Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako vam se svidja Atlas?

[es] :: .NET :: Kako vam se svidja Atlas?

[ Pregleda: 3048 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

01011011

Član broj: 561
Poruke: 2341
*.sark.com.



+2 Profil

icon Kako vam se svidja Atlas?17.07.2006. u 21:22 - pre 216 meseci
Isao sam pre neki dan na Mikrosoftovu prezentaciju za Atlas, njihov free framework koji omogucuje rad Ajaxa i .NET-a i jako sam se odusevio sa primjerima koje su pokazivali na prezentaciji. Znam da vjerovatno ima i milion drugih distribucija koje omogucuju ajax da funkcionise sa .net , pa me interesuje da li koristite ATLAS ili nesto drugo kada radite neke bogatije izgledom .NET asp aplikacije... Inace ako niste probali probajte ovo, dzabe je.

http://atlas.asp.net/Default.aspx?tabid=47
 
Odgovor na temu

sivan347
.NET Programer
Beograd

Član broj: 84406
Poruke: 101
*.fiberop.matgnet.com.



Profil

icon Re: Kako vam se svidja Atlas?18.07.2006. u 09:10 - pre 216 meseci
Uz pomoc Atlasa sam napravio web aplikaciju za chat i to vrlo komplikovanu za tzv. SMS chat-ovanje i mogu reci da za sada radi odlicno. Osnovni razlog sto koristim Atlas je sto se kontrole lako koriste tako da se automatsko osvezavanje samo jedne kontrole napravi za 20 sekundi. Ako neko ima i losa iskustva bilo bi dobro da ih iznese!!
Pozdrav,
Ivan
 
Odgovor na temu

spartak

Član broj: 5625
Poruke: 631
*.ptt.yu.



+3 Profil

icon Re: Kako vam se svidja Atlas?18.07.2006. u 21:20 - pre 216 meseci
Jedno vreme sam na njemu drzao levo oko, sad drzim desno... ovu aplikaciju koju sad radim, prvu iteraciju zavrsavam uskoro sa obicnim kontrolama, i u drugoj sve sto se kandiduje (dugacke liste u ddl i slicno) prebacujem u Atlas.

Razlog zasto to ne uradim iz prve je to sto je Atlas jos uvek u CTP fazi, a imam negativna iskustva i sa VS CTP, i sa SQL Server 2005 CTP. Ko se na mleko opeko...

Ali voleo bih da me neko obraduje da mu sve radi bez problema u komercijalnoj aplikaciji.
 
Odgovor na temu

01011011

Član broj: 561
Poruke: 2341
216.5.82.*



+2 Profil

icon Re: Kako vam se svidja Atlas?21.07.2006. u 16:30 - pre 216 meseci
Bio sam sinoc u Mikrosoftu na konferenciji o Atlasu i nisam nesto narocito odusevljen. Mislim sve se i prije moglo izvesti sa XmlHttpRequest Objektom, samo sto su napravili kao framework za dummies.. Ono isto toliko koliko ovo rade kako govore vise od godinu dana nista nisu jos postigli, napravili su par jednostavnih kontrola i to je to. Da bi opet nesto mnogo bolje i interesantnije uradio sem onoga sto imaju na sajtu (built in controles) sa atlasom moras da pises kastomizirani Java Script i C# kode.

Mada mozda gresim, mozda stvarno jednom pokrenu ovaj framework da valja :) Kao i sa vistom, cekamo je vec godinama :)
 
Odgovor na temu

kaan
Kaurin Andrej
Telerik, Bulgaria
Banjaluka

Član broj: 1741
Poruke: 109
*.broadband.blic.net.

ICQ: 47193919


Profil

icon Re: Kako vam se svidja Atlas?22.07.2006. u 19:36 - pre 216 meseci
Da, XmlHttpRequest je postojao i prije nego su "pronashli" AJAX, ali gdje bi stigao kad bi radio sve ruchno.
Poenta ATLAS-a je da, izmedju ostalog omoguci da radish kao i do sad i onda sve to fino "prevedesh" da radi sa AJAX-om.
ATLAS je dobar, probao sam ga, ali ga ne koristim jer kompanija u kojoj radim ima svoj framework koji radi sa ajax-om.
E sad, necu ga reklamirati, ali stvarno radi odlichno :-).


Kaurin Andrej
 
Odgovor na temu

zulfy
BiH

Član broj: 102366
Poruke: 5
*.tel.net.ba.

Sajt: www.prozorama.com


Profil

icon Re: Kako vam se svidja Atlas?23.07.2006. u 01:34 - pre 216 meseci
Radio sam sa AjaxPro frameworkom prije nego sam se susreo s Atlasom! Stvar je fantastična (mislim na ATLAS). Napravio sam već dosta stvari u njemu.... Ima par bugova koji se pojavljuju ako baš pretjeram s njegovom upotrebom (u želji da napravim sve bez ijednog PostBack-a :)).... Ali nadam se da ce se to rješiti u skorije vrjeme. Inače najviše mi se dopada Autocomplete i PartialUpdate od gotovi kontrola, a vlastite preinake još nisam najbolje skuhao, berm ne neke naprednije.... Za neke totalno customizirane AJAX stvari ipak koristim prethodno navedenu AjaxPro biblioteku za .net 2.0.....
Realizacija je umjetnost.....
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: Kako vam se svidja Atlas?

[ Pregleda: 3048 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.