Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Delta banka Online / Raiffaisen Banka Online

[es] :: E-Poslovanje :: Delta banka Online / Raiffaisen Banka Online

[ Pregleda: 28766 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

genesys

Član broj: 3585
Poruke: 317
212.62.52.*



Profil

icon Delta banka Online / Raiffaisen Banka Online04.01.2003. u 23:32 - pre 258 meseci

Koristi li neko ove online sisteme? Radi li to onako kako pise u opisima na sajtovima doticnih banaka?
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
*.verat.net



+11 Profil

icon Re: Delta banka Online / Raiffaisen Banka Online06.01.2003. u 15:17 - pre 258 meseci
Treba da radi. Medjutim ima kvaka. On Line opciju banke za sada daju samo velikim firmama. Kada sam se pred novu godinu raspitivao oko elektronskog placanja (kad vec moram da otvaram novi racun za firmu , da bar otvorim tamo gde cu to imati) prvo sto su me pitali to je koliki mi je dnevni promet preko racuna. Posle su mi objasnili da ako promen nema izvestan broj nula u sufiksu, ne mogu da dobijem tu opciju.

Jedina banka u kojoj su me pitali da li je moja zelja da imam elektronsko placanje uslov da kod njih otvorim racun (sto bi trebalo da znaci da bi bili spremni da mi izadju u susret) bila je Komercijalna banka.

U svakom slucaju treba sacekati sa tim. SVe banke su najavljivale da ce do Nov godine da puste elektronsko placanje. Valjda ce do juna stvari biti mnogo jasnije i funkcionalnije. Kad smo mogli da cekamo ovolike godine, mozemo jos tih nekoliko meseci.

 
Odgovor na temu

Noe
Stanisa S
PTR

Član broj: 6010
Poruke: 306
*.ptt.yu

Sajt: www.istanco.rs


+6 Profil

icon Re: Delta banka Online / Raiffaisen Banka Online06.01.2003. u 16:22 - pre 258 meseci
Stvarno mi nije jasno ovo sto su tebi rekli? Politika vecine banaka je takva da ce rado svima omoguciti online poslovanje da bi smanjili guzvu na salterima i potrebu za vise sluzbenika.Imam racun za firmu u dve banke DELTA/vojvodjanska i u nijednom trenutku nije bilo u pitanju koliki cu promet imati da bi imao online poslovanje.Jedino je bilo natezanje sa deltom da li ce mi dzabe dati smart card reader jer to dzabe daju samo velikim klijentima , ali cini mi se cak dacu ih i na to navuci.Druga stvar je sto to jos nije proradilo pa danas je tek prvi dan uopste za poslovanje preko banaka..a imajuci u vidu kako se kod nas radi verovatno ce to kasniti i biti problema u pocetku , ali zaista u kontaktu sam i sa drugim ljudima i nigde velicina racuna ako tako mogu reci nije bio uslov (osim u HVB ali se limiti ne odnosi na online poslovanje nego uopste na poslovanje - ne prihvataju klijente ispod nekog min. godisnjeg prometa).Dobronameran savet pitaj ponovo u banci za to zaista je malo cudno da su ti tako rekli.
 
Odgovor na temu

genesys

Član broj: 3585
Poruke: 317
217.26.72.*



Profil

icon Re: Delta banka Online / Raiffaisen Banka Online07.01.2003. u 09:25 - pre 258 meseci
Citat:
broker:

U svakom slucaju treba sacekati sa tim. SVe banke su najavljivale da ce do Nov godine da puste elektronsko placanje. Valjda ce do juna stvari biti mnogo jasnije i funkcionalnije. Kad smo mogli da cekamo ovolike godine, mozemo jos tih nekoliko meseci.



E ne mozemo ... ;) Posto ima sanse da se posle 5 godina rada na crno konacno i zaposlim, treba da razmisljam o tekucem racunu...

Nisam mislio na e-poslovanje za firmu... Panonska banka recimo ima sistem da nazoves telefonom i automat ti izdiktira stanje na racunu. Za Online placanje kod nas treba da prodje mnogo vode Dunavom... :(
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
*.verat.net



+11 Profil

icon Re: Delta banka Online / Raiffaisen Banka Online07.01.2003. u 11:03 - pre 258 meseci
Noe, nisam ja to onako usput saznao, nego sam se bas interesovao. Ni meni nije pala na pamet mogucnost da ce banka odbiti da omoguci OnLine pristup nekome zavisno od njegovog prometa. dok mi u Delta banci nisu sami to rekli, tj. izrazili skepsu da cu ga dobiti s obzirom na promet koji imam. Onda sam za svaki slucaj pitao i u drugim bankama i saznao to sto sam rekao.

E da, mozda su tebi rekli da je ebanking ono sto ti salju ddnevni izvestaj o stanju na racunu na email? Ovde u Uzicu to masovno podmecu kao ebanking. :)

Zato i preporucujem da se saceka, jer po logici stvari, kad se smiri buka oko transformacije pltnog prometa i to ce se sve srediti. Moguce je da ovu politiku imaju samo na pocetku da bi brze servisirali vece firme, sto je sasvim ok.

Genesyse, nece mnogo teci Dunavom. Pouzdano znam da Delta banka i Komercijalan banka vec imaju funkcionalan sistem on line platnog prometa. Ostale banke pricaju da imaju ali ja nisam video dokaze :)

Radi se o tome da imas mogucnost pristupa podacima o svom tekucem racunu, pregleda stanja, prometa i naravno placanja. Placanej je moguce cak i unapred, ako recimo znaas da ce ti nekog dana dospeti neka obaveza ti mozes unapred da das nalog za placanje datiran na taj dan. Novac ce biti prebacen po tom nalogu.

 
Odgovor na temu

Noe
Stanisa S
PTR

Član broj: 6010
Poruke: 306
*.ptt.yu

Sajt: www.istanco.rs


+6 Profil

icon Re: Delta banka Online / Raiffaisen Banka Online07.01.2003. u 14:07 - pre 258 meseci
Ma jok na stranu slanje izvoda na mail , sa svima sam pricao bas o punom e-poslovanju , cak su mi pricali i o sistemima koji koriste i tako to..Izgleda ipak da svaka expozitura gura svoju pricu :( ma, videcemo uostalom uskoro - nadam se.
 
Odgovor na temu

drradak
Head of IT department, RDA Banat
ZR

Član broj: 131142
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.teniskijanje.rs


Profil

icon Re: Delta banka Online / Raiffaisen Banka Online15.03.2012. u 13:29 - pre 146 meseci
Svaka banka će ti izaći u susret ako želis da kod njih registruješ firmu i uzmeš on-line poslovanje. To podrazumeva pomenuti smart card reader i aplikaciju e-trgovinu.
Ali ako bi naprimer želeo da omogućih na sajtu kupovinu putem kartica i plaćanje preko banke, koliko ja znam to samo Intesa omogućava, potrebno je da imas promet veći od 500.000 EUR.
To definitivno diskvalifikuje vise od 90% firmi u srbiji. Kad neka banka omogući malim firmama da stvarno posluju preko Interneta to će biti posao. Ali čini mi se da se to neće kod nas desiti još jedno 50 godina.
Izaberi svoju opremu za teniski obracun.
www.teniskijanje.rs
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
89.216.32.*



+10242 Profil

icon Re: Delta banka Online / Raiffaisen Banka Online15.03.2012. u 14:19 - pre 146 meseci
Odgovorio si na post star preko devet godina ! MASALA ! Možda je ovo i rekord [es]
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Poslovanje :: Delta banka Online / Raiffaisen Banka Online

[ Pregleda: 28766 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.