Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Canon ixus 50 vase profesionalno misljenje o njemu ?

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Canon ixus 50 vase profesionalno misljenje o njemu ?

[ Pregleda: 6298 | Odgovora: 16 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ramzes God
Milan Kurucić
Intern/Consultant
OSCE Mission to Serbia
Sremska Mitrovica

Član broj: 82510
Poruke: 160
*.telekom.yu.

Sajt: www.take-action.in.rs


+1 Profil

icon Canon ixus 50 vase profesionalno misljenje o njemu ?26.09.2006. u 21:27 - pre 213 meseci
Molio bih vas za vase misljenje a takodje i da li ga je neko testirao (kako se ponasa u slabim svetlosnim uslovima, kakav mu je kvalitet slike itd)

THKS !
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.neobee.net.



+1269 Profil

icon Re: Canon ixus 50 vase profesionalno misljenje o njemu ?26.09.2006. u 23:49 - pre 213 meseci
Odlican.
Slobodno kupuj. Neces se pokajati.
Ako ga uopste negde jos ima?
Prema velikoj vecini testova ovo je model koji ima najbolje ocene za sliku u svojoj kategoriji.
 
Odgovor na temu

guru
beograd

Član broj: 9367
Poruke: 647
*.static.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Canon ixus 50 vase profesionalno misljenje o njemu ?28.09.2006. u 14:33 - pre 213 meseci
Profesionalno mishljenje o aparatu za dzep koji od opcija ima dugme za okidanje :D:D

Ixus 50 je loshe izrade - lako se grebe, pogotovo ekran, ne prikazuje blendu i ekspoziciju (mozesh da je vidish tek kad si vec opalio), ima ochajnu bateriju koja jedva drzi 100 fotki gde je pola sa blicem, ima samo najosnovnije opcije, LCD mu je uzasnog (ne)kvaliteta, ne mozesh da vidish da li si ubo fokus uopshte.

[honda]
 
Odgovor na temu

ramzes God
Milan Kurucić
Intern/Consultant
OSCE Mission to Serbia
Sremska Mitrovica

Član broj: 82510
Poruke: 160
*.telekom.yu.

Sajt: www.take-action.in.rs


+1 Profil

icon Re: Canon ixus 50 vase profesionalno misljenje o njemu ?28.09.2006. u 19:01 - pre 213 meseci
ljudi bacate me u enigmu ... ok danas sam saznao da se vise ne prodaje kod nas (barem u firmama u koje imam poverenja) ixus 50 nego moze da se nadje samo ixus 60...mozda bolji od 50 -ce ????

hvala unapred na odgovorima koji ce da uslede....


 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.neobee.net.



+1269 Profil

icon Re: Canon ixus 50 vase profesionalno misljenje o njemu ?28.09.2006. u 22:06 - pre 213 meseci
Guru ne lupetal bez veze.
Ovaj aparat ispuca 500 fotki blisem.
Imam 3 razlicite baterije i sa svakom to odradi. Moze i opklada ako treba.
Sve sto si napisao netacno je (osim za grebanje)
 
Odgovor na temu

priest77
vrsac

Član broj: 17220
Poruke: 530
212.200.117.*



+5 Profil

icon Re: Canon ixus 50 vase profesionalno misljenje o njemu ?28.09.2006. u 22:36 - pre 213 meseci
Pa jedino ako slikas bez LCD-a a i tada tesko 500 fotki.
Sta ce ti 3 baterije ako toliko dugo traju?

Citiram:
"The 3.7v, 760mAh Li-ion battery pack will only give you around 150 shots if you use the LCD (CIPA standard), but if you switch to the optical viewfinder and only use the LCD to check your pictures every now and then you can easily get almost 400 shots out of a single charge."
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.neobee.net.



+1269 Profil

icon Re: Canon ixus 50 vase profesionalno misljenje o njemu ?28.09.2006. u 22:59 - pre 213 meseci
A sto se tice opklade predlazem ulog od 200 eura (da bi mi se isplatio odlazak u BG). Neko od nas neka kuci odnese 360 ( 10% ide sudiji).
Donesem 3 baterije: 1 original i 2 kopije. Ti izaberes koju zelis i tu stavimo u aparat. Resetujemo brojac. Stavimo praznu karticu. I krene skljocanje. Kad se aparat zaustavi pogledamo brojac. Ako je blizi tvojoj cifri ti nosis 360 eura; ako je blizi mojoj, ja nosim. Za sudiju predlazem Milanovica (podjednako ga poznajemo obojica).
Pa da se vidi koji su podaci tacni: da li oni koje procitas na netu ili ono sto pokaze test kod kuce.
I pre nego sto pristanes na opkladu, da ne bi ispalo da te varam (jer to uzasno mrzim), moram priznati da sam ovakav test vec obavio.

Opklada vazi i za ostale.

LCD upaljen.
 
Odgovor na temu

priest77
vrsac

Član broj: 17220
Poruke: 530
212.200.117.*



+5 Profil

icon Re: Canon ixus 50 vase profesionalno misljenje o njemu ?29.09.2006. u 06:48 - pre 213 meseci
Ja vise necu da odgovaram na ovako nesto. Ne znam zasto hoces da slazes coveka da baterija drzi 500 fotki.
Pa ko jos tako koristi aparat da skljoca 500 slika jedna za drugom, zar mislis da neko kupuje aparat zato da bi slikao iz cuga 500 slika?
Svi, pa cak i proizvodjac kada navede trajanje baterije to misli u realnom radu koji se meri po CIPA standardu a to nije skljocanje 500 slika uzastopno kako ti radis.
Evo link za "Standard Procedure for Measuring Digital Still Camera Battery Consumption":
http://www.cipa.jp/english/hyojunka/kikaku/pdf/DC-002_e.pdf


[Ovu poruku je menjao matrix77 dana 29.09.2006. u 08:00 GMT+1]
 
Odgovor na temu

crnibombarder
Digitalni fotoaparati

Član broj: 23704
Poruke: 988
212.200.240.*

Sajt: pcfoto.biz


+6 Profil

icon Re: Canon ixus 50 vase profesionalno misljenje o njemu ?29.09.2006. u 07:50 - pre 213 meseci
Ok,ljudi,malo smo otisli u drugom pravcu.
Necu da polemisem oko broja fotografija,ali znam da moze prilicno vise nego sto je Guru rekao.
Nego,posto je sad problem naci Ixus50,predlazem da se okrenes 60-tici cija je cena prilicno pala.Dobijas MPxl vise i veci 2,5" display.Lepseg je dizajna od 50-tice.
 
Odgovor na temu

ramzes God
Milan Kurucić
Intern/Consultant
OSCE Mission to Serbia
Sremska Mitrovica

Član broj: 82510
Poruke: 160
*.ptt.yu.

Sajt: www.take-action.in.rs


+1 Profil

icon Re: Canon ixus 50 vase profesionalno misljenje o njemu ?29.09.2006. u 08:20 - pre 213 meseci
da hvala...nema vise 50 -ice ima samo 60-ica....kako se ona ponasa po pitanju fotografija, mracnih uslova, pa i baterije...ljudi ja se bavim amaterskom fotografijom (necu da kazem da mi nije vazno koliko baterija drzi) interesuje me samo kvalitet fotke koji iz njega izadje....
 
Odgovor na temu

guru
beograd

Član broj: 9367
Poruke: 647
*.static.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Canon ixus 50 vase profesionalno misljenje o njemu ?29.09.2006. u 10:08 - pre 213 meseci
Citat:

Sve sto si napisao netacno je (osim za grebanje)


zarsilic, a shto lazesh ? :)

Znachi 500 fotki mozesh da ispucash u toku jednog dana uz ukljucheni LCD i pregled fotki ? Koristio sam Ixus 30 i 40 i oba ne mogu da izdrze preko 150 fotki bez blica, a za Ixus50 su potpuno iste karakteristike baterije, pa mi ti kazi jel to uopshte fabrichka baterija ili si ti kupio neku veceg kapaciteta i precutao ?

Drugo, hocesh da kazesh da ti se prikazuje ekspozicija i blenda na pola okidacha ? Hocesh da kazesh da je LCD dobar ? Preporuchio bih ti da pogledash dobar LCD, kao shto je na nekom Soniju recimo. I shto se tiche opcija, shta on to ima osim najosnovnijih ?


[honda]
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.neobee.net.



+1269 Profil

icon Re: Canon ixus 50 vase profesionalno misljenje o njemu ?29.09.2006. u 10:49 - pre 213 meseci
Nema sta da se diskutuje. Rec je bilo o 100 skljocanja a ne otezanja po ceo dan (" ima ochajnu bateriju koja jedva drzi 100 fotki"), nemoj da menjas uslove i da vrdas.
Gore sam postavio uslove.
Pa da vidimo ko laze a ko lupeta napamet.
Ceo dogadjaj ce se beleziti kamerom, a rezultati ovde objaviti.
Ovo je vrlo konkretno.
Kad se odluci javi. Ja prvi lovu saljem sudiji, a posle ti. Kad je lova kod njega, dolazim.
"Ili jesi ili nisi"

P.S. Sto se tice kvaliteta displeja i ostalih stvari i to je netacno, ali to je subjektivne prirode i to ne mogu dokazati, ali broj skljocanja je lako izbrojati.
 
Odgovor na temu

Abdee
Srdjan Abdijevic
Novi Sad

Član broj: 42836
Poruke: 1577
*.ADSL.neobee.net.

ICQ: 329875614


+1 Profil

icon Re: Canon ixus 50 vase profesionalno misljenje o njemu ?29.09.2006. u 11:05 - pre 213 meseci
Citat:
Rec je bilo o 100 skljocanja a ne otezanja po ceo dan


Kad bi se tako testiralo onda bi svaki aparat imao bar pet puta bolji rezultat kad je zivotni vek baterija u pitanju od realnog.

Po CIPA sistemu testiranja IXUS 50 moze sa jednim punjenjem baterije da izvuce oko 150 fotografija (neka prosecna temperatura, 50% blic i td.)...

 
Odgovor na temu

.silja.
Rollerland
Temerin

Član broj: 99058
Poruke: 133
*.neobee.net.



+179 Profil

icon Re: Canon ixus 50 vase profesionalno misljenje o njemu ?29.09.2006. u 11:56 - pre 213 meseci
Pazi sad ovo (lepsi pol neka zazmuri):
Kada bi radili one stvari po CIPA algoritmu onda bi nakon svakog ugurivanja i izgurivanja trebao da obuces i skines gace. A ako se aparat stavlja u futrolu onda i pantale. Ludo burazeru.

Kakav ceo dan? Odes na koncert, ili zurku. Odfotkas. Sve je to u 1 do 2 sata. Dodjes kuci pa gledas. Sta ima tamo da vrtis? Ma pre ces napuniti 1G karticu nego li istrosis bateriju.
 
Odgovor na temu

ramzes God
Milan Kurucić
Intern/Consultant
OSCE Mission to Serbia
Sremska Mitrovica

Član broj: 82510
Poruke: 160
*.ptt.yu.

Sajt: www.take-action.in.rs


+1 Profil

icon Re: Canon ixus 50 vase profesionalno misljenje o njemu ?29.09.2006. u 12:01 - pre 213 meseci
LJUDI RECITE MI KAKO SE PONASA IXUS 60.....manite se baterije...bitzno je i to ali vratimo se na temu...
 
Odgovor na temu

Abdee
Srdjan Abdijevic
Novi Sad

Član broj: 42836
Poruke: 1577
*.ns.ac.yu.

ICQ: 329875614


+1 Profil

icon Re: Canon ixus 50 vase profesionalno misljenje o njemu ?29.09.2006. u 15:18 - pre 213 meseci
Citat:
LJUDI RECITE MI KAKO SE PONASA IXUS 60.....


Lepo se ponasa. Kulturan je i fin. Kad ne skljoca voli da spava u futrolici, ne jede mnogo, ne pusi i ne pije.

Ma svi ti aparatici su super. Mnogo mocne spravice u mnogo malom pakovanju. Slobodno uzmi IXUS 60...



Citat:
Pazi sad ovo (lepsi pol neka zazmuri):
Kada bi radili one stvari po CIPA algoritmu onda bi nakon svakog ugurivanja i izgurivanja trebao da obuces i skines gace. A ako se aparat stavlja u futrolu onda i pantale. Ludo burazeru.

Kakav ceo dan? Odes na koncert, ili zurku. Odfotkas. Sve je to u 1 do 2 sata. Dodjes kuci pa gledas. Sta ima tamo da vrtis? Ma pre ces napuniti 1G karticu nego li istrosis bateriju.


Ma da... Ti stranci su cobani i budale... Napisi im mail i reci da nemaju pojma...

CIPA podrazumeva prosecnu upotrebu. Uvek ce postojati oni sto ne ispustaju aparat iz ruku i oni koji ga ne vade iz futrole ali takvi korisnici ne spadaju u prosecne.
 
Odgovor na temu

.silja.
Rollerland
Temerin

Član broj: 99058
Poruke: 133
*.neobee.net.



+179 Profil

icon Re: Canon ixus 50 vase profesionalno misljenje o njemu ?29.09.2006. u 22:33 - pre 213 meseci
Cuj, nije losa ideja.
Oma sutra im saljem pisamce. Mislim, ono:
moraju da oblace i skidaju gace!
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Canon ixus 50 vase profesionalno misljenje o njemu ?

[ Pregleda: 6298 | Odgovora: 16 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.