Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

tahogenerator jednosmjernog motora

[es] :: Elektronika :: tahogenerator jednosmjernog motora

[ Pregleda: 9820 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Drug star
Zoran Sikimic
Republika Srpska

Član broj: 104549
Poruke: 36
*.dialup.blic.net.



Profil

icon tahogenerator jednosmjernog motora16.09.2006. u 20:21 - pre 213 meseci
Jednosmjerni motor 17,5kW sa tahogeneratorom radi preko neke stare tiristorske regulacije i s vremena na vrijeme mijenja broj obrtaja.Kad kucnem po generatoru radi normalno.Otvarao sam ga cistio kolektor,cetkice,mijenjao lezajeve...i sve sto mi je palo napamet ali greska se ponavlja. Na jednom drugom motoru imam regulaciju za koju na dokumentaciji poctoji mogucnost vezivanja sa i bez tahogeneratora.Ukoliko je bez generatora kao ulazni signal uzima se napon sa rotora preko otpora od nekih 4,7k i to odlicno radi.Zanima me zna li neko kako da izracunam koliki otpor da upotrijebim s obzirom da na generatoru imam napon do 15V a na rotoru do 380 VDC.
 
Odgovor na temu

sasha971
Sasa Kostic
Aleksinac

Član broj: 23584
Poruke: 33
212.200.97.*



Profil

icon Re: tahogenerator jednosmjernog motora18.09.2006. u 21:37 - pre 213 meseci
Proveri vezu ( mehanicku spregu) tahogeneratora i motora. Desava se (a to znam iz prakse jer u firmi imamo bar 20-ak jednosmernih motora i to mnooogo vecih snaga) da se vremenom "pojede" spojnica pa onda motor hoce da "divlja" ili ako je veza ostvarena kaisem proveri da li je kais naspanovan
 
Odgovor na temu

Drug star
Zoran Sikimic
Republika Srpska

Član broj: 104549
Poruke: 36
*.dialup.blic.net.



Profil

icon Re: tahogenerator jednosmjernog motora19.09.2006. u 19:15 - pre 213 meseci
Spoj izmedju motora i generatora je u redu ja pretpostavljam da ima los kontakt na mjestu gdje je zica punktovana na kolektor mada omski mjereno izgleda da je sve u redu.Kad ga samo malo kucnem on super proradi. Ako ga ponovo kucnem on ponovo pocne da ludi.Ja bih ga najradije izbacio i uvezao direktno na rotor kako sam vec naveo jer ocito je da generator nevalja a takav ko zna gdje mogu naci da mi odgovara bez vecih prepravki.
 
Odgovor na temu

sasha971
Sasa Kostic
Aleksinac

Član broj: 23584
Poruke: 33
212.200.97.*



Profil

icon Re: tahogenerator jednosmjernog motora21.09.2006. u 18:39 - pre 213 meseci
Ako je vec tako onda zamenis taho dinamu (pravi ih sever subotica ) s tim da moras da vodis racuna o konstanti taho diname,npr. 0-1000 obr/min , 0-60 V.
Ili asinhroni motor i freq. regulator ( cena da se smrznes )
 
Odgovor na temu

Drug star
Zoran Sikimic
Republika Srpska

Član broj: 104549
Poruke: 36
*.dialup.blic.net.



Profil

icon Re: tahogenerator jednosmjernog motora22.09.2006. u 18:42 - pre 213 meseci
Hvala na pomoci ali nebih isao na asinhroni motor sa invertorom zato sto mi je velik opseg brzina na kojima motor radi a kod asinhronog motora je problem sa hladjenjem pri malom broju obrtaja a i gubi snagu mada ove novije generacije invertora imaju mogucnost pojacavanja obrtnog momenta ali to je vise teoretski.Ako nista ne rijesim nabudzicu neki drugi generator
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: tahogenerator jednosmjernog motora

[ Pregleda: 9820 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.