Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Gde uzeti kurs za Solid modelovanje??

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: Gde uzeti kurs za Solid modelovanje??

[ Pregleda: 8166 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Spejskeptn
Beograd

Član broj: 82393
Poruke: 24
80.93.231.*



Profil

icon Gde uzeti kurs za Solid modelovanje??12.06.2006. u 18:38 - pre 217 meseci
Interesuje me gde se moze uzeti neki ubrzan kurs iz 3d solid modelovanja u Beogradu i kolko kosta?
Mislim da ne znaci puno da li je u pitanju ProE, CAtia ili SWorks, jelda?
 
Odgovor na temu

cikije
Aleksandar Djordjevic
Beograd

Član broj: 67013
Poruke: 34
*.dialup.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Gde uzeti kurs za Solid modelovanje??14.06.2006. u 09:25 - pre 217 meseci
SolidWorks je po mnogima najlaksi za ucenje, i ima sve sto ti treba (video sam tvoju temu "Koja masina mi je potrebna?"

Aktuelne cene kurseva po gradu ne znam.


Pozdrav
 
Odgovor na temu

Stele
sam svoj majstor
Srbija, BG

Član broj: 30247
Poruke: 285
*.81.eunet.yu.



Profil

icon Re: Gde uzeti kurs za Solid modelovanje??16.06.2006. u 15:28 - pre 217 meseci
1. Nađi ovde na ES-u temu ''Prvi trening centar za Solidworks u Beogradu''.
Tu imaš adresu i telefone centra za obuku, pa ako taj centar još postoji i radi možeš kod njih da se raspitaš.

2.nađi nekoliko poslednjih brojeva halo oglasa ili idi na www.halooglasi.co.yu tu se povremeno pojavljuje oglas nekog lika koji drži privatne časove iz SW-a

Toliko što se tiče obuke za SW-a za ostale programe ne znam.....

Pozdrav Stele!

Ako se zaglavi - primeni silu. Ako se slomi, ionako ga je trebalo zameniti.
 
Odgovor na temu

srdjan milic

Član broj: 44406
Poruke: 148
194.247.209.*



+1 Profil

icon Re: Gde uzeti kurs za Solid modelovanje??21.06.2006. u 11:58 - pre 217 meseci
Ponekada dajem casove iz modelovanja u CATIA...
Obicno volim da se vidim sa covekom kojemu trebaju casovi, pa na osnovu toga sta on ocekuje od mene, koliko je zainteresovan i sposoban da prati kurs, od njegovog engleskog jezika, i prethodnog znanja kao i modula koje zeli da savlada formiram cenu...
Milsim da je takav pristup najbolji, mada uvek mi se cini da kada covek nesto uci sam ima mnogo vece zadovoljstvo nego kada ga neko drugi uci...
Modelovanje u CATIA je dugogodisnji proces i ucenje, uvek sam se pitao koliko neko moze da nauci za nekoliko casova ili na nekome kursu....
Cini mi se da je uopste 3d dizajn poseban nacin misljenja i snalazenja u prostoru, mada je to samo moje licno misljenje i moguce da proizilazi iz subjektivne zaljubljenosti u 3d modelovanje...
Kako god da se odlucis zelim ti da ulozis puno truda i uzivas u uspehu koji postignes na osnovu toga truda
MB GigaByte 7N400L * AMD 1800+ * HDD WD80GB * Kingston 3*256 MB DC* Asus ATI 9550GE *
WinXPSp2
 
Odgovor na temu

bokisha
Constructor
Vrsac

Član broj: 58101
Poruke: 440
*.adsl.sezampro.yu.

Sajt: proizvodnja.googlepages.c..


+3 Profil

icon Re: Gde uzeti kurs za Solid modelovanje??22.06.2006. u 09:54 - pre 217 meseci
Citat:
srdjan milic: ...
Modelovanje u CATIA je dugogodisnji proces i ucenje, uvek sam se pitao koliko neko moze da nauci za nekoliko casova ili na nekome kursu....
Cini mi se da je uopste 3d dizajn poseban nacin misljenja i snalazenja u prostoru, mada je to samo moje licno misljenje i moguce da proizilazi iz subjektivne zaljubljenosti u 3d modelovanje...
truda


Pre svega u potpunosti bih se slozio sa Srdjanom!
U nekim temema su me prozivali i uporedijuvali sa "psom prosecne inteligencije" zato sto sam rekao da su potrebne godine savladati CATIA-u,tamo mi je neki govorio kako radi za BMW kako modelira menjace i sl,kako je sekretaricu naucio za 15dana da modelira i tako to,...
Znaci,filozofija modeliranja zahteva posean nacin misljena!!!

Elem,da se vratim temi,moj savet ti je da probas sam,uz pomoc helpa,nesto da izmodeliras,pa kad nadjes na konkretne probleme "kako ovo da izmodeliram" tada nadjes nekog i pitas!!!

Aj pa tako,...
pozz
 
Odgovor na temu

bokisha
Constructor
Vrsac

Član broj: 58101
Poruke: 440
*.adsl.sezampro.yu.

Sajt: proizvodnja.googlepages.c..


+3 Profil

icon Re: Gde uzeti kurs za Solid modelovanje??01.07.2006. u 22:09 - pre 216 meseci
Video sam i knjigu na srpskom za SOLID
Nju mozes nabaviti u knjizari koja se nalazi preko puta Beogradjanke,na uglu sa ulicom KNEZA MILOSA
Ne znam koliko kosta i kakva je knjiga,
Postoji i knjiga za CATIA ali je ocajna,tako da znas
pozz
 
Odgovor na temu

CADE
Beograd

Član broj: 57894
Poruke: 21
80.93.238.*



Profil

icon Re: Gde uzeti kurs za Solid modelovanje??05.07.2006. u 13:00 - pre 216 meseci
Ne bih se složio sa mišljenjem da treba u avanturu modeliranja krenuti sam, ako uzmemo u obzir ozbiljan posao i ozbiljan pristup. Izuzimam studente i ostale kojima ovakav pristup nije potreban.

To sam više puta iskusio na svojoj koži, menjajući softvere i da se razumeno u startu svi su od reda bili licencirani. Znači komplet literatura i ostalo. Sve učeći sam, dok nisam došao do CATIA-e (od početka 2002. god. svaki dan po 8+ sati).

Tada sam ušao u mašinu obuke po njihovim standardima. Tek kada sam položio i dobio međunarodne licence - Dassault sertifikate, jedno vreme sam i radio obuku ljudi (obučio 100+ ljudi u Srbiji), mogao sam da ocenim koje su višestruke prednosti sa kursevima. Sve same prednosti, sem možda cene. Ali, i to se brzo vrati ako uradiš za kraće vreme, no uobičajeno, više poslova. Rađeno po principu 10 dana po osam sati + domaći, pokrivao sam hibrid modeliranje (solid+površine), asembliranje i razradu dokumentacije. Odgovorno tvrdim da se samostalno do istog nivoa znanja dolazi za min. 4 meseca ozbiljnog rada. Glavna stvar koju sam zaključio je da velike softver kuće daju tzv. Help sistem uz program, ali dosta znanja i mogućih primena ostavljaju za konsultantske poslove i dodatne kurseve gde uzimaju možda i više para nego od same prodaje (cene za CATIA softver su sve nego male). A, do takvih stvari dolaziš samo ako si blizu izvora.
 
Odgovor na temu

SerZile
Saša Živković
Beograd

Član broj: 37701
Poruke: 193
*.ptt.yu.



+1 Profil

icon Re: Gde uzeti kurs za Solid modelovanje??05.07.2006. u 21:00 - pre 216 meseci
CADE cao,

Gde i kako se mogu dobiti informacije o kursevima koje drzis?
Zanima me duzina trajanja, mesto odrzavanja, cena, sertifikati koji se dobijaju.

Pozdrav,
Sale
SerZile
 
Odgovor na temu

CADE
Beograd

Član broj: 57894
Poruke: 21
80.93.238.*



Profil

icon Re: Gde uzeti kurs za Solid modelovanje??06.07.2006. u 12:56 - pre 216 meseci
Prestao sam da se bavim obukom kada je to prešlo 10% vremena od mog projektantskog posla (to je bilo pre 16 meseci). Ipak sam ja inženjer, a ne učitelj.

Mogu jedino da ponudim obuku i konsultantsku pomoć kroz neke časove, ali isključivo kao privatno lice. Koga zanima ima PM.
 
Odgovor na temu

SerZile
Saša Živković
Beograd

Član broj: 37701
Poruke: 193
*.ptt.yu.



+1 Profil

icon Re: Gde uzeti kurs za Solid modelovanje??06.07.2006. u 20:18 - pre 216 meseci
CADE cao,

Nisam pitao zbog sebe. Puno puta su me ljudi pitali da li postoji neka ozbiljna skola koja radi sertifikovane Catia kurseve. Ako mozes da mi preporucis nekoga, bio bih ti zahvalan. Verujem da bi to interesovalo i druge posetioce ovog foruma. Uostalom, ovo pitanje mogu da uputim i ostalima koji, mozda, mogu da pomognu.

Pozdrav,
Sale
SerZile
 
Odgovor na temu

SpelingMistakes
Balkanska Kazablanka

Član broj: 14395
Poruke: 1084
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: Gde uzeti kurs za Solid modelovanje??13.07.2006. u 08:59 - pre 216 meseci
Citat:
da li postoji neka ozbiljna skola koja radi sertifikovane Catia kurseve


Koga interesuju kursevi Catie - pa u Beogradu postoji autorizovani zastupnik za Catiju - koji drzi kurseve - diploma i sve ostalo + legalnost softvera se podrazumevaju
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 731
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Gde uzeti kurs za Solid modelovanje??17.03.2024. u 00:16 - pre 34 dana i 1h
Al se izreklamira. Bolje da si to malo neupadljivije uradio.
 
Odgovor na temu

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: Gde uzeti kurs za Solid modelovanje??

[ Pregleda: 8166 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.