Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

GD lib

[es] :: PHP :: GD lib

[ Pregleda: 3614 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

overflow
Goran Milosavljević
Integration & Internet Senior
Engineer @ Telenor
Beograd

Član broj: 396
Poruke: 345
*.verat.net

ICQ: 106825659
Sajt: localhost


Profil

icon GD lib18.01.2003. u 13:43 - pre 258 meseci
Molim dobru dusu da mi na [email protected] posalje iskompajliranu biblioteku GD. Skinuo sam source ali moj TC++ ne radi sa fajlovima cije ime>8 karaktera sto je slucaj sa nekim .c i .h fajlovima iz arhive. Zahvalan!
Sve sto je besmislenije, utoliko je bolje.
 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

Član broj: 4128
Poruke: 3448
*.rcub.bg.ac.yu

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: GD lib18.01.2003. u 16:41 - pre 258 meseci
imash da skinesh php binarni za win.. posle samo skinesh komentar na #extension=gd.dll i sve sljaka... (bar bi trebalo)

osim ako ne menjash kod (sto ocigledno ne radish) ne morash sam da kompajlirash gd...
 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Moderator
Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: GD lib18.01.2003. u 16:42 - pre 258 meseci
Kakve veze ima kompajliranje neke biblioteke sa PHP forumom... A drugo nisi rekao ni za koju arhitekturu, ni za koji OS... I da www.mingw.org čini čuda u programiranju za davno zaboravljeni windows... ;)
http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

overflow
Goran Milosavljević
Integration & Internet Senior
Engineer @ Telenor
Beograd

Član broj: 396
Poruke: 345
*.verat.net

ICQ: 106825659
Sajt: localhost


Profil

icon Re: GD lib18.01.2003. u 17:56 - pre 258 meseci
.to zombie: pa ako treba da skidam 6 Mb zbog samo jedne biblioteke koju cu koristiti...

.to Go! : Na http://www.boutell.com/gd imas source GD bibliote koja sadrzi funkcije za dinamicku obradu/generisanje slika. Da bi taj source (C) iskompajlirao i posle koristio iz PHP-a, treba ti neki C kompajler. Ja imam samo TC++ koji je DOS-oriented i samim tim ne radi lepo sa fajlovima cije je ime > 8 karaktera. Na nesrecu, jedan takav fajl je bas u source paketu gore spomenute GD biblioteke te je moj TC++ compiler nemocan. Nadam se da sam sada malo jasniji bio. Sto se tice arhitekture: ASUS-ova A7V333, DDR memorija i Duron 900mhz - OS: Windows.

Nema ni veze, odoh da skidam: 5,950,222 bytes ... izgleda da je jednostavnije.
Sve sto je besmislenije, utoliko je bolje.
 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

Član broj: 4128
Poruke: 3448
*.rcub.bg.ac.yu

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: GD lib18.01.2003. u 17:57 - pre 258 meseci
heh. goX, moram malo da te ispravim.

ovaj put si pogresio... ali samo ovaj put, jer bi ovo sto si rekao vazilo za svaku drugu biblioteku, ali za gd (valjda) ne vazi.

naime, gd bi trebalo da je od php 4.3 ukljucen u php (boundled), pa se samim tim i kompajlira zajedno sa njim ;)

(ili ako nije ovo slucaj sa 4.3, izvinjavam se, ali bi trebalo da bude uskoro, jer su najavljivali....)
 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

Član broj: 4128
Poruke: 3448
*.rcub.bg.ac.yu

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: GD lib18.01.2003. u 18:19 - pre 258 meseci
Citat:
overflow:
.to zombie: pa ako treba da skidam 6 Mb zbog samo jedne biblioteke koju cu koristiti...


pa sto nisi rekao da ti je to problem. jel mi treba u bob da gledamo?

elem, evo ti pa skidaj. ovo je gd iz php 4.1 jer sam upravo primetio da mi php 4.3 ne radi (nisam dobro skinuo...)

znaci, ako ti ne radi, moracesh ipak da skinesh ceo ;)


http://www.fazi.co.yu/z/php_gd.zip

 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Moderator
Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: GD lib18.01.2003. u 20:47 - pre 258 meseci
ok, gd je jako povezan sa php-om, ali je on tražio samo kompajliran dll za windows, koji će da koristi iz ko zna kog programa...

Inače, ja sam ti rekao da na www.mingw.org imaš jako lep mingw c i c++ kompajler (bazirano na gcc-u) sa sve emulaciom bash-a, vi-a, i stalih autoconf, make i... alata, jako korisno. Ja sav svoj kod pišem u linux-u i onda sednem za win mašinu i prekompajliram. Tako da možeš da se rešiš TC-a i plus da koristiš sve prednosti Makefile-a i configure skripti...
http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: GD lib

[ Pregleda: 3614 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.