Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nacrti za samogradnju auspuha

elitemadzone.org :: AutoZone :: Nacrti za samogradnju auspuha

Strane: 1 2

[ Pregleda: 31565 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

goggyfalcon
telekom
sombor

Član broj: 186105
Poruke: 80
*.telekom.yu.



Profil

icon Re: Nacrti za samogradnju auspuha05.08.2008. u 14:00 - pre 191 meseci
@yu1ny

Ne paše sigurno ovako bez dorade ali sam razmišljao da presečem originalnu lulu na odgovarajućem mestu i napravim (i zavarim) prirubnicu tako da mogu oba po potrebi da se namontiraju (naravno ne istovremeno) na taj deo lule sa istom prirubnicom po obliku, tako da onaj deo lule od cilindra do mesta sečenja ostane nedirnut, a zatim otsečem lulu od zuje (opet na odgovarajućem mestu da se lepo ukomponuje i na oko i tehnički), zavarim identičnu prirubnicu pa spojim ostatak zuje sa originalnom lulom sa 2 šerafa. Nisam to još probao ali mi je ta ideja pala na pamet kao najprostija a i uvek mogu da vratim originalni auspuh bez ponovnog sečenja i varenja. Osim toga zuju mislim upakovati u cilindrično oblikovan lim kao cev, da izgleda spolja kao originalni auspuh, Što zbog izgleda, što zbog neupadljivosti(nedaj bože pandura ako sumnjaju na preradu i prekoračenje max. brzine po zakonu). Ali kažem opet, tek nakon isteka garancije.
Pozzzzzzzzz
 
Odgovor na temu

yu1ny
Beograd KN04ET

Član broj: 85832
Poruke: 1793
*.ptt.rs.



+13 Profil

icon Re: Nacrti za samogradnju auspuha09.08.2008. u 19:31 - pre 191 meseci
Problem je kod rezonantnih auspuha što sve dimenzije moraju da budu tačno određene, inače od "rezonancije" nema ništa, jedino da mu ugradim neko oscilatorno kolo pa da rezonuje do mile volje

Tako da ta tvoja budž-varijanta ne znam da li bi išta bolje donela

Možda neka pečurka, kn filter za vazduh, mogli bi i to da probamo kad smo dokoni?
 
Odgovor na temu

goggyfalcon
telekom
sombor

Član broj: 186105
Poruke: 80
*.telekom.yu.



Profil

icon Re: Nacrti za samogradnju auspuha12.08.2008. u 09:20 - pre 190 meseci
@yu1ny


Ali ja sam pričao o proverenom auspuhu na raznim 2-T mašinama sa 50ccm (uglavnom Tomos) i na svakoj je radio super, ne vidim zašto nebi i na skuteru. Jedino će biti muke oko montaže ali ja sam već smislio i opisao šta nameravam da uradim da sebi i skutu skratim muke. Što se tiče KN filtera, moj frend je stavio na svog prošlogodišnjeg Falcona(nema blokada, skinute), menjao diznu, "D" rolnice, auspuh...i opet ide 70km/h ali na 10.000rpm. Slabije povlači na malim obrtajima ali zato posle 40km/h prosto podivlja, vuče ludački do 70 i kraj. Ne vidim poentu u svemu tome jer moj nedirnut ide 70-75km/h, lepo povlači na malim obrtajima i relativno lako dogura do 70, a do 75 se malo pomuči. Upozoravam sve vlasnike Falcon-Phantom-a da obrate pažnju na šerafe koji drže lulu auspuha za cilindar i ona 3 što pričvršćuju lulu na lonac!!! Meni se sve to olabavilo, motor je postao bučniji i tromiji, loše je povlačio s mesta i jedva dogurao 65km/h dok nisam sve to pozatezao. Sad je opet onaj stari, ideee!!
POZZZZZZZ
 
Odgovor na temu

yu1ny
Beograd KN04ET

Član broj: 85832
Poruke: 1793
*.ptt.rs.



+13 Profil

icon Re: Nacrti za samogradnju auspuha12.08.2008. u 10:13 - pre 190 meseci


Već sam pisao ovde da sam "na neviđeno" kupio auspuh Leo Vince ZX, pa nije mogao jednostavno da se namesti, ili da sečem auspuh i ispravljam krivine ili da sečem ram...

Uspeo sam prilikom vraćanja originalnog auspuha da slomim jedan šraf na prirubnici , sva sreća pukao je kod glave šrafa, tako da sam ga relativno jednostavno odvio. Toliko o kvalitetu tih šrafova, a posebno što stoje na mestu koje je podložno velikim temperaturnim promenama i dilatacijama...

A što se tiče tvog drugara, nikako mi nije jasno kako 10 K obrtaja a ista brzina?? Nešto mi tu gadno "smrdi" da je caka u variomatu, prosto nije logično da se radilica toliko okreće a brzina se ne prenosi na zadnji točak, možda je remen istegnut? Ima da se kupi remen od kevlara, sigurno bi se bolje ponašao.

Ili ipak ima čauricu na pogonskom delu variomata, koja ne da da se kaiš spusti!

Setih se još nečega:

Je l' i ti nemaš dihtung između prirubnice auspuha i glave motora ? Po logici mora da bude, da bi malo dihtovao taj spoj? Baš ću da isečem komad dihtunga i da namestim na to mesto.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
91.150.107.*



+5251 Profil

icon Re: Nacrti za samogradnju auspuha12.08.2008. u 10:40 - pre 190 meseci
Nije ti neophodan dihtung na izduvnoj grani, dvotaktnog motora od 50cc. Eventualno neka pasta.

Poz
 
Odgovor na temu

goggyfalcon
telekom
sombor

Član broj: 186105
Poruke: 80
*.telekom.yu.



Profil

icon Re: Nacrti za samogradnju auspuha12.08.2008. u 12:22 - pre 190 meseci
Tačno je jer je stavio "D" rolnice koje su karakterističnog oblika pa se varijator tako i ponaša. Sa original rolnicama se ponašao standardno. Na izduvu iz cilindra nema dihtunga, samo neki metalni prsten, Što je po meni glupo, Tomos npr. ima dihtung i nema problema sa slinenjem ulja niz lulu auspuha kao ja na Falconu. Razmišljam da od klingerita napravim dihtung i stavim. U principu više je 2T mašinama bitno dobro dihtovanje izduva nego 4t mašinama. Najmanje "curenje" kvari rezonantne talase iz auspuha i samim tim i performanse, meni se upravo to i dogodilo, sve se olabavilo pa se vukao ko crevo dok nisam postezao sve šerafe na izduvu.

I još nešto: sipao sam METABOND u ulje, prešao nekih 350km sa njim (što je još rano za rezultate, trebalo bi 1000) a ukupno 820km, ali sam primetio da se mašina rado vrti bez vibracija, pali na kvrc po dugmetu i preživeo je test "divljanja" od 50km pod punim gasom pri brzinama od 70-75km/h u jednom cugu. Kad budem izgurao svih 1000 sa metabondom, videću šta sam postigao ali se nadam dobrim rezultatima, ako ništa bar je mašina dobro zaštićena od habanja.
POZZZZZ
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
91.150.107.*



+5251 Profil

icon Re: Nacrti za samogradnju auspuha12.08.2008. u 14:27 - pre 190 meseci
Dobro dihtovanje obezbedjuju i dobro obradjene povrsine koje nalezu. Tomos nije primer, bar ne oni od pre 20 i kusur godina, a nesto se i ne secam da je vecina modela imala rezonantni auspuh.

Ubacivanjem dihtunga bez prstena za ojacanje, i preciznog oblika je corav posao, to moze vise da remeti izduv, nego da nema nista.
Pasta za zaptivanje izduvnih grana je resenje.
Ako auspuh ima mali ispust na cevi i ulazi malo u glavu, tada je dihtung cak i besmislen.

Mada..ako neko hoce da se igra, to je sasvim druga prica

Poz
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Nacrti za samogradnju auspuha

Strane: 1 2

[ Pregleda: 31565 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.