Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Krediti i dozvola firme. Sta tu moze da se uradi?

elitemadzone.org :: MadZone :: Krediti i dozvola firme. Sta tu moze da se uradi?

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 24775 | Odgovora: 49 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Blue82
dipl. ecc.

Član broj: 165981
Poruke: 838
*.adsl-3.sezampro.yu.



+322 Profil

icon Re: Krediti i dozvola firme. Sta tu moze da se uradi?23.05.2010. u 21:58 - pre 169 meseci
Ni kod mene u firmi nece da potpisu nista gde se spominje administrativna zabrana, ticala se ona njih ili ne. Jednostavno hoces kredit, e pa nece da moze. Razlog u Anakinovom stilu... Nekada davno iza sedam mora, sedam gora ... bio jednom jedan radnik koji je podigao kredit i posle nekog vremena dobio otkaz. Onda je dolazio i kukao nedeljama kako nece imati odakle da vrati kredit i na kraju su ga ponovo primili jedno vreme dok nije otplatio deo. Od tada nema vise kredita, dzaba ti plata od 80.000.
P.S.
I stvarno, mogla bi da se ubaci ignore lista, zaista bila bi veliki plus ovom forumu.
I jos bi bilo dobro da se ubaci kao sto ima ona opcija sa palcem gore ili palcem dole, ako odredjeni broj ljudi klikne na palac dole, znaci da je tip troluje i da njegove poruke automatski ne prikazuje nikome. Divota.
 
Odgovor na temu

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.sbb.rs.



+136 Profil

icon Re: Krediti i dozvola firme. Sta tu moze da se uradi?23.05.2010. u 22:01 - pre 169 meseci
Citat:
Isak666: Je l' ti moras na SVAKOJ jbnoj temi da iznosis svoju viziju sveta, koja nema veze sa pitanjem?

Tip je pitao za konkretnu stvar, nije trazio moralno vidjenje situacije.
Citat:
CoyoteKG: Kad sam pomenuo ta "sredstva za prezivljavanje" mislio sam da je bitno i banci da ostavi coveku dovoljno tih sredstava da moze da isplaca dugove. Ili mi ostaje jedino resenje da dam otkaz zaposlim se na crno i da na taj nacin na neko vreme odgodim taj dug.


zato sto vi svi mislite da bi banci trebalo da bude bitno da ostavi coveku dovoljno novaca za prezivljavanje. Poenta je da BANKU NE TREBA DA INTERESUJE sta klijent radi sa svojim zivotom i da li mogu da prezive.

prevo resenje ti je refinansirajuci kredit.

p.s Imam ja za vas bolje resenje, banujte me...u duhu komunizma, ako svi lemminzi misle da sam los zasto bi uopste imao PRAVO da govorim...
 
Odgovor na temu

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: Krediti i dozvola firme. Sta tu moze da se uradi?23.05.2010. u 22:10 - pre 169 meseci
jao mukicaaa ... on oce na krst :D

pa covece ajde malo se saberi, oduzmi i sta god..
lepo je sto furas svoju ideologiju ali ne moras da use*es svaku temu, a coveku je bitna informacija.

I da.. banci je bitan klijent jer banke ne vole da se stvara o njima slika zelenasa. Takodje im je u cilju da klijent pozivi i da im vrati dug bez mnogo peripetija.
 
Odgovor na temu

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.sbb.rs.



+136 Profil

icon Re: Krediti i dozvola firme. Sta tu moze da se uradi?23.05.2010. u 22:12 - pre 169 meseci
Citat:
I da banci je bitan klijent jer banke ne vole da se stvara o njima slika zelenasa.


da,da banka ce fancy recima da objasni jadnim malim lemminzima da oni nisu zelenasi, tj da oni u stvari ne pozajmljuju pare na kamatu... sto je najgore lemminzi ce i misliti tako... jedina razlika izmedju banke i zelenasa je u kamatnoj stopi...

 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Krediti i dozvola firme. Sta tu moze da se uradi?23.05.2010. u 22:15 - pre 169 meseci
@CoyoteKG
To sa 1/3 plate ti važi u trenutku kada se radi provera tvoje kreditne sposobnosti. Znači, da bi uopšte dobio kredit za koji ćeš plaćati ratu od recimo 15.000 dinara mesečno, prosek poslednje 3 mesečne NETO plate ti mora iznositi najmanje 45.000 dinara. Međutim, jednom kada dobiješ kredit, banku više ne interesuje koliki procenat plate tebi odlazi na kredit, niti su zakonom obavezni da to proveravaju. I nisu oni ti koji su tražili 2/3 plate, nego su oni verovatno tvojoj firmi poslali iznos rate koji ti trebaš da plaćaš, a tvoja firma je preračunala da je to 2/3 plate.

Mislim, da nije tako i da banka u svakom trenutku mora da se ograniči na trećinu tvoje plate... ti bi bez problema mogao da napraviš šemu sa poslodavcem da ti 2-3 meseca isplaćuje neku nerealno visoku zaradu i onda ti na osnovu te zarade podigneš 100.000 evra kredita, podeliš sa poslodavcem pola-pola i onda te poslodavac vrati na minimalac i šta bi onda banka trebalo da radi ? Da ti dozvoli da lepo otplaćuješ kredit sa 5.000 dinara ratom narednih 500 godina ? :) Ili još bolje, daš otkaz, jer već imaš 50.000 evra i prestaneš da otplaćuješ kredit, jer nemaš platu, a banka jednostavno zaboravi na to ? Ne ide to tako.

Dakle, žao mi je tvoje situacije, ali to što si zamislio neće ići. Jednom kada si uzeo kredit, ti ratu moraš da otplaćuješ kako znaš i umeš, bez obzira kolika ti je plata i da li uopšte imaš platu, kao i da li ti rata iznosi trećinu plate ili 5 tvojih trenutnih plata. Gledaj ako ikako možeš da se snađeš i otplaćuješ to na vreme, jer u suprotnom će ti nabiti kamatu, pa ćeš tek onda biti u problemu.

[Ovu poruku je menjao Marko_L dana 23.05.2010. u 23:39 GMT+1]
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: Krediti i dozvola firme. Sta tu moze da se uradi?23.05.2010. u 22:23 - pre 169 meseci
Citat:
anakin14: da,da banka ce fancy recima da objasni jadnim malim lemminzima da oni nisu zelenasi, tj da oni u stvari ne pozajmljuju pare na kamatu... sto je najgore lemminzi ce i misliti tako... jedina razlika izmedju banke i zelenasa je u kamatnoj stopi...


Istina.. kao sto je istina da ce svaka banka da se potrudi da se nagodi sa klijentom pre nego sto pribegne za represivnim merama jer ne zele negativan publicitet.
Ako covek ne moze da isplacuje toliku ratu ponudice mu drugi kredit za refinansiranje ili sta vec. Uglavnom bolece i to je lekcija za ubuduce ali daleko od toga da ih nije briga.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: Krediti i dozvola firme. Sta tu moze da se uradi?23.05.2010. u 22:25 - pre 169 meseci
Naravno da ih je briga - ali ne za zaduzenog, nego za sebe tj. kako da povrate sto vise para a mozda i zarade nesto u procesu ;-)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: Krediti i dozvola firme. Sta tu moze da se uradi?23.05.2010. u 22:29 - pre 169 meseci
pa to.. naravno da nisu crveni krst ali ne verujem da idu preko kolena po naplatu vec gledaju da realizuju posao i jos ako se omaste + za njih.
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Krediti i dozvola firme. Sta tu moze da se uradi?23.05.2010. u 22:32 - pre 169 meseci
Citat:
I da.. banci je bitan klijent jer banke ne vole da se stvara o njima slika zelenasa. Takodje im je u cilju da klijent pozivi i da im vrati dug bez mnogo peripetija.

Citat:
Istina.. kao sto je istina da ce svaka banka da se potrudi da se nagodi sa klijentom pre nego sto pribegne za represivnim merama jer ne zele negativan publicitet.
Ako covek ne moze da isplacuje toliku ratu ponudice mu drugi kredit za refinansiranje ili sta vec. Uglavnom bolece i to je lekcija za ubuduce ali daleko od toga da ih nije briga.

Tačno, banka će gledati da na sve načine izađe u susret klijentu, jer i njoj se isplati da povrati svoje pare uz što manje cimanja i peripetija. Međutim, to izlaženje u susret se ne ogleda u tome da će se ograničiti na trećinu tvoje plate, jer kao što već rekoh, mnogi bi to mogli da iskoriste tako što će uzeti neki poveći kredit, a onda se dogovorili sa poslodavcem da im zvanično isplaćuje minimalac i onda otplaćivali kredit narednih 500 godina ili dati otkaz pa ne otplaćivati ništa, jer trećina od nula je i dalje nula. Nijedna banka to sebi neće dozvoliti. Banka će ti izaći u susret koliko da ti odloži plaćanje rate na mesec-dva ili tako što će ti ponuditi kredit za refinansiranje, ali nijedna od tih opcija nije besplatna. Ako ti odlože dva meseca, to ne znači da ti neće zaračunati kamatu na taj period, a ako ne zaračunaju, umesto jedne, sačekaće te 3 rate odjednom, ili oba, zavisno od banke. U drugom slučaju, rešavaš prvobitni kredit, ali na vrat navlačiš drugi koji će te u krajnjem zbiru koštati više nego da nastaviš da otplaćuješ ovaj koji već imaš. Dakle, šta god da izabereš, moraš imati spreman plan kako ćeš to otplaćivati, inače ćeš samo tonuti sve dublje i dublje.

Dakle, upravo zato ja i dalje preporučujem čoveku da se snađe kako zna i ume i otplaćuje kredit koji već ima, jer će ga sve druge solucije koštati mnogo više.

[Ovu poruku je menjao Marko_L dana 23.05.2010. u 23:42 GMT+1]
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Krediti i dozvola firme. Sta tu moze da se uradi?24.05.2010. u 08:35 - pre 169 meseci
^^^^


Ovo je pravi odgovor, a ne Anakinovo trolovanje. Ako možeš da izdržiš, otplati ovaj kredit, a ako ne možeš, onda vidi da li možeš da uzmeš kredit za refinansiranje na duži otplatni rok. Bude manja rata mesečno, ali duže traje, jer je na veći vremenski rok i na kraju im vratiš mnooogo više od te cifre koju si uzeo, ali ako nemaš izbora, šta je, tu je, na tebi je da proceniš.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Krediti i dozvola firme. Sta tu moze da se uradi?

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 24775 | Odgovora: 49 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.