Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

LCD Monitor - gledanje programa BEZ racunara

[es] :: Video karte i monitori :: LCD Monitor - gledanje programa BEZ racunara

[ Pregleda: 9180 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ljubo
Kraljevo

Član broj: 975
Poruke: 112
212.62.37.*



Profil

icon LCD Monitor - gledanje programa BEZ racunara19.09.2006. u 10:07 - pre 214 meseci
Laicko pitanje, ali nisam naisao nigde na konkretan podatak.

Pitanje je, mogu li LCD monitor sa samo RGB ulazom ikako povezati sa obicnim antenskim ulazom i na taj nacin gledati TV program?
Dakle, bez bilo kakvog posrednika poput racunara i TV kartice.

Hvala!
 
Odgovor na temu

MaxC
Shabanland

Član broj: 85263
Poruke: 160
212.200.160.*

Sajt: www.pljuga.com


Profil

icon Re: LCD Monitor - gledanje programa BEZ racunara19.09.2006. u 10:18 - pre 214 meseci
Ne. Treba ti bar eksterni tv tuner.

I taj "rgb ulaz" je prilicno nedefinisan pojam. Mislis na VGA ulaz?
 
Odgovor na temu

Ljubo
Kraljevo

Član broj: 975
Poruke: 112
212.62.37.*



Profil

icon Re: LCD Monitor - gledanje programa BEZ racunara19.09.2006. u 10:26 - pre 214 meseci
Da, verovatno je u pitanju VGA ulaz.

Razmisljam se po postavljanj recimo ovakvog monitora na zid sobe. Mala je soba u pitanju, i ne bi bilo bas podesno smestitti negde obicni TV, vec neki tanki.
Kako su LCD televizori jos uvek poskupi, mislio sam na ovu kombinaciju, recimo BELINEA 1925 S1W 5 ms, Wide ekran, Kontrast 850:1, Osvežavanje 83Hz, za nekih 215 eur i to je to.

Koliko bi kostao eksterni TV tjuner, gde ima da se nadje?
 
Odgovor na temu

MaxC
Shabanland

Član broj: 85263
Poruke: 160
212.200.160.*

Sajt: www.pljuga.com


Profil

icon Re: LCD Monitor - gledanje programa BEZ racunara20.09.2006. u 00:14 - pre 214 meseci
Taj model monitora je wide screen, tj ima drugaciji odnos visine/sirine slike nego sto je odnos dimenzija slike koja se emituje na nasim tv kanalima. U prevodu, slika bi bila razvucena i deformisana ili bi sa strana imao vertikalne crne trake sto je veoma ruzno. Inace, to je po karakteristikama odlican monitor za igranje igrica zbog kratkog odziva (5ms).

Druga stvar, taj model ima samo vga ulaz a za par minuta pretrage po internetu nisam vidio nijedan eksterni tv tjuner sa vga izlazom (ne tvrdim da ih nema). Mozda da potrazis neki LCD monitor sa S-Video ili kompozitnim ulazom (sto je prilicno egzoticna opcija na lcd monitorima).

Moja preporuka je da ako bas insistiras da to bude "tanki" tv onda pogledaj neki LCD tv koji ima i ugradjene zvucnike (vecina lcd monitor ih nema) a cijena im je negdje oko 300-350 Evra ili vise (za modele od 19 inca).
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: LCD Monitor - gledanje programa BEZ racunara20.09.2006. u 00:33 - pre 214 meseci
Citat:
MaxC: Druga stvar, taj model ima samo vga ulaz a za par minuta pretrage po internetu nisam vidio nijedan eksterni tv tjuner sa vga izlazom

Svi eksterni standalone tuneri bi trebalo da imaju VGA izlaz, barem oni sto sam ja vidjao svi imaju.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

codeus

Član broj: 58382
Poruke: 620
*.suonline.net.

ICQ: 228360111


+2 Profil

icon Re: LCD Monitor - gledanje programa BEZ racunara20.09.2006. u 01:11 - pre 214 meseci
trebalo bi da ima monitora sa integrisanim tv tunerom ...
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.COOL.ADSL.VLine.verat.net.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: LCD Monitor - gledanje programa BEZ racunara20.09.2006. u 03:51 - pre 214 meseci
Nece li mu to ispasti skuplje nego integrisani tjuner? Sve zajedno, 17", 307 eura pa navise.

Ali, ako je tjuner "TV Tuner xxxx, w/Remote, Picture in Picture, full package (Radi bez racunara)" oko 70 eura + a monitora ima vec i ispod 150 e, onda je racunica jasna

Eto, samog sebe sam demantovao...


Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

MaxC
Shabanland

Član broj: 85263
Poruke: 160
212.200.160.*

Sajt: www.pljuga.com


Profil

icon Re: LCD Monitor - gledanje programa BEZ racunara21.09.2006. u 09:26 - pre 213 meseci
U igri je jos jedan faktor a to je sta on, od svega nabrojanog, moze naci po prodavnicama (u Kraljevu)?

I dalje mislim da mu je kompletan LCD TV sa ugradjenim zvucnicima (mozda ne jeftinije) ali sigurno kvalitetnije i elegantnije rjesenje (mnogo manje kablova, u bilo kojoj drugoj varijanti kablova ima bar duplo vise, manje zauzetog prostora, itd).

Na google-u sam otvorio neku od prvih stranica sa uporednim testom tri eksterna tv tjunera i nijedan od njih nije imao vga izlaz niti je negdje pisalo da im to nedostaje, dalje nisam ni trazio. Losa pretpostavka.
 
Odgovor na temu

Ljubo
Kraljevo

Član broj: 975
Poruke: 112
212.62.37.*



Profil

icon Re: LCD Monitor - gledanje programa BEZ racunara21.09.2006. u 10:32 - pre 213 meseci
Prvo da se zahvalim svima na komentarima.

Nije bitno da li željena kombinacija može da se kupi u Kraljevu ili ne, bitno je da je negde u Srbiji - većina firmi šalje robu.

Na vaše sugestije i ja sam malo više surfovao (s tom razlikom što sam ovog puta znao šta da tražim) i došao do nekog zaključka.

Varijante su sledeće:
1. klasični LCD televizor od 20", najjeftinije što sam pronašao je oko 500 eur.
2. TFT monitor 19" sa integrisanim tjunerom - oko 400 eur, bez daljinca, teleteksta...
3. eksterni TV tjuner (sto bi neko rekao "u fulu", sa daljinskim, pa i sa teletekstom, i najbitnije - "standalone", tj. radi i bez računara) oko 80-90eur + TFT monitor 19" oko 250-300 eur

Treća varijanta, iako ne mnogo jeftinija od druge (ako i jeste uopšte), mi se čini najboljom.
Zašto?
Najprostiji razlog je taj što sa trećim slučajem imam gotov i DVD player instaliran (preko računara). U prvom i drugom slučaju bi trebalo da se dokupi klasični DVD player (nije velika para, ali zauzima još prostora).

Možda ima i nekih negativnih stvari koje nisam imao u vidu? Ili pozitivnih?

Šta je dugotrajnije, LCD TV ili LCD/TFT monitor ili je to isto? Koliko dugo su kod vas u upotrebi, koliki im je radni vek?

Da napomenem, nije mi bitno da imam vrhunsku sliku ili zvuk. Mislim, 90% ljudi i ne primećuje neku veliku razliku među tehnikom.

Za monitor mi je bitno da je 19" (da li je dovoljno veliko za normalno gledanje sa odstojanja od nekih 2,5m?) i da može da se montira na zid. Ko ima takvu varijantu, možda zna da mi kaže da li prilikom montaže mehanizam ima mogućnost da se nagne na dole ili mora da se kupi neki monitor koji sam može da se naginje?
Za tjuner mi je poželjno da ima teletekst, daljinac i mogućnost memorisanja programa i manuelno - ne samo automatski).

Ima li neko preporuku za najbolju kombinaciju tjunera sa monitorom?

Hvala!
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.COOL.ADSL.VLine.verat.net.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: LCD Monitor - gledanje programa BEZ racunara21.09.2006. u 19:40 - pre 213 meseci
Ja sam nedavno kupio Samsung SyncMaster 910MP i uz njega DOBIO daljinski (usput - na njemu radi i daljinski od "obicnog" Samsunga), ima i opciju promene oblika slike - ono - kvadratni prikaz, pravougaoni prikaz. Teletekst nema, bar koliko ja umem da ga "pozovem".

Kad bih sada kupovao, mozda bih se i ja radje odlucio za "varijantu 3", a nisam ni znao da postoji. Od ranije sam se secao eksternih TV tjunera, ali onih koji se obavezno prikljucuju na PC, za stand alone nisam znao.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

nazor

Član broj: 94403
Poruke: 20
195.252.120.*



Profil

icon Re: LCD Monitor - gledanje programa BEZ racunara25.09.2006. u 11:32 - pre 213 meseci
Postoji LG monitor sa TV tjunerom na koji se direktno kaci antena i radi kao klasican televizor (teletext, daljinski, itd). Oznaka je LG M1719A i kosta oko 380e. Slika mu je sasvim ok.
Nazor
 
Odgovor na temu

[es] :: Video karte i monitori :: LCD Monitor - gledanje programa BEZ racunara

[ Pregleda: 9180 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.