Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako dodatno osigurati ulazna vrata?

elitemadzone.org :: TechZone :: Kako dodatno osigurati ulazna vrata?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 45100 | Odgovora: 27 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Uzun
Bgd

Član broj: 95475
Poruke: 61
*.adsl-4.sezampro.yu.



+16 Profil

icon Re: Kako dodatno osigurati ulazna vrata?25.03.2008. u 17:28 - pre 194 meseci








Znaci postoji i "I" brava, sad je jasnije ;-)
 
Odgovor na temu

veljkoE
ALU i PVC stolarija
NS

Član broj: 81131
Poruke: 1158
*.teamnet.co.yu.



+32 Profil

icon Re: Kako dodatno osigurati ulazna vrata?25.03.2008. u 19:31 - pre 194 meseci
ako imas nova i kvaltetna vrata i samo ti treba osiguranje, a stan si napravio ko bombonicu - ovi okovi nikako ne ulaze kao opcija - zbog estetike, ali moras napraviti kompromis !
ili
kupi nova vrata, ima ih svakakvih, od 150 evra(limena kineska- "sigurnosna") pa navise
ili
sa zakljucavanjem u 3 tacke, npr, kvalitetna ALU vrata imaju zakljucavanje u 3 tacke na strani brave, a na drugoj strani su sarke, i sva su ispresecane sa preckama, bar 6 polja, popunjene ALU panelom...

koristite forum, ne pp
 
Odgovor na temu

Uzun
Bgd

Član broj: 95475
Poruke: 61
*.adsl-3.sezampro.yu.



+16 Profil

icon Re: Kako dodatno osigurati ulazna vrata?25.03.2008. u 19:53 - pre 194 meseci
OK.
Hvala na savetu !
 
Odgovor na temu

Miloja
Beograd

Član broj: 134856
Poruke: 40
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Kako dodatno osigurati ulazna vrata?15.09.2008. u 12:46 - pre 189 meseci
Kupio sam sigurnosna vrata sa kasa bravom SECUREMME . Zanima me da li to OK marka ili sam trebao da izaberem nesto bolje?
 
Odgovor na temu

pyc
Marko Domanović
Beograd

Član broj: 2771
Poruke: 902

Sajt: www.getmonero.org


+80 Profil

icon Re: Kako dodatno osigurati ulazna vrata?02.10.2009. u 13:31 - pre 176 meseci
Dojmi mi se ova letva-brava, upravo mi nesto tako treba... Moje pitanje je da li postoji nesto takvo, ali elektronsko (znaci da se ne vidi spolja, a da mora da se primakne neka naprava, da bi se vrata otvorila) ? Dosta sam okretao telefona, ali izgleda da tako nesto ne postoji, a odlicna je zastita jer lopov i ne zna da postoji nesto dodatno, pa jos i elektronski..
 
Odgovor na temu

EHHO

Član broj: 140667
Poruke: 302
*.ptt.rs.



+2 Profil

icon Re: Kako dodatno osigurati ulazna vrata?02.10.2009. u 23:13 - pre 176 meseci
Citat:
pyc: Dojmi mi se ova letva-brava, upravo mi nesto tako treba... Moje pitanje je da li postoji nesto takvo, ali elektronsko (znaci da se ne vidi spolja, a da mora da se primakne neka naprava, da bi se vrata otvorila) ? Dosta sam okretao telefona, ali izgleda da tako nesto ne postoji, a odlicna je zastita jer lopov i ne zna da postoji nesto dodatno, pa jos i elektronski..


Ovo sto si rekao da se ne vidi spolja, da li si mislio da se ne vidi sa ulazne strane vrata da postoji neka brava tj dodatni kljuc, ili da se ne vidi ni sa unutrasnje strane???

Ako je varijanta da se ne vidi samo spolja da nesto postoji, onda postoji varijanta da se dodaju magnetne brave koje se koriste za kontrolu pristupa i koje imaju silu zatvaranja i do 1500kg (montiraju se u gornjem delu i drze vrata u toj jednoj tacki, ali ih baaaaas drze), mada veruj mi da je i varijanta od 300kg OK. U jednoj firmi sam radio kontrolu pristupa po sanitarnim cvorovima kako bi ogranicili ko moze da ih koristi i montirane su magnetne brave od 150kg i posto su bila u pitanju drvena tj furnirana vrata prvi put je neki magarac otvorio vrata tako sto je iscupao komplet gornji pervajz sa vrata a brava nije popustila a ja ga nisam odmah bas, bas ankerisao jer reko nece neko u WC da razvaljuje, ali sad sam ga ankerisao u betonsku gredu pa ako ga iscupa onda stvarno , a zamisli sta tek radi ova od 300 ili 500 kg a da ovu od 1500kg i ne spominjem.

Mana je sto pri nestanku napajanja brava prestaje da funkcionise, ali i ova mana moze da se resi na vrlo lak nacin, a prednost je sto nema nikakvog odrzavanja i prakticno nema sta da se zaglavi

Princip rada moze da se uradi bas kako si ti zamislio, znaci da od spolja imas mali tag ili karticu kojom bi otvarao vrata, ali je potreban i jedan mali kontroler koji ponovo kosta ili ako u stanu imas alarmni uredjaj i sa njim mogu da se urade jako lepe kombinacije da npr mob telefonom deaktiviras magnet pa onda otkljucavas vrata, ali je pitanje sto kad bi to sve sabrao koliko kosta a da moras bas sve da radis od 0, mogao bi da kupis neka od tih malo boljih vrata (da ne bude bas najjeftiniji kinez), a inace sam magnet kosta oko 70 evra. Evo da vidis o cemu se radi, a ove magnete ima svaka firma koja radi tehnicke zastitne sisteme

http://www.adamsrite.com/media/pdf/es-1500.pdf

Ovo gore sam ti napisao cisto da znas da sve moze da se uradi, ali je pitanje koliko je kome to isplativo

Poz
 
Odgovor na temu

pyc
Marko Domanović
Beograd

Član broj: 2771
Poruke: 902

Sajt: www.getmonero.org


+80 Profil

icon Re: Kako dodatno osigurati ulazna vrata?04.10.2009. u 00:20 - pre 176 meseci
Hvala puno na iscrpnom odgovoru, ali nisam u DIY varijantama nesto u zadnje vreme :) Nema se vremena za to...
 
Odgovor na temu

EHHO

Član broj: 140667
Poruke: 302
*.ptt.rs.



+2 Profil

icon Re: Kako dodatno osigurati ulazna vrata?04.10.2009. u 09:30 - pre 176 meseci
Citat:
pyc: Hvala puno na iscrpnom odgovoru, ali nisam u DIY varijantama nesto u zadnje vreme :) Nema se vremena za to...


Pa ako se nisi bavio tim stvarima (sa kontrolerima i alarmima) tesko da bi i uradio to tako lako sam, a da radi na gore pomenuti nacin, ali OK, sve moze danas da se uradi jer stvarno ima jako interesantnih stvari danas na trzistu

Poz
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Kako dodatno osigurati ulazna vrata?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 45100 | Odgovora: 27 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.