Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zasto su fajlovi na mount-ovanim particijama svi izvrsni?

[es] :: Linux :: Zasto su fajlovi na mount-ovanim particijama svi izvrsni?

[ Pregleda: 4477 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Hrčak
Marko Panić
Beograd

Član broj: 13347
Poruke: 153
*.beotel.net



Profil

icon Zasto su fajlovi na mount-ovanim particijama svi izvrsni?06.02.2003. u 13:10 - pre 257 meseci
Zasto svi fajllovi, ma koji extenziju imali, imaju izvrsne atribute? Kao i na cd-u, takodje? Ovo me pomalo nervira, posto mi cesto komplikuje posao. Recite mi kako da sredim ovo, kontam da ima neke veze sa mount-ovanjem.
 
Odgovor na temu

chupcko
Negde
Beograd

Član broj: 5560
Poruke: 1141

Sajt: www.google.com


+63 Profil

icon Re: Zasto su fajlovi na mount-ovanim particijama svi izvrsni?06.02.2003. u 15:31 - pre 257 meseci
man mount, ali ukratko:

za vfat koristi opciju umask=0133, za iso9660 koristi mode=0644

i eto, nece biti +x -a

CHUPCKO
 
Odgovor na temu

tOwk
Danilo Šegan
Zemun/Beograd

Član broj: 94
Poruke: 2743
*.beograd-2.tehnicom.net

ICQ: 9344053
Sajt: alas.matf.bg.ac.yu/~mm011..


+2 Profil

icon Re: Zasto su fajlovi na mount-ovanim particijama svi izvrsni?06.02.2003. u 17:33 - pre 257 meseci
Citat:
hamster:
Zasto svi fajllovi, ma koji extenziju imali, imaju izvrsne atribute? Kao i na cd-u, takodje? Ovo me pomalo nervira, posto mi cesto komplikuje posao. Recite mi kako da sredim ovo, kontam da ima neke veze sa mount-ovanjem.


A ja ću da se pravim lud i da kažem: Pa ovo uopšte nije tačno! Kod mene se to ne dešava, sigurno je problem do tebe. Nikakva dodatna podešavanja mi nisu potrebna.

A ako pretpostavim da ti misliš na ne-*nix particije, onda poslušaj ili chupckov savet, ili napravi CD sa RockRidge ekstenzijama (zato ja i nemam problema uopšte).

chupcko: da neće mode=0644 imati jednu negativnu posledicu? Ni direktorijumi neće imati +x, pa će biti nemoguće ući u njih.

Možda se moje mišljenje promenilo, ali ne i činjenica da sam u pravu.
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Zasto su fajlovi na mount-ovanim particijama svi izvrsni?

[ Pregleda: 4477 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.