Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Piaggio Free 50 i Liberty 125?

elitemadzone.org :: AutoZone :: Piaggio Free 50 i Liberty 125?
(Zaključana tema (lock), by bakara)
Strane: << < .. 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 595269 | Odgovora: 1099 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

freemindd

Član broj: 93094
Poruke: 42
*.WLAN-BMP6.NSD.panline.net.



Profil

icon Re: Piaggio Free 50 i Liberty 125?04.02.2007. u 22:24 - pre 208 meseci
Posto sam motor vozio davno, i to uglavnom leti, zanima me iskustva Vas koji ga vozite i zimi. Kakva su Vasa iskustva, na cega treba paziti?
 
0

bolens
Novi Sad

Član broj: 52399
Poruke: 53
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Piaggio Free 50 i Liberty 125?06.02.2007. u 07:28 - pre 208 meseci
Ljudi, ne želim da vam miniram akciju, ali evo samo par tema o kojima vredi razmišljati pre nego što dođete u subotu. I sam sam iz Novog Sada, znam dobro situaciju na tom placu, birao sam i ja birao, prevrtao i prevrtao i nisam našao ni jedan primerak koji bih odvezao. Vozio sam i Free i Liberty i nekako mi Liberty mnogo više leži a leži i 100x bolje ovim našim rupama u Novom Sadu. Dobro, evo mojih "tema":

- Čini mi se da ćete teško odabrati 10 motora a da se svima sviđaju, bar donekle.

- za biranje jednog motora potrebno je bar 3 sata, možda celo prepodne, sa opet neizvesnim rezultatom... a vi birate 10! Obično se izaberu 2-3 "najbolja" pa se onda oni zagledaju, merkaju, testiraju... Kako ćete vi, ko će imati prioritet :)

- Motori na placu su tako gusto pakovani, uopšte nema mesta da se prođe između njih... kao da ih je pakovao neki idiot... ili su to ipak namerno smislili.

- Ne dajte da vas ti ljudi na placu zamajavaju, kao ne može ovo, ne može ono... "pa ipak morate svih 10 da kupite inače ne damo vam popust",... Imajte na umu da ste vi gazde, pare su u vašim rukama, i možete da im radite šta hoćete, po principu, hoće-neće. Na kraju će oni sve to i na komad prodavati po 250 EUR. Videćete!

- U svakom slučaju, uvek možete da se pokupite, kažete im bye-bye i odete negde na kej i u zdravlju i veselju pijuckate pivo :)

- Kad god sam otišao tamo, a to je bilo negde od leta, uvek su govorili: "E, ovo nam je sad poslednja isporuka. Drugih neće biti više." Nnaravno, uvek ih je bilo...

- Ja sam zaključio, posle celog tog mog iskustva i isprobavanja: Mnogo je bolje kupiti sređen Free (ili Liberty :) preko oglasa ili od prijatelja, istestirati ga detaljno, napraviti nekoliko krugova, cenkati se, dogovarati se na miru... Imaćete mnogo bolji motor, sigurniji... manje vremena ćete potrošiti a na kraju i manje novca sigurno. Video sam fantastično sređene Free motore za 400-450 EUR. Ofarbane, skinute blokade, nemaju ni jednu ogrebotinu, sve cakli, fino vuku, sa sve ugrađenim bi-bip žmigavcima... Mnogo je ljudi pazarilo te motorčiće prošle godine... neki su se zasitili vožnje, neki videli da nije to to... da je opasno, drugima roditelji prodaju jer su videli da nije to to a njihovu decu, treći prelaze na jače sprave... tako da je ponuda velika, a to je za kupce dobra situacija.

To je moj rezon, čisto da imate u vidu sve činjenice pre nego što zapucate ka Carinskoj zoni u Novom Sadu... I cenkajte se ljudi, cenkajte... pare su vaše i još kod vas :)
 
0

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Piaggio Free 50 i Liberty 125?06.02.2007. u 08:09 - pre 208 meseci
Pozdrav,

ovo su zrela razmisljanja, pravi realan pogled na stvari.
 
0

ticma
MUP R Srbije
Novi Sad

Član broj: 8049
Poruke: 444
*.192.eunet.yu.

Sajt: www.piaggio.co.rs


Profil

icon Re: Piaggio Free 50 i Liberty 125?06.02.2007. u 09:24 - pre 208 meseci
Dobro razmisljas Bolens, svarno je tesko naci dobar i lep, ali pricao sam sa serviserom koji ih kupije i farba i tako prodaje, sve je uspeo da sredi i nije bilo problema sa masinama. Vecina je izguljena i slomljeno nesto od plastike, ali to se relativno lako lepi, sa lemilicom s unutrasnje strane malo zatope plastiku. Farbaju ovde za 50 eura komplet, pa odmah lepo izgleda. Ja sam moj oprao razredjivacem i spala je svaka mrljica tako da ga nisam celog ni farbao samo malo doterao nalepnicama. Sad neko uvek moze da da tih 450 za lepo sredjen ali ja vise volim da ga sam pregledam i sredim i ustedim, posto znam da su to isti ti motori posle malo pranja i farbanja.
Dukuduki ne bavim se ni prodajom ni servisom nego sam se samo zainteresovao i imao malo vise slobodnog vremena pa napravio sajt i onda se zapalio da kupim jos jedan motor posto sam sa ovim jako zadovoljan. Imam trojicu klinaca koji ce biti na celeta pa ce im benzin biti u krvi pa rekoh da uzmem jos, trebace.
www.piaggio.co.rs * Piaggio Free & Liberty scooter- tehnicka uputstva, slike, sastavljanje, tuning, oglasi, forum *
www.placevi.iz.rs --prodaja placeva u okolini Novog Sada--
 
0

bolens
Novi Sad

Član broj: 52399
Poruke: 53
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Piaggio Free 50 i Liberty 125?06.02.2007. u 10:26 - pre 208 meseci
Ticma, u pravu si... mogao se naći lep motor pre, u početku. I ja znam neke ljude koji su kupili čak 2-3. Prodavala ih je tada početkom 2006. i "Kooperativa" (ili tako neka firma sličnog naziva). Moji drugari tvrde da su im kilometraže bile oko 6-7000 km. I ti motori su stvarno dobri. Naravno, mnogi su sada na prodaji... hoće ljudi Libertije :)

Ali kad pogledaš ove sada, na placu, muka da te uhvati... obaška plastika što je na svakom polupana - sedišta su pocepana, gume loše, dosta toga zarđano (ne zaboravite ti motori su preležali zimu bez krova nad glavom, srećom bila je slaba i bez mnogo padavina, ali opet)...

Ne odvraćam ja vas od kupovine, samo eto iznosim neke činjenice da vam budu pred očima, da vas niko ne ucenjuje tamo. Daće oni vama i 5 motora po toj ceni... samo da se reše krševa (uh, izvinite na izrazu ;)

Jedan tip što dovozi slične skutere iz Italije (ali više japanske) rekao mi je da se tamo ti poštari prodaju za 100 EUR, ali jeste, tačno je, moraš uzeti bar 100 komada. Eto i objašnjenja zašto su prepunili placeve tim motorima. Polakomili se, pa mislili da će sve otići k'o alva.

I uopšte kod kupovine na ovim prostorima, dajte ljudi da budemo malo "bezobrazni kupci"... kad su već prodavci tako bahati, i šišaju nas nas svakom koraku! Da li znate kolike su profitne margine kod raznih proizvoda? Počev od automobila do toalet papira... Koliko su nas samo zamajavali Loganima "uzmite ih, samo do Nove godine je stara cena, bez carine... iskoristite priliku"... kad ono, ostade ista cena, i pored uvođenja carine... čak neke varijante pojeftinile! Onda tek vidite, kolike su marže (makaze) za šišanje velike...

Nego da se vratim na temu... Ticma, što ne dodaš i deo o Libertiju, imam ja neko uputstvo za njega, pa bi bilo zgodno da nam je sve na jednom mestu.

I da, pre nego što počnete da vozite, ovo važi za neiskusne... na www.mojskuter.com imate baš fine savete za početnike:

http://www.mojskuter.com/index...=view&id=219&Itemid=43

 
0

LALANS
Novi Sad

Član broj: 120829
Poruke: 33
*.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Piaggio Free 50 i Liberty 125?07.02.2007. u 10:56 - pre 208 meseci

Razmishljam da mozda i ja uzmem josh jedan, lep je to motorchic, moze lepo da se sredi, a ne verujem da ce ih tamo josh dugo biti. Pa, ne vozi cela Italija samo FREE-je. Piaggio je sasvim neshto drugo od ovih kineskih igrachaka. Decenijska tradicija i iskustvo garancija su za kvalitet. Jednostavno, chovek kad sedne na taj mali motochic, iako mali, oseti se da ima snagu i da je tu kvalitet u pitanju.

Inache, shto se tiche sedishta na motorima, mislim da se za jeftinu lovu moze tapacirati. To ne bi trebalo da koshta vishe od 1000 din. Odlichno izgleda kad se ostavi gornji deo crn, a stranice sedishta presvuku u drugu boju. Recimo, crven motor, a sedishte crno-crvena kombinacija....ili zut motor sa crno zutim sedishtem.
Pa, nek se ulozi u motor josh 100 Eura, opet je to fina cena za tako interesantan motor.




[Ovu poruku je menjao bakara dana 12.02.2007. u 22:38 GMT+1]
 
0

ticma
MUP R Srbije
Novi Sad

Član broj: 8049
Poruke: 444
*.150.eunet.yu.

Sajt: www.piaggio.co.rs


Profil

icon Re: Piaggio Free 50 i Liberty 125?07.02.2007. u 13:06 - pre 208 meseci
Sto se tice presvlacenja siceva to radi neki majstor ovde, napravio je krojeve pa samo kazes koju kombinaciju boja hoces i tako sasije, pitacu koja je cena pa vam javim!

[Ovu poruku je menjao bakara dana 12.02.2007. u 22:39 GMT+1]
www.piaggio.co.rs * Piaggio Free & Liberty scooter- tehnicka uputstva, slike, sastavljanje, tuning, oglasi, forum *
www.placevi.iz.rs --prodaja placeva u okolini Novog Sada--
 
0

zekazmaj
Slobodan Petkovic
Zemun

Član broj: 133327
Poruke: 6
*.adsl.sezampro.yu.

ICQ: 44885886


Profil

icon Re: Piaggio Free 50 i Liberty 125?07.02.2007. u 22:57 - pre 208 meseci

Naime imam Liberty 125 i uputstvo koje dolazi sa njim.
Trazio sam svuda po netu ali nisam uspeo da nadjem neki service manual.
Naime, kako da se ocisti ler dizna?
Hvala unapred

[Ovu poruku je menjao bakara dana 12.02.2007. u 22:31 GMT+1]
 
0

mladja29
Mladen Savic
Beograd

Član broj: 83432
Poruke: 32
195.250.120.*

Sajt: www.gsm-eksperimenti.co.n..


Profil

icon Re: Piaggio Free 50 i Liberty 125?08.02.2007. u 07:28 - pre 208 meseci
Koji tip benzina da ponesem i da li ovi motori koje cemo probati imaju ulja u sebi za probu. Meni licno je najbitnije da upali a polomljene plastike se relativno lako sredjuju.
 
0

ticma
MUP R Srbije
Novi Sad

Član broj: 8049
Poruke: 444
*.115.eunet.yu.

Sajt: www.piaggio.co.rs


Profil

icon Re: Piaggio Free 50 i Liberty 125?08.02.2007. u 08:33 - pre 208 meseci
Bezolovni, imaju ulja, benzin vade zbog transporta da se ne upali u kamionu!!
www.piaggio.co.rs * Piaggio Free & Liberty scooter- tehnicka uputstva, slike, sastavljanje, tuning, oglasi, forum *
www.placevi.iz.rs --prodaja placeva u okolini Novog Sada--
 
0

ticma
MUP R Srbije
Novi Sad

Član broj: 8049
Poruke: 444
*.112.eunet.yu.

Sajt: www.piaggio.co.rs


Profil

icon Re: Piaggio Free 50 i Liberty 125?08.02.2007. u 16:22 - pre 208 meseci
Citat:
da li mora strogo sinteticko ili moze i ono obicno

Mora sinteticko zato sto ima katalizator inace ce se zapusiti sito, ima u moto radnjama cena od 650 do 1000 litra

[Ovu poruku je menjao bakara dana 12.02.2007. u 22:34 GMT+1]
www.piaggio.co.rs * Piaggio Free & Liberty scooter- tehnicka uputstva, slike, sastavljanje, tuning, oglasi, forum *
www.placevi.iz.rs --prodaja placeva u okolini Novog Sada--
 
0

beckerek
NBgd

Član broj: 132833
Poruke: 12
212.200.243.*



Profil

icon Re: Piaggio Free 50 i Liberty 125?08.02.2007. u 22:27 - pre 208 meseci
ljudi vec sam pitao kako se vraca km sat na nulu, ne znam ni kako da dodjem do sata i kako se skida plastika? Probao sam da skinem i auspuh ona dva srafa sam skinuo ali onaj imbus nikako ne ide-sta da radim. da li neko zna gde moze da se zavari polomljena plastika u Bgd ili okolini? Hvala unapred.
 
0

Nemus_NS

Član broj: 117140
Poruke: 45
82.117.201.*



Profil

icon Re: Piaggio Free 50 i Liberty 125?08.02.2007. u 23:21 - pre 208 meseci
Citat:
beckerek: ljudi vec sam pitao kako se vraca km sat na nulu, ne znam ni kako da dodjem do sata i kako se skida plastika? Probao sam da skinem i auspuh ona dva srafa sam skinuo ali onaj imbus nikako ne ide-sta da radim.


Evo probacu da ti objasnim, ali ako nemas nekih sklonosti ka majstorenju nemoj da pokusavas jer ces pokvariti nesto.Prvo za kilometar sat:Odvrnes i skines retrovizore, zatim odvrnes osam srafova koji pricvrscuju prednju masku na kormanu u kojoj se nalazi km sat, elektronika i far.Jedan sraf je ispod dugmeta za paljenje, pa nastavi redom.Ima 4 sa jedne i 4 sa druge strane.Kad to odsrafis gurni malo buzir od km sajle kod prednjeg tocka na gore tako da ti se malo izdigne km sat.Kad to uradis otkaci doticnu sajlu sa km sata (samo stisnes onu belu blastiku i povuces na dole).Eto sad imas slobodan sat pa sarafciger u ruke, odvrnes par srafova otvoris ga i vratis sat.
Sto se auspuha tice imas 2 imbus srafa.Jedan je blizu one plastike sto pokriva ventilator, a drugi je blize loncu.Pored njih imas ona 2 obicna srafa sto ga pricvrste za izduvnu granu.Ako imbus nece da se odvrne ili nemas dobar kljuc ili je sraf zapeko pa treba malo onog spreja za zardjale srafove.Mislim da tu moze i malo nafte da se sipa umesto spreja.
Za to ko vari plastiku u bg ti ne mogu pomoci jer "nisam otale".
Eto nadam se da ti je malo jasnije.Jos jednom ti skrecem paznju da ako nemas sklonosti ka ovom majstorenju ostavis nekom ko to zna da steta ne bi bila veca od koristi.
 
0

ticma
MUP R Srbije
Novi Sad

Član broj: 8049
Poruke: 444
*.83.eunet.yu.

Sajt: www.piaggio.co.rs


Profil

icon Re: Piaggio Free 50 i Liberty 125?10.02.2007. u 15:07 - pre 208 meseci
Pozdrav, posle uzbudljivog dana, nadam se da smo uspeli da izbiramo dobre motore i da ce se na putevima pojaviti puno lepih motorica.
Moj sam vec kompletno rasklopio i nema nekih problema. Dosta dobro ide, dovezao sam ga kuci, jedino je prednja kocnica blokirana pa ce to morati da se malo razradi.
Puno uspeha u sredjivanju i sretno u voznji!
Ticma
slika da se docara atmosfera za one koji nisu bili!

www.piaggio.co.rs * Piaggio Free & Liberty scooter- tehnicka uputstva, slike, sastavljanje, tuning, oglasi, forum *
www.placevi.iz.rs --prodaja placeva u okolini Novog Sada--
Prikačeni fajlovi
 
0

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2920 Profil

icon Re: Piaggio Free 50 i Liberty 125?10.02.2007. u 15:16 - pre 208 meseci
Pa dajte jos slika, da vidimo kako je bilo...
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
0

Alleks
Bgd

Član broj: 133169
Poruke: 60
217.6.215.*



Profil

icon Re: Piaggio Free 50 i Liberty 125?10.02.2007. u 15:52 - pre 208 meseci
Da li je ostalo jos motorica za nas koji nismo mogli danas?
A da, koliko ste kom. uzeli i kako ste prosli sa cenom?
Srecno i prijatna voznja

[Ovu poruku je menjao Alleks dana 10.02.2007. u 18:50 GMT+1]
 
0

ficoman
Nemanja Jevtic
Beograd

Član broj: 25085
Poruke: 28
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: www.nacionalnaklasa.net


Profil

icon Re: Piaggio Free 50 i Liberty 125?10.02.2007. u 18:10 - pre 208 meseci
Ostalo je mozda jos koji da se probere, kilometraze motora su od oko 20000km pa navise retko moze da se nadje neki ispod te kilometraze. Cena 280 po komadu uzeto je 11 kom. Nisu losi ima realno da se uzlozi izmedju 150-20 eura u svaki da to bude bas kako valja. Nismo imali vremena da odemo na drugi plac u Vetenik mada smo culi da tamo ima ocuvanijih primeraka. Sve u svemu zadovoljan sam. Jos da pomenem da sam skuter kupovao za brata. Treba da se razrade kocnice, polepi plastika i ofarba i jos dosta sitnica. U ekipi u kojoj sam ja bio bilo nas je sestoro, troje iz Vladicinog hana, jedan iz Smedereva i dvoje iz Beograda. Skupljali smo uz put duz auto puta. Sto se mene tice bas sam se dobro sa njima proveo. Ovi na placu su tek na kraju shvatili da smo se skupili na forumu i cudom se cudili kako smo napravili ekipu za kupovinu.

Pozdrav
fica je najbolji
 
0

180
bgd

Član broj: 104243
Poruke: 40
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Piaggio Free 50 i Liberty 125?10.02.2007. u 18:21 - pre 208 meseci
POzzz,
pa dal' je ostalo motorica zavisi od Vas i vasih ocekivanja, ja i prijatelj smo se vratili, od onih 10ak koje su oni izbarali imaju samo 3 ok po meni koje bih i ja uzeo ostalo tesko, bas tesko,a od onih koji su ostali na placu ni 1. To ne znaci da vi necete, meni je jednostavno bilo previse ulaganja, vecini(svi) sam video da moram sa plastikom da se zezam.. namestam, polyesterom da se mazem (ajd i nekako), neki imaju ok gume a nekima su skroz popucale, diskovi su na vecini istanjeni i neravni a koliko kostaju novi, auspuh sam mozda na 3-4 video koji nije skorz korodirao a mozda su i busni znaci truli su neki skroz, nekima se tocak nekao trese kad zavrtim levo desno(neki luft ima) gore dole a nije samo guma... motori pa vecina je bila suva nije bila masna, neki su zaribali skroz nece na kurblu ni da se mrdne, nekima je izgleda kais pukao, amortizeri na 50% bili ok.. a kad se popnem na neke pa promrdam ono onaj oklop samo sto ne padne, migavce, mislim da bih ionako stavio od juga fice i nije mi vazno(a na psp i ne trebaju bar nemam na tomosu)....
Moje misljenje je da od onih sto je ostalo kad bi me pustili da sklpam(od motora, amortizera, preko tockova...) da bih napravio max 6-7 koji bi licili na nesto... kao sto neko vec rece ako nemate vremena, alat, znaja APSOLUTNO se isplati kupiti neki sreden za 400-450. To je moj stav, mozda zato sto sam ja mog kupio pre koju godinu bez tih mana bio je samo malo izgreban a kad kazem izgreban mislim kljucem ili noktom ono na placu kao da je neko turpijao...
MIslim da kad dode neka nova tura odem ponovo...

drugi plac ima kao sajt carusoauto.co.yu/ pise kao bez ostecenja 350, nisam stigao danas da odem ako neko isao nek posalje utiske

[Ovu poruku je menjao 180 dana 10.02.2007. u 19:59 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao 180 dana 10.02.2007. u 19:59 GMT+1]
 
0

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Piaggio Free 50 i Liberty 125?10.02.2007. u 18:48 - pre 208 meseci
Pozdrav,

vazna napomena: u ovoj temi ostavili smo neprimereno mnogo komercijalnog aspekta ali sledeci nekakav forumski duh kolegijalnsoti, nastojali smo da labavom moderacijom po tom pitanju damo svoj doprinos zajednickoj akciji Ustedi 70 :)

Ipak, od ponedeljka ce tema nakratko biti zakljucana da se procisti od komercijalnih postova i da se onda lagano vratimo na iskljucivo tehnicke i na aspekte upotrebe samih motorica koji su predmet razmatranja u temi.
 
0

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2920 Profil

icon Re: Piaggio Free 50 i Liberty 125?10.02.2007. u 18:56 - pre 208 meseci
@lancia88

Kolega slazem se da treba da se procisti tema, ali mislim da bi im mogli ipak dati koji dan vise za razmenu utisaka, cisto da bi svi mogli da znaju kako su prosli...

Hvala...

A vi, pozurite sa utiscima
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
0

elitemadzone.org :: AutoZone :: Piaggio Free 50 i Liberty 125?
(Zaključana tema (lock), by bakara)
Strane: << < .. 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 595269 | Odgovora: 1099 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.