Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

aukcijska prodaja software-a

[es] :: E-Kupovina :: aukcijska prodaja software-a

[ Pregleda: 7728 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

BGoran

Član broj: 91587
Poruke: 85
*.dlp49.bih.net.ba.



Profil

icon aukcijska prodaja software-a13.07.2006. u 15:16 - pre 216 meseci
Ovako, imam par vlastitih programa koje sam ja napravio, pa me zanima kako bi isla aukcijska prodaja mog software-a?
Da li bi se moglo ista zaraditi? Ja sam iz BiH, pa bi otvorio nalog na PayPal-u radi primanja novca. Da li bi to sve moglo funkcionisati
bez kreditne kartice? Jel ima neko iskustva? Zanima me yahoo auctions, ebay i eventualno stormpay? Znaci, jel bi mogao trgovat
bez kreditne kartice, i kako bi uopste isla prodaja software-a, da li bi mogao zaraditi ista?
 
Odgovor na temu

smfilip
Beograd

Član broj: 12580
Poruke: 1630



+4 Profil

icon Re: aukcijska prodaja software-a13.07.2006. u 15:25 - pre 216 meseci
Ne mozes otvoriti account na PayPalu,BiH,kao ni CG i Srbija nisu podrzani...
 
Odgovor na temu

BGoran

Član broj: 91587
Poruke: 85
*.dlp62.bih.net.ba.



Profil

icon Re: aukcijska prodaja software-a13.07.2006. u 17:09 - pre 216 meseci
Stvarno? Demn..A sta je sa moneybookers, njih ne prihvacaju? Pa nista onda, morao bi se zadovoljit sa storm pay, samo mi treba odgovor na drugi dio pitanja. Da li bi se moglo zaraditi ista?
 
Odgovor na temu

smfilip
Beograd

Član broj: 12580
Poruke: 1630



+4 Profil

icon Re: aukcijska prodaja software-a13.07.2006. u 20:13 - pre 216 meseci
to zavisi od namjene i kvaliteta softwarea...
 
Odgovor na temu

BGoran

Član broj: 91587
Poruke: 85
*.dlp99.bih.net.ba.



Profil

icon Re: aukcijska prodaja software-a13.07.2006. u 21:19 - pre 216 meseci
E Filipe, hvala velika na opsirnom i iscrpnom odgovoru. Nado sam se bar da ce neko navesti primjer iz vlastitog iskustva, ali nema veze. Evo stavio sam neke stvari na storm pay (na ebay nisam mogao) pa cu vidjeti sam kako sve ide. Pozz
 
Odgovor na temu

grujicd
Dejan Grujic
Cogin
Beograd

Član broj: 24171
Poruke: 101
82.117.206.*

Sajt: www.cogin.com


+9 Profil

icon Re: aukcijska prodaja software-a14.07.2006. u 08:50 - pre 216 meseci
Zasto bi prodavao softver aukcijski? Imas dosta servisa koji se sluze bas da naplatis softver. Iz licnog iskustva mogu da ti preporucim www.shareit.com
Potrazi ShareIt po forumu pa ces videti par tema koje se bave time. A Filip ti je inace dobro rekao za mogucu zaradu, niko ni ne moze da ti kaze nista drugo, pogotovo sto nisi dao nikakve informacije o svom programu.
 
Odgovor na temu

BGoran

Član broj: 91587
Poruke: 85
*.dlp112.bih.net.ba.



Profil

icon Re: aukcijska prodaja software-a14.07.2006. u 11:12 - pre 216 meseci
Hajde reci sta ti treba za procjenu pa da ti odgovorim. Naravno da je program u rangu nekog "obicnog" ili prosjecnog. Nije neki software vrijedan 2000$ ili slicno. 30-50$ po licenci.
 
Odgovor na temu

grujicd
Dejan Grujic
Cogin
Beograd

Član broj: 24171
Poruke: 101
82.117.206.*

Sajt: www.cogin.com


+9 Profil

icon Re: aukcijska prodaja software-a14.07.2006. u 12:36 - pre 216 meseci
- koliko je trziste za taj program
- kakva je konkurencija
- kako je tvoj program pozicioniran u odnosu na konkurenciju
- kakav ti je marketing plan
- koliko mislis da potrosis na pr i advertajzing

itd.

A ni tad necu moci da tim dam procenu jer je mala sansa da sam upucen u trziste koje gadjas. Mogu sa sigurnoscu da ti kazem da mozes da zaradis 0e mesecno, ali da moze da ide i do nekoliko hiljada. Ako si bas dobar moze i vise.
Pre svega moras da shvatis da je programiranje najvise 50% posla. Moras jos toliko da radis na marketingu da bi ostvario neke rezultate. A posto uopste pitas ovakva pitanja zakljucujem da, bez uvrede, nemas ni malo biznis iskustva. To je sasvim OK, ako si spreman da ucis mnogo o ne-programerskim stvarima. Ja sam tek sa 4. proizvodom poceo da zaradjujem. A prethodni proizvodi nisu bili losi sa programerske tacke gledista, ali nisu bili dobro pozicionirani ili su imali neki drugi problem.

Lekcija 1: ne krij to sto si napravio. Moraces izuzetno mnogo da radis da bi bilo ko cuo za tvoj program, a ne da krijes sta je iz straha da ti neko ne ukrade ideju (ili koji god vec imas razlog).
 
Odgovor na temu

BGoran

Član broj: 91587
Poruke: 85
*.dlp66.bih.net.ba.



Profil

icon Re: aukcijska prodaja software-a14.07.2006. u 19:51 - pre 216 meseci
Naravno da nemam puno iskustva kada je rijec o naplati vlastitih programa, a i ne pokusavam to sakriti, sto je kao sto i sam kazes sasvim logicno cim sam dosao ovde pitati nacin kako da ga prodam online. Ovo bi za mene bio test, nista drugo. I od kuda ti molim te da krijem sto sam napravio? Pa moj program sada koristi 100 ljudi u najgorem slucaju i to sve sto sam ja razglasavo preko samo dva foruma.
www.train-log.cjb.net Pozz

Na ovom sajtu sam postavio Free betu. Naravno kad bi ga prodavo online ispravio bi bugove za koje znam da postoje.
 
Odgovor na temu

grujicd
Dejan Grujic
Cogin
Beograd

Član broj: 24171
Poruke: 101
*.dialup.neobee.net.

Sajt: www.cogin.com


+9 Profil

icon Re: aukcijska prodaja software-a15.07.2006. u 13:08 - pre 216 meseci
Odlicno, prva stvar je dobra - napravio si nesto za relativno usko trziste. To je mnogo lakse promovisati nego neki softver opste namene.

1. Obavezno moras da imas svoj domen i placeni hosting! Besplatni hosting vice da si amater i da ti je to hobi a ako hoces da prodajes mora sve da ti izgleda profi.
2. TrainLog nije najsrecnije ime. Ima vec dosta drugog softvera koji se tako zove (google). Grupa koju ciljas (bilderi) je dosta kompaktna, glas o programu ce sam da se siri ako je dobar, i definitivno ne zelis da kad neko cuje za tvoj program, dodje kuci i otkuca to na guglu da mu ne izadje odmah na vrhu.
3. Obavezno nabavi i procitaj ovu knjigu: "Micro-ISV: From Vision to Reality", autor je Bob Walsh. Ako je kupis kao pdf kosta samo 15$. Tu ti pise sve sto treba da zna covek koji sam pise, promovise i prodaje svoj softver.
4. Napravi normalan instaler, a ne zip. Za laike je cak i zip komplikovan za instalaciju. Besplatan a dobar je Inno setup.
5. Ne pominji dll, ocx, vb6 runtime i slicno. Sve to zapakuj u instalaciju. 10MB nije nikakva prepreka za ljude za zapada koji su ti i glavno trziste.

Ovo su najbitnije stvari, ima jos brdo sitnijih. Ne postoji nikakva tajna koja ce ti obezbediti uspeh. Radi se o 100 malih stvari koje sve moras da odradis kvalitetno.

Primetio si verovatno da uopste nisam pominjao da li ti je softver dobar. To je izmedju tebe i korisnika - sto vise slusas njihove zelje bice ti bolje.

Sve u svemu, mislim da je sigurno moguce sa takvim softverom uzimati >1000e mesecno. Ali ne u ovom obliku. Citaj, radi, testiraj, pitaj, slusaj feedback i sve ce biti ok.
 
Odgovor na temu

Vladimir Nikolic
Vladimir Nikolic
Generalni direktor
Limundo d.o.o.
Beograd

Član broj: 81991
Poruke: 148
*.adsl.beocity.net.

Sajt: www.Limundo.com


+4 Profil

icon Re: aukcijska prodaja software-a16.08.2006. u 14:26 - pre 215 meseci
Predlažem ti Limundo (http://www.Limundo.com).
Možda imaš više uspeha ako prodaješ software u našem regionu.

Bitno je da daš što precizniji opis software (koliko ih već koristi, funkcije koje nudi).
Sa obzirom da imaš i stranicu, preporučujem ti link ka njoj unutar opisa.

Sa poštovanjem

Vladimir Nikolić
Veruj u budućnost!

Limundo
Kupindo
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Kupovina :: aukcijska prodaja software-a

[ Pregleda: 7728 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.