Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Studiranje u Italiji(Rimu),vjerovatnoca dobijanja stipendije ???

[es] :: Vodič za učenje :: Studiranje u Italiji(Rimu),vjerovatnoca dobijanja stipendije ???

[ Pregleda: 7978 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

donaldduckkiller
podgorica

Član broj: 92552
Poruke: 21
*.crnagora.net.



Profil

icon Studiranje u Italiji(Rimu),vjerovatnoca dobijanja stipendije ???10.06.2006. u 03:59 - pre 217 meseci
Planiram u septembru da idem u Rim i pokusam da upisem filmsku reziju.Jedan drug vec zavrsava tamo prvu godinu,na arhitekturi,pomocu stipendije koju je dobio od Italijana.Sve u svemu,po njegovim rijecima,do stipendije je dosao,naravno nakon polozenog prijemnog ispita za fakultet, na osnovu podataka o prosjecnim zaradama njegovix roditelja,koje su male,imovinsko stanje i takve stvari...Znachi Italijani su na osnovu toga(a ne na osnovu ocjena iz srednje skole koje su mu bile relativno lose) zakljucili da on nema sredstava za zivot u Rimu i dodijelili mu stipendiju u iznosu od 2100 eura po semestru.Naravno te pare je dobio tek u decembru,do tada je morao imati otvoren racun u Italiji ,koji je garancija za tvoj boravak pri dobijanju vize za ucenje,na kom mora biti 3500eura,koje je on sam iskesirao,ali koje nadoknadi nakon prve godine.Po njegovim rijecima,vecina nasix strudenata koji odu tamo,dobije te stipendije ako prodju na prijemnom ispitu!Zanima me koliko je tacna ova tvrdnja,ako jos neko zna ponesto o ovome ili planira nesto slicno?I ako neko poznaje Italiju tj.Rim,gdje(po mojim saznanjima) postoje dva drzavna univerziteta:"Sapienza" i "Roma tre",na kom od ovix univerziteta je kvalitetnija katedra koja se bavi filmskom umjetnoscu tj.katedra za reziju?Xvala junaci....
jodza
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
212.200.179.*



+105 Profil

icon Re: Studiranje u Italiji(Rimu),vjerovatnoca dobijanja stipendije ???11.02.2007. u 00:16 - pre 209 meseci
Posto u Crnoj Gori nema Italijanskog kulturnog centra mislim da sve informacije mozes dobiti u Beogradu, sve u svemu koliko je meni poznato sva komunikacija izmedju tebe kao studenta stranca i italijanskog uni. mora da ide preko Italijanskog kulturnog centra.

www.italcultbg.org.yu

 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: Studiranje u Italiji(Rimu),vjerovatnoca dobijanja stipendije ???

[ Pregleda: 7978 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.