Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Servis i pingvinofobija

[es] :: Linux hardware :: Servis i pingvinofobija

[ Pregleda: 2988 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

hroror
Zemun

Član broj: 102146
Poruke: 8
212.200.123.*

Jabber: zaboravio
Sajt: www.josseradinanjemu.com


Profil

icon Servis i pingvinofobija20.07.2006. u 17:39 - pre 215 meseci
Nedavno sam dosao u situaciju da je racunalo u takvom stanju da ja ne znam kako da ga povratim. Sad, odneh ga u jedan nas servis u kome su imali problem sa time sto je to dual boot Win/Lin sistem, i priroda kvara je takva da serviser nije mogao da dodje do svoga cenjenoga wina da iskoristi neke programe za testiranje koji rade, jadni, samo pod win.

Elem, zna li neko servis u kome se ljudi ne plase pingvina, i ne samo to da sredjuju takve sisteme... (da, bilo bi pozeljno da je, ako vec ne u Zemunu, onda u Beogradu)
/\^/\
 
Odgovor na temu

del-boy
Bojan Delić
Beograd

Član broj: 9330
Poruke: 1089

Sajt: www.delic.in.rs


+21 Profil

icon Re: Servis i pingvinofobija20.07.2006. u 19:25 - pre 215 meseci
Ovo i mene zanima. Posebno u NSu. Bio sam u par radnji kjad sam kupovao neki hardware i kome god pomenem linux samo što ne počne da se krsti. Na primer tražim externi modem. Prvo pola sata moram da mu odgovaram na pitanja i potpitanja zašto mi treba... I kad mu objasnim kaže da nema i da je bolje da koristim windows.
 
Odgovor na temu

hroror
Zemun

Član broj: 102146
Poruke: 8
212.200.123.*

Jabber: zaboravio
Sajt: www.josseradinanjemu.com


Profil

icon Re: Servis i pingvinofobija20.07.2006. u 23:41 - pre 215 meseci
Dobro, ne mora u Zemunu. Ali, u Beooograaadu. ;))

A to za modem, to nije ni za post. Kakvi su nasi prodavci uvek zele da te zeznu sa manje ili vise elegancije, pa kad znas tacno sta ti treba tek onda shvatis sta pokusavaju. Bastardi! Kad se samo setim svih tih dogodovstina...Cak i sada nisam siguran da na kraju ne bih ispao nasamaren.

Sta li uce na tim kursevima od kojih im diplome vise po zidovima ofisa? Kao Sales manager (pre lopovski kalfa). A CEO je Ali Baba.
/\^/\
 
Odgovor na temu

risk
Srdjan Rosic
moj radni sto / freelancing
Dublin, Ireland

Član broj: 5723
Poruke: 278
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.

Jabber: srdjan.rosic@gmail.com
ICQ: 92276228
Sajt: www.sietf.org


+2 Profil

icon Re: Servis i pingvinofobija21.07.2006. u 13:28 - pre 215 meseci
:D
imali su problem sa time sto je dual boot :D

sta ti je sa kompjuterom ?
 
Odgovor na temu

darkon
Darko Novakovic
Istrazivac, IMP
Beograd

Član broj: 13647
Poruke: 166
*.rcub.bg.ac.yu.

Jabber: darkon@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Servis i pingvinofobija21.07.2006. u 15:09 - pre 215 meseci
Tako je to sa Linux-om. Malo sam svoj majstor, i 'with a little help from my friends'.
Nema smisla da koristiš pingvinčića, a da malo ne zaviriš pod haubu i 'uprljaš' ruke o isti :)
"Verovatno da preko nje mnoge sile kontrolišu mnogo šta..." - GANDOR
"Kada bi ljudski mozak bio tako jednostavan da bismo mogli da ga shvatimo, onda bismo mi bili toliko glupi da ga ipak ne bismo mogli shvatiti."
 
Odgovor na temu

hroror
Zemun

Član broj: 102146
Poruke: 8
212.200.123.*

Jabber: zaboravio
Sajt: www.josseradinanjemu.com


Profil

icon Re: Servis i pingvinofobija21.07.2006. u 21:59 - pre 215 meseci
Pa ako je crklo nesto na ploci, nesto i nema smisla da prljam ruke. A poenta servisa je u tome da ne prljas ruke. Kompjuter (inace neka ofis varijanta sa celeronom D i inegrisanim svim i svacim na ASUS ploci), se ili zaledjuje ili resetuje bez obzira u kom si OSu. Pomislih mozda je kuler, a mozda je i nesto gore. U svakom slucaju pitanje koje bi serviser trebalo da razresi bez moje pomoci.

Inace, da ne bude zabune svoj prvi kompjuter - 286 sam naterao da dimi (literally) tamo neke 1992/3. Daleko od toga da mogu da uvedem hladjenje tecnim He u svoj racunar, ali sve normalne stvari razresavam sam.

Zasto neko od vas pametnjakovica :) ne otvori servis! Bicu prvi musterija!!!
/\^/\
 
Odgovor na temu

Milan M. Radovic
Web Developer
Pančevo

Član broj: 16959
Poruke: 743
*.vdial.verat.net.



+25 Profil

icon Re: Servis i pingvinofobija14.08.2006. u 12:06 - pre 214 meseci
Sto se tice Panceva , tu preporucujem toplo NB Hardware
Knicaninova 8a.
Tu su mi cak stavili davno suse 8 i namestili sve drivere (modem etc.) , postavili mrezu, servere...haos!

Oni rade pre hrista, ne znaju tamo bas svi serviseri linux ali neki znaju,...
I don't need a girl for sex , All I Need is Binary and HEX
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Servis i pingvinofobija14.08.2006. u 22:42 - pre 214 meseci
Malo je tema omatorila, i problem je verovatno vec resen, ali me bas kopka koji je to softver za detekciju kvara koji radi samo pod windoze-om a pritom mu smeta linux.




Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

staticInt

Član broj: 66101
Poruke: 485
80.93.248.*



+43 Profil

icon Re: Servis i pingvinofobija15.08.2006. u 01:17 - pre 214 meseci
Citat:
choks87: Sto se tice Panceva , tu preporucujem toplo NB Hardware
Knicaninova 8a.
Tu su mi cak stavili davno suse 8 i namestili sve drivere (modem etc.) , postavili mrezu, servere...haos!

Oni rade pre hrista, ne znaju tamo bas svi serviseri linux ali neki znaju,...


HAhhahaha, oni znaju nesto, ti ljudi nemaju pojma, secam se da su mi za wireless donosili kanalizacione cevi sa bakarnom zicom unutra kao yagi antenu i 10 metara antenskog kabla sa buvljaka, ta firma je najgora paorstina koja postoji mada i nema bolje u Pancevu.
Stavili ti suse i drivere koji se sami instaliraju, koje mreze koje servere, da nije mozda strucnjak Laza podesavao koji kad je dosao kod mene i video linux udario reboot dugme nije ni znao da ukuca to u shell nego ko poslednji prostak na dugme, pa je onda trazio windows i zakljucio da mi ne radi net zato sto nemam windows a oni pretrpali onaj ap i stavili 10m antenskog kabla sa buvljaka sa onakvom antenom...
SUSE instaliraju jer se instalira kao WIN i podesi sve kao windows, pitaj ga da ti stavi slackware da vidis kako ce da podesi.

Toplo ne preporucujem tu firmu izbegavajte je u radiusu od 30km, ni jedna firma u Pancevu nema veze sa Linuxom.
 
Odgovor na temu

Milan M. Radovic
Web Developer
Pančevo

Član broj: 16959
Poruke: 743
*.vdial.verat.net.



+25 Profil

icon Re: Servis i pingvinofobija15.08.2006. u 19:54 - pre 214 meseci
Citat:
staticInt: HAhhahaha, oni znaju nesto, ti ljudi nemaju pojma, secam se da su mi za wireless donosili kanalizacione cevi sa bakarnom zicom unutra kao yagi antenu i 10 metara antenskog kabla sa buvljaka, ta firma je najgora paorstina koja postoji mada i nema bolje u Pancevu.
Stavili ti suse i drivere koji se sami instaliraju, koje mreze koje servere, da nije mozda strucnjak Laza podesavao koji kad je dosao kod mene i video linux udario reboot dugme nije ni znao da ukuca to u shell nego ko poslednji prostak na dugme, pa je onda trazio windows i zakljucio da mi ne radi net zato sto nemam windows a oni pretrpali onaj ap i stavili 10m antenskog kabla sa buvljaka sa onakvom antenom...
SUSE instaliraju jer se instalira kao WIN i podesi sve kao windows, pitaj ga da ti stavi slackware da vidis kako ce da podesi.

Toplo ne preporucujem tu firmu izbegavajte je u radiusu od 30km, ni jedna firma u Pancevu nema veze sa Linuxom.


znaci...molim te ne lupaj...mozda si ti imao lose iskustvo.Nisam mislio na Lazu,znam da lazar ne zna win,pitao sam ga ali ne znam tacno ko - Zlatko ili neko drugi,Ljudi znaju posao i nikad te nebi zajebali.Bogica za razliku od vecina ima nesto sto se zove Moral!
I don't need a girl for sex , All I Need is Binary and HEX
 
Odgovor na temu

risk
Srdjan Rosic
moj radni sto / freelancing
Dublin, Ireland

Član broj: 5723
Poruke: 278
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.

Jabber: srdjan.rosic@gmail.com
ICQ: 92276228
Sajt: www.sietf.org


+2 Profil

icon Re: Servis i pingvinofobija16.08.2006. u 08:22 - pre 214 meseci
servis za mene predstavlja mesto gde ima mnogo alata mnogo raznorodnih raznih komponenata i chuda, izem ti ja taj servis ako ne mogu da nakace drugi hard i provrte sta im treba. ili da backupuju podatke sa tvog harda i puste hard na test ako ovo prethodno izgleda ok.

skini hard i odnesi masinu u servis :D

btw, 2little2late - sta si uradio na kraju ?
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux hardware :: Servis i pingvinofobija

[ Pregleda: 2988 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.