Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li je bolje kupiti novu Zastavu 10 ili nekog polovnog stranca za te pare?

elitemadzone.org :: AutoZone :: Da li je bolje kupiti novu Zastavu 10 ili nekog polovnog stranca za te pare?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 13987 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Da li je bolje kupiti novu Zastavu 10 ili nekog polovnog stranca za te pare?22.07.2007. u 16:52 - pre 204 meseci
Citat:
vladd: Pretpostavljam da je osnovna verzija sa drzacima za case, sledeca sa podizacima, a luks sa siberom, za klimu ce trebati na sve plus jedno par hiljada. Voleo bih da gresim.


Grešiš. Biće i super-deluks, sa blago zatamljenim šiberom. Zatamnjenje je dodatna oprema, ali mnogi neće hteti da se odluče za to, pošto prvo moraju da dokupe sva sedišta i rezervni točak.

Pozdrav

P.S. Doplata za rezervni točak bi mogla biti oko 1200€
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.co.yu.



+896 Profil

icon Re: Da li je bolje kupiti novu Zastavu 10 ili nekog polovnog stranca za te pare?22.07.2007. u 18:34 - pre 204 meseci
Za 11500e se dobija:

OPEL ASTRA CLASSIC, Putnicko - 5 vrata, Z14XEP, 90KS, ABS,Tonirana stakla,2xAirbag,Servo volan, Klima,Centralna brava,Elektro podizaci prozora,, Osnovna, Manuelni 5-brzina.

Standardna oprema je servo za volan, ABS, treci naslon pozadi, imobilajzer...

To je oprema kao i ACTIVE A/C za Getza recimo koji je bez popusta 12500 skoro sa tom opremom, dok je Accent 13500 sa slicnom opremom (nesto izmedju Family i Leader modela). Pri tom Getz ni u jednoj varijanti nema ABS.

Ne bih se slozio da je losa kupovina jer Classic II ima mnogo bolje materijale unutra od Astre G, ima Twin Port motor koji se pokazao kao pouzdan, lepo ide, trosi manje id starog 1.4i motora. Ima i 4 zvezdice na NCAP testu.

Tako da ne bih rekao da je losa kupovina za 11500e na drumu sa odlicnim paketom opreme.
Realno, nadjite nov auto te klase i kvaliteta (ipak Astra nije los auto, cak naprotiv) s tom opremom, Euro 4 motorom, da nije na snizenju - za tu cenu.

PS - Ne pominjite Logan, Astra je avion za ono...
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ptt.yu.



+5251 Profil

icon Re: Da li je bolje kupiti novu Zastavu 10 ili nekog polovnog stranca za te pare?22.07.2007. u 20:16 - pre 204 meseci
Mozda jeste, mozda nije "dobra" kupovina. Nevezano za ljubav prema marki, dobija se nov auto sa solidnom opremom za izlazak na ulicu.
Ali, recimo moja situacija. Trebao bih da prodam krsa, starog 18 god, za 2k5€, sa nekom opremom, bez erbega i ABS-a, ostalo isto, da izbecim jos 3k€ za ucesce za kredit od 9k evra i da imam, po mom ukusu samo "vremenski" pomak, sa slicno ruznim (ili malolepim) autom, bez "uzbudjenja" neke ekstra tehnologije ili imidza ili brzine. Prosto, staro za novo plus dvogodisnja plata.

Sa te "tacke" gledista, za 11,5k€, tri cetiri godine star C5, ili alfa 156, podmladjenje "samo" 13 god, ali uz "dozivljaj" plus.

Pri tome, slabo mi je izgledna buducnost, da cu voziti astru bar 10 god, znaci za jedno 3-5, prodaja, verovatno za 3-5k€, pa ispada da me voznja kosta bar 1500€ godisnje, bez goriva i troskova...
Znaci jedan znacajan clan domacinstva, koji trosi a nije nesto "ekstra".
Mislim da bih se pre odlucio za 3-5god staru 156-icu, ili za neko vreme 159, kad ostari.

Poz.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.co.yu.



+896 Profil

icon Re: Da li je bolje kupiti novu Zastavu 10 ili nekog polovnog stranca za te pare?22.07.2007. u 20:59 - pre 204 meseci
Ja nikad ne bih imao dilemu novo ili polovno za te novce. Da odmah sad imam novce, dvoumio bih se izmedju Accenta i Astre Classic II (Accent je 11.600e sa popustom od 1800e trenutno, ali jos kojih 1-2 nedelje).

Inace, rata za tu Astru je oko 150e (140e ako je ucesce 2875e) sa ucescem od 20%, jer to je cena full, sa PDV-om. Pri tom Astra Classic II uopste nije zastareo auto jer ima motornu grupu koja pokrece novu Astru, drugaciju (moderniju) instrument tablu (+ odlicni materijali unutra, mislim da se za 11500 dobija trokraki kozni volan), a i sam izgled auta nikako nije zastareo. Novi Accent je odlican (pogotovo sad dok je na snizenju).

Imas na Astru garanciju 2 godine bez obzira na kilometrazu, Accent 100.000 ili 5 godina. Pri tom, Astra se lako prodaje posle 2-3 godine ako hoces nesto novije, nece joj vrednost toliko pasti.

Realno, isplativo je. A i jedan i drugi auto nisu losi i dosadni za voznju. Naprotiv. Novo je novo, ne zelim opet da imam nesto sto je preslo 100.000km, zelim NULU na kilometar satu.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Da li je bolje kupiti novu Zastavu 10 ili nekog polovnog stranca za te pare?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 13987 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.