Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Cisco Sertifikat

[es] :: Sertifikati :: Cisco Sertifikat

[ Pregleda: 12128 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Vlad
Beograd

Član broj: 1110
Poruke: 87
217.26.76.*



Profil

icon Cisco Sertifikat18.02.2003. u 17:12 - pre 256 meseci
Uzmimo na primer da skupim neku lovu i domognem se Cisco sertifikata /znam da ima veze i kojeg, ali nebitno sada/. Sta ja sa njim mogu konkretno uraditi u Srbiji , inostranstvu.....mislim kakva je potraznja ljudi koji imaju Cisco sertifikat kod nas. Skupis lovu, polozis, dobijes sertifikat, i posle tavorish, ne mozes da nadjes posao, ili mozes?!/a imas samo srednju shkolu/.......

[Ovu poruku je menjao StRiPy dana 28.05.2004. u 02:39 GMT]
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Sertifikat19.02.2003. u 14:05 - pre 256 meseci
Ovo je tako komplikovano pitanje, na koje možeš trenutno dobiti 10 sasvim različitih verzija odgovora, da se zaista ne usuđujem da bilo šta počinjem da pišem ili tvrdim. Recesija je učinila svoje, i stanje je krajnje haotično u Americi. U Evropi je na nekim mestima slično stanje, ali u zemljama u razvoju je bolji slučaj, mada su plate daleko niže nego na zapadu. A svuda su niže nego pre 2-3 godine za vreme .com buma. Eto toliko smem da kažem a da ne ulazim u detalje, a za dobar izvor informacija pogledaj newsgroup alt.certification.cisco i diskusije u kojima učestvuju Hang Seng Bae i Bernie, u poslednja 3 meseca je bilo nekoliko zaista dugačkih threadova gde ima odličnih komentara i različitih mišljenja na ovu temu.
 
Odgovor na temu

Vlad
Beograd

Član broj: 1110
Poruke: 87
217.26.76.*



Profil

icon Re: Sertifikat20.02.2003. u 17:08 - pre 256 meseci
Ok Gojko.... ali ako mene recimo interesuje da se malo edukujem u vezi Cisco-a, koja knjizica/pdf.../ je najpogodnija za tako nesto....recimo koja knjiga se koristi za polaganje CCNA i da li se ovde kod nas to polaze na serbskom ili engleskom jeziku? Juche lutah gradom te ugledah 2 knjizice na srpskom. Jedna je "Povezivanje Cisco mreznih uredjaja -priprema za dobijanje CCNA # 640-507"-kosta 980 din i druga je "Osnove Cisco tehnologije" i cijena joj je 1100 dingera.... Da li su valjane, i ako jesu mogu li se negne skinuti sa neta na engleskom?
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Sertifikat20.02.2003. u 22:57 - pre 256 meseci
Za CCNA i uopste za uvod u administraciju i dizajn (CCDA) mreza bih ti naravno preporucio kurs, ali posto ga ja upravo predajem necu da ispadne da sam pristrasan, odluci sam :)..

CCNA knjige na srpskom su ok mozda ako si sasvim pocetnik i hoces da upoznas te stvari, ali nisu dovoljno detaljne za sam CCNA ispit (ne pokrivaju sve oblasti rekao bih), niti ces se lako snaci sa prevedenim izrazima posto se ispit uvek polaze na engleskom kod nas. Dakle ako ti shvatis sta je KOMUTATOR, svaka cast i samo napred, ali ja jos uvek ne znam koji mu je engleski ekvivalent u nazivima za cisco uredjaje. :)

Dakle PCMU moze da bude dobra opsta literatura, ali za sam ispit ima engleskih knjiga Sybex-a i Cisco Press-a koje su prava stvar. U stvari i tu ima razlike, Sybex kao lakse stivo a CPress zakon. Verovatno ih ima i na netu, mada ne znam gde tacno, mozes da potrazis.. 640-607 je trenutno verzija ispita, mada se po programu ne razlikuje od 640-507, samo ima vise simulacija (tj trazi poznavanje rada na samim uredjajima, iskustvo sa 25xx ruterima i 19xx switchevima). Za CCNA pricam sve to..
 
Odgovor na temu

Vlad
Beograd

Član broj: 1110
Poruke: 87
217.26.76.*



Profil

icon Re: Sertifikat21.02.2003. u 14:28 - pre 256 meseci
E pa i to je nesto sto me zanima....mislim na kurs....pricas o kursu koji drzis u Beogradu ili,.... ako je ovde, kazi gde , koliko para, koliko traje ....
 
Odgovor na temu

Dzoni_m
DE

Član broj: 8675
Poruke: 23
*.tron-inter.net



+105 Profil

icon Re: Sertifikat27.02.2003. u 19:19 - pre 256 meseci
I mene takodje interesuje Cisco sertifikat i hteo bih vise informacija o tome koliko kosta gde ima koji su uslovi itd..........
 
Odgovor na temu

marelli
Somewhere In Time

Član broj: 61285
Poruke: 12
91.150.119.*



+1 Profil

icon Re: Cisco Sertifikat14.05.2007. u 17:35 - pre 205 meseci
Da,bata Gole mogao bi da odgovoris i malo apdejtujes to sto si rekao pre cetiri godine.

Mislim,da je tema i posle toliko aktuekna?

Evo ja sam zainteresovan!

pozdrav
 
Odgovor na temu

mikevecoss

Član broj: 91683
Poruke: 163
*.dynamic.sbb.co.yu.



+3 Profil

icon Re: Cisco Sertifikat24.07.2007. u 00:25 - pre 203 meseci
http://www.itjobswatch.co.uk/c...x?q=llustrator&x=0&y=0

Obratiti paznju na odeljak gde pise
"Average daily rate last 3 months".
CCNA=£303/day
CCNP=£345/day
CCIE=£419/day


A ono sto ja isticem kao korisno zasto sami stavio link je POTRAZNJA ZA CISCO strucnjacima u V.Britaniji:
"Matching jobs last 3 moths"
= 3643
otovorena radna mesta i to samo preko jednog sajta i koliko vidim da broj potraznje je svakog dana sve veci-najverovatnije da ih ne pronalaze pa samo ponavljaju oglase-non stop jedni te isti oglasivaci.

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

aleksandaraleksandar
aleksandar
[earth].[europe]

Član broj: 13175
Poruke: 2895
*.routotelecom.com.

Sajt: aleksandaraleksandar.blog..


+6 Profil

icon Re: Cisco Sertifikat24.07.2007. u 04:59 - pre 203 meseci
jel mozes da proveris da li je link u redu?
 
Odgovor na temu

[es] :: Sertifikati :: Cisco Sertifikat

[ Pregleda: 12128 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.