Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

MP3 I Piraterija

elitemadzone.org :: MadZone :: MP3 I Piraterija

Strane: 1 2

[ Pregleda: 12124 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ni ten ichi ryu

Član broj: 4489
Poruke: 2043
*.dsl.snfc21.pacbell.net



+1 Profil

icon Re: MP3 I Piraterija16.05.2004. u 02:20 - pre 241 meseci
Citat:
da inace pre godinu-dve microsoft je najavljivao zastitu za dvd diskove koji bi se snimali u nekih 6-8 lejera tako da bi bilo nemoguce kopirati takav dvd


ako bi se napravio dvd sa 6-8 lejera, morali bi da se prave i dvd plejeri sa 6-8 lasera. ne vidim kakve to ima veze sa kopiranjem (mada me ne cudi da je microsoft to najavljivao)
FBzP
 
Odgovor na temu

vocki15

Član broj: 26837
Poruke: 8
*.41.EUnet.yu



Profil

icon Re: MP3 I Piraterija20.05.2004. u 19:12 - pre 241 meseci
Napred Piraterija!!!
 
Odgovor na temu

nixylive
Niš

Član broj: 13902
Poruke: 99
212.200.108.*



+1 Profil

icon Re: MP3 I Piraterija03.06.2004. u 03:35 - pre 241 meseci
citiram

"uvek će se naći neki klinac koji će da kupi od tebe i da prodaje još jefinije"



E bas zbog toga ja ne prodajem jeftino pa taj ko kupi od mene mp3 za 150 dinara slobodno neka ga prodaje za 50 ako misli da toliko vredi. Tu se vec dovodi i pitanje casti i morala. Ako se neko spusta toliko nisko da prodaje evo bas navodim stvaran primer, na pijaci diskove za 40 dinara, onda ja tog coveka ne cenim ni kao coveka ni kao pirata jer se spustio veoooma nisko. U svakom poslu treba imati bar malo dostojanstva. Tim sunovracenim spustanjem cene on pokazuje da se dodvorava korisnicima i bukvalno ponizava spustajuci cenu da bi oni od njega kupili.

Ne znam sta vi mislite o ovome, ali ja sam protiv niskih cena. Ne samo u pirateirji, svuda treba da se prodaje proizvod koliko vredi. Sad je sezona jagoda. Cudi me kako ljudi mogu onako lepe jagode da prodaju za 50 dinara. Ja bi ih cepnuo bar na 100 minimum, ali naravno, prema stanju u nasoj zemlji sve pada pa moraju i cene cak i cene jagoda. Mada da budem iskren, odgovaraju mu nize cene jagoda :)
 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: MP3 I Piraterija03.06.2004. u 06:59 - pre 241 meseci
@nixylive
To je kao kad na pijaci mafija ide od tezge do tezge i tuče ko prodaje jeftinije od ostalih. Šalim se, ali nije ni daleko od toga.
Problem je u tome što je kopiranje izuzetno prost rad, ne iziskuje skoro nikakvo predznanje niti neki naročit trud, i samo kopiranje jednog cd-a traje nekih 3 minuta, a na njemu zaradiš 120 dinara. Čitava tvoja priča je o tome da svi hoće hleba bez motike. Idi na njivu pa kopaj, tamo ćeš biti dobro plaćen za svoj rad, a nema opasnosti da će neko da se ponudi da isto to radi 3 puta jeftinije.
Citat:
Ne samo u pirateirji, svuda treba da se prodaje proizvod koliko vredi.

Da li to znači da Diskografija neke strane rock grupe treba da se prodaje po ceni od 200 dolara jer toliko bi koštalo kad bi kupovao sve albume te grupe pojedinačno? Kako ti znaš koliko nešto vredi? Cena, kao novčani izraz vrednosti robe, formira se na tržištu na osnovu ponude i tražnje, kao i nekih drugih okolnosti. To što klinac prodaje mp3 po 50 dinara, samo znači da je sve veći broj ljudi koji prodaju u odnosu na broj onih koji su spremni to da kupe.
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

infoxpress
InfoXpress
Jagodina, Nis

Član broj: 15965
Poruke: 101
*.dialup.neobee.net.

Sajt: www.infoxpress.co.yu


Profil

icon Re: MP3 I Piraterija05.06.2004. u 10:54 - pre 241 meseci
MP3 nije piratski format, ali kopiranje i prodaja tudjeg autorskog dela jeste krivicno delo.

Svako od pirata (znam iz iskustva) sasvim drugacije se ponasa kad je u pitanju njegov program iako je na hiljade tudjih prodao u bescenje.

inace dosta odgovora iz prve ruke imate ovde:
http://www.netizen.co.yu/toni/....php?strana=pitanja&IdP=84

------------------------------
InfoXPress www.infoxpress.co.yu
...Just Web Site is Not Enough
------------------------------
+381 (0)63.80.000.20
+381 (0)63.80.000.30
------------------------------
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: MP3 I Piraterija

Strane: 1 2

[ Pregleda: 12124 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.