Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Security crew & your opinion ! Nastavak teme.....

[es] :: Security Coding :: Security crew & your opinion ! Nastavak teme.....

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7838 | Odgovora: 30 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Danilo Cvjeticanin
Danilo Cvjeticanin
Apatin-Beograd

Član broj: 9614
Poruke: 3517
*.apalink.co.yu.



+37 Profil

icon Security crew & your opinion ! Nastavak teme.....08.07.2006. u 19:59 - pre 215 meseci
Kao sto znate proslo je mnogo vremena od pokretanja sledece teme.
http://www.elitesecurity.org/t...Security-crew-amp-your-opinion

Evo proslo je nekih 8 meseci kako je tema zakljucana, i mislim da je vreme da se ova tema nastavi. Nadam se da se za 8 meseci dosta ljudi promenilo i da su naucili nesto. Zeleo bih da opet pocnemo istu diskusiju ali sa pravim smerom, bez offtopica i flejma, i da napokon nesto uradimo.

Znaci samo pametne predloge zelim da cujem ovde. Pa da nastavimo... Sta predlazete da uradimo? Koga za moderatora? Ko ce da iskuca FAQ? itd...?

P.S
Nadam se da tema nece biti zakljucana, ipak mislim da ima sanse da ovaj deo foruma ozivi.

 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
212.62.46.*

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Security crew & your opinion ! Nastavak teme.....09.07.2006. u 07:24 - pre 215 meseci
Sanse da se ovakav tip foruma ozivi su ravne 0.
Oni koji se ovim bave ozbiljno vec imaju svoje poslove i "crew"
tako da neverujem nesto da ce da se bakcu na ES forumima :)
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

Danilo Cvjeticanin
Danilo Cvjeticanin
Apatin-Beograd

Član broj: 9614
Poruke: 3517
*.apalink.co.yu.



+37 Profil

icon Re: Security crew & your opinion ! Nastavak teme.....09.07.2006. u 10:04 - pre 215 meseci
eh druze..
Ajde neka se izjasni jos ljudi...
 
Odgovor na temu

fearless

Član broj: 74584
Poruke: 156
212.62.59.*

Sajt: www.phearless.org


Profil

icon Re: Security crew & your opinion ! Nastavak teme.....10.07.2006. u 19:00 - pre 215 meseci
Takodje smatram da svi iole ozbiljni ljudi (iz ex-yu koji se bave security-em) imaju pametnija
posla od bavljenja ovim forumom kad za njega nema nade. Moderator trenutno nije potreban
jer su prestali da postuju glupe teme.
FAQ? U faq treba staviti samo da prvo pokusaju sami da pronadju odgovor pre nego sto pitaju
kao i to da se zadube u znacenje opisa foruma pre nego sto postave glupe teme.

Danilo, preporucujem ti da radis nesto pametno, umesto sto gubis vreme na ovakve ideje.
Phearless - Serbian/Croatian Security Magazine: www.phearless.org
 
Odgovor na temu

Danilo Cvjeticanin
Danilo Cvjeticanin
Apatin-Beograd

Član broj: 9614
Poruke: 3517
*.apalink.co.yu.



+37 Profil

icon Re: Security crew & your opinion ! Nastavak teme.....10.07.2006. u 19:22 - pre 215 meseci
Upravu si 100%. Sad sam primetio da za ovaj deo foruma nema nikakve vajde.. Cekao sam 2 dana i niko nista nije pitao, predlozio.... Uzas.... Sto se mene tice moze LOCK!
 
Odgovor na temu

fearless

Član broj: 74584
Poruke: 156
212.62.59.*

Sajt: www.phearless.org


Profil

icon Re: Security crew & your opinion ! Nastavak teme.....10.07.2006. u 21:09 - pre 215 meseci
Bolje sam izbrisi svoju temu (ako je to jos uvek moguce, pre je moglo)
Phearless - Serbian/Croatian Security Magazine: www.phearless.org
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Security crew & your opinion ! Nastavak teme.....11.07.2006. u 17:07 - pre 215 meseci
Ne moze da obrise (a nije ni moglo ako ima postova), no nebitno.

Danilo, stvar je u tome da nema "pubilke". Mislim, vidis da niko ne postavlja nikakva pitanja. Niko se ne zanima za to.
Sta ce se drugo pojaviti na forumu? Uputstva, tutorijali? Verujem da ljude mrzi da pisu ono sto nece imati ko da cita.
Jedina preostala stvar je da ljudi sa iskustvom razmenjuju medjusobno znanje i iskustvo. To se uglavnom radi preko IM-a i zatvorenijih foruma i stredstava komunikacije tako da ne verujem da neko ima volje da to radi ovde na forumu. Bilo bi dobro, ali... vidis i sam da nema zainteresovanih.
 
Odgovor na temu

Danilo Cvjeticanin
Danilo Cvjeticanin
Apatin-Beograd

Član broj: 9614
Poruke: 3517
*.apalink.co.yu.



+37 Profil

icon Re: Security crew & your opinion ! Nastavak teme.....11.07.2006. u 19:27 - pre 215 meseci
Nema "publike" ? Veruj mi da ovde ima i viska publike, samo se svi boje ako pitaju nesto a to ne bude "pametno" da ce biti ispljuvani, izvredjani... Zasto ne uputstva, tutorijali ?? Bas toga i treba na ovom forumu.. Primeri, zadaci i sve sto je tome slicno. Zasto IM, zatvoreni forumi? Nisam imao u planu da se ovde nelegalno edukujemo, samo cista i prava edukacija. Mene npr nema niko da nauci neke stvari, citam ja i knjige i googlam ali nije to to. Lepse mi je kada mi neko malo pomogne jer cu tako mnogo brze uklavirim neke stvari....
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Security crew & your opinion ! Nastavak teme.....11.07.2006. u 20:54 - pre 215 meseci
Pa, ok, ako te nesto interesuje kako da uradis, a tice se tematike ovog foruma, postavi temu.
Ja verujem da ce ti pomoci, a ako je previse opste pitanje, verovatno ces dobiti neki link ili uputstvo gde da potrazis.
Eto, tako mozes i sam da uradis nesto za ozivljavanje foruma.
 
Odgovor na temu

fearless

Član broj: 74584
Poruke: 156
212.62.59.*

Sajt: www.phearless.org


Profil

icon Re: Security crew & your opinion ! Nastavak teme.....11.07.2006. u 23:11 - pre 215 meseci
Citat:
Zasto ne uputstva, tutorijali

Vecina stvari koje ljudi pitaju su vec dokumentovane, ako im damo linkove ili napisemo
nesto slicno ovde to znaci da gazimo preko prve stavke mog imaginarnog pravilnika
a to je da prvo sami traze a ako dozive neuspeh onda pitaju. Ljudi koji nemaju volje
za petominutnu google pretragu tesko da imaju volje bilo sta da nauce.

Citat:
Primeri, zadaci i sve sto je tome slicno

Primeri jednostavnog exploitanja vec se nalaze u postojecoj dokumentaciji koju sam gore pomenuo.
Zadaci? Exploitme je vec Leon postavljao, ali kolko vidim nesto nisu bili popularni, samo je h4z4rd resavao.
Uostalom, postoji dosta dobrih wargameova za to (uzmimo http://www.pulltheplug.org/wargames/ za primer)

Citat:
Lepse mi je kada mi neko malo pomogne

Onda pitaj sta treba ali da to ne odskace od tematike foruma.

Mislim, mozemo mi da postujemo sve to sto si ti naveo, ali to nije ozivljavanje foruma. Forum
je ziv kada su diskusije na njemu zive (primer su stare diskusije izmedju Sundance-a i Vojislava
Milunovica na asembler forumu). Ovde postujes nesto ozbiljnije i svi cute. To je pravi problem
publike. Ako svi nesto stalno pitaju (a po dosadasnjem iskustvu to su pitanja iz kojih ne proizilaze
duge i korisne diskusije) to nije ozivljavanje ;) Zasto nema tog tipa diskusija o kome pricam?
Zato sto nema ljudi. Veruj mi, poznajem dobar broj ljudi koji se ozbiljnije bave security codingom i
svi imaju pametnija posla od [es]-a (Leon je eto odustao od njega odavno, iz istog razloga).

Nemoj ovo da shvatis kao sputavanje nekog napretka, vec kao sagledavanje realnosti.

Phearless - Serbian/Croatian Security Magazine: www.phearless.org
 
Odgovor na temu

staticInt

Član broj: 66101
Poruke: 485
80.93.248.*



+43 Profil

icon Re: Security crew & your opinion ! Nastavak teme.....11.07.2006. u 23:15 - pre 215 meseci
Pa problem je sto ovde ima jako malo strucnjaka za security related stvari, nema ko da diskutuje a i oni koji su diskutovali su bili preplavljeni flameom nekih ljudi koji veze smozgom nemaju.
Posle dolazimo na problem koji je phearless naveo, a to je da su mnogi koji su znali "pobegli" sa foruma jer nisu imali zivce da se prepiru sa nekim ili jednostavno nije bilo koga da cita njihove postove.
Da citiram jednog od nasih najboljih programera " Ako ti mislis da je ES fontana znanja, grdno se varas ", ovo nije nista protiv foruma ali jednostavno pravi strucnjaci nemaju ni vremena ni zivaca da ovde trose svoje vreme.
 
Odgovor na temu

Danilo Cvjeticanin
Danilo Cvjeticanin
Apatin-Beograd

Član broj: 9614
Poruke: 3517
*.apalink.co.yu.



+37 Profil

icon Re: Security crew & your opinion ! Nastavak teme.....12.07.2006. u 00:20 - pre 215 meseci
Videcemo.. Pokusacu nesto da uradim, i da pokrenem neke teme.
 
Odgovor na temu

qwertzuiopasdfghjkl

Član broj: 94834
Poruke: 86
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Security crew & your opinion ! Nastavak teme.....13.07.2006. u 13:55 - pre 215 meseci
Ajde bre, morate se pokrenut.. bit ce nesto od svega.. samo svi se trebaju ukljucit u ovo.. oni koji imaju nesto protiv nek ne idu na ovaj dio foruma i ako vec ne zele pomoc ne trebaju niti odmagat!!


pozdrav


edit:problem je u tome sto se ljudi boje postavit neko pitanje jer ce ih svi popljuvat .. kad bi takvo ponasanje prestalo naravno da ce sve ic odlicno!!! ..siguran sam u to
 
Odgovor na temu

fearless

Član broj: 74584
Poruke: 156
212.62.59.*

Sajt: www.phearless.org


Profil

icon Re: Security crew & your opinion ! Nastavak teme.....13.07.2006. u 21:41 - pre 215 meseci
Citat:
problem je u tome sto se ljudi boje postavit neko pitanje jer ce ih svi popljuvat

Ako pitanje odgovara tematici foruma (a to je security & exploit coding) niko nema
ni pravo ni osnovu da pljuje. Ako je pitanje defaced-like, takva pitanja nista drugo ne
zasluzuju sem pljuvanja i brisanja.

Citat:
naravno da ce sve ic odlicno

Ti si izgleda preskocio moj post. Ponavljam, forum je ziv kada su diskusije na njemu zive.
Kada diskusije budu ravne recimo ovoj
onda reci da je odlicno. Ali nazalost nema ljudi za to (kao sto sam i rekao ranije).

Phearless - Serbian/Croatian Security Magazine: www.phearless.org
 
Odgovor na temu

opcode

Član broj: 101421
Poruke: 43
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Security crew & your opinion ! Nastavak teme.....13.07.2006. u 22:56 - pre 215 meseci
Evo mene.. onaj nick me zivcira..

Ona tema je predobra i kao sto si rekao .. imas pravo da takvih ljudi vise nema (ima, al nemaju vremena da se bahcaju sa nama) morat cemo sami sjest i zagrijat stolicu i pocet... )

Ja sam 100% siguran da ako nas par pocnemo otvarat teme da ce polako pocet ozivljavanje.. stoga TREBA moderator.. nemojte cijelu nauku radit oko toga, neka fearless i Shadowed postanu modovi cisto da BRISU I BANUJU sve deface related teme, a ove ostale podrze dok ne krene.. stvarno je steta da ovakav forum sa ovakvom tematikom propadne :(
 
Odgovor na temu

fearless

Član broj: 74584
Poruke: 156
212.62.59.*

Sajt: www.phearless.org


Profil

icon Re: Security crew & your opinion ! Nastavak teme.....14.07.2006. u 00:25 - pre 215 meseci
Citat:
ima, al nemaju vremena da se bahcaju sa nama

Heh, ne sa nama, nego sa ovim forumom. Sa svim ljudima koji su odavno
otisli odavde ja i dalje saradjujem.
Phearless - Serbian/Croatian Security Magazine: www.phearless.org
 
Odgovor na temu

Milan Gligorijevic
Pančevo

Član broj: 73740
Poruke: 5273

Sajt: milan.rs


+80 Profil

icon Re: Security crew & your opinion ! Nastavak teme.....14.07.2006. u 09:38 - pre 215 meseci
Ovde je definitivno potreban moderator ako se zeli nesto ozbiljno pokrenuti. Prvo sto treba odratiti je Pravilnik foruma, opisati cime se forum bavi, kakve teme su dozvoljene, a koje nisu... Dalje neki FAQ i temu sa korisnim linkovima. Bez te tri topovane teme nema sta da se trazi.
Za pocetak se moze poceti kopiranjem sadrzaja drugih foruma dok se ne privuce dovoljan broj zainteresovanih ljudi za ovaj forum.

[Ovu poruku je menjao mmwc dana 14.07.2006. u 10:57 GMT+1]
 
Odgovor na temu

opcode

Član broj: 101421
Poruke: 43
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Security crew & your opinion ! Nastavak teme.....14.07.2006. u 13:27 - pre 215 meseci
Ok, bar to nije problem.. samo moramo odabrat 2 covjeka koji imaju znanje i/ili koji imaju na umu brinuti se o ovom forumu i pomagati... ja sam za da to bude:

fearless i Shadowed i nemamo vise sta tu raspravljat.. neka gospoda admini se udostoje naprvit 3 klika misem kako bi njih postavili za modove a onda ce oni uz nas dalje napravit korake koji budu potrebni... a ja vjerujem da ce ovaj dio foruma bit najposjeceniji.. zapravo sam siguran u to!! jer nema boljeg foruma od ovog... a mogli bi u njega ukljucit i vxcoding i reversing...
 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
212.62.46.*

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Security crew & your opinion ! Nastavak teme.....14.07.2006. u 13:52 - pre 215 meseci
Ja bih pre da pokrenem UNIX security :)
tj bolje da se izvede samo jedan forum Security
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

opcode

Član broj: 101421
Poruke: 43
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Security crew & your opinion ! Nastavak teme.....14.07.2006. u 14:08 - pre 215 meseci
Nemoj molim te sad komplicirat stvar.. potreban je i win i *nix..
 
Odgovor na temu

[es] :: Security Coding :: Security crew & your opinion ! Nastavak teme.....

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7838 | Odgovora: 30 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.