Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako da dezinfikujem klima uredjaj

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Kako da dezinfikujem klima uredjaj

[ Pregleda: 12344 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.adsl.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Kako da dezinfikujem klima uredjaj23.07.2006. u 04:32 - pre 215 meseci
Ne bih voleo da mi se pojave neprijatni mirisi iz klime a koliko shvatam ti mirisi se javljaju kad postoji prisustvo mikroorganizama.
Gde kupiti sredstva za dezinfekciju i kako ih koristiti? Kakav je ovaj X bac sterilizator sto ga reklamiraju na teleshopu.
 
Odgovor na temu

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.adsl.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: Kako da dezinfikujem klima uredjaj04.08.2006. u 02:50 - pre 215 meseci
zar niko nema odgovor?
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.co.yu.



+896 Profil

icon Re: Kako da dezinfikujem klima uredjaj04.08.2006. u 06:41 - pre 215 meseci
Uzmi obican domestos ili nesto slicno. Razblazi ga recimo 1:10. Skini prednju masku i filtere. Poprskaj detaljno isparivac sa svih strana (koliko god mozes), sacekaj da se to malo osusi (par minuta). Vrati filtere (operi ih prethodno), masku, kupi osvezivac za klimu (ima u Maxi diskontima, traje mesec i vise dana), stavi i njega. Pusti da klima hladi na malo jace, kondenz ce odvuci svu prljavstinu koju si sprao domestosom (mozes i neko slicno mirisljavo sredstvo).
Redovno cisti filtere i stavi taj osvezivac (mirisljavi, anti tabacco) i neces imati vise neprijatnih mirisa. Jednom godisnje ocisti ovako kako sam rekao i to je to.

Inace to sredstvo za klimu je isto sto i domestos, bref i sl.
 
Odgovor na temu

Balša
Srbija

Član broj: 8626
Poruke: 469
212.200.219.*



+1 Profil

icon Re: Kako da dezinfikujem klima uredjaj04.08.2006. u 13:51 - pre 215 meseci
Domestos je odličan za dezinfekciju, ali predstavlja izuzetno agresivno sredstvo, mislim da se po sastavu ne razlikuje mnogo od izbeljivača (varikine). Da li si siguran da neće oštetiti nešto?
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.girl.co.yu.



+896 Profil

icon Re: Kako da dezinfikujem klima uredjaj04.08.2006. u 15:45 - pre 215 meseci
Razblazen 1:10... nema sanse. Moze i Bref.

Ako hocete, zovite servisera, oni uzmi Ajax onaj za ciscenje WC-a i naprskaju unutra bez razblazivanja...
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Kako da dezinfikujem klima uredjaj04.08.2006. u 22:49 - pre 215 meseci
Citat:
cozmo_im: Redovno cisti filtere i stavi taj osvezivac (mirisljavi, anti tabacco) i neces imati vise neprijatnih mirisa.


Kad udjem u zatvoreno-klimatizovanu radnju u kojoj se oseća miris nekog "osveživača" za klimu, odvratno se osećam. Dotični "osveživač" se meša sa raznim smradovima iz vazduha, dimom od cigareta (koji se oseća iako je osveživač prisutan), i ko zna čime sve, a vazduh je ujedno i dosta ustajao jer su valjda ovi što rade u radnji pod utiskom da je vazduh "svež" pa se i ne trude da povremeno provetre radnju. U stvari, sve se svodi na to da se na sve prisutne smradove doda neki jači miris koji će da zaseni čulo mirisa, a ne da zaista ukloni smrad.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.co.yu.



+896 Profil

icon Re: Kako da dezinfikujem klima uredjaj05.08.2006. u 07:45 - pre 215 meseci
Radnja nije isto sto i stan. Kod mene u stanu se ne pusi a i ako dodje neko ko pusi, meni osvezivac odlicno deluje i prijatnog je mirisa. A drugo je radnja gde se filteri i klime ciste jednom u 100 godina.
 
Odgovor na temu

_djevojka_

Član broj: 51707
Poruke: 539
..2-tull-pth.comindico.com.au.



+3 Profil

icon Re: Kako da dezinfikujem klima uredjaj05.08.2006. u 11:06 - pre 215 meseci
Citat:
pisac: U stvari, sve se svodi na to da se na sve prisutne smradove doda neki jači miris koji će da zaseni čulo mirisa, a ne da zaista ukloni smrad.


Mora da im je Luj XIV dao ideju. :) Neopran, smradunjav, potapao je (prljavu) odjecu u raznorazne parfeme, a sebe mackao i trackao istim. Pa koji miris nadjaca. :)
 
Odgovor na temu

mariobg

Član broj: 59356
Poruke: 323
194.106.187.*



Profil

icon Re: Kako da dezinfikujem klima uredjaj27.09.2006. u 21:25 - pre 213 meseci
Ja licno preporucujem MR. PROPER koji je u zutom pakovanju. Mislim da je za kuhinju... Nisam siguran, letos sam 3 kom ocistio tako. Ljut je i mirise kao dusa...
znaci ne onaj proper koji kad se naprska bude kao pena nego onaj sto je kao vodica.
Pozz
 
Odgovor na temu

smiki
Milan Stojanovic
Beograd

Član broj: 16948
Poruke: 15
*.eunet.yu.



+2 Profil

icon Re: Kako da dezinfikujem klima uredjaj12.10.2006. u 10:04 - pre 213 meseci
Ja licno preporucujem asepsol. Kupis ga u apoteci odlicno je dezinfekciono sredstvo.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Kako da dezinfikujem klima uredjaj

[ Pregleda: 12344 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.