Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Moj prijatelj treba da ide u Austriju . Koliko ce morati da saceka ,...

[es] :: Vodič za emigraciju :: Moj prijatelj treba da ide u Austriju . Koliko ce morati da saceka ,...

[ Pregleda: 10445 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Zikka
Zika Jovic
Dublin

Član broj: 29076
Poruke: 677
*.vdial.verat.net.

ICQ: 270814588


+1 Profil

icon Moj prijatelj treba da ide u Austriju . Koliko ce morati da saceka ,...13.08.2006. u 01:19 - pre 214 meseci
Moj prijatelj ima devojku iz Austrije. Trebao bi da se sa njom ozeni . To su se do sada dogovorili. Sta je problem? Ona je treceg januara napunila tri godine kako zivi u Austriji . I ranije je boravila u Austriji. Radi legalno i ima sve papire koji su joj potrebni. Sada za neki dan treba da podnese zahtev za drzavljanstvo . Po dobijanju drzavljanstva bi se vencali. Interesuje me koliko ce morati da saceka moj prijatelj da ona dobije drzavljanstvo? Koliko posle toga mora da ceka da bi se ozenio? Da li mu se vise isplati da je ozeni sada ili da ceka sve ovo da se zavrsi ?
Don't Worry Be happy!
 
Odgovor na temu

gajo2
Budapest

Član broj: 62614
Poruke: 518
*.ptt.yu.

Sajt: b.flyingoranges.com


+117 Profil

icon Re: Moj prijatelj treba da ide u Austriju . Koliko ce morati da saceka ,...13.08.2006. u 17:15 - pre 214 meseci
Ne mogu ti reci iz licnog iskustva, ali kako sam citao forum na ASA sajtu (http://forums.australia-migration.com/index.php) to traje negde oko 5-8 meseci, mozda i duze. Pogledaj tamo njihov forum ima dosta ljudi koji pricaju o svojim iskustvima, medju njima i jedna devojka iz Kragujevca (valjda?) kojoj su odbili vizu jer na slikama koji su poslali kao dokaz da su zajedno nije bilo clanova rodbine, i zbog jos nekih slicnih gluposti...
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.dialup.neobee.net.



+363 Profil

icon Re: Moj prijatelj treba da ide u Austriju . Koliko ce morati da saceka ,...13.08.2006. u 17:30 - pre 214 meseci
Moj prijatelj ceka vec 2 godine. Sve formalnosti su obavljene a nikako da stigne i taj poslednji poziv iz ambasade. Stalno se nesto ceka...
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

momsab
Momčilo
Beograd, R.Srbija

Član broj: 2804
Poruke: 3041
*.dynamic.sbb.co.yu.

Jabber: pitati@PP
Sajt: www.momsab.com


+1 Profil

icon Re: Moj prijatelj treba da ide u Austriju . Koliko ce morati da saceka ,...15.08.2006. u 13:20 - pre 214 meseci
gajo2, Austrija, ne Australija




nek' se slobodno ženi sada ako ona nema nameru da menja prezime
mislim da ne bi trebalo da bude problema, bar nsiam cuo da ih je neko imao
Žena u krevetu i vino na stolu nikako ne smeju da čekaju. Jer, vino se greje a žena hladi.

-vinolog
 
Odgovor na temu

KoFole
Java Developer
Austrija

Član broj: 285492
Poruke: 8
*.vc-graz.ac.at.



Profil

icon Re: Moj prijatelj treba da ide u Austriju . Koliko ce morati da saceka ,...05.11.2017. u 14:17 - pre 77 meseci
ja ne znam kako ona planira da dobije drzavljstvo, ako nema mozda neke korijene(otac ili majka) koji su drzavljani.. u austriji najranije sto se moze predati za drzavljsstvo je nakon 6 godina neprestanog i neprekidanog boravka u zemlji sa hauptwohnsitzom(glavno mjesto boravka).. mislim da vjencanje nema nikakve veze sa bilo cim.. ako ona ima radnu dozvolu(RWR ili nesto tako), onda moze i on da je dobije na osnovu nje kad se vjencaju.. ona u medjuvremenu ili nakon toga moze da preda za drzavljstvo ako hoce..
//
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Moj prijatelj treba da ide u Austriju . Koliko ce morati da saceka ,...

[ Pregleda: 10445 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.