariji model i da spada u kategoriju "gradskih" pa nije mnogo otporan vremenske uslove itd. ali ima li nekih suštinskih razlika "iznutra"? U prilici sam da nabavim polovan eMap za duplo manju cenu nego polovan Legend, imam li razloga za dvoumljenje? GPS mi prvenstveno treba za beleženje waypointa u šetnji ili vožnji biciklom po gradu i prenošenje istih na PC.

Hvala i pozdrav.
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Kakav je Garmin eMap?05.06.2006. u 15:30 - pre 217 meseci
Svaki GPS koji je ispravan je dobar. Koliko vidim u psecifikacijama eMAp ima prostora za 500 orjentira i 2000 tacaka za tracklog, dozvoljava da se podesi user datum i user grid, a to delujekako sasvim dovoljno i za naprednijeg korisnika GPS-a.

Mana mu je sto ge vise ne proizvode i za njega nemas podrsku kao za aktuelne uredjaje.


 
Odgovor na temu

gorchilo
gorchilo
Beograd

Član broj: 59580
Poruke: 41
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Kakav je Garmin eMap?05.06.2006. u 21:43 - pre 217 meseci
Hvala na odgovoru, taman sam bio odlučio da ga kupim a onda sam naleteo na nešto drugo i eto nove i još veće dileme za ovog totalnog početnika: mobilni telefon Motorola A925. Pošto mapping na eMap-u verovatno ne bih ni koristio (jer koliko sam shvatio dobra mapa za Garmin još uvek ni ne postoji a i ono što ima papreno košta), bez pomoći nekog iskusnog sa ovog foruma trenutno ne mogu da vidim ima li eMap ikakvu prednost nad A925 (dok su im cene slične). A u obrnutom smeru prednosti ima na pretek:

- veliki ekran u koloru
- dostupne mape (rasterske naravno)
- jeftino povezivanje sa PC-jem (Garminov kabl kod nas košta 50 evra!)
- fleksibilnost softvera (teoretski može se zameniti drugim / nadograditi)
- više memorije za smeštanje trekova i orijentira i čega hoćeš
- bonus solidan telefon (touchscreen pda), muzički plejer, radio, igračka konzola, fotoaparat, internet... :)

Kad se sve sabere i oduzme prilično neverovatno deluje, da se nisam negde preračunao???
 
Odgovor na temu

[es] :: GPS :: Kakav je Garmin eMap?

[ Pregleda: 3140 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.