Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako nastelovati na karburatoru odnos vazduha i goriva?!

elitemadzone.org :: AutoZone :: Kako nastelovati na karburatoru odnos vazduha i goriva?!

[ Pregleda: 32849 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MatezYU

Član broj: 4114
Poruke: 1586
*.adanet.co.yu.



+17 Profil

icon Kako nastelovati na karburatoru odnos vazduha i goriva?!05.07.2006. u 07:58 - pre 216 meseci
Dakle, pitanje vezano za karburator. Kako namestiti da motor radi pravilno, tj. da dobija potrebnu kolicinu goriva i vazduha. U pitanju je karbuarator na motociklu 50ccm koji ima dva srafa, jedan veliki za ler gas i drugi mali za dovod vazduha... Svecica mi je skroz crna i motor trza u radu. Ponekad kada radi na leru kada dajem gas broj obrtaja se povecava i raste i raste... Nikako da se spusti nego samo raste... Kako mogu da namestim da lepo radi motor i da ne trza u toku rada?!
 
Odgovor na temu

fade
Šalingrad

Član broj: 43688
Poruke: 2906
*.beobug.com.



+69 Profil

icon Re: Kako nastelovati na karburatoru odnos vazduha i goriva?!05.07.2006. u 08:42 - pre 216 meseci
mislim da je o podesavanju gasa vec pricano ,inace svecica nije crna od malo ili previshe vazduha nego od ulja ,pa gledaj sta sipash u motor.Bilo tesko da probash ,zavrnes ler do kraja i mislim da je na svakom motoru da odvrnesh 3 kruga ,onda podesavash vazduh za po pola kruga ,i kad vidis da je ok fino podesis.
Ko zna zna, ko ne zna 6.
 
Odgovor na temu

MatezYU

Član broj: 4114
Poruke: 1586
*.ru
Via: [es] mailing liste



+17 Profil

icon Re: Kako nastelovati na karburatoru odnos vazduha i goriva?!05.07.2006. u 09:01 - pre 216 meseci
Motor je 4-taktni a ne 2-taktni tako da ne verujem da je od ulja... Inace sipam kvalitetno polusinteticko ulje...
Ajde ako neko zna neka mi objasni proceduru podesavanja...
 
Odgovor na temu

dejan
Beograd

Član broj: 909
Poruke: 388
..shall-bg.customer.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Kako nastelovati na karburatoru odnos vazduha i goriva?!05.07.2006. u 09:03 - pre 216 meseci
Zar pored ta dva srafa koja se odnose na ler, nema jos srafova koji regulisu smesu pri vecem gasu?!

Mozda sajla od gasa negde zapinje pa se obrtaji ne spustaju?
 
Odgovor na temu

luka.l
Luka Latinović
Dorćol

luka.l
Član broj: 13998
Poruke: 143
*.adsl.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Kako nastelovati na karburatoru odnos vazduha i goriva?!05.07.2006. u 10:19 - pre 216 meseci
Evo ovako, kod karburatora moze da se steluje rad na leru, dok se odnos goriva i vazduha u radu (pri otvorenom leptiru) regulise diznama.

U glavnom, da bi nastelovao, probaj ovako. Pusti da se ugreje motor. Sraf kojim podesavas ler odvrni (smanji ler gas) do te mere da je rad nemiran, granica kad osetis da ce pa skroo da se ugasi... Onda ovim drugim srafom podesavaj smesu dok ne dobijes najmirniji i izbalansiraniji rad motora. Posle povecaj ler gas na predvidjenu meru. Trebalo bi da je to to, pa javi sta si uradio.

Inace, crni dim i ostaci su karakteristika prebogate smese...
 
Odgovor na temu

MatezYU

Član broj: 4114
Poruke: 1586
*.ru
Via: [es] mailing liste



+17 Profil

icon Re: Kako nastelovati na karburatoru odnos vazduha i goriva?!05.07.2006. u 11:57 - pre 216 meseci
Vazi. Pokusacu da podesim kao sto si rekao... Ako sam dobro razumeo prvo da zavrnem sraf leptira vazduha do kraja, posle da otpustim sraf za ler gas, da ga namestim da radim skoro da se gasi motor i posle otpustanjem leptira za vazduh da dostelavam odnos vazduha i goriva tako da motor radi mirno... Posle samo doteram ler gas i to je to...
Primetio sam da mi na auspuh izlazi crn dim, i svecica je skroz crna, garava... Znaci provozas ga par kilometara i skroz pocrni svecica... Mora da je prebogata smesa...
 
Odgovor na temu

dejan
Beograd

Član broj: 909
Poruke: 388
..shall-bg.customer.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Kako nastelovati na karburatoru odnos vazduha i goriva?!05.07.2006. u 12:25 - pre 216 meseci
Da, svecica treba da ima onako braonkasto-cokoladnu boju. Kad ide ka crnoj znaci da je smesa prebogata, i obrnuto kad ide ka beloj smesa je siromasna...
 
Odgovor na temu

MatezYU

Član broj: 4114
Poruke: 1586
*.ru
Via: [es] mailing liste



+17 Profil

icon Re: Kako nastelovati na karburatoru odnos vazduha i goriva?!05.07.2006. u 18:58 - pre 216 meseci
Uspeo sam namestiti... Prvo sam skinuo i ocistio filter za vazduh. Bilo je malo prasine na sundjeru. Posle sam skroz zavrnuo sraf od klapne vazduha a potom kada se motor zagrejao otpustao sraf od ler gasa dok nije poceo da se gasi. Onda sam odvrtao sraf za vazduh koji mu je pojacavao rad sve dok nije poceo ravnomerno da radi. Potom jos malo spustio ler gas i to je to... Sada lepo vuce i mirno radi. Nadam se da ce sada biti ok.
Hvala i pozzz..
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Kako nastelovati na karburatoru odnos vazduha i goriva?!

[ Pregleda: 32849 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.