Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

dali je moguce tuziti ISP zbog loseg interneta?

[es] :: ISP :: dali je moguce tuziti ISP zbog loseg interneta?

[ Pregleda: 6314 | Odgovora: 19 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

oxo123

Član broj: 103154
Poruke: 6
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon dali je moguce tuziti ISP zbog loseg interneta?29.07.2006. u 18:03 - pre 215 meseci
molio bih nekoga ko se razume u domace zakone vezane za internet i poslovanje provajdera da napise da li postoji neki zakon koji stiti korisnike usluga internet provajdera kao i da li je moguce tuziti provajdera zbog neispunjavanja obaveza iz ugovora ili zbog loseg internet signala
 
Odgovor na temu

Bojan Basic
Novi Sad

SuperModerator
Član broj: 6578
Poruke: 3996
*.ADSL.neobee.net.

Jabber: bojan_basic@elitesecurity.org
ICQ: 305820253


+605 Profil

icon Re: dali je moguce tuziti ISP zbog loseg interneta?29.07.2006. u 18:10 - pre 215 meseci
Nezavisno od oblasti (Internet, zemljoradnja, ili nešto treće) uvek možeš da tužiš stranu sa kojom si potpisao ugovor ako smatraš da se ne pridržava njegovih tačaka.

Koliko ćeš u praksi uspeti je druga stvar.
Ljubičice crvena, što si plava kô zelena trava.
 
Odgovor na temu

smeshko
Petar Novovic
Aleksandrovac

Član broj: 53401
Poruke: 110
*.air.my-its.net.



+12 Profil

icon Re: dali je moguce tuziti ISP zbog loseg interneta?29.07.2006. u 18:21 - pre 215 meseci
Pa mozes samo teshko da bi dobio spor, ne znam licno nikoga ko je dobio spor protiv neke firme(ni advokati ni sudije ne bi imali pojma o cemu se radi u tom slucaju), a i verovatno ti je ugovor takav da isp nije odgovoran ma kako ti lose radilo.
:-)
 
Odgovor na temu

oxo123

Član broj: 103154
Poruke: 6
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: dali je moguce tuziti ISP zbog loseg interneta?29.07.2006. u 19:08 - pre 215 meseci
ma znam da mogu da ih tuzim al me zanima po kom osnovu, zakonu, clanu zakona...
 
Odgovor na temu

optix
CH

SuperModerator
Član broj: 7009
Poruke: 1867
*.dynamic.sbb.co.yu.



+101 Profil

icon Re: dali je moguce tuziti ISP zbog loseg interneta?29.07.2006. u 19:31 - pre 215 meseci
Po osnovu preksaja potpisanog ugovora izmedju dve strane. Nisam pravnik pa ne znam koji je to tacno clan zakona i sl.

Ali odmah da te upozorim, ti sa Sbb-om nemas potpisan ugovor u kome ti je zagarantovana brzina i kvalitet internet-a. Dakle, pravno gledano, ukoliko imas i protok od 1kB/s tebi internet radi. Osim ako nisi na Bussines paketu koji sbb inace ne potpisuje sa privatnim licima, a i onda bi trebalo dobro iscitati sta pise u tom ugovoru.
Zakljucak: ako nisi zadovoljan kvalitetom usluge, a taj kvalitet nije propisan ugovorom, jedino sto ti preostaje je da promenis provajdera.

"99% of your thought process is protecting your self-conceptions,
and 98% of that is wrong."
 
Odgovor na temu

smeshko
Petar Novovic
Aleksandrovac

Član broj: 53401
Poruke: 110
*.air.my-its.net.



+12 Profil

icon Re: dali je moguce tuziti ISP zbog loseg interneta?29.07.2006. u 19:37 - pre 215 meseci
Pa ja recimo imam zagarantovano 95% vremena on-line i sta ako internet ne radi 10dana kako cu ja da dokazem da nije radio.
:-)
 
Odgovor na temu

apex
kikinda

Član broj: 31144
Poruke: 918
82.208.201.*

Sajt: www.polovni-delovi.com


+1 Profil

icon Re: dali je moguce tuziti ISP zbog loseg interneta?29.07.2006. u 19:49 - pre 215 meseci
svedoci?
http://www.polovni-delovi.com - Najveći portal polovnih delova za sve tipove vozila
 
Odgovor na temu

optix
CH

SuperModerator
Član broj: 7009
Poruke: 1867
*.dynamic.sbb.co.yu.



+101 Profil

icon Re: dali je moguce tuziti ISP zbog loseg interneta?29.07.2006. u 19:55 - pre 215 meseci
Tako sto ce provajder dokazati da ti u tom periodu ipak jeste radio servis. Ako on to nije u stanju...
"99% of your thought process is protecting your self-conceptions,
and 98% of that is wrong."
 
Odgovor na temu

oxo123

Član broj: 103154
Poruke: 6
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: dali je moguce tuziti ISP zbog loseg interneta?29.07.2006. u 20:16 - pre 215 meseci
pa ako sbb vec ima podelu interneta na odredjene pakete (128,256,512kb/s...) zar se time ne podrazumeva da mi je zagarantovana brzina uplacenog paketa?

"Ali odmah da te upozorim, ti sa Sbb-om nemas potpisan ugovor u kome ti je zagarantovana brzina i kvalitet internet-a. Dakle, pravno gledano, ukoliko imas i protok od 1kB/s tebi internet radi."

po toj logici bi onda imali jedan paket za sve korisnike i onda bi pravno gledano meni internet radio, bez obzira na protok i ne bi mogao da ih tuzim
 
Odgovor na temu

optix
CH

SuperModerator
Član broj: 7009
Poruke: 1867
*.dynamic.sbb.co.yu.



+101 Profil

icon Re: dali je moguce tuziti ISP zbog loseg interneta?29.07.2006. u 20:30 - pre 215 meseci
Citat:
oxo123: pa ako sbb vec ima podelu interneta na odredjene pakete (128,256,512kb/s...) zar se time ne podrazumeva da mi je zagarantovana brzina uplacenog paketa?


Ne. Time se definise tvoja maksimalna brzina pristupa.

Pogledaj malo taj ugovor. Clan 9:
Citat:
SBB ne odgovara za zagusenje, kasnjenja ili greske u funkcionisanju delova Internet-a na koje objektivno ne moze da utice.


Citat:
po toj logici bi onda imali jedan paket za sve korisnike i onda bi pravno gledano meni internet radio, bez obzira na protok i ne bi mogao da ih tuzim


Pa, da. Ne bi mogao da ih tuzis, ali mozes uvek da otkazes uslugu. Sbb internet je po principu best effort, u interesu im je da vecini radi normalno, ali uvek mogu postojati problemi na nekom delu.
"99% of your thought process is protecting your self-conceptions,
and 98% of that is wrong."
 
Odgovor na temu

oxo123

Član broj: 103154
Poruke: 6
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: dali je moguce tuziti ISP zbog loseg interneta?29.07.2006. u 21:34 - pre 215 meseci
i sta to znaci? da u ovoj zemlji internet provajderi nemaju nikakvu zakonsku odgovornost prema svojim korisnicima i uslugama koje im pruzaju?
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: dali je moguce tuziti ISP zbog loseg interneta?29.07.2006. u 21:49 - pre 215 meseci
Bas tako.

Ugovorom koji potpises sa provadjerom, on se ogradjuje od ama bas svih problema u isporucivanju usluge koju si platio.

 
Odgovor na temu

oxo123

Član broj: 103154
Poruke: 6
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: dali je moguce tuziti ISP zbog loseg interneta?29.07.2006. u 22:05 - pre 215 meseci
blago nama
pa je li to normalan nacin poslovanja za sve isp-ove ili je to samo tako u ovoj zemlji?

 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.yubc.net.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: dali je moguce tuziti ISP zbog loseg interneta?29.07.2006. u 22:36 - pre 215 meseci
Ne, tako je svuda, s tom razlikom što je kod nas češće slučaj da brzina nije ni blizu maksimalnoj.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

djricky
IT & Network Engineer
AS200305
Beograd

SuperModerator
Član broj: 1046
Poruke: 4042
*.master-ricky.magnetplus.net.

Sajt: https://v6.rs


+225 Profil

icon Re: dali je moguce tuziti ISP zbog loseg interneta?29.07.2006. u 22:38 - pre 215 meseci
Citat:
oxo123: ... da u ovoj zemlji internet provajderi nemaju nikakvu zakonsku odgovornost ...


ukoliko nije drugacije regulisano Ugovorom

i to ne vazi samo za ovu zemlju... vec mozes slobodno da stanje generalizujes...
“Choose a job you like, and you will never have to work a day of your life”
“Looking at small advantages prevents great affairs from being accomplished”

"Great power comes with great electricity bills"
"The fact that there's a highway to Hell but only a stairway to Heaven says a lot about
anticipated traffic volume"
"Fate: protects fools, little children, and ships named NCC-1701"
 
Odgovor na temu

Vladokv
Vladimir Knezevic
Svuda po gradu
Sopstvena Gewerbe
Berlin

Član broj: 31521
Poruke: 478
*.pat-pool.kv.sbb.co.yu.

Sajt: goo.gl/ZbvDC


+16 Profil

icon Re: dali je moguce tuziti ISP zbog loseg interneta?29.07.2006. u 22:57 - pre 215 meseci
Meni internet uvek radi max brzinom(tj 64k)! Nemam potpisan ugovor niti najmanji papircic. Jednom kad je islo sporije od max. bilo je intervenisano istog dana

[Ovu poruku je menjao Vladokv dana 30.07.2006. u 00:11 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: dali je moguce tuziti ISP zbog loseg interneta?01.08.2006. u 03:08 - pre 215 meseci
Mozes. Al' u Liliputaniji...

Daj bre kakva tuzba zbog 'loseg interneta'... pa ovde ljudima kradu placeve na dedinju npr. i zakonski ne mozes da dokazes nista (mafija uzela, mafija sud, mafija drzava), a ti da tuzis neki tamo isp zbog loseg neta...
Citat:
broker: Bas tako.

Ugovorom koji potpises sa provadjerom, on se ogradjuje od ama bas svih problema u isporucivanju usluge koju si platio.


taj rad.
 
Odgovor na temu

BastardX

Član broj: 58381
Poruke: 328
195.252.78.*



Profil

icon Re: dali je moguce tuziti ISP zbog loseg interneta?01.08.2006. u 13:57 - pre 215 meseci
u..... motka ,kuke i motike

taj rad

Uglavnom je problem sto bi neko hteo da nakamarise lovu za nista.To jes da ima 5000% profita.To im omogucava sto nema nikog ko moze biti konkurencija takvim uslugama.Ovo ti je fenomen tajkuna iz istocnog sveta.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
193.47.77.*



+7173 Profil

icon Re: dali je moguce tuziti ISP zbog loseg interneta?01.08.2006. u 14:19 - pre 215 meseci
Postoje minimumi koje neki ISP mora da zadovolji i oni su definisani pravilnikom agencije za Telekomunikacije.

Sve preko toga je stvar Ugovora izmedju tebe i ISP-a - u vecini slucajeva, svuda u svetu ugovori o koriscenju Internet usluga razresavaju ISP-a od bilo kakve odgovornosti ako usluga nije isporucena dovoljno kvalitetno koliko korisnik ocekuje - jedino sto se ostavlja kao mogucnost je mala kompenzacija ako je doslo do potpunog prekidanja usluge na neki rok, gde se recimo moze nadoknaditi mesecna pretplata za taj mesec i sl...

Za bilo kakvu vecu ugovornu garanciju se placa posebna tarifa, i takvi ugovori se nazivaju ugovori o nivou servisa (Service Level Agreement - SLA) - i sluze vecim musterijama da se komercijalno zastite od pada kvaliteta usluge - ISP ce to naravno naplatiti bar onoliko koliko je njima neophodno $$$ da odrze konstantno kvalitetnu uslugu - a to je obicno mnogo vise nego sto krajnji korisnici mogu da plate.

O kvalitetu ISP-a za usluge krajnjim korisnicima ne treba da odlucuju sudovi, vec trziste.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: dali je moguce tuziti ISP zbog loseg interneta?02.08.2006. u 01:47 - pre 215 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
O kvalitetu ISP-a za usluge krajnjim korisnicima ne treba da odlucuju sudovi, vec trziste.


Najbolji odgovor ubedljivo. ;)
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: dali je moguce tuziti ISP zbog loseg interneta?

[ Pregleda: 6314 | Odgovora: 19 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.