Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

YU NIC - izmenjen postupak registracije domena

[es] :: IT pravo i politika razvoja :: Registar Nacionalnog ID :: YU NIC - izmenjen postupak registracije domena

[ Pregleda: 6198 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon YU NIC - izmenjen postupak registracije domena28.06.2006. u 12:45 - pre 216 meseci
http://www.nic.yu/faq-new.html
http://www.nic.yu/faq-modif.html

Na sajtu nema linkova ka ovim dokumentima koji opisuju novu proceduru registracije domena. Razlika je samo u dokumentima koji se dostavljaju i nacinu dostavljanja.

 
Odgovor na temu

valeksic
Vladimir Aleksić
Beograd

Član broj: 20451
Poruke: 325
195.252.89.*



Profil

icon Re: YU NIC - izmenjen postupak registracije domena28.06.2006. u 13:28 - pre 216 meseci
Već neko vreme na početnoj strani su linkovi ka tome.

# Novi domen - instrukcije za registraciju novog domena
# Modifikacija domena - instrukcije za modifikaciju domen
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: YU NIC - izmenjen postupak registracije domena28.06.2006. u 13:59 - pre 216 meseci
Heh, ja sam jedno 5 - 6 puta dolazio na sajt trazeci ove nove dokumente i nisam ih video...
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: YU NIC - izmenjen postupak registracije domena04.07.2006. u 12:32 - pre 215 meseci
hm zanimljivo..
Citat:

potrebna dokumenta za co.yu

¨ rešenje o registraciji firme ili preduzetnika kod Agencije za privredne registre

¨ uverenje o PIBu



Da li to znaci da je moguce registrovati nov domen i sa papirima neke stare firme, koja je u medjuvremenu ugasena i sl.? Mada ne znam da li su firme registrovane pre 2000. imale PIB? Resenje o registraciji svakako da..
 
Odgovor na temu

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
*.beobug.com.



+52 Profil

icon Re: YU NIC - izmenjen postupak registracije domena04.07.2006. u 16:28 - pre 215 meseci
Obrati pažnju na to koje rešenje se traži - ono koje je izdala APR a ne opštine i trgovinski sudovi.

Btw, PIB je sasvim dovoljan podatak svakome ko želi da proveri da li firma radi ili ne. Online, to je posao od možda pola minuta. Ne znam da li će ova provera postati deo redovne procedure prilikom registracije .co.yu domena, nadam se da hoće jer bi to sprečilo mnoge zloupotrebe (sorry:)
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: YU NIC - izmenjen postupak registracije domena04.07.2006. u 17:47 - pre 215 meseci
wow, domen patriota

OK znaci PIB je kljucna rec... kao sto sam i mislio. Ako ce to da ubrza proces registracije super... neka traze i skeniranu roznjacu direktora firme onda.


P.S. Niko nece da "zloupotrebljava" bedni .yu domen, iskreno da sam znao da cu ovakvu jebadu imati posle toliko godina ne bih ga uzeo ni da mi oni plate... ali sta je tu je, sada placam greske iz proslosti sto sam uopste imao nesto sa "nacionalnim" domen registrom. A mogao sam lepo da platim 10e godisnje za .TLD.
 
Odgovor na temu

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
*.beobug.com.



+52 Profil

icon Re: YU NIC - izmenjen postupak registracije domena04.07.2006. u 19:14 - pre 215 meseci
Nema ovo veze sa patriotizmom. Ja ću prvi da slavim dan kada odluče da batale ovu nakaradnu koncepciju koja uključuje volontere i pravilnik koji definiše proces registracije koji traje do 60 dana kao normalan (?!) i počnu da rade na način koji će osigurati brzu i jednostavnu registraciju i administriranje domena po prihvatljivoj ceni.

Do tada, podržavaću svaku akciju koja ima za cilj da ih rastereti i tako ubrza proces registracije odnosno izmene DNS-ova (pogotovo ovo drugo )
 
Odgovor na temu

[es] :: IT pravo i politika razvoja :: Registar Nacionalnog ID :: YU NIC - izmenjen postupak registracije domena

[ Pregleda: 6198 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.