Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kupovina PC konfiguracije, saveti

[es] :: PC Konfiguracije :: Kupovina PC konfiguracije, saveti

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9185 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

White
Dušan Krivošija
Novi Sad

Član broj: 44499
Poruke: 47
*.81.eunet.yu.

Jabber: white@elitesecurity.org
Sajt: www.bajt.rs


+1 Profil

icon Kupovina PC konfiguracije, saveti28.08.2006. u 21:30 - pre 214 meseci
Potrebni su mi saveti i preporuke oko kupovine standardne desktop PC konfiguracije krajem septembra, pocetkom oktobra. Zanimaju me prakticno sve komponente, od procesora i graficke do kucista.

Racunar ce sluziti pretezno za programiranje pod linuxom, programski jezici assembler,c++,java (za pocetak), kao i drugi. Naravno, bilo bi pozeljno da se na njemu moze igrati stogod, ali bez preterane zahtevnosti. Trebala bi neka "best-buy" graficka koja bi mogla da izvuce onoliko koliko vredni, nista preterano.
Monitor ce najverovatnije biti TFT i tu bih posebno molio za preporuku posto mi se cini da ima na trzistu svega, posebno sto se tice mrtvih pixela sto sam video kod mnogo ljudi.
Cena kompletnog racunara bi trebalo da bude od 600 da to 800e.

Hvala unapred!
 
Odgovor na temu

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Kupovina PC konfiguracije, saveti28.08.2006. u 22:27 - pre 214 meseci
800 evra, kažeš. Pa, može dosta solidna mašina da se dobije za te pare već i danas, a pogotovo će to biti početkom oktobra kad ti planiraš kupovinu, jer će se dotad pojaviti neke nove komponente, a i cene bi trebalo makar malo da padnu.

Ovako, pošto su pre mesec dana cene dualcore procesora(bilo Intel bilo AMD) DRASTIČNO pale, konačno i AMD ima da ponudi relativno povoljnu cenu, mada ne baš kao Intel, ali to je i logično pošto je većina AMD dualcore procesora bito brža od Pentium D procesora.

Moj grubi predlog(ne znam cene, ali bi trebalo da su u rangu sa tvojim očekivanjem)

Procesor: Athlon64 X2 3800+ AM2 (oko 170 evra, radi na 2.0 GHz, cena proverena) ili Pentium D 945 (oko 180 evra, radi na 3.4 GHz, cena je proverena)

Matična ploča: za Intel mašinu (GYGABYTE GA-8I945PLGE-RH, 75 evra, PCI-E), a za AMD (Asus M2N-E Nvidia Nforce 570 Ultra, PCI-E, socket AM2, 100 ili malo manje evra, ali yato je vrlo kvalitetna)

kućište i napajanje: bilo koje, ali sa malo boljim napajanjem od bar 450 do 500 W, vidi da kupiš ili Coolermaster ili LC napajanje, nemoj ni da razmišljaš o napajanju koje košta 8 evra

miš i tastatura: apsolutno nebitno, vrši posao svaki. Možda hoćeš Logitech MX518 miš, oko 35-40 evra mu je cena

hard-disk: sa daljim padom cena diskova, preporučujem ti da ne ideš ispod 250 GB, Maxtor od 250 košta oko 80 evra, Sata 2 7200 rpm, dok Maxtor 300 GB Sata 2 košta oko 97 evra, 16 MB keš.

DVD rezač: ionako je to danas konfekcija, samo izbegavaj Samsung ili Pionir 110D, Pioneer 111D se pokazao dosta boljim.

Memorija: naravno, DDR2 memorija ti je potrebna. Tu nemaš mnogo izbora jer su bolje DDR2 memorije dosta skuplje od običnih, pa ti zato preporučujem GEIL DDR2 533,CL4 2x512 MB, cena oko 86 evra za dva modula od 512 MB

Grafička kartica: Definitivno, Nvidia 7300GT, koja košta oko 97 evra a daje izuzetne performanse u igrama.

Monitor: Tu ti ne bih preporučio da još uzimaš TFT, jer nemaju vernu reprodukciju boja, a i zašto bi davao 100 evra više za TFT monitor od 17 inča, kada imaš dobre CRT monitore(isto 17 inča) koji koštaju oko 100 evra pa i manje. Oni dobri CRT 17-inčni koštaju oko 115-125 evra.


P.S. Cene koje sam ti navodio važe samo za Beograd i proverio sam ih u cenovnicima, tako da nema laži i prevare.
Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

M-84 AB1

Član broj: 85667
Poruke: 519
*.dialup.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Kupovina PC konfiguracije, saveti28.08.2006. u 23:44 - pre 214 meseci
Covek zna, ja bih ga poslusao bez rezerve!


Citat:
Pentium D 945 (oko 180 evra, radi na 3.4 GHz, cena je proverena)


Stvarno?? Ko (ili sta) ti je izvor?

Pa to je jednom recju KRASNO!!!

Ja nasao na Konfiguratoru D 930 za 195 evra. Koliko je konfigurator pouzdan?

 
Odgovor na temu

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Kupovina PC konfiguracije, saveti29.08.2006. u 00:50 - pre 214 meseci
Pouzdan je, samo trebaš da pretražuješ od firme do firme da bi našao cenu od 181 evro, koliko precizno košta. Naravno, redovni update je veoma preporučljiv.
Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Član broj: 36176
Poruke: 2840
195.252.85.*



+3 Profil

icon Re: Kupovina PC konfiguracije, saveti29.08.2006. u 02:16 - pre 214 meseci
Citat:
(GYGABYTE GA-8I945PLGE-RH, 75 evra, PCI-E)


ja bih za ovo rekao da je no-no, jer ima 945pl, najkrdzaviji od svih chipseta. narocito za 9xx. odgovarajuca ploca je ili ga 965-s3 ili 945p-g. ispod toga se ne isplati ici

graficku bih ti preporucio 7600gs- malo skuplja, znatno bolja.

sto se monitora tice, tft nije bas zahvalan za igrice, ali i crt monitori iz nize klase (cena do 150e) su zadnjih godinu dana ocajni- tako da manje vise isto ti dodje.

[Ovu poruku je menjao Nenad Vranjanac dana 29.08.2006. u 15:41 GMT+1]
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

White
Dušan Krivošija
Novi Sad

Član broj: 44499
Poruke: 47
*.183.eunet.yu.

Jabber: white@elitesecurity.org
Sajt: www.bajt.rs


+1 Profil

icon Re: Kupovina PC konfiguracije, saveti29.08.2006. u 17:52 - pre 214 meseci
Hvala puno na brzim odgovorima. Da, zaboravio sam to da napomenem, da uzimam tek za mesec dana tako da su moguca kolebanja cena na trzistu, kao i promene (na primer, dolazak AMDovog AM2).
-Monitor mi i predstavlja veliki broblem oko koga mi i treba najvise saveta, bas zbog tog problema - TFT nije bas super, a cena nije bas niska. Tako da je i meni jasno da je CRT i dalje bolji, ali opet, koliko je sada pametno kupovati CRT, imam osecaj kao da cu automatski izgubiti pola para koje sam ulozio. A TFT je takodje malo nepouzdan (imam primer kod prijatelja koji su nezadovoljni mnogim karakteristikama kod raznih modela).
-O grafickama koje ste predlozili ne znam nista, ali su i kao takve, preporucene - OK!
-Naravno, DDR2, ali me zanima da li mislite da je pametnije da uzmem 2x512 sada ili da uzmem u jednom mogulu 1GB, tako da mogu za nekih, recimo 5-6 meseci da dodam jos 1GB. Pretpostavljam da su navedene ploce dual-channel i da su zbog toga stavio dva modula. Zanima me da li je poboljsanje bas toliko znacajno ili bi mogao i da sljaka neko vreme dok ne skupim malo kesa za jos 1GB?
-DVD-ROM - nemam primedbe, samo da li ce biti 111D za mesec dana?
-Hard disk bi naravno uzeo do najvece velicine kada je skok cene mali, tako da se slazem sa tih 250GB-300GB. Jedino me zanima, po vasem iskustvu, koliko se primeti povecanje kesa? Da li vredi dodati koji evro za kes?
-Za procesor, nije mi jasno... Pentium D je skuplji 10e, a radi na 1.4GHz vecoj frekvenciji? U cemu je stvar? Sta je bolje (spram mojih namena) uzeti AMD AM2 ili Pentim D?

Stalno pominjem da je to za nekih mesec dana unapred, mada nije mi toliko fiksirano. Kada mislite da ce cene biti najpovoljnije od sada pa do novembra. Da li bi trebalo da bude nekih kretanja gore-dole? Mogao bih mozda da pozurim ili da sacekam ako bi mi to znacilo.

Hvala jos jednom da brzim odgovorima, pozdrav!
 
Odgovor na temu

knedlica
Milos Knedlevic
Beograd

Član broj: 108473
Poruke: 2
212.200.0.*

ICQ: 122


Profil

icon Re: Kupovina PC konfiguracije, saveti29.08.2006. u 18:10 - pre 214 meseci
UF OVAKO.... ZA TEBE I PROGRAMIRANJE KOJE zelis da radish odlicna konfiguracija ti je....

uzmi amd 64 na 3200+ nishta jace
plocu bilo koju sa nforce 3 chipsetom
grafichka: GeForce 6600gt (oko 140 sa PDVom)se pokazala kao najbolja graficka za sve vrste igara... ima 128mb 128b i ima sve pixel shadere i vertex BLA BLA BLA>... uglavnom to ti je to... a za had i ostalo se odluci sam
pozdraw
kneXoN
 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Član broj: 36176
Poruke: 2840
195.252.85.*



+3 Profil

icon Re: Kupovina PC konfiguracije, saveti29.08.2006. u 20:23 - pre 214 meseci
moze i to, samo da umesto umesto 6600gt, uzme 7600gs koja je :novija, jaca, malo jeftinija, ima silent varijanta bez ventilatora....
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: Kupovina PC konfiguracije, saveti29.08.2006. u 21:27 - pre 214 meseci
Prvo, sto god se danas radi radi se da bude kompatibilno s windowsima a za linux se manje gleda pa prije konacne kupnje pogledaj na raznim linux forumima i sajtovima jeli itko imao kakvih problema sa tim hardverom, cisto da ne kupis nesto a poslije se grizes i nadjes da to pod linuxom ne radi kako treba.

Nadalje; glede memorije uzmi 1×1GB jer iovako ionako ces to kako kazes nadograditi a dual channel ne donosi drasticno poboljsanje i moci ces bez problema raditi i bez njega. Kod diska bi bilo preporucljivo uzeti disk sa nesto vise cache memorije jer mu dobro dodje ali opet,ako ti cijena izmedju dva modela prelazi 10€ u veci cache se nikako ne isplati ulagati. Oko monitora bi ti bas preporucio lcd jer posto vecinom radis sa staticnom slikom tu bi lcd bio dobar izbor.Ako dugo programiras manje te zamara za oci. No, lcd je nesto skuplji,a crt jeftiniji. Ako ti prostor dozvoljava investiraj slobodno u crt ali uzmi kvalitetnu stvar (cak ti ove mrge od 19" uopce nisu skupe a slika im je odlicna) a ostatak love koje bi potrosio za lcd ostavi za kupnju ugodne uredske foteljice :) Nebi vjerovao ali i to je vazno da se ocuva zdravlje :)

 
Odgovor na temu

mulaz
Ljubljana

Član broj: 47602
Poruke: 2239
*.dial-up.dsl.siol.net.

Jabber: mulaz@elitesecurity.org
Sajt: www.mulaz.org


+184 Profil

icon Re: Kupovina PC konfiguracije, saveti29.08.2006. u 22:10 - pre 214 meseci
e da.. graficku kupi nvidiu... ati ima bar za sad jos malo khm... buggy drivere za linux :)
Bolje ispasti glup nego iz aviona
http://www.mulaz.org/
 
Odgovor na temu

White
Dušan Krivošija
Novi Sad

Član broj: 44499
Poruke: 47
*.110.eunet.yu.

Jabber: white@elitesecurity.org
Sajt: www.bajt.rs


+1 Profil

icon Re: Kupovina PC konfiguracije, saveti30.08.2006. u 10:53 - pre 214 meseci
Evo jos nekih pitanja, a odnose se na razlike u nekim tipovima hardvera:
- Modem, da li znaci nesto ako je hardware-ski ili nije, mada znam da je razlika u ceni mizerna, cisto me zanima. Koji biste preporucili za nase uslove?
- Monitor, ukoliko to bude TFT, da li se svi povezuju preko DVI-a. Ako je odgovor NE, da li bi trebalo da na to obratim paznju? Jel ima koristi od DVI-a?
- Kakva su vasa iskustva sa NEO i Blueberry kucistima?

Citat:
Nenad Vranjanac: moze i to, samo da umesto umesto 6600gt, uzme 7600gs koja je :novija, jaca, malo jeftinija, ima silent varijanta bez ventilatora....

Kako to radi bez ventilatora i da li je mozda ipak bolja klasicna varijanta?

Jos jedna stvar, kog proizvodjaca HDD-a preporucujete? Nacuo sam da maxtor nije tako pouzdan u poslenje vreme i da je bolje uzeti wd?

Hvala, pozdrav!
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Kupovina PC konfiguracije, saveti30.08.2006. u 11:06 - pre 214 meseci
1. Ne znači ništa, mislim da je značilo nešto u vreme starijih konfiguracija, ali danas ne (imam najjeftiniji softverski koji godinama radi bez greške).
2. Ne. Najosnovniji modeli imaju klasičan D-Sub priključak (ako sam dobro rekao), skuplji imaju i DVI. Na poslu imam monitor koji sam priključivao i preko DVI i preko D-Sub i u svakodnevnom radu (office, net, i sl.) nisam primetio nikakvu razliku (mada neki tvrde da je DVI primetno bolji). Po meni, ne bi trebalo da bude presudan faktor u nabavci monitora.
3. Koliko para, toliko i muzike. Verovatno ne bi bila loše kombinacija neo kućište i neko bolje napajanje umesto fabričkog.

 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Član broj: 36176
Poruke: 2840
195.252.85.*



+3 Profil

icon Re: Kupovina PC konfiguracije, saveti30.08.2006. u 13:56 - pre 214 meseci
Citat:
Kako to radi bez ventilatora i da li je mozda ipak bolja klasicna varijanta?

Jos jedna stvar, kog proizvodjaca HDD-a preporucujete? Nacuo sam da maxtor nije tako pouzdan u poslenje vreme i da je bolje uzeti wd?

Hvala, pozdrav!


radi vise nego lepo ako nisi namerio veci overclock. naravno postoji i identicna verzija, samo aktivno hladjena. ali one su uvek bucnije.

uz takvu konfiguraciju racunaj da moras kupis jos 1-2 ventilatora od 12cm i zbog procesora i northbridgea, a i zbog graficke. neka kucista ih vec imaju ugradjene. kad ih montiras, kuciste ce ti biti i tise i hladnije nego da imas aktivno hladjeno graficku.

svi pljuju po maxtoru, meni su dobri. svi moji diskovi su maxtor (sem seagate na 286ici ;-) )
poslednji je sata 200gb star 6 meseci: veliki + mu je sto je hladan ko spricer i pri max opterecenju, a - je sto je dosta bucan. moj drug je neadvno kupio wd sata 250gb koji je tisi, ali vreo...
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

White
Dušan Krivošija
Novi Sad

Član broj: 44499
Poruke: 47
*.183.eunet.yu.

Jabber: white@elitesecurity.org
Sajt: www.bajt.rs


+1 Profil

icon Re: Kupovina PC konfiguracije, saveti30.08.2006. u 19:47 - pre 214 meseci
Citat:
Nenad Vranjanac: radi vise nego lepo ako nisi namerio veci overclock. naravno postoji i identicna verzija, samo aktivno hladjena. ali one su uvek bucnije.

uz takvu konfiguraciju racunaj da moras kupis jos 1-2 ventilatora od 12cm i zbog procesora i northbridgea, a i zbog graficke. neka kucista ih vec imaju ugradjene. kad ih montiras, kuciste ce ti biti i tise i hladnije nego da imas aktivno hladjeno graficku.

svi pljuju po maxtoru, meni su dobri. svi moji diskovi su maxtor (sem seagate na 286ici ;-) )
poslednji je sata 200gb star 6 meseci: veliki + mu je sto je hladan ko spricer i pri max opterecenju, a - je sto je dosta bucan. moj drug je neadvno kupio wd sata 250gb koji je tisi, ali vreo...


12cm su ventilatori koji idu na kuciste.... kao na napajanju?

Znaci, bolje je uzeti neko "lepo" kuciste sa bilo kakvim napajanjem i uz to neko kvalitetno napajanje solo i ugraditi ga. Ne znam cene, ali pretpostavljam da je tako jeftinije nego kupovanje kompletnog napajanja skupljeg proizvodjaca. Inace, kako se to odrazava na garanciju konfiguracije?

Sta je onda tu bolje, "zrtvovati se" bucnim maxtorom ili hladiti WD??

Edit: Kako se odrazava to kada je napajanje lose? Kako bi radilo ukoliko bi uzeo neko "srednje" cene ali mnogo jace nego sto mi treba (citaj: najjace koje ima na trzistu). Ili kada bi koristio jedno od tih prosecnih dok ne pokaze znake slabosti, a onda ubacio drugo, kvalitetno? Elem, sve se svodi na ono moje prvo pitanje u editu.

[Ovu poruku je menjao White dana 31.08.2006. u 12:03 GMT+1]
 
Odgovor na temu

tjelka
zvonko staklic
Hollywood

Član broj: 7185
Poruke: 109
*.dsl.iskon.hr.

Sajt: www.modul-c.com


Profil

icon Re: Kupovina PC konfiguracije, saveti01.09.2006. u 11:17 - pre 214 meseci
Super konfiguracija sa vrha posta. Bacio sam se u ponude, baš i ja kupujem pilu, u Zagrebu izađe oko 6000,00 kn cca 840 €.
Ima li tko savjet za dva monitora, jer sam web programer, windows (uglavnom) web asp.net dakle studio net photoshop macromedia i to.. Kolega ima dva monitora pomoću neke stare kartice dual crt monitori i to je milina za rad. Na jednom kod na drugom tablice iz baze podataka, ili na jednom photoshop a na drugom testiranje u macromedia pa browser, super stvar za radit brzo i pregledno. Dakle neka dobra kombinacija biće dual dvi ili postoji li mogućnost dvije jeftinije pcie kartice ili tako što... Nisam baš nešto lud od novaca (tehnički za auto, servis, skup benzin, režije i to..)

Hvala najljepšpa!
Hvala najljepša!
 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Član broj: 36176
Poruke: 2840
195.252.85.*



+3 Profil

icon Re: Kupovina PC konfiguracije, saveti01.09.2006. u 15:52 - pre 214 meseci
Citat:
White
Znaci, bolje je uzeti neko "lepo" kuciste sa bilo kakvim napajanjem i uz to neko kvalitetno napajanje solo i ugraditi ga. Ne znam cene, ali pretpostavljam da je tako jeftinije nego kupovanje kompletnog napajanja skupljeg proizvodjaca. Inace, kako se to odrazava na garanciju konfiguracije?

Sta je onda tu bolje, "zrtvovati se" bucnim maxtorom ili hladiti WD??

Edit: Kako se odrazava to kada je napajanje lose? Kako bi radilo ukoliko bi uzeo neko "srednje" cene ali mnogo jace nego sto mi treba (citaj: najjace koje ima na trzistu). Ili kada bi koristio jedno od tih prosecnih dok ne pokaze znake slabosti, a onda ubacio drugo, kvalitetno? Elem, sve se svodi na ono moje prvo pitanje u editu.


1. za oko 80-90e mozes da nadjes dobra cooler master kucista (na primer centurion 541), sa dobrim napajanjem oko 400W. sto se tice garancije, sve zavisi od toga gde uzimas komp- ako tvoj prodavac ne dozvoljava izmene na konfiguraciji, ti im onda reci da pri sklapanju odmah zamene napajanje.
za samo kuciste nemoj gledati da bude lepo, vec ima puno otvora za ventilaciju i to od 12cm; i da sasija koja drzi maticnu bude cvrsta, nesavitljiva, najbolje celicna (a ne aluminijumska- to mozes da ocenis po tezini kucista)

2. sto se tice hdd-ova, nisam se lepo 'odrazio' pa si me pogresno shvatio. sa diskovima nema pravila. kad se opredelis za konkretan model raspitaj se da li je nekome pravio probleme.

3. napajanja srednje cene (20-30e) ne uzimaj jer se ona od jeftinih razlikuju uglavnom po ceni.
problem sa njima je sto cak i ako imaju obelezenu snagu od 600 i vise W realno mogu da izdrze mnogo manje od kvalitetnog napajanja sa nominalnih 380W. takodje, nedostaju im i zastite koje imaju kvalitetna napajanja.
sto se tice rizika- ni tu nema pravila. ja imam kung-fu 400W, ali se vec 6 meseci odlicno pokazao. a nekim ljudima je pregorevalo, pocev od ploce memorije, cpu... a nekima je samo komp radio nestabilno. dakle- nema pravila.
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

Miso Kovacevic
Shomac ExYU Team
Banja Luka R.S.

Član broj: 92420
Poruke: 1577
*.teol.net.

Sajt: www.exyuteam.org


+9 Profil

icon Re: Kupovina PC konfiguracije, saveti02.09.2006. u 10:51 - pre 214 meseci
Kao sto kaze Nenad nemam pojma zasto pljuju po maxtoru. Ja imam maxtor Max 10 sata 2 od 80 Gb star nekih 4-5 mjeseci i radi super i sto je najvaznije uopste se necuje. E sad to vjerovatno zavisi od modela. Sto se tice konfiguracije slazem se sa gore navedenim komponentama. I najbolje je da uzmes 1x1GB memorije pa poslije kad ti zatreba mozes da dodas jos jedan modul. A sto se tice rada sa dva monitora koliko je meni poznato skoro sve kartice podrzavaju rad sa dva monitora. Ispravite me ako grijesim.
Nekada sam bio ljudsko bice... a onda sam dobio modem.

Moja masina:
Phenom II X4 B50 @ 3.7GHz AC Freezer 64 Pro
GA MA790X UD4
MSI 9600GT OC Edition
KingMax 2x1GB DDRII 800Mhz + OCZ 2x1GB 800MHz
2x WD Caviar SATA II 250GB RAID 0
WD10 EARS 1TB
DVD-RW PIONEER DVR-112D
Creative X-Fi XtremeMusic
SkyStar 2.6D; DVB Viewer V4.5.0
 
Odgovor na temu

tjelka
zvonko staklic
Hollywood

Član broj: 7185
Poruke: 109
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.modul-c.com


Profil

icon Re: Kupovina PC konfiguracije, saveti05.09.2006. u 17:29 - pre 214 meseci
Kako da spojim dva lg flatron monitora recimo na jednu geforce4 karticu sa jednim vga i jednim kompositnim izlazom? Naravno ako želim da oba monitora rade barem na 85 hz u 1024 x 768

Mislim da je to nemoguće dobiti.
Hvala najljepša!
 
Odgovor na temu

White
Dušan Krivošija
Novi Sad

Član broj: 44499
Poruke: 47
*.dialup.neobee.net.

Jabber: white@elitesecurity.org
Sajt: www.bajt.rs


+1 Profil

icon Re: Kupovina PC konfiguracije, saveti06.10.2006. u 22:44 - pre 213 meseci
Izbor komponenti se, prema vasim savetima sveo na sledece:

GRAFICKA:

VGA PCI-E 256MB DDR2 GeForce 7600GS, 2xDVI, TV-out, 128bit - 134e
VGA PCI-E 256MB DDR2 3.0ns GeForce 7300GT DVI, SilentFX, TV-out, 128bit – 95e


PROCESOR:

CPU Athlon 64 2.0 GHz, 512kb + 128kb, socket AM2 – 90e
CPU Athlon 64 2.2 GHz, 512kb + 128kb, socket AM2 – 100e
CPU P4 Celeron D 3.20 GHz 512kb, 533MHz, S.775 – 80e
CPU P Dual-Core 805 - 2.66 GHz 2 x 1Mb L2, 533MHz, S.775 – 110e
CPU P Dual-Core 820 - 2.8 GHz 2 x 1Mb L2, 800MHz, S.775 – 130e

MONITOR:

Samsung TFT 920N ili 940N (DVI) ~ 230e


HDD:

Maxtor HDD 200 GB 7200rpm / Serial ATA / 8MB – 80
Maxtor HDD 250 GB 7200rpm / Serial ATA / 8MB – 100
Seagate HDD 250 GB 7200rpm / Serial ATA NCQ 3Gb/s / 16MB, 8 ms avg – 100
WD HDD 250 GB 7200rpm / Serial ATA II 3.0Gb/s / 16MB – 85


OPTIKA:

DVR-111D DVD +R/-R 16x,+RW 8x, -RW 6x, +R DL 8x, CDRW 40x32x32, D Layer, bulk – 36e


MEMORIJA:

Transcend DDR2 512MB 240pin PC-667/CL5 – 75e (2x?)



KUCISTE:

1. Cooler Master Miditower Centurion 532, ATX, 380W, Alu+SECC, Silver/Black, 2 x fan 12cm, 5x5,25, 1+5x3,5, RoHS – 92e

2. Chieftec Miditower Dragon Case, 350W, 3x5.25, 2+2x3.5 – 78e

3. Miditower Case 331, 300W P4, 2xUSB+Audio, ATX, 4*5.25", 2+5*3.5", Black/Silver – 30e
+ Power Supply Delta ATX 400W CE for P4 (V. 2.0) with 12cm Fans, Active PFC – 57e


Cene su prema firmi PIN Computers sa PDV-om. Molim za komentare i napomene. Takodje, koja bi ploca cene oko 100e odgovarala ostalim komponentama. Prednost dajem Intel procesorima.

Hvala, pozdrav!
 
Odgovor na temu

djurika
pera mrdja

Član broj: 69635
Poruke: 11
82.208.195.*



Profil

icon Re: Kupovina PC konfiguracije, saveti09.10.2006. u 22:52 - pre 213 meseci
MSI SAM2 K9N NEO-F nF 550 81,42
AMD AM2 S64 3200+(1800) 128K BOX 90nm,1800Mhz,L2-Cache 128KB,L1-Cache 128KB 79,77
Transcend DDR2 512MB 240pin PC-667/CL5 75 2x
WD 250GB 7200rpm 8MB 300MB/s 8.9m SATAII Caviar SE 84
Chieftec GPS450 450W PSU (Retail) 65,37
MSI nVidia NX7600GS-T2D256EH PCI-E /400MHz/800MHz/256MB DDR2/128-bit/TV&2xDVI/SLI 129,8
optika 35
kuciste 25
mis 5
tastatura 5
za monitor ne znam sta bi ti reko odluci sam
 
Odgovor na temu

[es] :: PC Konfiguracije :: Kupovina PC konfiguracije, saveti

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9185 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.