Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

CheckBox unutar SubForme kao uslov za....

[es] :: Access :: CheckBox unutar SubForme kao uslov za....

[ Pregleda: 2446 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Mikica22
Bgd

Član broj: 45685
Poruke: 20
*.beogrid.net.



Profil

icon CheckBox unutar SubForme kao uslov za....23.06.2006. u 01:08 - pre 217 meseci
Pravim neki program za internu upotrebu za narucivanje pizze. Evo gde se javlja problem.

Imam u okviru glavne forme jebnu subformu. Kada narucilac pozove telefonom ja njegove podatke unesem u formu i kliknem na recimo dugme prosledi. Sada bi ti podaci trebali da se ispisu u subformi gde postoji jos jedno polje CheckBox. Ja narucioca pozovem telefonom i tek kada potvrdim porudzbinu treba da kliknem na CheckBox pa na dugme recimo napravi koje bi proslo kroz tabelu normativi, pokupilo vrednosti i oduzeti to iz magacina. Ako CheckBox nije stikliran trebao bi da se obise zapis.

Moze li me neko malo uputiti kako bi se ovo moglo uraditi sto se tog CheckBoxa tice. Ovo ostalo ne bi trebalo da bude problem.

Hvala
Da bi uradio NESTO
moras da budes NEKO.
 
Odgovor na temu

BiloKoje
Beograd

Član broj: 40147
Poruke: 401



+4 Profil

icon Re: CheckBox unutar SubForme kao uslov za....23.06.2006. u 06:05 - pre 217 meseci


Možeš za događaj On Click dugmeta Napravi da napišeš proceduru otprilike ovako:

If me.Check0= -1 Then
potvrdi (ovde ide procedura koja se izvršava ako je porudžbina potvrđena)
Else
obrisi (ovde ide procedura koja se izvršava ako porudžbina nije potvrđena)

End if


 
Odgovor na temu

Mikica22
Bgd

Član broj: 45685
Poruke: 20
*.beogrid.net.



Profil

icon Re: CheckBox unutar SubForme kao uslov za....24.06.2006. u 11:21 - pre 217 meseci
A da li je moguce da u okviru jedna forme imam recimo 3 dugmeta za pretragu (po razlicitim kriterijumima) i jednu subformu u kojoj ce da se prikazuju rezultati pretrage??? Napravio sam da pravim izvestaj po odredjenim parametrima ali mi to sa subformom nikako ne ide
Da bi uradio NESTO
moras da budes NEKO.
 
Odgovor na temu

Trtko
Koprivnica

Član broj: 69494
Poruke: 695
195.29.146.*



+8 Profil

icon Re: CheckBox unutar SubForme kao uslov za....26.06.2006. u 08:27 - pre 217 meseci
Naravno da je moguce !


[Forms]![formaglavna]![tvojasubforma].Form.RecordSource = "SELECT * FROM NAKARK where sloj=" & tvojedugmesaforme1

Pozdrav

Trtko
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: CheckBox unutar SubForme kao uslov za....

[ Pregleda: 2446 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.