Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dial up veza na workgroup i dve mrezne u w2k, zarad ne kupovanja switch-a

[es] :: Enterprise Networking :: Dial up veza na workgroup i dve mrezne u w2k, zarad ne kupovanja switch-a

[ Pregleda: 4232 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

jc denton

Član broj: 2358
Poruke: 1705
*.ptt.yu



Profil

icon Dial up veza na workgroup i dve mrezne u w2k, zarad ne kupovanja switch-a18.02.2003. u 19:48 - pre 257 meseci
Da li je moguce preko dialup severa (onaj u win98) deliti lokalnu mrezu (workgroup) sa dialup korisnikom?
CounterStrike na ovaj nacin radi, ali samo ako je CS server na dial-in masini, tj. na masini na koju dialup korisnik pristupa. Ako je na bilo kojoj drugoj u workgroup-u, nema vajde.

Postoje cetiri racunara u workgroup-u, i povezani su preko UTP switch-a.
Da li na svaki od tih racunara moze da se konektuje po jedan dial-up korisnik i da svi dele mrezu?
OS-ovi su win98 i win98SE, ali ako je potrebno, promenicemo.

Drugo pitanje:
Na jednom node-u postoje dva komjutera. Za sada je samo jedan vezan u mrezu.
Hteli bi da ne kupujemo jos jedan switch nego da preko dve mrezne kartice uz pomoc w2k to zavrsimo. Kako?

pozdrav
fire, walk with me
 
Odgovor na temu

xtraya
Vladanko Vladanovic
Belgrado

Član broj: 323
Poruke: 1011
*.dial.InfoSky.Net

ICQ: 6072593


+49 Profil

icon Re: Dial up veza na workgroup i dve mrezne u w2k, zarad ne kupovanja switch-a19.02.2003. u 01:48 - pre 257 meseci
moguce je...
ja sam uspeo da sa 3 makine igram u lokalu quake 1 i da odem onda gajbi i da se konektujem u jednu od njih i da udjem na server quake-a koji NIJE na masini gde je modem

samo na masini gde je modem mora da bude WINGATE i 98 dialup server
s tim sto moras da namestis da ti IP koji ce da da tvojoj makini MORA da bude u opsegu i masci lokalne mreze

konkretno 192.168.0.XXX

i to je radilo....naravno na wingateu je bio ukljucen NAT....ENS tacnije
Hmmm , na VIP-u 3G preko iphone-a 2,6 Mbps DL i 1,4 UP ...
 
Odgovor na temu

jc denton

Član broj: 2358
Poruke: 1705
*.ptt.yu



Profil

icon Re: Dial up veza na workgroup i dve mrezne u w2k, zarad ne kupovanja switch-a19.02.2003. u 13:05 - pre 257 meseci
Sinoc sam pokusao da to uradim preko Win2k Pro koji je bio u ulozi DialUp servera, ali mi nije uspelo.
Tamo mogu da podesim opseg IP adresa koje ce biti dodeljene klijentima/u koji pristupaju preko modema.
Podesio sam ovako:
From:192.168.0.0
To:192.168.0.255
i klijent je dobio 192.168.0.2, a dialup server 192.168.0.1. ALI, i pored ovoga ne mogu da pingujem klijenta, a ni on server, niti mozemo da browsujemo workgroup.

Ideje?
fire, walk with me
 
Odgovor na temu

[es] :: Enterprise Networking :: Dial up veza na workgroup i dve mrezne u w2k, zarad ne kupovanja switch-a

[ Pregleda: 4232 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.