Srodne teme
Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Optimizatori...?!

[es] :: Windows aplikacije :: Optimizatori...?!

[ Pregleda: 4923 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vRBL

Član broj: 78267
Poruke: 58
*.ptt.yu.



Profil

icon Optimizatori...?!12.09.2006. u 23:53 - pre 213 meseci
Malopre sam instalirao (navodno neke) optimizatore
-Windows Care V2
-AMS Fast Defrag 2
i ranije sam se susretao sa slicnim programima koji ti navodno ciste nepotrebne temp fajlove, sredjuju registry entry-je...itd i navodno time ubrzavaju rad WINDOWS-a?
A koliko je to zapravo tacno?
Interesuje me da li stvarno ima bilo kakve koristi od njih ili mozda pak stete jer sam cuo da se desava da isti obrisu nesto sto ne treba?
THX
 
Odgovor na temu

NemanjaBGD

Član broj: 81358
Poruke: 46
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Optimizatori...?!13.09.2006. u 00:52 - pre 213 meseci
Nemam nikakva iskustva sa programima koje si naveo,ali po meni najbolji program za te stvari je CCleaner ...
 
Odgovor na temu

vRBL

Član broj: 78267
Poruke: 58
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Optimizatori...?!13.09.2006. u 01:16 - pre 213 meseci
pa u sustini je sve na istu loptu!
ali interesuje me da li ima "vajde" od njih?
...eto npr od ovog sto si predlozio?
 
Odgovor na temu

Slobodan Trebovac
Banja Luka

Član broj: 40266
Poruke: 1088
*.dialup.blic.net.



+1 Profil

icon Re: Optimizatori...?!13.09.2006. u 01:55 - pre 213 meseci
Pa, neko ce ti reci da ima vajde, a neko da nema, sve u zavisnosti ko je imao kakvo iskustvo s njima? Ukoliko si ih do sada koristio bez problema, nastavi i dalje, u slucaju da nisi i da ti racunar radi dobro onda ih nemoj ni koristiti, bolje obrati paznju na redovno odrzavanje, tipa defragmentacija, skeniranje na viruse i ostalu gamad. Ja licno koristim RegCleaner (ako se moze nazvati optimizatorom) i zadovoljan sam njime. Ali isto tako mozes s takvim alatima da napravis problem ako nisi vican njihovom koristenju. Jedan moj poznanik je upravo nedavno unistio sistem RegCleaner-om (brisanjem svih asocijacija i ekstenzija na kartici File Types i jos kojekakvim akrobacijama) te mu je bila neizbjezna (citaj: laksa) reinstalacija.
tyranBL
 
Odgovor na temu

Milan Gligorijevic
Pančevo

Član broj: 73740
Poruke: 5273

Sajt: milan.rs


+80 Profil

icon Re: Optimizatori...?!13.09.2006. u 08:01 - pre 213 meseci
Ti optimizatori nisu presudni za brz rad windowsa čak mogu da deluju i suprotno. Ljudi su imali različita iskustva. Ja lično ne koristim ni jedan takav program jer ne vidim neku potrebu za tim, ako se ukaže potreba možda i probam ali ne verujem.
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.rodicmb.co.yu.



+9 Profil

icon Re: Optimizatori...?!13.09.2006. u 10:17 - pre 213 meseci
Bez solidnog poznavanja registry-a ne bih nikome preporucio da koristi takve programe...
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl.static.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Optimizatori...?!13.09.2006. u 12:40 - pre 213 meseci
Slozio bih se sa fuzz-om i dodao ono sa reklame:

Ne bi ja tu nista diro
Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

The Owner
Nis

Član broj: 94331
Poruke: 32
*.dynamic.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Re: Optimizatori...?!13.09.2006. u 22:58 - pre 213 meseci
Ja koristim CCleaner i prezadovoljan sam njime. Cekirana mi je vecina opcija za ciscenje, uglavnom one za koje sam siguran da nece nista da poremete. Jednom mi je sa harda oslobodio 450MB raznog djubreta...!
Keep your friends close...
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.dialup.neobee.net.



+9 Profil

icon Re: Optimizatori...?!13.09.2006. u 23:08 - pre 213 meseci
Jel` praznis ti TempInternet rucno?
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

risboj

Član broj: 51720
Poruke: 174
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Optimizatori...?!13.09.2006. u 23:27 - pre 213 meseci
Citat:
vRBL:Interesuje me da li stvarno ima bilo kakve koristi od njih ili mozda pak stete jer sam cuo da se desava da isti obrisu nesto sto ne treba?

Povedi računa o štikliranim opcijama i uvek napravi bekap!

Citat:
NemanjaBGD:ali po meni najbolji program za te stvari je CCleaner...

Citat:
The Owner: Ja koristim CCleaner i prezadovoljan sam njime.

CCleaner ipak nije optimizator, već samo to što mu ime kaže (CrapCleaner, jelte), znači čisti đubre sa neta i neke Windowsove stavke.
Ja sam ranije probao par optimizatora, ali nisam bio zadovoljan njihovim radom.



Citat:
vRBL: Malopre sam instalirao (navodno neke) optimizatore
-Windows Care V2 (...)


Ovo jeste optimizator. Na sajtu proizvođača stoji:

• Install It and Forget It
• Removing Spyware and Adware
• Preventing Security Threats
• Privacy Protection
• Fixing Registry Errors
• Temporary Files Cleanup
• Startup Cleanup
• Repairing Windows
• Speeding up System

U principu ne volim ovakva all-in-one rešenja... Čini mi se da su efikasniji (i manje opasni) oni programi koji su... kako to da kažem... specijalizovani samo za jednu oblast! Mada su ovaj program nahvalili u emisiji PCTV (iako je u pitanju beta verzija).
 
Odgovor na temu

zrajak
zoran rajak
nezaposlen
Sarajevo, BiH

Član broj: 267027
Poruke: 2
92.36.172.*



Profil

icon Re: Optimizatori...?!07.09.2010. u 07:58 - pre 165 meseci
Za optimizaciju sistema koristim Glary utillity, po meni odličan program. Kod nekih računara koji nisu dugo vremena održavani, sa Glarijem je postignuto značajno ubrzanje windoza. Ima dosta odličnih opcija, iako je u principu dovoljna samo jedna : 1-click maintenance. Inače ga koristim duže vremena, nikad nisam primjetio neki problem poslije upotrebe. Program je za svaku preporuku.
 
Odgovor na temu

rgdrajko
Beograd

Član broj: 117734
Poruke: 710
...214.wifi.dynamic.gronet.rs.



+3 Profil

icon Re: Optimizatori...?!11.09.2010. u 18:22 - pre 164 meseci
Najbolji je Vit registry fix...

http://www.vitsoft.org.ua/

rgdrajko
 
Odgovor na temu

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: Optimizatori...?!15.09.2010. u 12:49 - pre 164 meseci
Ja koristim samo Registry Mechanic koji se pokazao najsigurnijim. Ne dira mnogo toga a pre popravke uvek pravi system restore point tako da se moze vratiti i na prethodno stanje ako treba. otprilike jednom u mesec-dva odradim sa njim scan i repair i to je sve.

Citat:
ali interesuje me da li ima "vajde" od njih?

Ubrzanja ako i ima ne moze se primetiti. Mozda bi se primetilo recimo kada bi tri godine koristio windows i onda da napravis jedan scan.

Medjutim primetnih promena ima. Na priemr ako nekom programu ne radi uninstall pa moras rucno da obrises folder a i nakon brisanja u windowsima se taj program i dalje "spominje" kao da je jos instaliran.

Inace kada je reco sporosti windowsa tu se zapravo radi o sporosti windows explorera. On se moze ubrzati i to primetno. Uzrok sporosti windows explorera su razne explorer ekstenzije iod kojih je vecina nepotrebna. Ja "ubrzanje" postizem programom ShellExView. Iskljucim "send to" i automatski se primetno ubrza otvaranaj right click menija. Iskljucis prikazivanja thumbnaila za video fajlove i daleko brze prikazuje sadrzaj foldera. itd.. Naravno treba pazljivo iskljucicati jednu po jednu da vidis da li je neka od tih ekstenzija mozda vitalna. Ako je neka ekstenzija vazna, jednostavno kliknes na enable i opet je ukljucena.

Ja takodje obrisem jos jednu savku iz registrija nakon cega poptpuno uklanjam "sent to" (jer mi ne treba a usporava uzas)

Vidno brzi prikaz u My Computer se moze postici kada u "tools > folder options > views" iskljucis opciju "automaticaly search for network......."

Takodje se isplati ponekad, ukucati u konzolu "chkdsk c: /f" pa onda izabrati "Yes" (da pregleda i popravi c particiju nakon restarta).

Ima jos jedan trik. objasnjenje je duga prica ali ukratko resenje ovako ide: Ako se windows explorer misteriozno uspori dovoljno je da u registry editory uradite pretragu "search" za ova dva znaka "//" ili ova \\" ne znam na pamet. Ovo je inace moje otkrice tako da ako vam uspe, dugujete mi piće :)

 
Odgovor na temu

[es] :: Windows aplikacije :: Optimizatori...?!

[ Pregleda: 4923 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Srodne teme
Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.