Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Besplatno obrazovanje i ucenicki dinar

elitemadzone.org :: MadZone :: Besplatno obrazovanje i ucenicki dinar

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 12802 | Odgovora: 43 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nemanja Avramović
Engineering Manager
MENU Technologies
Beograd, Srbija

Nemanja Avramović
Član broj: 32202
Poruke: 4391
195.252.99.*

Sajt: https://avramovic.info


+46 Profil

icon Re: Besplatno obrazovanje i ucenicki dinar10.08.2006. u 20:24 - pre 215 meseci
Kod nas su, bogme, pretili neizdavanjem svedočanstva (prošle god. kraj IV godine)...
Laravel Srbija.

[NE PRUŽAM PODRŠKU ZA PHP PREKO PRIVATNIH PORUKA!]
 
Odgovor na temu

_djevojka_

Član broj: 51707
Poruke: 539
..1-tull-pth.comindico.com.au.



+3 Profil

icon Re: Besplatno obrazovanje i ucenicki dinar11.08.2006. u 15:49 - pre 215 meseci
Citat:
Pirossi
Vandalizam u školama, vidim, nste spomenuli. Gomile polomljenih stolica, klupa, prekidača, štekera, miševa & tastaturi koje se "rashoduju" za nedelju dana. Troškove naravno treba da snose počinioci ali obično na scenu stupa, jelte, "solidarnost" pa pošto niko neće da prijavi počinioca platiće celo odeljenje.


Pa evo, ti si spomenuo vandalizam. Ovdje gore nisu navedeni razlozi - tj. svrha skupljanja novca, a ucenicima je receno da plate ili nece dobiti svjedocanstvo. Ako neko nesto polomi, i niko ne vrsi kontrolu ili niko ne prijavi iz 'solidarnosti', pa onda je sasvim ok da su ovce za shishanje, pa da svi iz solidarnosti placaju do onog dana dok nekom ne sine da stetocinama treba (sudski ako do toga dodje) narediti da im roditelji kupe permanentne markere i kofe razlicitih boja, zakljucati ih u sopstvene stanove/kuce dvije sedmice, suspendovati iz skole za to svo vrijeme, pa nek' se bace na kreativni rad (sve u zavisnosti kakvu stetu su napravili). Nek' budu sami odgovorni za stetu, pa hoce li ih roditelji maziti i paziti poslije toga ili ce ih prevaspitati - njihovo je. A te dvije sedmice skole neka nadoknadjuju kako znaju i umiju.

Takodje, ne znam da li te iste skole prave kontrolu u skolskim laboratorijama - broj miseva/stolica/itd. Uzme dva minuta, prije i poslije - dok svi stoje pred vratima. Jel' ima neko zaduzen od ucenika/rotaciono da provjerava?

 
Odgovor na temu

LiNux_NooB
[M]Ucenik
Ostojicevo

Član broj: 94546
Poruke: 7
*.sabotronic.co.yu.

ICQ: 231464564


Profil

icon Re: Besplatno obrazovanje i ucenicki dinar15.08.2006. u 01:20 - pre 215 meseci
Ma gluposti mene su tako iscimali kao da treba da se plati 1800 za internet. Koji net??? ADSL koji smo koristili jednom godisnje i koji je isao 500byte-a u sekundi. Sramota
 
Odgovor na temu

_djevojka_

Član broj: 51707
Poruke: 539
..1-tull-pth.comindico.com.au.



+3 Profil

icon Re: Besplatno obrazovanje i ucenicki dinar15.08.2006. u 14:38 - pre 215 meseci
Citat:
LiNux_NooB: Ma gluposti mene su tako iscimali kao da treba da se plati 1800 za internet. Koji net??? ADSL koji smo koristili jednom godisnje i koji je isao 500byte-a u sekundi. Sramota


LiNux_Noob,

Ne kontam kako su te mogli 'iscimati', jer si sam odlucio da im das pare - oni ih nisu sami izvlacili iz tvog dzepa, to je sigurno. Mozda si i progundjao, ali si im opet platio, svejedno.

Kad moram da pitam, sta vas uce u toj skoli? Pismeni ste, sposobni da citate, pa budite dobri i nadjite nacin da pomognete sami sebi.

Sta kostaju dva lista, jedan veliki odmor, 30 mozgova, jedna olovka i neko ko brzo pise? Dvadeset minuta vremena, i finansijska donacija - koliko kostaju dvije kifle. Tema: Kako stati na put 'deranju'.

Puno je jeftinije skupiti 50 din x 30 ucenika = 1,500 din za litar sljivovice ili ljutog pica, nego 1,800 din x 30 ucenika = nema svrhe, sem deranja. Sad, ko misli da se ne isplati, nek' ponovo racuna.

Sto ovo kazem? Pa to ti je valuta.

U zavisnosti gdje zivis, mozes da se organizujes sa jos nekim iz razreda, pa put pod noge, i na Pravni fakultet. Iskopas preko neta ili vec na terenu gdje je stacionirana studentska organizacija, nadjes glavne i odgovorne, i predas im papirche sa informacijama - ko, sta, gdje, kako. Znaci, opis situacije. Sta trazis? Pomoc. Od koga? Od studenata. Uvijek se nadje neka dobra dusa koja obozava da chachka po papirologiji, a sad ne znam da li vise vole cash ili ljuto pice - ovo drugo moze samo da im dodje kao bonus, ili razmjena za posten rad i trud.

Sta ti treba? Zakoni koji te pokrivaju tokom studija - srednja skola, pa spremite dodatnih bar 500 dinara za fotokopiranje, jer papirologija zna da bude obimna. Takodje, dobra torba (po mogucnosti da ne propusta vodu) i sa jakim ruckama moze da olaksa put. Sjedite, prokopajte zajedno, procitajte i vi, pa uzmi flomaster ili marker, i udri sa zaokruzivanjem bitnih stavki.

Ako je ovo bolno, onda malo razmisli o svojim roditeljima i pitaj ih koliko vremena njima treba da zarade ovaj novac u sadasnjoj ekonomskoj situaciji. Ovako nece moci da te zezaju ovi iz skole, pa u zavisnosti koji si razred, mozes biti miran koju godinu. A po meni je mnogo ljepse izaci sa drustvom i proslaviti kad uspijete da se rijesite ovakvog nameta, nego sjediti pored ekrana i misliti se - 'zasto sam im dao pare?'.

Mozda zivis dalje od Beograda?

Nema problema. Uvijek se nadje neko ko poznaje nekog ko je pravnik. Neciji tata/mama/strina/stric/ostale rodbinske veze. Ako neko od njih nadje vremena da prokopa po materijalima, i njima isto organizovati razmjenu dobara za valutu (po izboru).

Takodje, sta fali otici u Beograd grad na dva dana isto kod rodjaka, sa drugom ili drugaricom, i traziti pomoc od ovih sa Pravnog?

Ne znam da li imaju pano gdje mozes da okacis molbu, nesto tipa: 'trazimo pomoc', tekst citko napises crnim flomasterom; odes u fotokopirnicu, umnozis na drecavo zutom papiru, i - lijepi.

Ako se desi da nista od ovog ne urodi plodom, pravac do biblioteke istog fakulteta, gdje se (skoro uvijek) nadje neka fina bibliotekarka koja prosto uziva da ti pokaze koliko zna i gdje se te informacije nalaze. Ako nema ni tu rjesenja, ima drugih biblioteka, pa pogledajte do kojih mozete da odete.

U medjuvremenu, znas da kucas, ima par mjesta na netu gdje mozes da dobijes informacije o zakonu, od nevladinih organizacija. Necu ostaviti link, ali ako te zanima, kontaktiraj me na private. Vecinom ih stranci finansiraju, pa muzi kravu dok daje mlijeko. :))) Oni se osjecaju korisno, vi dobijete informacije besplatno, i svi zadovoljni na kraju. Ne zaboravi da kazes hvala, i da zatvoris vrata, da te ne bi bombardovali propagandom i sl. glupostima kasnije. Mislim da je bitno cisto da imate jos jedan izvor informacija.

Pogledaj da li studenti prava imaju neki svoj forum, pa mozes tamo da objasnis situaciju, takodje.

Za to svo vrijeme, vodite biljeske sta koristite u skoli - koliko koristite kompjutere, itd., i kada (datumi, vrijeme itd.), pa kad krenu da vas bombarduju sa glupostima, sjedite i napisite posteno pismo, stavite detalje, i objasnite koji zakon krse, pa nek' se znoje. Uvijek prvo predlazem da roditelji krenu sa papirologijom (napravis nekoliko formata pisma, roditelji procitaju, potpisu, posaljes direktoru, i trazite pismeni odgovor i razlog zasto traze novac - koja svrha), pa sebi kupis vremena dok se skola bavi zivkanjem roditelja i objasnjavanjem. E onda ulozite jos 50 dinara svako za pravni savjet, cisto da osigurate guzu, i posaljite pismo sa pecatom i izlistajte imena svih roditelja i njihove djece koji ne misle da je prihvatljivo ih skola dere.

Ako ni ovo ne upali, kucajte na vrata Ministarstva.

Kako god ispadne, ne mozes da izgubis. Na kraju dana ces biti informisan o svojim pravima. Da li ces dozvoliti nekome da te gazi, to je sasvim licna stvar.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Besplatno obrazovanje i ucenicki dinar

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 12802 | Odgovora: 43 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.