Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Elektricni brijac i iskustva

elitemadzone.org :: MadZone :: Elektricni brijac i iskustva

Strane: 1 2

[ Pregleda: 34697 | Odgovora: 33 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Elektricni brijac i iskustva15.04.2010. u 11:42 - pre 170 meseci
Javo, ne zezaj :P Ozbiljno pitam, ne bih da kupujem ako mi ne odgovara :)
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
*.teletrader.com.



+10255 Profil

icon Re: Elektricni brijac i iskustva15.04.2010. u 11:55 - pre 170 meseci
Pa naravno da dobro briju ! Pa ne bi milioni ljudi koristili da ne mogu ljudski da obriju. Doduše i kod njih ima dobrih i manje dobrih. Uostalom videćeš po ceni. :) Ako zategneš kožu i malo jače pritisneš - obrije skoro kao i žilet.
A za svakodnevno, brzo brijanje je majka.

Nožići se ne oštre. Kupuju se novi. Ali, ne brini, dok se istupe prođe nekoliko godina.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Elektricni brijac i iskustva15.04.2010. u 15:45 - pre 170 meseci
Ta, sta ga ja znam, moz' to da budu i oni milioni koji ne mare mnogo :)
Hvala.
Moguce da cu uvesti promenu uskoro. Inace, sam razmisljao i o onom "pravom" brijachu, sa ostricom:


Al' ne znam ni gde ih ima ni koliko kostaju (pretpostavljam da su solidno skupi).


 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
94.101.197.*



+105 Profil

icon Re: Elektricni brijac i iskustva04.05.2010. u 19:42 - pre 170 meseci
Upravo porucih za amazona Philips arcitec RQ1051. Da li neko ima iskustva sa Arcitec serijom Philipsa?
 
Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: Elektricni brijac i iskustva05.05.2010. u 10:14 - pre 170 meseci
Mogu ti reći samo sličnosti sa mojim brijačom su te glave sa 3 prstena, samo što sam ja uzeo portabl verziju sa 2 glave (duplo je manji od ove sa 3, mnogo kompaktniji za putovanja) da su ok, mada pre nisam koristio električne brijače, pa ne mogu dati neko poređenje sa drugim modelima. Ok skida dlaku, i od 4-5 dana, mada se moraš malo pomučiti, pogotovo na vratu, ali ništa strašno. Kad završiš sa brijanjem, otvoriš, opereš, 10 sekundi posla.

Meni je baterija kao na tvom, sat punjenja, sat brijanja, mada nije baš tako, verovatno su mislili sat rada na prazno. Recimo 7 brijanja izdrži.

Sad vidim da je na amazonu odlična cena za njega, 50% popusta?
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
*.teletrader.com.



+10255 Profil

icon Re: Elektricni brijac i iskustva05.05.2010. u 10:46 - pre 170 meseci
Citat:
Shadowed: Moguce da cu uvesti promenu uskoro. Inace, sam razmisljao i o onom "pravom" brijachu, sa ostricom


Predpostavljam da se šališ. Jer:
1. Pravi brijač tj. britva je relativno veoma tupa u odnosu na žilet ili savremene jednokratne brijače. Što podrazumeva:
2. Mora da se naoštri pre svakog brijanja, što podrazumeva
3. Ukupna "cremonija" brijanja traje jako dugo, a pri tome:
4. Brijanje bude prilično loše. Sa dosta propuštenih dlaka. A uz to i:
5. Britva lako sklizne, a ako je dobro naoštrena, ostavi jako zaj*banu ranu !

Nije tek tako postojao zanat "berberin" gde su ljudi plaćali da ih neko profi obrije, jer je to veoma teško uraditi britvom. Takođe, nije se Francuz sa prezimenom Gillete slučajno obogatio svojim izumom (i patentom) već su ljudi masovno, oberučke prihvatili njegov pronalazak i ostavili britvu jednom za svagda.

Drugim rečima, batali ćorava posla.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
88.203.200.*



+105 Profil

icon Re: Elektricni brijac i iskustva05.05.2010. u 13:36 - pre 170 meseci
@Flo33

Upravo sam uzeo jer je 55% popust :) nisam lud da dajem za brijac 250e :)

Trebalo bi da stigne u ponedeljak pa cemo videti rezultate...
 
Odgovor na temu

Andrej013

Član broj: 157053
Poruke: 321
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+694 Profil

icon Re: Elektricni brijac i iskustva05.05.2010. u 15:53 - pre 170 meseci
ljudi, meni je ovo otkrovenje posto imam jako jaku bradu koja brzo raste, pa je izbrijavam i ostavljam posekotine i rane koje svakim brijanjem otvorim.
moj matori ima neko paperije od brade pa me je 'ucio' da su ti elektricni brijaci nepotrebni jer mozes lepo u nedelju-dve da skines 'to malo bradice' sto ti izraste, a meni ta njegova brada od nedelju-dve izraste do sledeceg jutra, izgleda povukao na kevu :D
e sada, posto sam se jako primio i planiram to da kupim odmah, moze li neko da kaze koje su prednosti onog sa mrezicom i onog sa rotacionom glavom?
sta je bolje uzeti za brijanje vlazne koze i koji moze da izbrije da se dobije efekat 'bebina guza'?
 
Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: Elektricni brijac i iskustva05.05.2010. u 16:10 - pre 170 meseci
Andrej, ja koliko sam skontao ne postoji efekat bebine guze sa elektrikom. Ali približno, da. Evo kažem ti, ovaj Philips sa ta 3 prstena u jednoj glavi, 2 nožića, bla, bla, ako se potrudiš, znači ogledalo i par puta da pređeš, ok je, nema dlačica, ali nije bebina guza. Barem meni je tako, imam jaču bradu, kao i ti. E pazi, rotacione glave ti sve rade u principu isto brijanje, trebaš da vidiš samo koliko su ti bitne stavke autonomija i kompaktnost.

Ja sam se ubio da nađem ovaj moj sa 2 glave x 3 prstena (navodno je bolje brijnje) i baterijom koja se puni sat za sat. Dakle sat puniš, sat radi. Druga vrsta baterije je nešto 8 sati punjenja, 20 minuta brijanja, što meni ne odgovara nikako. Ovaj kao što je Sloba kupio ima iste glave kao ovaj moj, ali je i ona drška poprilično veća. Verovatno je i brijanje brže, jer ima glavu više.

Imaju sad ovi noviji, i skuplji doduše, na vlažno brijanje, sa nekim kremama niveinim, ali po komentarima na US amazonu, nisu nešto oduševljeni ljudi. A i ono, pored dermatoloških ''prednosti'' el. brijača, i suvo brijanje, bilo gde, i bilo kada, je osobina koja mi daje + za elektriku, te sam ovaj model sa niveom izbegao.

Ovaj model koji sam ja pazario je 80e, i nešto ga nema po BG, navodno je rasprodat, a više se ne pravi. Jedina mana je što nema indikator ispražnjenosti baterije, što je jako glupo, jer pokazuje kada je puna??? Mada osetiš kada je baterija pri kraju.

Za mrežicu nisam kompetentan, ali ako te zanima ona, imaš Remington sa nekim titanijumsko-dijamantskim- whatever mrežicama na akciji, po povoljnim cenama.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

I0stream

Član broj: 46700
Poruke: 81
*.beogrid.net.



Profil

icon Re: Elektricni brijac i iskustva05.05.2010. u 20:18 - pre 170 meseci
Znaci elektricni brijaci definitivno ne mogu da mi ostave kozu kao posle brijanja sa Mach3 Power Nitro?
Uzeo bih ga jedino zbog fore sa onom filmskom, manekenskom ili sta god duzinom brade...
 
Odgovor na temu

Andrej013

Član broj: 157053
Poruke: 321
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+694 Profil

icon Re: Elektricni brijac i iskustva05.05.2010. u 22:10 - pre 170 meseci
nista, ne gine onda kuovina philipsa, 3 glave, nasao sam za 4200 din u nekom mega marketu, ali vidim da to nece biti konacno 'zbogom' regularnom brijacu sa 3 ostrice, jer, da se ja pitam, uvek bih imao neku bradu od tri dana. najveci problem su devojke koje sve nesto 'grebe' i sl a to jedino odstranjuje efekat bebine guze.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Elektricni brijac i iskustva02.06.2014. u 14:19 - pre 120 meseci
Citat:
Java Beograd:
Citat:
Shadowed: Moguce da cu uvesti promenu uskoro. Inace, sam razmisljao i o onom "pravom" brijachu, sa ostricom


Predpostavljam da se šališ. Jer:
1. Pravi brijač tj. britva je relativno veoma tupa u odnosu na žilet ili savremene jednokratne brijače. Što podrazumeva:
2. Mora da se naoštri pre svakog brijanja, što podrazumeva
3. Ukupna "cremonija" brijanja traje jako dugo, a pri tome:
4. Brijanje bude prilično loše. Sa dosta propuštenih dlaka. A uz to i:
5. Britva lako sklizne, a ako je dobro naoštrena, ostavi jako zaj*banu ranu !

Nije tek tako postojao zanat "berberin" gde su ljudi plaćali da ih neko profi obrije, jer je to veoma teško uraditi britvom. Takođe, nije se Francuz sa prezimenom Gillete slučajno obogatio svojim izumom (i patentom) već su ljudi masovno, oberučke prihvatili njegov pronalazak i ostavili britvu jednom za svagda.

Drugim rečima, batali ćorava posla.


Kupih pre oko dva meseca britvu sa izmenjivim ziletom. Ovo su iskustva za ovaj period:

Prva dva puta sam imao dosta sitnih posekotina (uglavnom istog tipa kao sa bic jednokratnim (koji ja inace koristim 5-6x) samo veci broj)
Nadalje je manje vise isto kao i obican brijac.
Potrebno je nesto vise vremena ali ne mnogo vise (recimo 30% otprilike).
Brada bude sasvim dobro obrijana (nista losije nego Bic-om).
Nisam nikad imao situaciju da mi je britva skliznula niti da sam na drugaciji nacin napravio poprecni rez.
Zilet upotrebim 2-3 puta pa okrenem pa posle jos 2-3 puta drugom stranom uzmem drugi.
Mana zileta je sto se zavrsava naglo i taj kraj ume da napravi posekotinu proizvoljne duzine. Ne duboku, vise je kao ogrebotina, ali ruzno izgleda. Zbog toga se mora obratiti paznja i onda nema problema.
Za duzu bradu je odlicna jer se dlake nigde ne zaglavljuju i u tom slucaju moze biti i brza od brijaca.
Inace, kosta oko 350din (zilet koji se dobije uz nju je tup) pa nije skupo za isprobati.

Sve u svemu, zadovoljan sam i planiram da kupim pravu (ovo sam uzeo za probu). Nasao sam za 6000din sa kamenom i kaisom za ostrenje.

Ako nista drugo, brijanje je postalo malo zanimljivije a inace je toliko smaralo da sam pomisljao i da odem na lasersko uklanjanje brade.

[Ovu poruku je menjao Shadowed dana 03.06.2014. u 11:41 GMT+1]
 
Odgovor na temu

gwork
antic milan
ptt
ptt

Član broj: 318144
Poruke: 65
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Elektricni brijac i iskustva05.06.2014. u 17:38 - pre 120 meseci
Nisam nikad koristio i mislim da necu nikada to je moje misljenje
 
Odgovor na temu

gwork
antic milan
ptt
ptt

Član broj: 318144
Poruke: 65
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Elektricni brijac i iskustva18.06.2014. u 19:10 - pre 119 meseci
Nemam iskustva bas nikakva sa tim jer ga nikad nisam koristio
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Elektricni brijac i iskustva

Strane: 1 2

[ Pregleda: 34697 | Odgovora: 33 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.