Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Centralno usisavanje, da li imate iskustva.

elitemadzone.org :: TechZone :: Centralno usisavanje, da li imate iskustva.

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 33678 | Odgovora: 57 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tetreb995
tetreb995
privatnik

Član broj: 154799
Poruke: 100
79.101.134.*



+1 Profil

icon Re: Centralno usisavanje, da li imate iskustva.13.01.2009. u 15:28 - pre 185 meseci
To je ovo :
Max. depresija: 2352 mm H2O
230 mBar ?
 
Odgovor na temu

Extradan
Srbija

Član broj: 106025
Poruke: 65
93.86.207.*



Profil

icon Re: Centralno usisavanje, da li imate iskustva.13.01.2009. u 17:23 - pre 185 meseci
Pre nego što sam doneo odluku o nabavci sistema centralnog usisavanja detaljno sam se raspitao i informisao.
Najbitniji parametar za za nabavku centralnog usisivača je tzv AIRWATT, predstavlja rezultat množenja snage usisivanja (mbar) o kojoj ste govorili i protoka vazduha (m3:h).

Kada sam sabrao i oduzeo sve ponude, što u tehničkom, što u finansijskom pogledu odlučio sam se za DISAN sistem.

Imam dosta materijala o tehničkim detaljima u e-formi pa koga zanima mogu da pošaljem na e-mail.

Ne očekujte čuda od centralnog usisavanja, sistem je namenjen za jedno normalno usisavanje kućne prašine (i mrvica naravno), i kao što rekoh ne diže tepihe i sl. Šta više preveliki protok u sistemu može da smanji učinak usisavanja.

U praksi, ja zadovoljan, koga izmisli svaka mu čast.



 
Odgovor na temu

tetreb995
tetreb995
privatnik

Član broj: 154799
Poruke: 100
79.101.134.*



+1 Profil

icon Re: Centralno usisavanje, da li imate iskustva.13.01.2009. u 18:43 - pre 185 meseci
Ovaj DuoVac je jedno 30 % znaci skuplji od disan-a .Nadam se da kvalitet opravdava tu cenu. 1300 eura samo za usisavanje nije mala stavka :-)
A za usisavanje tepiha i slicno je ok. Kome treba da izvuce iz tepiha maximalno prasine on ce ga napolje,pa motkom :-)
Inace za dnevne potrebe je sigurno ok..zato pominjem mrvice i sitnije sljam ,jer to cini sigurno preko 80 % materijala za usisavanje .
Ili da se saceka sajam gradjevine sad u Aprilu pa da se vidi na licu mesta kako fercera sve to .
 
Odgovor na temu

Extradan
Srbija

Član broj: 106025
Poruke: 65
93.86.207.*



Profil

icon Re: Centralno usisavanje, da li imate iskustva.13.01.2009. u 21:37 - pre 185 meseci
Jedan od parametara prilikom odlučivanja može da bude i proizvodni program firme. DISAN radi i profesionalne sisteme za objekte bez ograničenja spratnosti i kvadrature, sa mogućnošću korišćenja sistema do osam korisnika istovremeno, na njihovom sajtu su zaista impresivne reference.
E sad, ovi naši kućni sistemi su igračke u odnosu na to, pa računam ako su dobri u sistemima za komercijalnu primenu biće dobri i u sistemima za kućnu primenu. Meni se čini da duovac radi samo male sisteme za kućnu primenu. To je jedan od razloga što sam izabrao DISAN.
 
Odgovor na temu

tetreb995
tetreb995
privatnik

Član broj: 154799
Poruke: 100
79.101.134.*



+1 Profil

icon Re: Centralno usisavanje, da li imate iskustva.13.01.2009. u 21:43 - pre 185 meseci
Rade i oni velike sisteme..ako je verovati referencama i opremi koja je u ponudi . Postoje sistemi sa par hiljada kvm i desetinama uticnica koje mogu da rade istovremeno.
Ja cu sutra pitati da li oni imaju nekoga iz mog grada kome su vec radili i da li bi bili ljubazni da ih pozovu i pitaju mogu li da dodjem da vidim kako radi.
A sajam gradjevine u Aprilu mi je daleko da cekam da bih video uzivo kako to radi u praksi.

Bas ti zavidim sto si zadovoljan sto ti sistem radi kako si zamislio . :-) Obicno vecina ljudi nadje posle par dana neke zamerke .
 
Odgovor na temu

Extradan
Srbija

Član broj: 106025
Poruke: 65
93.86.154.*



Profil

icon Re: Centralno usisavanje, da li imate iskustva.14.01.2009. u 09:12 - pre 185 meseci
Uzmi obavezno i kuhinjski vakum panel, to je sjajna stvar. Privučeš mrvice metlom do panela, uključiš ga nogom i on sve usisisa. Ugradjuje se u soklu od kuhinjskog elementa. Naravno, ako imaš kamin, traži i separator pepela, a ako ti treba usisavanje vode postoji i separator vode, bar kod Disana.

Neka ti obavezno izmere potpritisak na svakoj utičnici po završenoj instalaciji, trebalo bi da bude isti na svim utičnicama. Pre toga kada postavljaju dozne neka ih izvuku za debljinu maltera, jer sa ovom instalacijom, kada se jednom postavi, više nema pomeranja, eventualno štelovanje dubine sa nastavcima.
 
Odgovor na temu

tetreb995
tetreb995
privatnik

Član broj: 154799
Poruke: 100
79.101.134.*



+1 Profil

icon Re: Centralno usisavanje, da li imate iskustva.14.01.2009. u 10:09 - pre 185 meseci
Ja sam se definitivno opredelio za DuoVac .

Napravili su mi ,da kazem , predprojekat i specifikaciju sta i kako .
Iz razgovora sa menadzerom prodaje saznao sam sve detalje oko instalacija,odrzavanja ,garancije i servisa . Mislim da jedna firma koja skoro pola veka radi u ovoj oblasti zasluzuje poverenje.

Ljudi su bili predusretljivi i posto sam iz "unutrasnjosti" dobio sam ponudu koja je ista kao za nekoga iz Novog Sada . :-)
Dalje necu da ih hvalim da ne bude reklama . Javim utiske u Aprilu , nadam se, kada postave instalaciju i kada uradim kosuljicu .

pozdrav i do pisanja
 
Odgovor na temu

fullmetaljacket

Član broj: 208355
Poruke: 2
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: Centralno usisavanje, da li imate iskustva.14.01.2009. u 11:37 - pre 185 meseci
Mislim da je sistem za centralno usisavanje jedna jako dobra i korisna stvar i da je treba svakako imati u svojoj kući.. Ja planiram da ugradjujem jer mi je kuca u izradnji pa mislim da je sada najbolji momenat za postavljanje tog sistema? E sad zanimaju me neke stvari vezane za cenu. Tačnije me interesuje da li u cenu ulazi i montaža tog sistema,ili ja sam moram tražiti majsotre i da li se povećava cena ako sam iz Niša?? Prednost bi dao tamo gde je duža garancija i da li ima ovlašćeni servis kod nas u Srbiji????
Pozz i hvala u napred!!!
 
Odgovor na temu

tetreb995
tetreb995
privatnik

Član broj: 154799
Poruke: 100
79.101.134.*



+1 Profil

icon Re: Centralno usisavanje, da li imate iskustva.14.01.2009. u 12:55 - pre 185 meseci
U cenu je uracunato sve..znaci kljuc u ruke . Ova firma iz NS je generalni zastupnik za Balkan i obezbedjuju 7 godina garancije full. Posle toga obezbedjuju delove i servis .
Njihovi majstori ugradjuju sve i cena je ista ma gde bio jer ,koliko sam shvatio,promovisu po Srbiji ovaj sistem pa im nebi islo u prilog da dodatno naplacuju sve ono sto inace mnoge firme posebno naplacuju.
DuoVac je visedecenijska kanadska firma pa mislim da nece biti problema sa servisom i slicno i posle tih 7 godina. Na cevi i infrastrukturu garancija je neogranicena..dok ne srusis objekat :-)
 
Odgovor na temu

Extradan
Srbija

Član broj: 106025
Poruke: 65
93.86.154.*



Profil

icon Re: Centralno usisavanje, da li imate iskustva.14.01.2009. u 19:09 - pre 185 meseci
U pravu si, kod svih ozbiljnijih distributera je cena ista u svim delovima Srbije. Naravno na sajtu Disanovog zastupnika se nalazi i kontakt predstavnika u Nišu, koji može da dodje kod tebe i na licu mesta da ti sve objasni i da najpovoljniju ponudu.

 
Odgovor na temu

TransferujOda
prof

Član broj: 208357
Poruke: 2
93.86.37.*



Profil

icon Re: Centralno usisavanje, da li imate iskustva.15.01.2009. u 09:28 - pre 185 meseci
Evo i ja razmišljam o tom centralnom usisavanju...

Moj komšija je ugradio prošle godine i kaže da je super. Vidim da se ovde pominju neka dva sistema, on je ugradio Polyco centralni sistem usisavanja. Mene sad zanima kako da znam koji je najoptimalniji sistem za moju kuću.

Doduše, ako se rukovodim onim da je lična preporuka najbolja onda nema šta da razmišljam, jer komšiji se veruje, a i video sam kako radi. Ali vidim da ima još sistema pa rekoh možda nije loše da se raspitam još malo pre konačne odluke.

Dakl, gde da se raspitam i šta je najbitnije da pitam.
 
Odgovor na temu

tetreb995
tetreb995
privatnik

Član broj: 154799
Poruke: 100
212.200.216.*



+1 Profil

icon Re: Centralno usisavanje, da li imate iskustva.15.01.2009. u 12:31 - pre 185 meseci
Ako imas vremena sacekaj Sajam gradjevine ,krajem Aprila, u Beogradu i pogledaj sam na licu mesta .
DuoVac ce biti sigurno a nadam se i Disan. Za DouVac sam siguran jer na njihovom sajtu vidim slike i sa prethodnih sajmova,par godina unazad.
 
Odgovor na temu

TransferujOda
prof

Član broj: 208357
Poruke: 2
93.86.37.*



Profil

icon Re: Centralno usisavanje, da li imate iskustva.15.01.2009. u 15:06 - pre 185 meseci
Na sajmu su obično gužve, razvlače ona creva, prave cirkus, usisavaju sve i svašta, pričaju bajke i uglavnom nemaju vremena da objasne najbitnije detalje.
Ja bih to polako i sistematično, koliko da nešto ne promakne.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-221-177.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: Centralno usisavanje, da li imate iskustva.26.01.2009. u 12:58 - pre 185 meseci
da nastavim ovde pricu [nisam ni skontao temu]

da li neko IZ LICNOG ISKUSTVA [ima/prijatelj mu ima] ,koliko je to bucno ,u garazi ,ostavi...ili lokaciji u kojoj je motor montiran
i koliko su snazni ti usisivaci?

da li moze u vise prostorija od jednom da se usisava?
 
Odgovor na temu

pantic68
zoran pantic
sabac

Član broj: 50312
Poruke: 913
91.150.70.*



+11 Profil

icon Re: Centralno usisavanje, da li imate iskustva.26.01.2009. u 13:31 - pre 185 meseci
Opasno glup izum, mislim za nekakvu lakirersku ili stolarsku radionicu ok ali za kucu brate stvarno ne vidim smisao. Pa zar je toliko tesko provuci usisivac kroz kucu? Ljudi izgleda misle da ta skalamerija sama usisava. Ne stedi to ni 5% truda.
 
Odgovor na temu

Extradan
Srbija

Član broj: 106025
Poruke: 65
93.86.92.*



Profil

icon Re: Centralno usisavanje, da li imate iskustva.26.01.2009. u 18:36 - pre 185 meseci
@horvat

Buka kod usisivača je oko 65 db, kao recimo kod klasičnog usisivača, možda i nešto tiše. S obzirom da je usisivač u nekoj od pomoćnih prostorija ti ga PRAKTIČNO I NE ČUJEŠ. Prilikom usisisavanja čuješ samo šum vazduha koji se usisisava što zavisi od nastavaka.

Da pojednostavim, usisavaš i u isto vreme pričaš telefonom, ili gledaš tv, ili pričaš sa ukućanima.

Može da se usisava istovremeno u više prostorija, ali je to priča koja prevzilazi kućne potrebe.
usisivač za 2 operatera je oko 2.000. eur, a za osam operatera čak 17.000 eur, to su sistemi namenjeni poslovnim objektima, hotelima i sl.

Drži se ti ovih kućnih varijanti usisivača za jednog operatera od 500-1.300 eur
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-221-177.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: Centralno usisavanje, da li imate iskustva.26.01.2009. u 19:14 - pre 185 meseci
hvala
ukapirao sam ja da je U SOBI tiho
ali pitam buku u toj "pomocnoj prostoriji" koju stvara :)

hmmm nije bas jeftino...linkove,tj video file-ove sto sam gledao,pominju cene 500-1000 usd [ako se dobro secam] u zavisnosti od velicine prostora...
 
Odgovor na temu

fullmetaljacket

Član broj: 208355
Poruke: 2
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: Centralno usisavanje, da li imate iskustva.02.02.2009. u 13:49 - pre 185 meseci
Nedavno sam bio na sajtu Duovaca i Disana jer mi je potrebno da se informisem maximalno pre nego sto se upustim u instalaciju tih sistema. Mislim da cu se odluciti za Duovac jer mi odgovara garancija i sto kazete vi ta firma postoji vec nekoliko decenija pa deluje provereno, dok na Disanovom sajtu nigde ne pise kolika je garancija. Referenc liste obe firme su zavidne mada Disan dosta toga radi u inostranstvu a ne pise nista sta su radili na nasim prostorima sto mi je sumnjivo dok Duovac je skoro sve ugradio u Srbiji ili Crnoj Gori. Jeste da se radi o sistemu koji funkionise na istom principu ali nekako me vise privlaci sistem duovac. Planiram uskoro da ih pozovem i da popricam vaznim detaljima(ceni) pa cu onda ili posle posete sajma gradjavine u BG(ako budu bili tamo) definitivno odluciti. Malo sam surfao i po njihovom blogu http://duovacbalkan.com/blog/ i video da se dosta ljudi zanima za sistem..a najbolje se moze zakljuciti iz komentara ljudi koji vec koriste sisteme tako da cu i dalje da prikupljam vazne informacije sa bloga i foruma koji se bave ovim stvarima... Ajde pisite jos svoje utiske ako neko poseduje ovakav uredjaj jer verujem da postoji jos gomila ljudi koji cekaju jos neke informacije!!!
POzzz
 
Odgovor na temu

tetreb995
tetreb995
privatnik

Član broj: 154799
Poruke: 100
212.200.216.*



+1 Profil

icon Re: Centralno usisavanje, da li imate iskustva.03.02.2009. u 13:15 - pre 185 meseci
Ja se nadam da cu u toku meseca Februara da odradim tj. ljudi iz DuoVac-a , osnovnu instalaciju pa cu slikati kako tece proces i kako izgleda grubi rad pre postavljanja uticnica i centraline . Uticnice i centralina idu posle malteracije .
 
Odgovor na temu

Extradan
Srbija

Član broj: 106025
Poruke: 65
93.86.198.*



Profil

icon Re: Centralno usisavanje, da li imate iskustva.03.02.2009. u 17:02 - pre 185 meseci
Moj skroman doprinos temi, jer slika govori više od ..... reči.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Centralno usisavanje, da li imate iskustva.

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 33678 | Odgovora: 57 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.