Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zaštita programa - Shareware?

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Zaštita programa - Shareware?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9111 | Odgovora: 30 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Miloš Baić
Miloš Baić
ERP (Dynamics NAV) programer
Beograd

Član broj: 72468
Poruke: 1155
*.neobee.net.



Profil

icon Zaštita programa - Shareware?22.07.2006. u 14:25 - pre 216 meseci
Pozdrav,

trebala bi mi neka freeware komponenta kojom ću zaštiti program. Odnosno, napraviti
shareware verziju. Nešto tipa, demo verzije, koja će trajati 10 dana, a potom prestati
sa radom. Ako se unese registracioni kod, pre isteka, program će normalno funkcionisati.
Someone's sitting in the shade today because someone planted a tree a long time ago.
 
Odgovor na temu

icobh
Igor Pejašinović
Network Admin
Navigo SC d.o.o.
Banja Luka

Član broj: 18738
Poruke: 1319
*.inecco.net.

Sajt: www.nsc.ba


+4 Profil

icon Re: Zaštita programa - Shareware?22.07.2006. u 15:15 - pre 216 meseci
Uh. Freeware komponenta za shareware program. Kakva kombinacija... Pa napravi sam. Kad pokrenes program sacuvaj datum prvog pokretanja u neki file ali kriptovan i uvijek kad se pokreće, pitas da li je proslo 10 dana (uporedis trenutni datum sa sacuvanim datumom) i ako nije, nastavi dalje, a ako jeste, ugasi program itd... Naravno ovo nije baš najbolje rješenje ali govorim primjer...

I ♥ ♀

Ovaj post je zlata vrijedan!
 
Odgovor na temu

inherited
Novi Sad

Član broj: 95516
Poruke: 219
*.neobee.net.



Profil

icon Re: Zaštita programa - Shareware?22.07.2006. u 16:10 - pre 216 meseci
Na koliko treba postaviti interval na TTimer komponenti da bi trajalo 15 - ak dana?
I, kako odbrojavanje unazad(15,14,13,...,Poslednji dan) predstaviti u TLabel-u?
 
Odgovor na temu

Burgos
Nemanja Borić
Amazon Web Services
Berlin

Član broj: 12484
Poruke: 1947
*.smin.sezampro.yu.

Sajt: stackoverflow.com/users/1..


+480 Profil

icon Re: Zaštita programa - Shareware?22.07.2006. u 18:24 - pre 216 meseci
Postoji jedna komponenta, vidjao sam je. Regware ako se ne varam.

Pogresan ti je pristup. Nemoj sa TTimerom, nego kao sto rece icobh, u kriptovani fajl upisi datum kada je instaliran program, ili prvo pokretanje programa, pa onda svaki put kada se pokrene program, uporedi trenutni datum sa datumom kada treba da istekne registracija.
 
Odgovor na temu

Miloš Baić
Miloš Baić
ERP (Dynamics NAV) programer
Beograd

Član broj: 72468
Poruke: 1155
*.neobee.net.



Profil

icon Re: Zaštita programa - Shareware?22.07.2006. u 19:08 - pre 216 meseci
Malo sam vršio pretragu i našao u jednoj temi, da, bolji način zaštite programa je postaviti DEMO verziju, pa ako neko kupi, pošalješ mu FULL verziju. DEMO verzija je ograničena na neki broj dana ili startovanja, ili neke opcije ne funkcionišu. Ali, ako ti nekome pošalješ FULL verziju, bez ikakve zaštite (šifre, ključa...), on to može zloupotrebiti preprodati, pokloniti itd...?
Someone's sitting in the shade today because someone planted a tree a long time ago.
 
Odgovor na temu

bizzy86
Novi Sad

Član broj: 94548
Poruke: 133
*.ns.ac.yu.



+3 Profil

icon Re: Zaštita programa - Shareware?22.07.2006. u 20:31 - pre 216 meseci
Moze se naci na netu freeware komponenata samo ih treba pronaci... Ne znam napamet adresu jer mi je puko win a imao sam je u bookmarku ako je skontam javicu... Komponenta se zove TMXProtector mislim... Moze da prvi time trial i da pravi generator u zavisnosti od imena i brojeva sa hdd, biosa i sl.
 
Odgovor na temu

Nemanja Avramović
Engineering Manager
MENU Technologies
Beograd, Srbija

Član broj: 32202
Poruke: 4391
195.252.99.*

Sajt: https://avramovic.info


+46 Profil

icon Re: Zaštita programa - Shareware?22.07.2006. u 21:48 - pre 216 meseci
Naravno, pristup vam je skroz pogrešan.
Možeš da napraviš kakav hoćeš sistem zaštite ali ako se na kraju sve svodi na:

Code:
if (registered = true) then 
begin
...


...to će svaki cracker da crackuje za 2 minuta. Pravo rešeje - ne znam. Poenta je u tome da taj ključ koristiš u nekom važnom algoritmu (kako to implementirati - ne znam ) u programu i ako neko crackuje program onda program više neće da radi uopšte kako treba već će da brljavi
Laravel Srbija.

[NE PRUŽAM PODRŠKU ZA PHP PREKO PRIVATNIH PORUKA!]
 
Odgovor na temu

Miloš Baić
Miloš Baić
ERP (Dynamics NAV) programer
Beograd

Član broj: 72468
Poruke: 1155
*.neobee.net.



Profil

icon Re: Zaštita programa - Shareware?23.07.2006. u 00:55 - pre 216 meseci
Pa, dobro, šta je onda optimalno rešenje?
Someone's sitting in the shade today because someone planted a tree a long time ago.
 
Odgovor na temu

bizzy86
Novi Sad

Član broj: 94548
Poruke: 133
*.ns.ac.yu.



+3 Profil

icon Re: Zaštita programa - Shareware?23.07.2006. u 01:25 - pre 216 meseci
koliko znam ovaj ne ide tako, skini paketic ima i demoe na njemu pa pogledaj... ne znam koliki je problem nekome razbiti tu zastitu ali ako ti je program dovoljeno dobar neko ce se potruditi da je razbije ma cime ti zastitio svoj software... sve se moze da nas razbiti...
 
Odgovor na temu

Nemanja Avramović
Engineering Manager
MENU Technologies
Beograd, Srbija

Član broj: 32202
Poruke: 4391
195.252.99.*

Sajt: https://avramovic.info


+46 Profil

icon Re: Zaštita programa - Shareware?23.07.2006. u 02:17 - pre 216 meseci
Naravno da se sve može razbiti, ali poenta je u tome da vam ne vredi (mnogo) ni aktivacija preko interneta, ni zavisnost od hardvera, ni ništa slično ako se posle toga provera registracije svodi na jedno IF.
Laravel Srbija.

[NE PRUŽAM PODRŠKU ZA PHP PREKO PRIVATNIH PORUKA!]
 
Odgovor na temu

aleksandarpopov
IT consultant
Senta

Član broj: 57172
Poruke: 484
*.sabotronic.co.yu.

Sajt: www.linkedin.com/in/aleks..


Profil

icon Re: Zaštita programa - Shareware?23.07.2006. u 10:14 - pre 215 meseci
Ako ti program donosi kintu, dobar je, trazi se... blablabla... razmisli o pravnoj zastiti, autorskim pravima (ne razumem se bas u to)...itd. Ljudi razbijaju programe kao Office, Corel... koji verovatno imaju malo bolju zastitu nego sto bi neko od nas mogao napraviti, sada da li je lakoca razbijanja zastite namerno ostavljena (da bi se vise koristili ti programi) ili ne to je vec drugo pitanje. Takodje zavisi kako ces program distribuirati internet, cd ...
Ako zastitu pravis da ti najobicniji korisnik ne moze kopirati, kao sto sam ja radio za neki programcic za vodjenje magacina upisivao sam sve podatke (u sifrovanom obliku) u tabelu dozvola. Tu sam pisao broj HDD-a, datum prvog pokretanja, datum trajanja triala, bilo je u planu i da saljem kljuc za njegov br. HDD ali mi na kraju mi nije ni trebalo. Neki najobicniji cracker bi to lako razvalio, ali meni je trebalo samo da taj obican korisnik ne moze da prebaci program na jos neki racunar bez mog znanja, ili eventualno preproda. Za ono sto je meni trebalo, zastita je bila ok. Sve u svemu ne vredi gubiti mnogo vremena na tome.
Poz
RTFM
 
Odgovor na temu

Burgos
Nemanja Borić
Amazon Web Services
Berlin

Član broj: 12484
Poruke: 1947
*.smin.sezampro.yu.

Sajt: stackoverflow.com/users/1..


+480 Profil

icon Re: Zaštita programa - Shareware?23.07.2006. u 13:22 - pre 215 meseci
Citat:
JaHvram: Naravno da se sve može razbiti, ali poenta je u tome da vam ne vredi (mnogo) ni aktivacija preko interneta, ni zavisnost od hardvera, ni ništa slično ako se posle toga provera registracije svodi na jedno IF.



Nemojte me pogresno shvatiti. Nisam nigde rekao da treba da uporedjuje datume pomocu IF naredbe. Rekao sam da uporedi, a to moze uraditi na X nacina.
 
Odgovor na temu

Nemanja Avramović
Engineering Manager
MENU Technologies
Beograd, Srbija

Član broj: 32202
Poruke: 4391
195.252.99.*

Sajt: https://avramovic.info


+46 Profil

icon Re: Zaštita programa - Shareware?31.07.2006. u 20:03 - pre 215 meseci
Primer?
Laravel Srbija.

[NE PRUŽAM PODRŠKU ZA PHP PREKO PRIVATNIH PORUKA!]
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Zaštita programa - Shareware?31.07.2006. u 21:43 - pre 215 meseci
Prilicno jednostavan a efikasan nacin zastite je taj da kljuc za registraciju korsitis kao deo nekog izraza koji se stvarno korsiti u programu. Ako je kljuc ipsravan, onda ce i izraz biti dobro uradjen a ako nije.. ebiga..

Pre toga stavis if koje stvarno proverava da li je kljuc ok, ali ne radi provere zastite nego da zaobidjes izracunavanje izraza i prijavis odgovarajucu gresku. Ako haker zezne ono fi, njemu greska zaista nece biti prikazana ali ni izraz nece biti tacan (makar i pukao program).

A da ishakerise izraz, to ce mu vec ici teze.

 
Odgovor na temu

Nemanja Avramović
Engineering Manager
MENU Technologies
Beograd, Srbija

Član broj: 32202
Poruke: 4391
195.252.99.*

Sajt: https://avramovic.info


+46 Profil

icon Re: Zaštita programa - Shareware?01.08.2006. u 12:35 - pre 215 meseci
Da, to sam i ja pročitao negde ali nikad nisam uspešno primenio
Laravel Srbija.

[NE PRUŽAM PODRŠKU ZA PHP PREKO PRIVATNIH PORUKA!]
 
Odgovor na temu

qwertzuiopasdfghjkl

Član broj: 94834
Poruke: 86
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Zaštita programa - Shareware?01.08.2006. u 17:59 - pre 215 meseci
Ajde molim te nakucaj nekakav programcic sa takvom zastitom pa bas da vidim kako to izgleda... nemoj davat kod, vec samo .exe!
 
Odgovor na temu

marcha
Nikola Marcic
Beograd/Leskovac

Član broj: 6454
Poruke: 108
*.236.eunet.yu.

ICQ: 156892888


+1 Profil

icon Re: Zaštita programa - Shareware?01.08.2006. u 23:53 - pre 215 meseci
broker, jesi mislo na ovako nesto:
Code:

function GetBrojFakture:integer;
begin
  //na primer poredjenje sa brojem hdd
  if codiranistring=broj_hdd then
   result:= -1*StrToInt(BoolToStr(codiranistring=broj_hdd))*funkcija_kojom_inace_citas_broj_fakture;
end;

Marcha
-----------------------------------
Pretpostavka je majka zajeba.
 
Odgovor na temu

misk0
.: Lugano :. _.: CH :.

SuperModerator
Član broj: 634
Poruke: 2824
*.adsl.ticino.com.

ICQ: 46802502


+49 Profil

icon Re: Zaštita programa - Shareware?02.08.2006. u 08:27 - pre 215 meseci
^^^^ Pa ne bash.
Poenta je izbjeci IF. Znaci koristis taj neki Key za recimo desifrovanje putanje:
Code:

real_path := decode(coded_path, keycode) 


Gdje ti je keycode registarski kljuc ili tako nesto.

Kasnije kad pristupas fajlu recimo sa real_path+"filename.ext", ako je pogresno dekodovan path, dobices 'file not found' sto ne lichi na gresku pogresne registracije :)


:: Nemoj se svadjati sa budalom, ljudi cesto nece primjetiti razliku ::
 
Odgovor na temu

marcha
Nikola Marcic
Beograd/Leskovac

Član broj: 6454
Poruke: 108
*.6.eunet.yu.

ICQ: 156892888


+1 Profil

icon Re: Zaštita programa - Shareware?02.08.2006. u 08:44 - pre 215 meseci
Ma ok... vidis valjda da i ako se izbaci if funkcija vraca pogresnu vrednost ako nije zadovoljen kontrolni iskaz.A kontrolni iskaz moze biti biti biilo koja kodirana fja... u ovom slucaju codiranistring=broj_hdd...codiranistring moze biti bilo koja f-ja koja cita nesto i codira/decodira...broj_hdd je takodje naveden samo kao primer...

[Ovu poruku je menjao marcha dana 02.08.2006. u 10:05 GMT+1]
Marcha
-----------------------------------
Pretpostavka je majka zajeba.
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Zaštita programa - Shareware?02.08.2006. u 10:40 - pre 215 meseci
Citat:
qwertzuiopasdfghjkl: Ajde molim te nakucaj nekakav programcic sa takvom zastitom pa bas da vidim kako to izgleda... nemoj davat kod, vec samo .exe!


MPGScript. Na Google-u ces naci i krekove, ali koliko znam ni jedan ne radi, vec samo uklanjaju neke poruke u neregistrovanoj verziji.

Citat:
marcha: broker, jesi mislo na ovako nesto:


Da. To je jednostavna varijanta ali tako nesto. Samo treba da izbegavas da korsitis logicki izraz jer se on opet svodi na IF. Naime, kada pravis zastitu moras da razumes kako se kod prevodi u masinksi jezik, da bi znao sta da izbegavas da radis jer se prilikom kompajliranja opet svede na karakeristican kod.

E sad, to je uglavnom tesko izvesti sa zastitom koja se svodi na unos registracionog koda. ja za takve zastite korsitim kljuc koji je datoteka. Kada se stavi kljuc u direktorijum gde je i exe, on ga procita, dekodira, i upotrebi ono sto mu je potrebno. Tako imas vise prostora da smestas zamke jer u datoteku kljuca mozes da stavis dosta sitnih podataka bez kojih program ne moze da radi ispravno.

Recimo, u tvom slucaju, ne proveravas da li je serijski broj diska tacan, nego sam serijski broj diska koristis za na primer dekodiranje nekog vitalnog podatka koji se koristi u izrazu. Ako je kod diska tacan dobices ispravan podatak. Ako nije tacan, neces imati ispravan podatak, a nigdeu kodu ne posotji IF koje o tome odlucuje.

Ispred mozes, kao sto si i uradio da stavis IF cisto da sprecis da se kod izvrsi ako registracija nije ispravna, da ne bi pucala demo verzija. Kraker moze da skloni to IF, ali ce vrlo tesko da provali sta se desava u izrazu, jer nigde ne figurira konkretna ispravna vrednost koja je neophodna za ispravan rad programa.

Ovo, naravno, nije idealna zastita, ali svakako mnogostruko komplikuje krekovanje, narocito ako imas mnogo maste oko postavljanja zamki, to jest, ne oslanjas se samo na jedan podatak nego na vise njih, koristis vise razlicitih nacina kodiranja podataka, kodiras vec kodirane podatke, isti podatak kodiras i cuvas u kljucu na vise mesta tako da negde koristis podatak procitan sa jednog mesta, a na drugom podatak sa drugog mesta u kljucu, uvedes proveru checksum-a tako da kraker ne moze tek tako da menja kljuc i eksperimentise, jer mora da provali ikako da namesti ceksum (a jos ako je i sam ceksum kodiran zajedno sa podacima... pa i to kodirano ima ceksum... ima da place od muke samo tako).

Osnovno pravilo je da ne pravis karakteristican i preoznatljiv kod. Ja sam umeo da napravim po 30-40 razlicitih nacina da iskoristim podatke iz kljuca u izrazim u programu, tako da prostom statistikom iskucujem mogucnost krekovanja programa: prosto vreme koje je krakeru potrebno da nadje i ukloni sve zamke daleko prevazilazi vrednost programa.

I nikada nemoj da potcenis kvalitet Delphi kompajlera. Ume on vrlo lepo da razmrsi kakav god spaget da napises i svede ga na vrlo jednostavan masinski kod. Mozes i sam probati: napravi program koji ispisuje kopirajt poruku, ali da se u kompajliranom exe ta poruka ne moze pronaci. Uvedi samo jedno ogranicenje: da ne smes da u sors upises unapred kodiran string.


[Ovu poruku je menjao broker dana 02.08.2006. u 12:19 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Zaštita programa - Shareware?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9111 | Odgovora: 30 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.