Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa focusom na FUJI 5000...

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Problem sa focusom na FUJI 5000...

[ Pregleda: 2240 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bucko019
Stamenkovic Slavoljub
019

Član broj: 97568
Poruke: 1
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Problem sa focusom na FUJI 5000...05.08.2006. u 19:35 - pre 215 meseci
Imam problem sa jednim Fuji 5000 aparatom. Naime, od pre neki dan nece lepo da fokusira sliku (auto focus)
Kada probam Manual focus, kada stavim aparat na uvo chujem "cak, cak, cak..." kada idem u minus, onda on izmuti sliku maximalno kada ja krenem u plus da teram, on se takodje chuje, i kada nece vise slika je i dalje mutna !!?? Kada sve stavim na AUTO i ukljuchim AF, i slikam BEZ zuma slika je ochaj, kada zumiram malo (2-3-4-5 X nebitno) slika bude dobra, bez zamucenja !!!!!!
Napomena da je aparat relativno skoro nesto otvaran i cini mi se da se to od tada desava!?
Meni se nesto mota po glavi... Da se nije neko od sociva malo pomerilo o objektivu i sada to ne dolazi u perfektno "poravnanje" pa zato na 0X zuma muti sliku?
Ako jeste ta neka varijanta, KOJE je socivo mrdnulo, ono za ZOOM ili za FOCUS ?? TJ koje da probam da malo rucno pomerim??
Ili sta vec da radim??
Ali ne ono " odnesi u servis u Zetskoj..." :)
hvala!

 
Odgovor na temu

darkomol
darko Jaksic
MOl

Član broj: 95089
Poruke: 8
*.tippnet.co.yu.



Profil

icon Re: Problem sa focusom na FUJI 5000...04.09.2006. u 14:23 - pre 214 meseci
Slicno se i meni desilo sa fuji a350,ako i ne ista situacija...ja sam uspeo da je resim tako sto sam pod zumom ugasio aparat,vratilo se sve na svoje mesto pa je radio neko vreme,kad kasnije opet....poslao sam ga u servis i kao jos ga nesto rade a proslo je vec 3-4 nedelje
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Problem sa focusom na FUJI 5000...

[ Pregleda: 2240 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.