Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Svi ljudi dobre volje molim vas pomozite mi !!!

[es] :: Vodič za učenje :: Svi ljudi dobre volje molim vas pomozite mi !!!

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6974 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vaske71

Član broj: 61960
Poruke: 1438
*.dialup.neobee.net.



+109 Profil

icon Svi ljudi dobre volje molim vas pomozite mi !!!05.08.2006. u 00:48 - pre 214 meseci

Zdravo vam bilo dobri ljudi !!!

Hteo sam da vam postavim pitanje u vezi svog sina koji sada krece u 4 razred osnovne skole
Dakle kako da ga zainteresujem da racunar koji imamo sluzi za pametnije stvari od igranja igrica i gledanja crtanih filmova ???Kako i na koji nacin da mu pridem ? Dali znate neke knjige koje mi mogu pomoci a vezane za operativne sisteme za programiranje , znaci sam pocetak a da mu je zanimljivo ? Jer ono sto ja znam za njega je suvise jako i vidim da je sasvim nezainteresovan a zeleo bih da u buducnosti bude programer a ne lamer.
Molim vas napisite vasa misljenja puno bi mi znacila
odakle da pocnem ???
Unapred hvala !!!
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: Svi ljudi dobre volje molim vas pomozite mi !!!05.08.2006. u 02:18 - pre 214 meseci
Mozda bi web dizajn bio primamljiv za njega...Recimo da napravi svoju web stranicu.... pa onda da se zainteresuje za neki programski jezik....

I nemoj ga terati - Sto on mora da bude programer ? Mozda mu ceprkanje po hardveru vise odgovara :)
 
Odgovor na temu

KnightOfDoom
Otpusten.
Beograd

Član broj: 27310
Poruke: 497
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Svi ljudi dobre volje molim vas pomozite mi !!!05.08.2006. u 12:49 - pre 214 meseci
Bolje pusti dete da bude sta hoce u zivotu a ne programer.
..:: MUZICKI-FORUM ::..
All Glory to The Hypnotoad !
 
Odgovor na temu

Vostoki

Član broj: 80171
Poruke: 134
*.pool870.interbusiness.it.



+1 Profil

icon Re: Svi ljudi dobre volje molim vas pomozite mi !!!05.08.2006. u 13:00 - pre 214 meseci
odvedi ga na sajtove sa golim ribama (za njega su to tete) i onda kad te pita, ko to kara cale ? Ti mu reci: PROGRAMERI SINE, PROGRAMERI !
SJEVERNA je Koreja u ponedjeljak proslavila 62. rođendan svog predsjednika Kim JongIla "sunca 21. stoljeća" te zaprijetila još jednom SADu uništavanjem ako napadnu Pjongjang. Službena agencija KCNA je prenijela je čestitku ruskog predsjednika Vladimira Putina.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16342



+2920 Profil

icon Re: Svi ljudi dobre volje molim vas pomozite mi !!!05.08.2006. u 13:02 - pre 214 meseci
Kako ja moje dete od 5god da zainteresujem za racunar?
Kako zvuci ovo?
Pusti dete, ako su mu igre interesantne to je sasvim dovoljno, zasitice se pa ce istrazivati dalje, bitno je da odrasta uz racunar.
A i ako ga ne bude zanimalo, nista strasno, zar ne?



Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

sk300

Član broj: 95840
Poruke: 302
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Svi ljudi dobre volje molim vas pomozite mi !!!05.08.2006. u 13:45 - pre 214 meseci
ja sam komp dobio u 3. razred. odmah sam se zainteresirao za sve moguce. posto nije bilo nikog tko bi me nesto naucio itd. barem sam 2-3 puta skroz poremetio BIOS. :D posto sam tako napravio mnogo stete sebi, naucio sam sve to popraviti.


ako zelis sina zainteresirati, otvori photoshop i nauci ga fotomontaze! to mi je bilo najzanimljivije. tako ce se zbliziti sa racunalom pa ce ga poceti zanimati i druge napredinje stvari.
 
Odgovor na temu

sstanko78
Novi Sad

Član broj: 19139
Poruke: 411
*.nordnet.ws.



Profil

icon Re: Svi ljudi dobre volje molim vas pomozite mi !!!05.08.2006. u 14:43 - pre 214 meseci
Citat:
odvedi ga na sajtove sa golim ribama (za njega su to tete) i onda kad te pita, ko to kara cale ? Ti mu reci: PROGRAMERI SINE, PROGRAMERI !


HAHAHAHAHHHAHHAHAHHA kako da ne!

Ne mozes ti njega da zainteresujes vec on to mora sam.... ja sam com dobio sa 7 godina. I sam
sam ucio basic, posle mi je jedan nastavnik u 5 razredu pokazao c++, fortran, clipper i ostale jezike.

A igrice? Pa tome i PC sluzi. Kako mislis da nVidia i ATI zarade lovu?
 
Odgovor na temu

C A I N

Član broj: 18241
Poruke: 127
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Re: Svi ljudi dobre volje molim vas pomozite mi !!!05.08.2006. u 16:58 - pre 214 meseci
kupi malome loptu i neka udara non stop,jebo pc
 
Odgovor na temu

bkaradzic
Branimir Karadžić
ArenaNet
Seattle, WA

Član broj: 14953
Poruke: 1630
*.hsd1.mn.comcast.net.

Sajt: https://github.com/bkarad..


+11 Profil

icon Re: Svi ljudi dobre volje molim vas pomozite mi !!!05.08.2006. u 19:16 - pre 214 meseci
Citat:
vaske71: Dali znate neke knjige koje mi mogu pomoci a vezane za operativne sisteme za programiranje , znaci sam pocetak a da mu je zanimljivo?

Pa ako voli da igra igre, najbolji način da ga zainteresuješ za programiranje je da mu predložiš da napravi njegovu igru. ;)

Programski jezik:
http://www.kidsprogramminglanguage.com/

 
Odgovor na temu

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
*.adsl.beocity.net.



+16 Profil

icon Re: Svi ljudi dobre volje molim vas pomozite mi !!!05.08.2006. u 20:33 - pre 214 meseci
Zadnje u životu što bi poželeo svom detetu je da bude programer....nema 'leba od toga!

Zato kao što ti neko reče....kupi malom loptu i neka igra fudbal, basket... a pc mu pobacaj sve igrice i filmove... pa da vidiš kako će da se zainteresuje za nešto drugo!
 
Odgovor na temu

burex
Software developer
Iterro
46°05'N 19°39'E

Član broj: 24964
Poruke: 987
82.131.178.*



+679 Profil

icon Re: Svi ljudi dobre volje molim vas pomozite mi !!!05.08.2006. u 21:22 - pre 214 meseci
Meni su roditelji kupili "Pentijum dva korpujter" u petom razredu za kog je kasnije ispalo da je u pitanju Cyrix na 166MHz + 16MB ram-a sa 1MB Cirrus Logic grafičkom karticom i 3GB HDD-om. Sve je na početku bilo super, ali kada su mi dosadile već instalirane igrice - Jazz Jackrabbit 2 (i dan danas je imam na P4 mašini ), WinGames (Microsoft Entertainment pack) i sl., uvideo sam da mi je mašina suviše slaba pošto nisam mogao da pokrenem nijednu 3D igru koju su mi drugovi donosili, čak su i flash igre seckale k'o blesave. Pristup internetu nisam imao zbog nedostatka modema, a ubrzo mi je riknuo i 32x creative CD-ROM drive, pa klipove, muziku i sitne igrice nisam više mogao ni da zamislim.

Pošto nisam video ništa novo par meseci, pitao sam ćaletovog prijatelja koji je povremeno sanirao moje brljotine na računaru - "kako se prave programi?"... I, eto Uzeo mi je HDD i na njega presnimio Delphi koji sam instalirao sa osmehom na licu. (konačno nešto novo - yeah! ) Međutim, kada sam završio sa postavljanjem gomile dugmića, edit-boxeva i sl. na form, nisam imao pojma kako da sve to nateram da radi... Eventualno sam kupio (u stvari, kupili su mi...) knjigu "Delphi za neupućene" i počeo sam da čitam... Kada sam naleteo na jednostavan primer tipa "Kliknite dvaput na dugme i upisite Close;", zapitao sam se kako to da računar razume ono što ja napišem? Na moje čuđenje, kada sam pokrenuo program, dugme je gasilo program kada sam kliknuo na njega! Nastavio sam da čitam i od tad mi je programiranje u krvi.

Dakle, no pain, no game. Nemoj mu instalirati previše igrica na komp (ili mu ne dozvoljavaj da to sam radi) već instaliraj npr. Visual Basic i prati reakciju. Ako te pita "šta ovo radi?", ti mu objasni... Možda će se zainteresovati, a možda ne. U svakom slučaju, nemoj ga terati da programira ako mu se ne sviđa, jer nije programiranje jedino zanimanje koje postoji, ali ne zaboravi da ipak osnovni rad sa računarom mora da poznaje, jer razvitak tehnologije ga u bliskoj budućnosti sigurno neće zaobići, šta god mu zanimanje bilo.

Svakako pokušaj i da među sve te igrice ubaciš i neke koje će ga naterati da malo mućne glavom. Dobar primer je "The Neverhood" ( http://www.mrbillsadventurelan.../m-n/neverhoodR/neverhoodR.htm ), odlična i dan danas, iako je matora igra (1996).

Citat:
Deda_Mraz: Zadnje u životu što bi poželeo svom detetu je da bude programer....nema 'leba od toga!


A od čega ima?
A man is smart. People are stupid.
 
Odgovor na temu

sk300

Član broj: 95840
Poruke: 302
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Svi ljudi dobre volje molim vas pomozite mi !!!05.08.2006. u 21:35 - pre 214 meseci
offtopic:
znate li da je programmer igara 2. najplaceniji posao u SAD-u 2005 godine?
prvi je predsjenik.
 
Odgovor na temu

bkaradzic
Branimir Karadžić
ArenaNet
Seattle, WA

Član broj: 14953
Poruke: 1630
*.hsd1.ca.comcast.net.

Sajt: https://github.com/bkarad..


+11 Profil

icon Re: Svi ljudi dobre volje molim vas pomozite mi !!!05.08.2006. u 22:24 - pre 214 meseci
Citat:
Deda_Mraz: Zadnje u životu što bi poželeo svom detetu je da bude programer....nema 'leba od toga!

Pa ako si loš programer onda nema...
Kao i ako si loš fudbaler, košarkaš, itd.

Najbolji poslovi u SAD:
http://money.cnn.com/magazines/moneymag/bestjobs/top50/index.html
Citat:
NEW YORK (MONEY Magazine) - Mark Dochtermann, 34, director of technology, Electronic Arts: "When I saw my first computer, it was love at first sight. As a kid I spent a lot of time on a Commodore 64, writing my own programs, figuring out games, hacking.

http://money.cnn.com/2006/04/0...obs_moneymag_bestjob/index.htm

Evo još malo čitanja...
http://money.cnn.com/magazines/moneymag/bestjobs/

Citat:
The 25 Top Jobs for 2005-2009

What are the best jobs to pursue for the next five years? citeFast Company/cite draws on the work of the Bureau of Labor Statistics and an innovation expert to tap the top jobs.

http://www.fastcompany.com/articles/2005/01/top-jobs-main.html
Citat:
#3 Computer Software Engineer

What they do: The applications you use on your computer didn't write themselves, you know. That's where these guys -- and gals -- come in. Software engineers not only write programs; they also help companies adopt and integrate new technologies smoothly.

Why the job is hot: It looks like computers are here to stay and that they might have a significant role in the future, so job growth is strong to say the least. In fact, the software industry grew 6% in 2004 alone. Normally, a bachelor's degree in computer engineering or science is sufficient to get a good position, meaning the job ranks high on the education index, but not quite at the top. The profession is well paying, but only a gold mine for those with unique, specialized skills.

Job Growth Index: 61.24
Education Index: 70.80
Salary Range Index: 69.67
Innovation Index: 38

http://www.fastcompany.com/art.../01/top-jobs-main.html#softeng
Citat:
#9 Computer System Analyst

What they do: The technological needs of business are constantly expanding. Sometimes those needs require updating a system -- and sometimes they require replacing it entirely. A computer system analyst helps analyze the situation and determine what needs to be done.

Why the job is hot: A job that involves new technology and problem solving does well in the creativity portion of the ranking system. Job growth looks very strong. The job receives only a moderate education score because a bachelor's is sufficient to land it. And because an analyst position is only a midlevel job, salary is weaker than in other related careers.

Job Growth Index: 66.82
Education Index: 62.82
Salary Range Index: 37.35
Innovation Index: 100

http://www.fastcompany.com/art...5/01/top-jobs-main.html#sysana

Citat:
sk300: znate li da je programmer igara 2. najplaceniji posao u SAD-u 2005 godine?

Nije. Ima bolje plaćenih poslova, mada nisu ni blizu interesantni kao programiranje igara. Takođe u industriji igara ne postoji gornja granica plate.

Više o platama u industriji igara možeš pronaći ovde:
http://www.gamasutra.com/php-bin/article_display.php?category=33

 
Odgovor na temu

sstanko78
Novi Sad

Član broj: 19139
Poruke: 411
*.nordnet.ws.



Profil

icon Re: Svi ljudi dobre volje molim vas pomozite mi !!!06.08.2006. u 09:14 - pre 214 meseci
Pa ne mora bas programiranje,postoje i :

foto montaza,
Web Design,
3d Art ,
administracija raznih servera itd
 
Odgovor na temu

fade
Šalingrad

Član broj: 43688
Poruke: 2906
*.beobug.com.



+69 Profil

icon Re: Svi ljudi dobre volje molim vas pomozite mi !!!06.08.2006. u 09:26 - pre 214 meseci
Evo jedan od nacina kako da nateras klinac da pocne da radi nbesto drugo osim toga.Obrisi mu bootloader , al ne gasi win ,i dok se decko bude igrao skoci do osiguracha ,ugasi ,pa upali struju ,mali ce naravno odma da skoci za komp da pali ,al ako mu tolko zapelo da radi ,onda ce ga i popraviti.Bar je meni tako bilo u 2 razredom ,sjebao sistem 20 puta ,imao viruse ,sve sam sjebao ,al popravio i sredio da je islo mnogo bolje...U jednom trenutku ce shvatiti da su igrice shit i prerasce to .Prvo nek se zainteresuje za neke programcice ,pocne da cisti registar ,da optimizuje hdd ,ako to pocne ,onda znac da su mu igrice dosadile , mocices da ga nateras da radi nesto .
Ko zna zna, ko ne zna 6.
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Svi ljudi dobre volje molim vas pomozite mi !!!06.08.2006. u 10:38 - pre 214 meseci
Kad još malo poraste, šalji ga na kurseve, za početak neke osnovne, kasnije može i nešto naprednije po njegovoj želji. Neka dobija nagradu za završen kurs, itd.
 
Odgovor na temu

old
Tomislav Vujević
freelance
SR

Član broj: 16670
Poruke: 1143
*.vdial.verat.net.



+17 Profil

icon Re: Svi ljudi dobre volje molim vas pomozite mi !!!06.08.2006. u 12:19 - pre 214 meseci
Kompjuterom može da se stvara.

To je na korak od zarađivanja, ali i pre tog koraka pruža zadovoljstvo.

Nasuprot tome, može da "gradi od peska". Da rezultat uloženih sati bude "score" u nekoj igrici. Protiv mašine ili protiv druga - sasvim svejedno, bezvredna stvar koja odseca parče života.

Kao "čovek dobre volje" kažem ti da prvo ti ovo treba dovoljno da shvatiš, a onda ćeš lako preneti detetu.


Inače, konkretno, mogao bi da primeniš poslovicu: kako uzeti kučetu kost? - Dati mu meso, pa će kost sam ostaviti! Tu se vidi da ne moraš ići onim frustrirajućim putem zabranjivanja i oduzimanja.

 
Odgovor na temu

vaske71

Član broj: 61960
Poruke: 1438
*.dialup.neobee.net.



+109 Profil

icon Re: Svi ljudi dobre volje molim vas pomozite mi !!!12.08.2006. u 00:27 - pre 214 meseci
Hvala vam ljudi od sveg srca na odgovorima !!!
 
Odgovor na temu

Vreljanski Milan
Milan Vreljanski
Obrenovac

Član broj: 31700
Poruke: 121
80.93.234.*

Sajt: www.networks.co.yu


+2 Profil

icon Re: Svi ljudi dobre volje molim vas pomozite mi !!!05.08.2008. u 14:07 - pre 190 meseci
moj ti je savet da se mali bavi sportom sto vise, dok su klinci mali sport je zakon, ja sam voleo moj spektrum od prvog dana, ali sam voleo da visim napolju sa decom... i niko me nije terao da se zanimam oko kompjutera, to valjda ide samo.

a posao je zajeban sa te fizicke strane jer sedis u neprirodnom polozaju ceo dan i jako je bitno da si fizicki spreman i jak da ne bi sjebao ledja i slicno pogotovo kod dece u razvoju.

nemoj forsirati, ako oce oce, ako nece... sta ces
***If there is a will, there is a way***
 
Odgovor na temu

Lacika.1991
Laslo Molnar

Član broj: 147078
Poruke: 349



+346 Profil

icon Re: Svi ljudi dobre volje molim vas pomozite mi !!!07.08.2008. u 13:50 - pre 190 meseci
nema smisla terati dete da radi ono što neće,nemožeš ga naterati,ćale je kupio kompljuter kada sam imao 6-7 godina,bilo čudo onda,čoveče 386-ica pa ubrzo i 486-ica,čoveče,pa ravan crno beli ekran,nisam mogao da zamislim,počeo sam se polako sam interestovat,i vidi me sad sa 17 godina,naveliko radim u Catia programu,razumem se u programiranje,jako puno znam o kompljuterima,čak i previše,da je mene moj otac terao verovatno nebi ništa od toga bilo,da me je terao da upišem školu za automatiku ni od toga ništa ne bi bilo,al kad volim...
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: Svi ljudi dobre volje molim vas pomozite mi !!!

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6974 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.