Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zastita automobila od kradje

elitemadzone.org :: AutoZone :: Zastita automobila od kradje

Strane: 1 2

[ Pregleda: 38856 | Odgovora: 36 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Cunami
Novi Sad

Član broj: 23698
Poruke: 362
*.vdial.verat.net.



+26 Profil

icon Zastita automobila od kradje15.07.2006. u 15:08 - pre 215 meseci
Koji je najsigurniji nacin da se automobil zastiti od kradje?
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Zastita automobila od kradje15.07.2006. u 15:28 - pre 215 meseci
Kasko.
 
Odgovor na temu

Cunami
Novi Sad

Član broj: 23698
Poruke: 362
213.244.197.*



+26 Profil

icon Re: Zastita automobila od kradje15.07.2006. u 22:29 - pre 215 meseci
Mislio sam na neku mehanicku zastitu ili nesto slicno.
Ne znam kako danas funkcionisu osiguranja, ali prema ranijim iskustvima naplata stete znacila je gubljenje ogromne kolicine zivaca.
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: Zastita automobila od kradje15.07.2006. u 23:11 - pre 215 meseci
Nema pouzdane zastite...
Alarm se vrlo lako utisa,a ako je potrebno auto se odnese paukom !!!

Najsigurnija zastita je povezivanje sa lokalnim lopovima kojima platis reket i oni ti onda paze auto - Tuzno ali istinito.
 
Odgovor na temu

Vlada1001

Član broj: 57306
Poruke: 78
*.yubc.net.



Profil

icon Re: Zastita automobila od kradje17.07.2006. u 12:39 - pre 215 meseci
U potpunosti se slazem da je KASKO najbolja i jedina sigurna zaštita.
 
Odgovor na temu

aleksa74
Alex Ferguson
Srbija

Član broj: 30222
Poruke: 50
*.mobtel.co.yu.



Profil

icon Re: Zastita automobila od kradje17.07.2006. u 12:55 - pre 215 meseci
Lavlja kandza ili jos bolje (skuplje) zeder
 
Odgovor na temu

Carlito Brigante

Član broj: 38907
Poruke: 110
*.ptt.yu.



+4 Profil

icon Re: Zastita automobila od kradje17.07.2006. u 22:08 - pre 215 meseci
Jedna intersantna zastita, koju je moj stric saznao od inspektora, kad je isao da pokupi auto koji su mu bili maznuli...

Uzme se jastuce (btw. koje se cesto vidja po penzionerskim Zastavama, Skodama, Ladama, itd...) i njegova postava se napuni sa sto vise (100+) trokrakih udica za pecanje, i ostavi na vozacevom mestu... Prema prici tog policajca, dosao je lik da prijavi pokusaj kradje kola... rekao je samo obrate paznju ako se neko uskoro javi u bolnicu sa ozledama zadnjice. Pokusaj kradje se desio u Sr.Mitrovici, a lopova su uhapsili u sabackoj bolnici...


I did it my way!
 
Odgovor na temu

Arnold Layne
Chedomir Jokanovich
Beograd

Član broj: 33895
Poruke: 772
87.116.154.*

Sajt: chejok.freecoolsite.com


Profil

icon Re: Zastita automobila od kradje19.07.2006. u 11:37 - pre 215 meseci
Da, i onda se jednom zaboravis i nadjes se u vrloneprijatnoj situaciji sa 100+ trokrakih udica za pecanje u donjem delu ledja. Pa pre bih dao auto lopovu, nego sam sebi ucinio tako nesto

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Cunami
Novi Sad

Član broj: 23698
Poruke: 362
*.vdial.verat.net.



+26 Profil

icon Re: Zastita automobila od kradje21.07.2006. u 09:09 - pre 215 meseci
Citat:
aleksa74: Lavlja kandza ili jos bolje (skuplje) zeder


Ja koristim Lavlju kandzu, ali sam skoro cuo kako to vise nije sigurna zastita tj. kako je zalede nekim sprejom, a potom vrlo lako razbiju cekicem, jer je materijal od koga je napravljena krt. Ne znam koliko ima istine u toj prici.
Zato me zanima koja od mehanickih zastita je najsigurnija. Ako je to Zeder onda je bolje da ga ugradim nego da ostanem bez auta.
Varijante da auto odnesu i slicno se ionako ne mogu sprijeciti, tako da me odgovori tog tipa ne zanimaju.

Konkretno: Prema vasim iskustvima, saznanjima, literaturi i sl. postoji li mehanicka zastita koja moze lopove sprijeciti da auto ODVEZU ili sta ce ih bar najvise namuciti?
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
..shall-bg.customer.sbb.co.yu.



+896 Profil

icon Re: Zastita automobila od kradje21.07.2006. u 09:53 - pre 215 meseci
Lavlja kandza se skida za manje od minut, cak stavise za pola minuta. Zeder isto tako, mozda im treba malo duze od minut. Poznajem distributera za Zeder - pa su informacije proverene. Nema 100% zastite, ali mozete da "naterate" lopove da odustanu od kradje vaseg automobila. Poenta je imati sto vise sistema zastite na automobilu, pa da oni odustanu i predju na drugi auto, za koji im treba manje vremena. Znaci, alarm, blokada, lavlja kandza, zeder... ako sve to imate, male su sanse da vam bas ukradu auto. Mozda ce da ga obiju, ali kad ustanove da im treba vise vremena nego za neki drugi auto na parkingu, sigurno ce ukrasti taj drugi auto. Postoji i Certus sistem (GPS), koji za oko minut i po od aktivacije zna da je auto u pokretu i toliko mu jos treba da ustanovi tacnu lokaciju i onda da svaki sekund prati kuda auto ide. Ali i to moze da se ukrade, u prikolici koja deluje kao faradejev kavez. Onda samo mozete da znate da vam je auto u pokretu, ali ne i gde je, jer se blokira signal. Medjutim da bi se lopovi bakcali sa tim sistemom, mislim da morate da imate mnoooogo dobar auto (reda 50.000eur vrednosti).

U principu, najbolja zastita stvarno jeste - Kasko osiguranje.

 
Odgovor na temu

indicator1
BGD

Član broj: 4248
Poruke: 533
*.wayxcable.com.



+1 Profil

icon Re: Zastita automobila od kradje21.07.2006. u 12:12 - pre 215 meseci
Citat:
cozmo_im: Lavlja kandza se skida za manje od minut, cak stavise za pola minuta. Zeder isto tako, mozda im treba malo duze od minut.

Gde bre ti covece nalazis ove podatke, ili to pricas onako bezveze?Da je tako pa nijedan Golf ne bi preziveo noc napolju, a kamo li nedelju dana.
Znam par ljudi koje rade u SUP-u (kriminal) i svi su mi rekli istu pricu: za neki manje "trazen" auto, najbolji je zeder, moze lavlja kanda, bulok, multilok i ostale zezalice. Zeder moze da se skine ali kazu treba preko sat vremena za to, jer ne umeju (jos uvek) da otvore bravu, znaci cista sila. Lavlja kandza moze da se iscupa sa volanom kod VW, Skode i slicnih ali to vec svi znaju. Ja im za sve ovo verujem, jer dobro poznaju svoju "klijentelu", Za "popularne" automobile ne pomaze nista jer se takvi uglavnom dizu na kamion i pauk, tj ne obijaju, znaci za njih samo kasko. E da, jos su mi preporucili da obavezno stavim neki skriveni taster za blokadu paljenja, jer kazu da to najbolje pali. Ima primer coveka kome su par puta obijali Golfa ali nisu mogli da ga odvezu jer se setio pa ugradio blokadu paljenja tako da moras da ubacis metalni novcic u jedan od onih proreza za drzanje sitnine (prosta fora, dva limcica ubacena unutra, novcic napravi kratak spoj) da bi mogao da upalis.
 
Odgovor na temu

Carlito Brigante

Član broj: 38907
Poruke: 110
*.ptt.yu.



+4 Profil

icon Re: Zastita automobila od kradje21.07.2006. u 18:05 - pre 215 meseci
Ako lopovi odluce da maznu tvoj automobil, nema mu spasa. Ne postoji sistem kojim bi automobil 100% bio zasticen. U krajnjoj liniji, presresce te sa utokom i otece ti ga sa sve upaljenim motorom...

Medjutim, svaki sistem zastite smanjuje mogucnost da se razno-razni kriminalci-pripravnici odvrate od pokusaja da ukradu automobil.

Mislim da svaki iole vredan automobil treba stititi sa dva nivoa zastite: jedan koji se koristi tokom dana, za krace napustanje vozila i drugi, za ostavljanje vozila na duze, preko noci, na rizicnim parkinzima (pijace, aerodromi, zel/bus stanice,...)

U principu je najbolje kombinovati sisteme zastite:

1. mehanicki - lavlja kandza (sapa) ili zeder ili nesto slicno... Po meni, kao pomocni sistem mehanicke zastite (u kombinaciji sa recimo Kandzom) je Bullock, jer je lopovu smanjen manevarski prostor da turpija/testerise,... u polozaju savijenom ispod volana.

2. alarm

3. elektro blokada - obavezno dva prekidaca - jedan (za stalno koriscenje) se nalazi na instr.tabli kao prekidac za neki uredjaj (maglenke,...), a drugi (nocni) dobro sakriven u kabini vozila, recimo: kaseta, ispod sedista,... Moj auto-elektricar je maher za smisljanje mesta za prekidace. Na automobilu koji sam ranije vozio, prekidac je bio sakriven ispod kozne navlake za menjac, tako da nije bilo sanse da se otkrije, jer se morala zavuci ruka ispod menjaca (jednom su ga obili, razvalili kontakt-bravu ali nisu uspeli da ga upale i odvezu). Kvaka sa prekidacima je sto neki noviji automobili sa osetljivom elektronikom "ne vole" prekide struje, pa to nekad pravi probleme.

Dakle, kombinacija sva tri zastitna sistema sa dva nivoa daju solidan nivo zastite od kradje

I did it my way!
 
Odgovor na temu

ilkebgd
BGD

Član broj: 73549
Poruke: 414
*.beobug.com.



+1 Profil

icon Re: Zastita automobila od kradje21.07.2006. u 18:37 - pre 215 meseci
Ja imam prekidac dole ispod cele komandne table bas nezgodno zavucen, jedva ga i ja nadjem prstima :) a to sa prekidacem ispod navlake od menjaca ti je dobar fazon...
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
..shall-bg.customer.sbb.co.yu.



+896 Profil

icon Re: Zastita automobila od kradje21.07.2006. u 20:28 - pre 215 meseci
Citat:
indicator1: Gde bre ti covece nalazis ove podatke, ili to pricas onako bezveze?Da je tako pa nijedan Golf ne bi preziveo noc napolju, a kamo li nedelju dana. Ima primer coveka kome su par puta obijali Golfa ali nisu mogli da ga odvezu jer se setio pa ugradio blokadu paljenja tako da moras da ubacis metalni novcic u jedan od onih proreza za drzanje sitnine (prosta fora, dva limcica ubacena unutra, novcic napravi kratak spoj) da bi mogao da upalis.


Lavlja kandza je prosta ko pasulj. Skidaju ceo volan na neku foru savijanja LK i onda ti odvezu auto na kljuc za tockove (prosto ko pasulj, tako su hteli da mom ujaku maznu BMW al nisu imali manevarskog prostora da ga fizicki okrenu i odvezu). Inace, ako auto ima LK ne smaraju se da ih neko hvata za izakanog Golfa ili Audija. Radije kradu besne masine.

Inace, slazem se za blokadu. Ja na Corolli imam prekidac koji nema sanse da nadjes. I ja ga jedva potrefim:) Ali, to ih ne sprecava da odslepaju auto.

Inace za LK znam i iz drugog izvora - gazdi su maznuli Audi A6 tako sto su je savili, skinuli CEO upravljac i odvezli ga na tu foru sa nekim modifikovanim kljucem za tockove! Auto je nadjen u Leskovcu posle par meseci u delovima i tacno je opisano kako su ga marnuli (za minut-dva).
 
Odgovor na temu

indicator1
BGD

Član broj: 4248
Poruke: 533
*.beotel.net.



+1 Profil

icon Re: Zastita automobila od kradje21.07.2006. u 22:20 - pre 215 meseci
Da objasnim onima koji ne znaju: lavlja kandza nije za novije modele VW, audi i skode jer ovi automobili imaju aluminijumsku glavu volana, koja moze silom da se iscupa (tj iscupa se volan sa sve kandzom) i onda lopov pomocu improvizovanog nastavka (modifikovani kljuc za tockove ili tako nesto) odveze automobil. Za ostale automobile kandza moze da vrsi posao ali je toliko teska i neprakticna da ja to nikada ne bih stavio. Ove price o zamrzavanju pa razbijanu i secenju bonsekom su gluposti. Zeder je za sada najbolja mehanicka zastita, ali videcemo dokle. U svakom slucaju, ako se plasite za automobil ili imate neki vredniji, mislim da davanje 400evra za zeder+alarm+blokada ne boli ni priblizno kad ukapirate da vam auta nema.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
..shall-bg.customer.sbb.co.yu.



+896 Profil

icon Re: Zastita automobila od kradje22.07.2006. u 13:18 - pre 215 meseci
Tacno, sto vise zastite - to bolje, jer stvarno odustaju od kradje ako im treba vise vremena nego za neki drugi auto. Inace, ako vam je auto ipak malo vredniji, i namerace se, tesko da ce mu pomoci i 100 zastita. Za automobile koje vozimo mi, skromni gradjani, neko ulaganje od 100-200 eura vise nego sto je planirano ce sigurno dodatno obezbediti automobil od kradje.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2920 Profil

icon Re: Zastita automobila od kradje22.07.2006. u 14:22 - pre 215 meseci
Nemojte da duplirate teme
http://www.elitesecurity.org/t...radja-automobila-lavlja-kandza
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

MileG

Član broj: 28981
Poruke: 997



+7 Profil

icon Re: Zastita automobila od kradje21.08.2006. u 00:03 - pre 214 meseci
Posto je zeder sa ugradnjom?
 
Odgovor na temu

kumkat
Beograd

Član broj: 22180
Poruke: 522



+15 Profil

icon Re: Zastita automobila od kradje21.08.2006. u 01:31 - pre 214 meseci
Citat:
cozmo_im: Lavlja kandza se skida za manje od minut, cak stavise za pola minuta. Zeder isto tako, mozda im treba malo duze od minut. Poznajem distributera za Zeder - pa su informacije proverene. .....


Ajde reci kako bi skinuo zavareni zeder sa letve volana za neko krece vreme..... pritom da bi dosao do letve volana moras da rasturis pola automobila (eto tu ti vec ode par minuta, a nisi ni stigao do brave). + sto je brava na ni malo pristupacnom mestu za "rad" :)

Pozdrav

 
Odgovor na temu

MileG

Član broj: 28981
Poruke: 997



+7 Profil

icon Re: Zastita automobila od kradje23.08.2006. u 23:28 - pre 214 meseci
Nikad mi nije bilo jasno cemu ovi glupi komentari... "Nauciti psa da spava u kolima:)"
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Zastita automobila od kradje

Strane: 1 2

[ Pregleda: 38856 | Odgovora: 36 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.