Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Interna Notebook antena za miniPCI wireless karticu

[es] :: Wireless :: Interna Notebook antena za miniPCI wireless karticu

[ Pregleda: 4524 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mravojed

Član broj: 28349
Poruke: 36
*.europronet.ba.



Profil

icon Interna Notebook antena za miniPCI wireless karticu25.06.2006. u 14:02 - pre 217 meseci
Juce sam saznao da mi je notebook opremljen miniPCI slotom za wireless karticu. Takodje sam na tastaturi naso dugme za paljenje/gasenje kartice kao i lampicu za pokazivanje da li je kartica u funkciji ili ne.

Znaci, nije mi problem kupiti miniPCI karticu i ugraditi je ali me interesuje kako napraviti internu antenu koja ce mi omoguciti kvalitetno primanje signala u zatvorenim prostorijama ili na otvorenom?
 
Odgovor na temu

faraguna
Mirko Jurman
istra

Član broj: 18273
Poruke: 84
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: pazinwireless.sytes.net


Profil

icon Re: Interna Notebook antena za miniPCI wireless karticu25.06.2006. u 16:48 - pre 217 meseci
najprije skuži kako modificirati miniPCI karticu - gdje joj i kako nalemiti 50ohm kabel (uzmeš onaj bijeli tanki što dođe s ralink karticama...
onda rastaviš lcd monitor od laptopa i napraviš od rg58 ili cnt-a ili lmr195 dakle neki 50ohm koaksijalac debljine oko 5mm jednu vertical colinear antenu i spojiš je na mini pci karticu...
druga opcija je da nabaviš veliku tiskanu pločicu i u mm nacrtaš dobro proračunatu yagicu i onda poskidaš bakar s nje, zalemiš na nju taj tanki kabel i iza monitora...
ova druga opcija je jača ali te ograničava s time da ćeš morat bit za 90° okrenut od signala (a nije praktično, zamisli da surfaš u wcu ;D), dok kod vertical collinearke to nije stvar...
ovo radi ako ti je bitna estetika... i ako imaš jaako puno vještine i znanja...
ako ne uzmi za iste pare usb stick, lemi na njega antenu (banalnost), radi USB produžni, zatvori stick u one okrugle plastike od vitamina C i diži na krov...
 
Odgovor na temu

mravojed

Član broj: 28349
Poruke: 36
*.europronet.ba.



Profil

icon Re: Interna Notebook antena za miniPCI wireless karticu25.06.2006. u 20:51 - pre 217 meseci
Cemu sluze dva ista konektora za spajanje antene na miniPCI karticu? Sta se spaja u jedan a sta u drugi?
 
Odgovor na temu

faraguna
Mirko Jurman
istra

Član broj: 18273
Poruke: 84
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: pazinwireless.sytes.net


Profil

icon Re: Interna Notebook antena za miniPCI wireless karticu25.06.2006. u 22:49 - pre 217 meseci
hm... kartica ima switcherski dio i dvije antene... jedan je izlaz vjerojatno main i jači (potraži po netu) pa možeš probat tamo prikopčat antenicu...
 
Odgovor na temu

whitie2004

Član broj: 19966
Poruke: 1538
195.252.113.*



+267 Profil

icon Re: Interna Notebook antena za miniPCI wireless karticu26.06.2006. u 07:27 - pre 217 meseci
Crni je AUX a beli ( sivi ) je MAIN. Obicno na laptopu imas 2 antene pa ne vazi ova oznaka sa konektora...
U padu jednog carstva stradaju svi, tako je uvek bilo, tako će biti i sada. Verovatno će posle svega ovoga
biti formirani neki novi blokovi, nova uređenja. A mi? Eh, a mi..
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Interna Notebook antena za miniPCI wireless karticu

[ Pregleda: 4524 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.