Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoc pri kupovini motora (HYOSUNG, DAELIM) 125 ccm -KOREJA

elitemadzone.org :: AutoZone :: Pomoc pri kupovini motora (HYOSUNG, DAELIM) 125 ccm -KOREJA

[ Pregleda: 3975 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

El Muerte
Marko Beg-Volovichic
Novi Sad

Član broj: 75443
Poruke: 30
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Pomoc pri kupovini motora (HYOSUNG, DAELIM) 125 ccm -KOREJA29.07.2006. u 17:22 - pre 215 meseci
Ovog leta resio sam da kupim neki motor, iskljucivo CHOPPER varijantu jer nisam lud za trkalicama.
Posto nemam bas previse para za bacanje, za oko su mi zapala 2 modela (Koreja)
Prvi je HYOSUNG a drugi je DAELIM, no problem je u sledecem:
Ja licno ne poznajem nikoga ko poseduje ovakve motore iako sam na hrvatskim forumima cuo da dosta hvale ove masine.
Ono sto sam licno saznao jeste da HYOGUNG firma proizvodi motore od 70-te i da su radili Suzukijeve motore, a da danas imaju otkupljenu Suzukijevu licencu i prave sopstvene mashine.
No, da se ne udaljavam previse......mene interesuju SLEDECE STVARI:

1. Kakvi su ovi motori po kvalitetu, ima li problema sa njima, koliko se kvare itd. ? ???

2.U slucaju kvara ili ne daj Boze padanja - gde mogu da nadjem delove tj. IMA LI UOPSTE DELOVA ZA OVE MASHINE KOD NAS?


Moram da napomenem da zelim da kupim POLOVAN motor jer za novi bas nemam para.

Budite slobodno komotni i molim vas - detaljni jer zelim da saznam sto vise informacija!

[Ovu poruku je menjao El Muerte dana 30.07.2006. u 05:37 GMT+1]
 
Odgovor na temu

palomas
Davis Cup
Croatia

Član broj: 50896
Poruke: 666
*.adsl.net.t-com.hr.



+5 Profil

icon Re: Pomoc pri kupovini motora (HYOSUNG, DAELIM) 125 ccm -KOREJA31.07.2006. u 21:09 - pre 215 meseci
Ja vozim Hyosunq Aquilu 250 ccm, sad mu je treća sezona korištenja. Ima oko 9 tisuća km, motor za sad izgleda kao novi, a isto tako ponaša se i u vožnji... Vozio sam duge dionice, i po autocestama i po magistralnim cestama, i osim užitka u vožnji, nikakvih primjedbi nemam.. Čak sam primjetio da nakon odvoženih dugih dionica po AC motor ide bolje i mašina ljepše radi, vjerojatno zbog propuhivanja i čišćenja ispušnog sustava.
Nakon više sati neprekidne vožnje, "pozadina" tijela postane ukočena unatoč udobnome sjedalu, ali to je samo znak da se pretjeralo s dužinom vožnje i da je vrijeme za tankanja raznih vrsta :)
Dijelovi za redovne servise i potrošni materijal (filteri, sviječice, kočione obloge) nisu problem, a u slučaju da trebaš na pr. novi tank za gorivo ili druge karoserijske dijelove, u krajnjem slučaju možeš ih naručit direkno iz Koreje, uz neke troškove dostave.
Što se tiče trajnosti, uz nekakvo redovno održavanje (čitaj izmjenu ulja i sl. sitnice) svakih 4.000 Km, mislim da će motor potrajati godinama!

Moj ti je savjet da uzmeš 250 ccm, razlika je velika! Mašina će se manje mućit i trajat će duže. Moći ćeš kretat na putovanja kamo god poželiš.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Pomoc pri kupovini motora (HYOSUNG, DAELIM) 125 ccm -KOREJA

[ Pregleda: 3975 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.