Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

HOT pixeli da li mogu da se pojave novi posle remapiranja?

[es] :: Digitalni fotoaparati :: HOT pixeli da li mogu da se pojave novi posle remapiranja?

[ Pregleda: 3934 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.adsl.sezampro.yu.



+5 Profil

icon HOT pixeli da li mogu da se pojave novi posle remapiranja?07.09.2006. u 23:41 - pre 214 meseci
Naime na mom Canon A620 imao sam 2 HOT pixela, koja su mi uzasno smetala, pa sam na svu srecu uspeo da ih uklonim, dao sam aparat na servis i oni su mi uz pomoc kompjutera i software-a remapirali te HOT pixele, i vise se ne vide na fotografijama.

Mene sad plasi da se hot pixeli ne pojave ponovo? Da li da budem miran ili postoji i ta opasnost?
Mislim da li postoji mogucnost da se pojave novi hot pixeli posle rempairanja seznora, ili da se vrate stari?
 
Odgovor na temu

dukidukiduki
Dusan Kubet
Temerin,Srbija

Član broj: 103913
Poruke: 38
*.sbb.co.yu.

Sajt: www.parabolanet.com


Profil

icon Re: HOT pixeli da li mogu da se pojave novi posle remapiranja?08.09.2006. u 00:13 - pre 214 meseci
I ja imam od skora A620, sta su to Hot pixeli, kako da prepoznam ako i kada se pojave,da li je u pitanju mehanicki ili softverski kvar,koliko dugo imas aparat


Pozdrav
 
Odgovor na temu

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.adsl.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: HOT pixeli da li mogu da se pojave novi posle remapiranja?08.09.2006. u 00:50 - pre 214 meseci
HOT pixeli su tackice, tj.pixeli koji se jednostavno zamrznu u odredjenoj boji. Crvena najcese, mada mogu biti i beli i crni.
Ja sam imao 2 tackice i ovu jednu sam primecivao i kad gledam fotku u full screen, a za ovu drugu sam morao da cropujem fotku.
Ja bih ti preporucio da uradis virgin crop i da pogledas svaki deo fotografije, i to fotografije koja je potpuno crna (znaci fotkaj nesto u potpunom mraku bez blica). Postoji mogcnost da se hot pixeli jave samo kod visih ISO vrednosti (ISO200 i 400) ili pri duzoj ekspozciji.

Kod mene su ta 2 hot pixela (ustvari bilo ih je vise nego sam ja samo te 2 tackice primetio) javljala pri svim ekspozicijama, tako da sam ih imao na svakoj fotki. Ok to se u servisu remapira, i vise nemas taj problem ali probelm je u tome sto posle ako hoces, a ja sam hteo, moras da svaku fotku obradjujes pomocu alatke clone u PS, meni je na obradu vise stotina fotografija bilo potrebno 2 dana rada...mislim da poludis.

 
Odgovor na temu

dukidukiduki
Dusan Kubet
Temerin,Srbija

Član broj: 103913
Poruke: 38
*.sbb.co.yu.

Sajt: www.parabolanet.com


Profil

icon Re: HOT pixeli da li mogu da se pojave novi posle remapiranja?08.09.2006. u 02:56 - pre 214 meseci
Znam da je offtopic ali Stefano,totalni sam pocetnik sto se dice digitalnih fotoaparata, pre mesec dana sam kupio A620 jel imas koji savet:-)Aj mi pomozi, vidim da si vrlo upucen a i posedujes A620, na sta da obratim paznju, intresuje me cime brises ekran,kako da ga odrzavam.Da li ti se javlja Efekat Crvenih ociju? Koje modove kada da koristim .Hvala unapred
 
Odgovor na temu

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.adsl.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: HOT pixeli da li mogu da se pojave novi posle remapiranja?08.09.2006. u 03:09 - pre 214 meseci
Ekran brisem jelenjskom kozicom (ono za brisanje naocara), ja do sada nisam primetio efekat crvenih ociju, mozda je to zato sto mali broj fotki i fotkam sa blicem, ali kao sto kazem za sada nisam primetio. Najbolje je da uvek koristis program mod, ali ako nisi siguran u manuelna podesavanja, da nesto ne bi zeznuo idi na auto. Ja koristim program mod (P) u 90% situacija, u onih 10% koristim TV mod (prioritet ekspozicija) ili M mod, i to kada hocu da fotkam nesto uvece bez blica pri dugoj ekspozciji, naravno bez blica.
Nadam se da sam ti pojasnio. P mod ti je prakticno za 90% situacija. Ja naprimer na P modu drzim podesen ISO50, WB auto, blic iskljucen,najmanja kompresija, maksimalna rezolucija.
Ako je malo mracnije a nemam stalak nuzno ISO dignem na 400 (a voleo bih da imam i 800 i 1600 ali nema), pa onda fotku ocistim od shuma u helicon filteru.
Eto to bi bilo to, pa da se vratimo na temu HOT pixeli
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: HOT pixeli da li mogu da se pojave novi posle remapiranja?

[ Pregleda: 3934 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.