Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nova Midea MSF 12-HR neće ni da hladi ni da greje....?!

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Nova Midea MSF 12-HR neće ni da hladi ni da greje....?!

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 25447 | Odgovora: 42 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ilkebgd
BGD

Član broj: 73549
Poruke: 414
*.beobug.com.



+1 Profil

icon Nova Midea MSF 12-HR neće ni da hladi ni da greje....?!01.09.2006. u 17:59 - pre 213 meseci
Imam Mideu MSF 12 HR kupljenu pre 2 meseca otprilike, a korišćena je svega 15-ak dana (kad su bile velike vrućine) i to ne po ceo dan nego par sati dnevno. i hladila je odlično.

medjutim pošto je sada bilo nekoliko relativno hladnih dana (temperatura 11-12 stepeni napolju a na terasi gde mi je kompresor imam termostat i on je pokazivao da je na terasi 14 stepeni) ja hteo da je iskoristim malo i za grejanje. bilo da stavim na Auto mod i podesim bilo koju temperaturu (20-30 stepeni) ili da stavim baš na mod za grejanje i isto stavim na bilo koju temperaturu (20-30) ona jednostavno ne greje!

kompresor počne da radi i svetli crvena lampica ali ne duva uopšte a malo kasnije počne da duva ali ne topao vazduh nego kao da radi samo ventilator, znači vazduh sobne teperature duva...

šta bi moglo da bude u pitanju???

[Ovu poruku je menjao ilkebgd dana 01.11.2006. u 22:02 GMT+1]
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Nova Midea MSF 12-HR neće da greje....?!01.09.2006. u 22:02 - pre 213 meseci
Moja radi dobro. Mada ona crvena lampica nije grejanje, već valjda odmrzavanje, a onda se ugasi i ostane da svetli samo zelena, i počne da greje. Treba joj malo vremena da se "zaleti", ali kad počne da greje onda je sasvim ok.
 
Odgovor na temu

ilkebgd
BGD

Član broj: 73549
Poruke: 414
*.beobug.com.



+1 Profil

icon Re: Nova Midea MSF 12-HR neće da greje....?!02.09.2006. u 09:50 - pre 213 meseci
šta ima da se odmrzava na +14 :) a koliko joj treba vremena za to "zaletanje" odnosno da počne da greje??
 
Odgovor na temu

ar nogard
yimisin starka
gamer
unlocated

Član broj: 107116
Poruke: 170
212.200.123.*

Sajt: eliteptcbusiness.com


+16 Profil

icon Re: Nova Midea MSF 12-HR neće da greje....?!02.09.2006. u 11:26 - pre 213 meseci
ja imam mideu 12 ne znam tacno koji je model ali prilikom prebacivanja iz rezim u rezim treba da prodje minimum 3 minuta da bi pocela da radi kako treba mislim ventilator duva ali topao vazduh ne izlazi odmah tek kasnije kada se sistem prilagodi pa ti lepo stavi na rezim grejanja i sacekaj a temp stavi na max pa vidi sta se desava.

ereht tuo morf ma I
 
Odgovor na temu

ilkebgd
BGD

Član broj: 73549
Poruke: 414
*.beobug.com.



+1 Profil

icon Re: Nova Midea MSF 12-HR neće da greje....?!02.09.2006. u 12:11 - pre 213 meseci
a koliko da sačekam?? ja sam čekao možda 20 minuta i nije počela da greje. posle sam probao opet i ništa... koliko da čekam, sat vremena?
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Nova Midea MSF 12-HR neće da greje....?!02.09.2006. u 12:40 - pre 213 meseci
Pa za 20 minuta bi već morala da počne da greje. Ako ti i dalje svetli crvena lampica, tu nešto ne valja.
 
Odgovor na temu

ilkebgd
BGD

Član broj: 73549
Poruke: 414
*.beobug.com.



+1 Profil

icon Re: Nova Midea MSF 12-HR neće da greje....?!02.09.2006. u 13:05 - pre 213 meseci
ma jok crvena lampica svetli samo par minuta na početku, tada i ne duva, onda se ugasi crvena lampica i počne da duva ali ne greje, kompresor radi neprekidno a ona duva vazduh sobne temperature i tako 20-ak minuta. i ja se onda iznerviram i ugasim je...
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.ilink.static.sezampro.yu.



+896 Profil

icon Re: Nova Midea MSF 12-HR neće da greje....?!04.09.2006. u 13:05 - pre 213 meseci
Crvena lampica svetli u dva slucaja: kada se ukljuci na rezim grejanja i kada se odledjuje klima. Ako ste primetili pored nje pise PRE-DEF. A da ste procitali uputstvo, znali bi i sta to znaci:

1. PRE - Prevent cold airflow
2. DEF - Defrost

Elem, klima kad se ukljuci na grejanje nikad ne moze odmah da duva toplo, nekad je potrebno cak i nekoliko minuta da prvo krene lagano (mlako) i jos par minuta da dostigne punu temperaturu na isparivacu. Funkcija Prevent cold airflow radi ono sto joj ime kaze. Da klima ne bi duvala hladno dok ne postigne zadovoljavajucu temp (kome bi bilo prijatno da duva hladno kad je zima, zar ne?). na isparivacu, nece ni duvati ili ce duvati jako, jako slabo (cak se i ne oseti, zavisi od modela do modela), tj. vrti ventilator unutra na nekoj mizernoj brzini. Tada svetli crvena lampica. Kada se ona ugasi, temperatura na isparivacu je presla 30 stepeni i klima pocinje da duva topao vazduh. Medjutim, posto je vazduh koji izduvava ispod telesne temperature dok ne dogura na nekih 35-36 necete ni osetiti na kozi da greje (iako greje), vec subjektivno ce vam delovati da je hladan vazduh (iako nije).

Nekoliko stvari vezano za grejanje u LETNJEM i PROLECNOM periodu: prvo izmerite temperaturu u sobi. Klima nece grejati ako je temperatura u sobi visoka (recimo 25-26 stepeni). Namestite temperaturu na 28 ili 30 na daljinskom cisto da pocne da greje. Klima meri unutrasnju temperaturu i odredjuje da li ce da greje ili ne. Ja sam se sad grejao kad je bilo napolju 11-12 a unutra oko 19-20 stepeni i Midea je radila apsolutno fantasticno, vec 2-3 minuta nakon gasenja PRE-DEF lampice je duvala toplo a nakon jos par minuta vrelo. Trebalo je oko 10 minuta da sa 20 digne na 26 stepeni u sobi (od paljenja klime).

Ili ti je pretoplo UNUTAR sobe i uopste ne startuje grejanje - podesi na daljincu 28 ili 30 i onda vidi. Drugo, sta smatras pod radom kompresora? Ako vrti ventilator spoljne jedinice, ne mora da znaci da ce ukljucivati kompresor.

Ako si namestio na 28 stepeni a u sobi je recimo 22-23 ili niza i nepocne barem mlako da duva posle par minuta, onda inesto nije u redu sa klimom (termostat mozda). Jer, ako hladi dobro, grejace dobro. Jedino sto mi pada napamet je da reverzibilni ventil ne radi.

Ovo vazi kad je klima u HEAT modu, ne AUTO.

Drugo znacenje PRE-DEF lampice je razledjivanje klime - a to cete primetiti kad klima stane sa radom u toku grejanja, upali lampicu i napravi cudan "swooosh" zvuk i krene da odledjuje (to swooosh je ukljucivanje reverzibilnog ventila).

Dakle, bez obzira na spoljnu temp. izmeri unutrasnju temp. u sobi i namesti temperaturu na klimi po tome. Nekad hoce da ukljuci grejanje, pa kad iskljuci PRE-DEF onda izmeri temp. i ugasi kompresor a spoljni i unutrasnji ventilator rade jos koji minut nakon toga.

I budi spreman da ces prvo da osetis da ti mozda cak i bas bas mlako duva prvih par minuta, ako nikad dosad nije grejala.

Ako bas nista ne greje, onda zovi servis, meni ovo mirisi na previsoku temp. unutar prostorije.
 
Odgovor na temu

ilkebgd
BGD

Član broj: 73549
Poruke: 414
*.beobug.com.



+1 Profil

icon Re: Nova Midea MSF 12-HR neće da greje....?!04.09.2006. u 17:04 - pre 213 meseci
evo danas je toplo relativno (29 stepeni) pa sam uključio klimu na hladjenje. i sad neće ni da hladi. ventilator spoljne jedinice se okreće unutrašnja duva (probao sam jedno 20 minuta isto) ali kao što neće da greje tako i ne hladi, samo duva vazduh sobne temperature kao da je samo ventilator uključen... i tako se ponaša koju god temperaturu da podesim, probao sam i sa 17 stepeni, auto mod i mod za hladjenje i nista! ne znam šta joj je, jedno mesec dana nije uključivana, nije valjda od toga... kao da je iscureo freon, taj ventil otišao ili šta... a ovi iz servisa kažu da su u gužvi čim sam se pozvao na garanciju... pre mesec dana je odlično hladila. ukupno ima možda 2-3 meseca da je kupljena...
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
195.252.106.*



+896 Profil

icon Re: Nova Midea MSF 12-HR neće da greje....?!05.09.2006. u 08:44 - pre 213 meseci
Lose montirana klima... zovi servis.

Ja radim tako sto kupim klimu i ne koristim servis za ugradnju koji ima radnja gde sam kupio, vec zovem pouzdan servis (iako skuplji) da mi montira klimu. 99% kvarova na klima uredjajima je zbog lose montaze.

Mislim da je izgubila pritisak ili je iscureo freon (jedno i drugo). Reverzibilni ventil nema veze sa tim, on samo prebacuje sa hladjenja na grejanje. Jedino sto mi jos pada na pamet je da iz nekog razloga ne ukljucuje kompresor.
 
Odgovor na temu

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.adsl.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: Nova Midea MSF 12-HR neće da greje....?!24.09.2006. u 12:23 - pre 213 meseci
Da ne otvaram novu temu. Danas sam klimu mideu ukljucio na grejanje, napolju je 18 C, meni je bilo hladno u stanu, i ona krene da greje, izbacuje bas vruc vazduh, ali na svakih otprilike 10 minuta ona se iskljucuje, a siguran sam da nije postigla temperaturu koju sam joj zadao (prvo sam stavio na 25 C pa na 27 C). I kad se iskljuci ne izbacuje vazduh, zelena lampica "operation" je ukljucena, i posle par minuta ponovo krene da izbacuje topao vazduh i tako ponovo 10-tak minuta i isto. Jedino na nekih sat vremena, klima se isto iskljuci ,ali tada se ukljuci lampica na pre def mod, i cini mi se da isto u tom trenutku ne izbacuje vazduh.
O cemu li se radi, da li je klimi "pretoplo" napolju pa se iskljucuje preventivno na svakih 10-tak min, ili stvarno napravi u sobi podesenu temperaturu pa se iskljuci kao leti kad dostigne zadatu temperaturu.
Ne znam sada sam je iskljucio, jedino da posle pokusam da zatvorim vrata od sobe u kojoj se nalazi klima.

 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.ilink.static.sezampro.yu.



+896 Profil

icon Re: Nova Midea MSF 12-HR neće da greje....?!25.09.2006. u 09:03 - pre 213 meseci
Na ovako velikoj temperaturi (spoljnoj) klima ce zacas da dostigne zadatu temperaturu u sobi, kada se iskljucuje duvanje. Posle toga klima pocinje sa radom kad temperatura padne ispod zadate a MINIMALNO za TRI minuta (tri minuta je zastita kompresora). Cak iako temp. padne za minut klima nece raditi tri minuta jer to je vreme samozastite kompresora. Nakon sat vremena ukljucuje se razledjivanje spoljne jedinice (defrost) i to je tako kod klima koje imaju tajmerski defrost, uglavnom bez obzira na spoljnu temp. (senzori spoljne temp. za defrost se uglavnom iskljuce da klima SIGURNO udje u defrost jer se ti senzori cesto kvare). Posto se defrost ne ukljucuje preko 5 stepeni spoljne temp. ali nekad se desi da senzor rikne pa klima uopste ne ukljuci defrost. Lepo se iskljuci senzor u startu pa, bez obzira na temp. spolja, ukljucuje defrost svakih sat vremena. Sto je i sigurnije, ionako se klima retko koristi za grejanje kad je temp. iznad 15 stepeni spolja.

Samo ti uzivaj, to je sve normalno.
 
Odgovor na temu

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
212.200.221.*



+5 Profil

icon Re: Nova Midea MSF 12-HR neće da greje....?!25.09.2006. u 22:19 - pre 213 meseci
Hvala Cozmo_im na opsirnom odgovoru.
 
Odgovor na temu

ilkebgd
BGD

Član broj: 73549
Poruke: 414
194.106.187.*



+1 Profil

icon Re: Nova Midea MSF 12-HR neće da greje....?!01.11.2006. u 12:08 - pre 211 meseci
Moja i dalje neće ni da greje kad je hladno kao danas niti da hladi kad je recimo pre nedelju dana bilo dosta toplo... samo duva vazduh sobne temperature.

zvao sam par puta servis i oni kažu da je problem u daljinskom?! kaže izvadi baterije, pa stavi opet, stavi na sunce, podesi na 30, ja im kažem da me ne zajebavaju više, nisam lud da mi to pričaju, i mene i komšiju koji je letos od njih takođe kupio klimu, naravno sve smo to probali i klime neće ni da greju ni da hlade. tražio sam da mi pošalju majstore međutim neće, majstori su im kao zauzeti a za ovo kažu da "nije pravi kvar".

Ostaje mi ili da im zovem tržišnu inspekciju- pošto imam garanciju i račun, ili da idem tamo kod njih da probam da se svađam, ili da zovem neki drugi servis i da sam platim popravku, tj. punjenje gasom pošto je ovaj verovatno iscureo.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.ilink.static.sezampro.yu.



+896 Profil

icon Re: Nova Midea MSF 12-HR neće da greje....?!01.11.2006. u 13:08 - pre 211 meseci
Kakav bre daljinski? Ako pisti klima kad menjas komande, onda bi trebalo da radi.

Ajd napravi ovo: stavi ga na odvlaznjivanje (dry) i ukljuci klimu. Sacekaj par sekundi pa prebaci na hladjenje. Slusaj da li "cakne" klima posle par sekundi (ili odma). Naravno namesti neku nisku temp, 18 recimo. Ako cakne, ukljucuje kompresor. Onda pojacaj na 30 pa prebaci na Heat. Ako opet cakne, znaci da ukljucuje spojnu jedinicu.

Ako se ama bas nista ne desava: skini masku na klimi i imas tamo jedno dugme (sa desne strane gde je elektronika i lampice) koje sluzi da se klima ukljuci kad ne radi daljinski. Ako tad proradi (mislim da se ukljucuje u rezim hladjenja), tj cakne i pocne da hladi onda je daljinski ili nesto vezano za prijem komandi (logika). Ako se opet nista ne desava, nemas pritisak ili je nesto crklo.

Ako cakce i sve to ali se opet nista ne desava, opet je moguce da nemas pritisak ili je neki kvar u pitanju. Dobro bi bilo da imas nekog spolja da cuje da li se spoljna jedinica ukljucuje i da li radi i vrti li ventilator. Ako cakce i ne ukljucuje se nista, imas kvar.

Meni ce sad biti treca zima sa Mideom, ocistio sam je (sam) pre 10-15 dana i juce kad je bilo -1 kod mene, zagrejala je na 25 stepeni za 3-4 minuta od pocetka duvanja toplog vazduha. Fonko koji imam 5 i po godina isto tako radi odlicno.

Ali ja sam znao koga da zovem kod montaze. Ne razumem kako ti niko iz servisa nece da dodje. Budi grozan sa njima pa ces videti kako ce da dotrce.

Mene nervira sto u zadnjih 1-2 godine svako prodaje i svako montira klime, jos je gore sto uparuju rasparene modele (recimo jednom crkla spoljna a radi unutrasnja, pa nadju neku gde je crkla unutrasnja a radi spoljna, pa to spoje i onda prodaju "novu" klimu.).

Ranije je bilo lakse kupiti, bilo je manje tih preprodavaca i dilera, i samo su relativno ozbiljni servisi montirali klime. Zadnje 2 godine je blagi uzas.

Probaj pa da vidimo, ali ja mislim da nema pritiska ili ne ukljucuje kompresor iz nekog razloga.
 
Odgovor na temu

FIREBIRD
Miloš Veličković
Zemlja

Član broj: 108716
Poruke: 209
*.ptt.yu.



+1 Profil

icon Re: Nova Midea MSF 12-HR neće da greje....?!01.11.2006. u 18:07 - pre 211 meseci
Ta klima nema freona ispustila je.

To ces jednostavno proveriti.

Uzni stelujuci kljuc i lagano odvrni jedan holender na manjoj ili vecoj cevi , ako ima gasa pocece da susti ( zavrni ga odmah ) ako nema nece biti nista.


Pozdrav
 
Odgovor na temu

ilkebgd
BGD

Član broj: 73549
Poruke: 414
194.106.187.*



+1 Profil

icon Re: Nova Midea MSF 12-HR neće da greje....?!01.11.2006. u 20:53 - pre 211 meseci
@Cozmo

Da, pišti i izvršava sve komande kada ih dajem daljinskim, ljudi nas jednostavno zajebavaju da je daljinski u pitanju...

Takodje, ona uvek "cakce" kad treba, znači ponaša se totalno normalno (raguje na sve komande, počne da duva, uključi se ventilator spoljne jedinice, kad se uključi na grejanje prvo radi defrost pa za par minuta počne da duva) osim što ne izbacuje hladan vazduh kad je na hladjenju niti topao kad je na grejanju nego uvek duva vazduh sobne temperature kao da je uključen samo ventilator! stvar je malo olakšana sa tim što mi je spoljašnja jedinica na terasi a ne napolju tako da je pristupačna a i vidim kada se uključuje njen ventilator...
 
Odgovor na temu

ilkebgd
BGD

Član broj: 73549
Poruke: 414
194.106.187.*



+1 Profil

icon Re: Nova Midea MSF 12-HR neće da greje....?!01.11.2006. u 20:55 - pre 211 meseci
Citat:
FIREBIRD: Ta klima nema freona ispustila je.

To ces jednostavno proveriti.

Uzni stelujuci kljuc i lagano odvrni jedan holender na manjoj ili vecoj cevi , ako ima gasa pocece da susti ( zavrni ga odmah ) ako nema nece biti nista.


Pozdrav


I ja mislim da je verovatno iscureo freon! Nisam probao to što kažeš, ali možda i hoću :) Samo mi nije jasno šta su pogrešno uradili pri montaži, zbog čega je iscureo gas... koliko košta punjenje freonom kad toliko izbegavaju da dođu i da to urade?

 
Odgovor na temu

ilkebgd
BGD

Član broj: 73549
Poruke: 414
194.106.187.*



+1 Profil

icon Re: Nova Midea MSF 12-HR neće ni da hladi ni da greje....?!02.11.2006. u 12:16 - pre 211 meseci
Epilog:

Poslali su mi ipak danas majstore i evo klima već radi. majstori su bili extra ljubazni i baš su pažljivo radili, još se izvinjavali "zbog neprijatnosti" jeste bio iscureo freon, majstor koji je montirao klimu nije dobro zapertlovao bakarnu cev i kako kažu "zaboravio da stavi čepove, nije normalan"

Napunili su je ponovo gasom, izvakumirali, pa je onda nešto štelovali, ovaj put su imali i 2 manometra sa ventilima dok kad su je montirali to uopšte nisu imali niti koristili. uglavnom klima sad extra greje, a i hladi... inače kažu da se ova klima odlično pokazala i da prosto nema reklamacija osim kad je greška u montaži u pitanju. oni što rade u servisu kaže većinom baš ovaj model klime imaju kući uključujući i ovu dvojicu što su je danas popravljali, tako da eto još jedne preporuke za ovaj model klime! ali pazite kako vam je montiraju.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Midea MSF 12-HR slabo greje od pre 2 dana05.11.2006. u 12:09 - pre 211 meseci
Grejala je lepo od početka grejne sezone, čak i kad je napolju bilo -3c unutra je bilo 20c (greje ceo stan, a to je temperatura u sobi u kojoj se NE nalazi klima i u kojoj je uvek najhladnije). Za to vreme je potrošila ukupno 100kw/h.

Medjutim, evo od juče vrlo slabo greje, stalno prestaje da duva i pravi neke pauze (koje nisu DEFROST jer to radi svakih sat vremena), i izgleda da je to glavni razlog lošeg grejanja jer mi se po osećaju čini da je vazduh iz nje isto vruć kao i ranije. Sada je napolju 7c a unutra (u toj sobi) je samo 18,5c. I za ova dva dana lošeg grejanja je potrošila čak 40kw/h.

Jel moguće da joj smeta ovo vlažno vreme (kiša), pa zbog toga loše greje, ili je freon iscureo?

I još jedno pitanje: za vreme DEFROST-a, koje traje dosta dugo, sam još pre nedelju dana primetio da u jednoj (zadnjoj) fazi defrosta nešto cakne, i kroz cevi (i kroz unutrašnju jedinicu) počne nešto bučno da protiče, zvuči otprilike kao da se u freonu nalaze i recimo zrnca peska. Jel to normalno, ili nije?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Nova Midea MSF 12-HR neće ni da hladi ni da greje....?!

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 25447 | Odgovora: 42 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.