Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem posle podele (particionisanja) diska

[es] :: Windows desktop :: Problem posle podele (particionisanja) diska

[ Pregleda: 4542 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Obutjina
Obucina Branko
Uzice

Član broj: 100702
Poruke: 4
82.208.233.*



Profil

icon Problem posle podele (particionisanja) diska07.07.2006. u 14:31 - pre 216 meseci
Maxtorov hard-disk od 30 GB je nakon podele na 2 particije i posle prvog restartovanja da bi se ove particije pojavile prestao da radi. Poruka na Startup ekranu je HARD DISK BOOT FAILURE. Prepoznat je u BIOS-u, ali netje da uchita sistem.
Shta raditi ovde?
 
Odgovor na temu

Slobodan Trebovac
Banja Luka

Član broj: 40266
Poruke: 1088
*.teol.net.



+1 Profil

icon Re: Problem posle podele (particionisanja) diska07.07.2006. u 14:59 - pre 216 meseci
Citat:
Obutjina: Maxtorov hard-disk od 30 GB je nakon podele na 2 particije i posle prvog restartovanja da bi se ove particije pojavile prestao da radi. Poruka na Startup ekranu je HARD DISK BOOT FAILURE. Prepoznat je u BIOS-u, ali netje da uchita sistem. Shta raditi ovde?


Pa cekaj, po ovome sto kazes meni se cini da nisi instalirao OS. Pa kako ocekujes da se digne sistem sa HDD-a, ako ga na njega nisi instalirao? Koji OS hoces da instaliras? Kako si pravio particije, pomocu diskete i fdiska ili CD-a WinXP-a? Procitaj malo o tome ovdje, pa se javi da vidimo sta si uradio?
tyranBL
 
Odgovor na temu

Obutjina
Obucina Branko
Uzice

Član broj: 100702
Poruke: 4
82.208.233.*



Profil

icon Re: Problem posle podele (particionisanja) diska07.07.2006. u 19:52 - pre 216 meseci
Instaliran je WindowsXP, a zatim iz DOS-a - pomotju Partition Magic-a 6 vrsheno je particionisanje diska.
Nakon zavrshene podele diska bilo je neophodno restartovati rachunar. Nakon tog restarta prijavljuje da hard disk ne postoji.
U BIOS-u ga "vidi" da postoji, ali nikako mu se ne moze pristupiti da bi se eventualno ponovo formatirao i izdelio.
 
Odgovor na temu

Milan Gligorijevic
Pančevo

Član broj: 73740
Poruke: 5273

Sajt: milan.rs


+80 Profil

icon Re: Problem posle podele (particionisanja) diska07.07.2006. u 20:23 - pre 216 meseci
Uradi repair sistema, ili kompletnu instalaciju.
 
Odgovor na temu

Slobodan Trebovac
Banja Luka

Član broj: 40266
Poruke: 1088
*.teol.net.



+1 Profil

icon Re: Problem posle podele (particionisanja) diska07.07.2006. u 22:38 - pre 216 meseci
U WinXP-u nemas DOS-a. Zasto to tako radis? Pa to sve mozes da uradis u toku same instalacije ili poslije kad instaliras OS pa iz njega, sam PM ti to gospodski (citaj: preko GUI-a) omogucava. Najbolje ti je da to uradis odmah po instalaciji jer u tom slucaju ne postoji mogucnost da ostanes bez nekih vaznih podataka.
I koristi noviju verziju Partition Magic-a ili nekog drugog alata te svrhe.

[Ovu poruku je menjao tyranBL dana 07.07.2006. u 23:49 GMT+1]
tyranBL
 
Odgovor na temu

Marenović Slaviša

Član broj: 85917
Poruke: 1298



+264 Profil

icon Re: Problem posle podele (particionisanja) diska08.07.2006. u 01:36 - pre 216 meseci
Samo mi reci....to je jedini hard i na njemu je OS? Nadam se da OS nije na nekoj od particija koje si pomerao, menjao im velicine, spajao, razdvajao.....

Trebalo bi da znas da se te stvari rade sa praznim hardom.
PČELAR.

OTKUPLJUJEM STARI NOVAC, STRIPOVE, ITD
_______________________________________________________________________
 
Odgovor na temu

ksalol84

Član broj: 97592
Poruke: 176
*.SMIN.panline.net.



Profil

icon Re: Problem posle podele (particionisanja) diska08.07.2006. u 02:08 - pre 216 meseci
Najbolje bi ti bilo da uradis kompletnu instalaciju i da ubuduce budes pazljiviji sa takvim alatima.
 
Odgovor na temu

Obutjina
Obucina Branko
Uzice

Član broj: 100702
Poruke: 4
82.208.233.*



Profil

icon Re: Problem posle podele (particionisanja) diska08.07.2006. u 15:16 - pre 216 meseci
Uradjen sistem. Sve radilo i sve bilo na jedinom hdd-u od 30 GB. E, sad odvojio koliko moze (koliko dozvoljava PM-6) prostora za novu particiju. Onda je trebao jedan restart (koji je zahtevan od PM-a) da bi particionisanje bilo kompletirano. Pri tom restartu nastao pomenuti problem. U DOS-u rade disketice koje kreira PM pri instalaciji. Sad N I K A K O ne mogu da pristupim HDD-u! Ima li ovde ikakve pomotji?
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: Problem posle podele (particionisanja) diska08.07.2006. u 16:01 - pre 216 meseci
Sa win xp cd-a digni recovery konzolu i napravi fixmbr iako mislim da mbr nije dirnut nego da je mozda stvar i do boot.ini datoteke
ILI prikljuci disk kao sporedni u neki drugi komp i prebaci si podatke koje ti trebaju na disk/cd/dvd
ILI uzmi CD od windowsa, bootaj i prvo probaj repair windowsa a ako ne pomogne onda uradi clean install.

 
Odgovor na temu

Milan Gligorijevic
Pančevo

Član broj: 73740
Poruke: 5273

Sajt: milan.rs


+80 Profil

icon Re: Problem posle podele (particionisanja) diska08.07.2006. u 23:27 - pre 216 meseci
Ja vise verujem da su neki fajlovi osteceni pa zato nece.
Citat:
Obutjina: Maxtorov hard-disk od 30 GB je nakon podele na 2 particije i posle prvog restartovanja da bi se ove particije pojavile prestao da radi. Poruka na Startup ekranu je HARD DISK BOOT FAILURE.
Zaboravih da kazem, cuo sam da je pre deljenja hard diska potrebno odraditi defragmentaciju da ne bi doslo do ovih problem. Za sada nisam probao vec sam samo cuo! Da li neko ima vise iskustva po tom pitanju?
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: Problem posle podele (particionisanja) diska09.07.2006. u 09:02 - pre 216 meseci
@ em em ve ce
pa nekako se to i namece kao logicna stvar :) Najprije napravi backup, onda skeniraj na errore pa defregmentacija pa raskomadaj. Vrlo cesto ljudi naprave samo ovo zadnje ili krenu obrnuto :)

 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Problem posle podele (particionisanja) diska09.07.2006. u 11:48 - pre 216 meseci
Nije toliko važno da se uradi defragmentacija, Partition Magic će da se snađe, jedino što će malo duže da traje. Bilo je programa koji su deljenje radili na bukvalan način, preseku particiju pa šta se gde zateklo ... kasnije su to opravili pa valjda svi to rade kako valja.

Za pitanje sa početka mi deluje da je odgovor u verziji Partition Magica, mislim da je baš oko verzije 6 bilo problema, dal' nije radila sa NTFS, dal' sa XP, uglavnom pod obavezno mora da se uzme najnovija verzija. Ne znam koliko može da se opravi da sve proradi, u najgorem slučaju mogu da se izvuku podaci, ako ima važnih pa da se odradi nova instalacija.
 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Problem posle podele (particionisanja) diska09.07.2006. u 13:21 - pre 216 meseci
Citat:
Zaboravih da kazem, cuo sam da je pre deljenja hard diska potrebno odraditi defragmentaciju da ne bi doslo do ovih problem. Za sada nisam probao vec sam samo cuo! Da li neko ima vise iskustva po tom pitanju?


Pozeljna je defragmentacija ali ne mora. Neki Linux alati za podelu diska (prilikom instalacije Linuxa) traze da se najpre u Windowsu uradi defragmentacija, ali ko je lud da svoju omiljenu win instalaciju prepusti tamo nekom cfdisku
 
Odgovor na temu

Obutjina
Obucina Branko
Uzice

Član broj: 100702
Poruke: 4
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Problem posle podele (particionisanja) diska11.07.2006. u 10:14 - pre 216 meseci
Ljudi... Iako podignem sistem sa wn98 startup diskete, nemogutje je pristupiti hard disku.
Praktichno, sistem se ponasha kao da ne postoji hard disk (A u BIOS-u ga vidi. HM!). Metoda vezivanja ovog i ovakvog diska kao "slave" na drugi rachunar isto je tako bez rezultata.
P.S. Izgleda da sam jedina osoba na zemaljskoj kugli kojem se ovo dogodilo!
Pozdrav i ako ima ko kakav predlog naka ga temeljno opishe. Na winXP sam nedavno preshao
sa svoje stare, dobre i verne 98-ice, tako da se josh uvek ne snalazim najbolje shta kako radi i shta kako moze u odnosu na 98.
Hvala.
 
Odgovor na temu

Milan Gligorijevic
Pančevo

Član broj: 73740
Poruke: 5273

Sajt: milan.rs


+80 Profil

icon Re: Problem posle podele (particionisanja) diska11.07.2006. u 10:34 - pre 216 meseci
Verovatno je file system NTFS. Kucaj u pretragu NTFS4DOS.EXE, pogledaj par mojih postova gde sam okacio taj fajl i videces hard iz dosa.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Problem posle podele (particionisanja) diska

[ Pregleda: 4542 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.