Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

transfer novca iz Rumunije

[es] :: E-Poslovanje :: E-Transakcije :: transfer novca iz Rumunije

[ Pregleda: 4016 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

markalauskas
Beograd

Član broj: 83048
Poruke: 268
*.adsl.sezampro.yu.

Sajt: www.mangahostel.com


Profil

icon transfer novca iz Rumunije02.07.2006. u 12:09 - pre 216 meseci
Trebalo bi na svaki mesec ili tri da prebacujem sa deviznog racuna iz jedne manje Rumunske banke novac u Beograd. Da li neko moze da mi kaze kolika je provizija na takav transfer za recimo sumu od 1000€ i ako imate predlog u kojoj banci ovde da otvorim devizni racun (kao fizicko lice)?
Nisam nasao temu koja govori o ovome, ako ima neka molio bi za link.
 
Odgovor na temu

markalauskas
Beograd

Član broj: 83048
Poruke: 268
*.adsl.sezampro.yu.

Sajt: www.mangahostel.com


Profil

icon Re: transfer novca iz Rumunije03.07.2006. u 15:17 - pre 216 meseci
nije valjda da niko ne zna kolika je provizija banaka u inistranstvu i nasih banaka na transfer (e-banking)...???
 
Odgovor na temu

markalauskas
Beograd

Član broj: 83048
Poruke: 268
*.adsl.sezampro.yu.

Sajt: www.mangahostel.com


Profil

icon Re: transfer novca iz Rumunije03.07.2006. u 15:20 - pre 216 meseci
sada sam tek video. ako moze moderator da prebaci temu u e-transakcije, verujem da bi vise odgovarala mom pitanju. ili da otvorim novu? hvala
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.static.sezampro.yu.



+6455 Profil

icon Re: transfer novca iz Rumunije03.07.2006. u 15:24 - pre 216 meseci
Limit za fizičko iznošenje novca iz Rumunije je 10,000 evra... Međutim što se tiče plaćanja u inostranstvo tu Rumuni imaju veoma stroge zakone... Mislim da je nemoguće da rumunska firma uplati usluge nekoj firmi u inostranstvo, a da ne dobije neku vrstu robe zauzvrat... Dakle ostaje ti jedina opcija da keš prenosiš fizički preko granice... Preko banke će ti to teško ići...
 
Odgovor na temu

markalauskas
Beograd

Član broj: 83048
Poruke: 268
*.adsl.sezampro.yu.

Sajt: www.mangahostel.com


Profil

icon Re: transfer novca iz Rumunije03.07.2006. u 18:23 - pre 216 meseci
Ma do sad sam tako radio, fizicki preko grane, i pretpostavljam da je isplativije. Ali sada imam coveka koji bi mogao to da mi prebacuje sa svog deviznog racuna iz Rumunije, pa me samo interesuje kolika bi provizija bila na tako nesto. Recimo da on salje na moj racun u BG 1000€ mesecno ili 3000€ na svaka tri meseca. Da li znas, mozda, da li je to do 100€ provizije ili vise? I koju bi mi banku preporucio ovde za tako nesto?
On mi rece da moze preko e-bankinga. Sta znaci to i kakav jos transfer novca postoji pored ovog?
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.smin.sezampro.yu.



+6455 Profil

icon Re: transfer novca iz Rumunije03.07.2006. u 18:30 - pre 216 meseci
Troškovi SWIFT transfera su mali.. Taj čovek što ti šalje novac će platiti 20-30 evra koliko košta transfer, i ti ćeš pri podizanju platiti 0.5 - 1% proviziju banci ukoliko podižeš novac odmah, bez da odleži mesec dana... Međutim pitanje je da li on može uopšte da ti pošalje taj novac, pogotovo kao fizičko lice...
 
Odgovor na temu

markalauskas
Beograd

Član broj: 83048
Poruke: 268
*.adsl.sezampro.yu.

Sajt: www.mangahostel.com


Profil

icon Re: transfer novca iz Rumunije03.07.2006. u 21:45 - pre 216 meseci
Hvala Ventura. Jos jedno pitanje: Ako bi mi firma slala novac, da li taj transfer moze da posluzi kao
dokaz o redovnim primanjima, tj. da li je on sam po sebi dovoljan kao dokaz, naravno, uz vlasnicki list ili ugovor o radu/radna knjizica? Pretpostavljam da je neki bankovni izvod dovoljan ali nisam siguran kad je devizni racun u pitanju.
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
85.222.170.*



+6455 Profil

icon Re: transfer novca iz Rumunije03.07.2006. u 21:52 - pre 216 meseci
Citat:
markalauskas: Hvala Ventura. Jos jedno pitanje: Ako bi mi firma slala novac, da li taj transfer moze da posluzi kao
dokaz o redovnim primanjima, tj. da li je on sam po sebi dovoljan kao dokaz, naravno, uz vlasnicki list ili ugovor o radu/radna knjizica? Pretpostavljam da je neki bankovni izvod dovoljan ali nisam siguran kad je devizni racun u pitanju.


Pa ne znam kako to ide... Verovatno je moguće da se to izreguliše nekim ugovorom, ali bi onda oni morali da plate porez na tebe i ona timbru social, i markice i sranja kao i za normalnog zaposlenog... Raspitaj se kod knjigovođe njihovog kako to ide...
 
Odgovor na temu

markalauskas
Beograd

Član broj: 83048
Poruke: 268
*.eunet.yu.

Sajt: www.mangahostel.com


Profil

icon Re: transfer novca iz Rumunije04.07.2006. u 09:55 - pre 216 meseci
Hvala puno
pozz
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Poslovanje :: E-Transakcije :: transfer novca iz Rumunije

[ Pregleda: 4016 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.